انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوییچ بین وایلند و xorg در اوبونتو ۱۹.۰۴  (دفعات بازدید: 821 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
سوییچ بین وایلند و xorg در اوبونتو ۱۹.۰۴
« : 12 اردیبهشت 1398، 03:48 ب‌ظ »
سلام
من میخواستم بین این دو تا سوییچ کنم ولی تو صفحه gdm اون چرخدنده که قبلاً در اوبونتوی قبلی بود رو نشون نمی‌ده
اوبونتو ۱۹.۰۴
Everything started from a dream

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : سوییچ بین وایلند و xorg در اوبونتو ۱۹.۰۴
« پاسخ #1 : 12 اردیبهشت 1398، 05:16 ب‌ظ »
در اوبونتو 19.04 اگر بسته‌های ضروری مربوط به گنوم، Wayland و xorg نصب باشند، نام نشست Wayland به "GNOME" خالی تغییر کرده و اون یکی شده "GNOME on Xorg"
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 12 اردیبهشت 1398، 06:50 ب‌ظ »
در اوبونتو 19.04 اگر بسته‌های ضروری مربوط به گنوم، Wayland و xorg نصب باشند، نام نشست Wayland به "GNOME" خالی تغییر کرده و اون یکی شده "GNOME on Xorg"
فرهاد جان اصلا اون چرخدنده رو نمیاره که نشستی رو انتخاب کنم. اگه میتونی بهم تو تلگرام پیام بده. ممنون  @Yoord

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 13 اردیبهشت 1398، 09:02 ق‌ظ »
فرهاد جان اصلا اون چرخدنده رو نمیاره که نشستی رو انتخاب کنم. اگه میتونی بهم تو تلگرام پیام بده. ممنون  @Yoord
من تلگرام ندارم. فقط همین جا فعالیت دارم. ظاهرا از طریق نصاب شبکه اوبونتو را نصب کرده‌ای. من هم همینطوری نصب کردم و پس از نصب GDM بدون بسته‌های recommended، چرخ دنده نمایش داده نمی‌شد چون همه بسته های ضروری نصب نبودند. برای دیدن چرخ دنده لازم است بسته های زیر نصب شوند:

gnome-control-center
gnome-session با gnome-shell
یا
gnome-session-flashback با gnome-panel
gnome-terminal یا xterm
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 اردیبهشت 1398، 11:19 ق‌ظ »
منظورت از نصاب شبکه چیه؟
من اوبونتو ۱۹.۰۴ رو از سایت خودش دانلود کردم. تو مرحله نصب هم تیک نصب کردم رو زده بودم. خلاصه معمولی نصب کردم. و نمی‌دونم منظورت از نصاب شبکه چیه

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 13 اردیبهشت 1398، 05:23 ب‌ظ »
منظورت از نصاب شبکه چیه؟
من اوبونتو ۱۹.۰۴ رو از سایت خودش دانلود کردم. تو مرحله نصب هم تیک نصب کردم رو زده بودم. خلاصه معمولی نصب کردم. و نمی‌دونم منظورت از نصاب شبکه چیه
https://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads

بخش Network installer را بخوان.

اگر که تصویر ایزوی DVD اصلیش را دانلود و نصب کردی من نمی‌تونم کمکی کنم. همونطوری بدون چرخ دنده می‌تونی وارد نشست گرافیکی بشی؟ اگر آره نشستت چی هست؟

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 اردیبهشت 1398، 01:53 ق‌ظ »
نه همون نسخه معمولی رو دانلود کردم. فکر کنم وارد نشست xorg میشه