انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در اجرای کروم  (دفعات بازدید: 2453 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alirezafallahnavaee

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
مشکل در اجرای کروم
« : 12 اسفند 1397، 11:59 ق‌ظ »
سلام هنگامی که میخوام کروم رو باز کنم یک لحظه صفحش میاد و دوباره بسته میشه بدون هیچ اروری.ورژن اوبونتو من ۱۶.۰۴ هست.لطفا راهمنایی کنبد. با تشکر. :)

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : مشکل در اجرای کروم
« پاسخ #1 : 12 اسفند 1397، 12:34 ب‌ظ »
از چه طریقی نصبش کردید ؟

با ترمینال اجراش کنید تا خطاهاش رو توی متن ترمینال ببینید .

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 12 اسفند 1397، 03:44 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز.از طریق ترمینال نصب کردم.

آفلاین mike3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #3 : 12 اسفند 1397، 07:32 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز.از طریق ترمینال نصب کردم.
منظور اینه که کروم رو از طریق ترمینال اجرا کنید
به عنوان مثال برای اجرای فایرفاکس فقط کافیه داخل ترمینال تایپ کنید : firefox
بهترین لینوکس اوبونتو 16.4 (یونیتی)
بهترین تجربه از گنوم-شل رو با فدورا میشه کسب کرد

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #4 : 13 اسفند 1397، 07:28 ق‌ظ »
سلام هنگامی که میخوام کروم رو باز کنم یک لحظه صفحش میاد و دوباره بسته میشه بدون هیچ اروری.ورژن اوبونتو من ۱۶.۰۴ هست.لطفا راهمنایی کنبد. با تشکر. :)
سلام. خوش آمدید.
پیشنهاد ما استفاده از معادل آزاد گوگل کروم، یعنی کرومیوم هست. برای نصبش کافیه از مخازن اوبونتو نصبش کنید:
کد: (bash) [انتخاب]
sudo apt update && sudo apt install chromium-browserگوگل‌کروم یک نرم‌افزار انحصاریه.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #5 : 13 اسفند 1397، 02:39 ب‌ظ »
کلا پاکش کن کروم رو. برو از گوگل فایل نصبی deb رو بگیر و با dpkg نصب و‌اجراش کن. بدون مشکل.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 اسفند 1397، 02:39 ب‌ظ »
سلام. خوش آمدید.
پیشنهاد ما استفاده از معادل آزاد گوگل کروم، یعنی کرومیوم هست. برای نصبش کافیه از مخازن اوبونتو نصبش کنید:
کد: (bash) [انتخاب]
sudo apt update && sudo apt install chromium-browserگوگل‌کروم یک نرم‌افزار انحصاریه.
بهتره بجای پاک کردن صورت مسئله راه حلی برای مشکل ارائه بدین.متشکریم

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #7 : 13 اسفند 1397، 06:09 ب‌ظ »
اتفاقا بعضی مسائل ارزش زمان و انرژی برای حل کردن را ندارند و اگر مسئله پاک شود بهتر و به صرفه تر است!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 13 اسفند 1397، 08:32 ب‌ظ »
اتفاقا بعضی مسائل ارزش زمان و انرژی برای حل کردن را ندارند و اگر مسئله پاک شود بهتر و به صرفه تر است!
بهتره سوال کاربر رو پاسخ داده بشه و درغیراینحال اسپم ارسال نشه

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #9 : 14 اسفند 1397، 12:04 ق‌ظ »
اینجا انجمن اوبونتو هست و خوب معلومه که کاربران به بقیه توصیه می‌کنن که از نرم‌افزارهای توی مخزن اوبونتو استفاده کنن. توصیه من هم استفاده از کرومیوم به جای استفاده از کروم هست. چون هم نسخه آزاد هست و هم اینکه به راحتی می‌شه اون رو به روزرسانی کرد، در صورت استفاده از کروم، به دلیل تحریم‌های گوگل، کل سیستم به هم میریزه و دیگه نمیشه سیستم رو به روز رسانی کرد، یعنی کل سیستم از بروزرسانی متوقف می‌شه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #10 : 14 اسفند 1397، 04:49 ب‌ظ »
اینجا از نرم افزار انحصاری پشتیبانی نمی‌کنیم. برای رفع مشکل نرم افزارهای انحصاری با پشتیبانی خودشون تماس بگیرین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #11 : 14 اسفند 1397، 07:40 ب‌ظ »
اینجا ما تو جواب سوال یه تازه وارد با هم درگیر میشیم تا تازه وارده فک کنه ما فلان و بهمانیم بره هم از انجمن فرار کنه هم از اوبونتو نصب کردنش پشیمون بشه  :(

چه اشکالی داره به کسی که میخاد رو اوبونتوش اصلا یه برنامه کپی رایت دار کرکی ویندوزی نصب کنه کمک کنیم ؟ ، مهم اینه که بستر نرم افزار آزاد رو نگه داره ، بعد خودش کم کم با بقیه چیزا آشنا میشه و خودش میفهمه بهتره از چی استفاده کنه ، نمیشه بزور کسی رو مجبور کرد ، من خودم زمانی که تازه وارد بودم ، گیر داده بودم که از VMWare استفاده کنم ، انجام هم دادم ، ولی کم کم با VirtualBox آشنا شدم و الان حاضر نیستم از چیز دیگه ای بغیر ازش استفاده کنم .

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #12 : 18 اسفند 1397، 02:37 ب‌ظ »
اینجا ما تو جواب سوال یه تازه وارد با هم درگیر میشیم تا تازه وارده فک کنه ما فلان و بهمانیم بره هم از انجمن فرار کنه هم از اوبونتو نصب کردنش پشیمون بشه  :(

چه اشکالی داره به کسی که میخاد رو اوبونتوش اصلا یه برنامه کپی رایت دار کرکی ویندوزی نصب کنه کمک کنیم ؟ ، مهم اینه که بستر نرم افزار آزاد رو نگه داره ، بعد خودش کم کم با بقیه چیزا آشنا میشه و خودش میفهمه بهتره از چی استفاده کنه ، نمیشه بزور کسی رو مجبور کرد ، من خودم زمانی که تازه وارد بودم ، گیر داده بودم که از VMWare استفاده کنم ، انجام هم دادم ، ولی کم کم با VirtualBox آشنا شدم و الان حاضر نیستم از چیز دیگه ای بغیر ازش استفاده کنم .
اصلا موضوع این چیزا نیست، صحبت در مورد نرم افزار انحصاری خلاف قوانین انجمن هست و کاربری هم که اینجا حضور داره چه خونده و چه نخونده قوانین انجمن رو قبول کرده.
اینطوری هم نیست که ما خودمون فقط نرم افزار آزاد استفاده می‌کنیم، من خودم همین الان یکی دوتا نرم افزار انحصاری هم دارم روی کامپیوترم (هر کس دیگه‌ای هم می‌تونه داشته باشه) اما وقتی خلاف قوانین انجمنه و اینجا جاش نیست اگه براشون مشکلی پیش بیاد نمیایم اینجا سوال کنیم، همین !
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1397، 02:42 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 22 اسفند 1397، 09:27 ب‌ظ »
سلام دوستای عزیز ممنون از راهنمایی تون و از طرفی هم عذر میخوام که قانون انجمن رو زیر پا گذاشتم.
« آخرین ویرایش: 22 اسفند 1397، 09:30 ب‌ظ توسط alirezafallahnavaee »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #14 : 23 اسفند 1397، 12:52 ق‌ظ »
مشکلت رفع شد یا نه؟