انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست دسترسی یک افزونه در فایرفاکس  (دفعات بازدید: 669 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
درخواست دسترسی یک افزونه در فایرفاکس
« : 19 فروردین 1398، 07:35 ب‌ظ »
سلام. من از uBlock orogin برای بلاک کردن تبلیغات ها توی فایرفاکس استفاده میکنم. به تازگی آپدیت داده و یک دسترسی میخواد که این رو میگه: unlimited data store client-side.
این میتونه خطرناک باشه؟ باهاش موافقت نکنم؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : درخواست دسترسی یک افزونه در فایرفاکس
« پاسخ #1 : 20 فروردین 1398، 12:24 ق‌ظ »
اوبونتو نسخه چند داری؟

اگه از اوبونتو ۱۸.۱۰ و یا نسخه‌های بعدی استفاده می‌کنی، می‌تونی که از طریق ترمینال و با دستور زیر برای فایرفاکس نصبش کنی (نسخه Web Extension):
$ sudo apt install webext-ublock-origin
که مطمئن هست.

تا اون‌جا که می‌دونم، بسته‌ی توی نسخه‌های قبل از ۱۸.۱۰ روی فایرفاکس‌های جدید کار نمی‌کنن. ولی در هر صورت می‌تونی با دستور زیر نصبش کنی و ببینی که کار می‌کنه یا نه: xul-ext-ublock-origin

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #2 : 27 فروردین 1398، 02:17 ب‌ظ »
اوبونتو نسخه چند داری؟

اگه از اوبونتو ۱۸.۱۰ و یا نسخه‌های بعدی استفاده می‌کنی، می‌تونی که از طریق ترمینال و با دستور زیر برای فایرفاکس نصبش کنی (نسخه Web Extension):
که مطمئن هست.

تا اون‌جا که می‌دونم، بسته‌ی توی نسخه‌های قبل از ۱۸.۱۰ روی فایرفاکس‌های جدید کار نمی‌کنن. ولی در هر صورت می‌تونی با دستور زیر نصبش کنی و ببینی که کار می‌کنه یا نه: xul-ext-ublock-origin
++

بنظرم همیشه باید همین کارو کرد و فقط افزونه ای که در مخازن توزیع نبود از خودش نصب کرد مخصوصا درخصوص کرومیوم که افزونه هاش از گوگل نصب میشه .(امنیت و پایدار)
https://packages.ubuntu.com/search?suite=default&section=all&arch=any&keywords=webext&searchon=names

دبیان
https://packages.debian.org/search?suite=default&section=all&arch=any&searchon=names&keywords=webext
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 27 فروردین 1398، 04:48 ب‌ظ »
سلام. من از uBlock orogin برای بلاک کردن تبلیغات ها توی فایرفاکس استفاده میکنم. به تازگی آپدیت داده و یک دسترسی میخواد که این رو میگه: unlimited data store client-side.
این میتونه خطرناک باشه؟ باهاش موافقت نکنم؟
این معنیش تنها ذخیره کردن داده به صورت نامحدود روی سیستم کلاینت یعنی سیستم کاربر است و به خودی خود چیز خطرناکی نیست چون قبل از این هم اطلاعات روی سیستم کاربر ذخیره می‌شد ولی:

نقل‌قول
Mozilla notes that extensions should only request the unlimited storage permission of they use more than 5 Megabytes of storage; this is the case for uBlock Origin as it uses more than 5 Megabytes of local storage in its default configuration.

تازه هیچ ضرورتی نبود که این درخواست رو بکنه فقط محض اطلاع و اجازه کاربر پرسیده:

نقل‌قول
The change has no impact on the functionality of the extension at this point. Firefox does not enforce local storage quotas which means that extensions may store more than 5 Megabytes of storage even if they don't request the permission currently.

It is possible that the storage limit will be enforced eventually, however. The new permission request in uBlock Origin is a preemptive one to avoid issues in the future if the limit is enforced by Mozilla.

حتماً لینک زیر را بخوانید چون چیزهای مهم دیگری هم گفته:

https://www.ghacks.net/2019/03/27/why-ublock-origin-requests-to-store-unlimited-data-in-firefox/

...

که مطمئن هست.

...
نسخه‌های توی مخزن قدیمی هستند، ماله حداقل یکی-دوماه قبل از انتشار آن نسخه از توزیع. در نسخه‌های آینده همان توزیع هم وقتی نسخه جدید این افزونه عرضه شود آن هم به این سطح دسترسی احتیاج خواهد داشت پس عملاً فرقی نمی‌کند. ضمن اینکه من فکر نمی‌کنم افزونه داخل مخازن یک توزیع، مطمئن‌تر از مخازن رسمی خود فارفاکس و کروم/کرومیوم باشد و این فقط یک ادعاست.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #4 : 27 فروردین 1398، 05:58 ب‌ظ »
وقتی یک افزونه رو از سایت خود مرورگر نصب کنی تو گنو داخل فایا کانفیگ یوزر خانگی نصب میشه.
وقتی از مخازن توزیع نصب کنی،داخل ریشه ذخیره میشه.
این باعث میشه افزونه یک زمانی خراب نشه.و پایداریش رو حفظ کنه.
من خودم مخازن فایرفاکس رو بهتر از گوگل قبول دارم.(تو این بحث کاری هم به منبع باز بودن ندارم)
بارها شده نسخه جدید یک افزون (فایرفاکس و کرومیوم)بخاطر باگ داشتن باعث کرش شدن مرورگرم شده ولی نسخه های مخازن توزیع تست شده و پایدار هستن.(برای من پایداری مهمه)
« آخرین ویرایش: 27 فروردین 1398، 06:00 ب‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور