انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نیاز به برنامه ای مشابه Microsoft Word با همان قدرت در فارسی  (دفعات بازدید: 18064 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
با اکسل کار سنگین نکردم، با اوپن‌آفیس هم همین‌طور، ولی با لیبره افیس چرا و خیلی هم خوب جواب داد بهم. الآن دیگه مثل ۲ سال پیش که این تاپیک ایجاد شد نیست که معادل آزاد آفیس مایکروسافت جایی از خودش کم بیاره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MElmi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
  • newbie
    • وبلاگ شخصی
هنوز به سوال من جواب ندادی جوون: این درسته که کسی سوالی می‌پرسه و بعد شما جوابی می‌دی که بزنه اساسا اون پکیجی رو که لازمش داره پاک کنه؟

با اکسل کار سنگین نکردم، با اوپن‌آفیس هم همین‌طور، ولی با لیبره افیس چرا و خیلی هم خوب جواب داد بهم. الآن دیگه مثل ۲ سال پیش که این تاپیک ایجاد شد نیست که معادل آزاد آفیس مایکروسافت جایی از خودش کم بیاره
راستی؟ پس یه تمرین بهت می‌دم با دقت حل کن و زمان بگیر:
یه نمودار بکش که ۲ تا سری داده به صورت x و y داشته باشه.
سری اول باید محور xش محور پایین باشه و محور yش محور چپ. شکل خط باید آبی نقطه چین باشه.
سری دوم باید محور xش محور بالا باشه و محور yش محور راست و به صورت لگاریتمی.
رو هر دو تا سری هم یه برازش درجه ۲ از داده‌هات بزار. منحنی‌های برازش شده حتما باید قرمز باشن.
دقت کن که خطوط محورهات هم به هم نریزن.
حالا از یکی که اکسل حرفه‌ایه بخواه که همین کار رو بکنه.
زمان اون حداقل ۲ برابر زمانیه که تو توش این کار رو کردی.

غرض نفی محاسن نرم‌افزار آزاد نیست. من الان از جایگزین‌های آزادی استفاده می‌کنم که حداقل برای من خیلی بهتر از ورد هستن. اما غرض نشون دادن این مسالست که باید ضعف‌ها رو پذیرفت و به نقاط قوت دیگران احترام گذاشت.

انسان‌های خردمند همیشه انسان‌های صبورتر و آرامتری هستند.
گاریچی!

آفلاین nekooee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
من از وقتی آمدم تو این انجمن یواش یواش دارم حس ضد لینوکسی پیدا میکنم. ناسیونالیست واقعی اینجا مشهوده. اون کاربر عزیز با هزار و سیصد و اندی پست نوشتن من تو ویندوز هم از این برنامه استفاده میکنم. حالا این یعنی مایکروسافت وورد ضعیف تر از اینه؟
یا یعنی شما بلد نیستید با مایکروسافت وورد کار کنید؟
99 درصد گزینه اول منظورتون بود که .... از این نوع طرفداری های بی پایه و اساس اینقدر ناراحت میشم که اصلا بهتره سکوت کنم این چیزها از تعصب گذشته نمی دونم اسمش و چی بگذارم. والا تو ویندوز کسی قابلیتهای لینوکس رو اینقدر انکار نمیکنه که شما می کنید.
لینوکس خیلی سیستم عامل خوبیه ، نیاز به اینجور طرفداریهایی نداره که بقیه باورش کنند. خودش اینقدر بزرگ هست که نیاز به بزرگ کردن نداشته باشه.
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1391، 02:42 ق‌ظ توسط nekooee »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اون کاربر عزیز با هزار و سیصد و اندی پست نوشتن من تو ویندوز هم از این برنامه استفاده میکنم. حالا این یعنی مایکروسافت وورد ضعیف تر از اینه؟
یا یعنی شما بلد نیستید با مایکروسافت وورد کار کنید؟

احتمالا هیچ‌کدوم. منظورشون این بوده که این برنامه از افیس مایکروسافت بهتره. و بهتر بودن فقط به خاطر دلایل فنی نیست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MElmi

• Jr. Member
  • *
  • newbie
    • وبلاگ شخصی
نکویی:
اینطور قضاوت نکن لطفا. به هر حال تو هر جامعه‌ای آدمای تندرو هم پیدا می‌شن. با یه نگاه غیرمتعصبانه لینوکس نقاط قوت و ضعف داره. تنها چیزی که اهمیت داره اینه که آیا لینوکس به نیازهات جواب می‌ده یا نه. فلسفه آزادی و فلان بو بهمان در درجه دوم اهمیت قرار داره.

نقل‌قول از: فرزند کوچکم، دانیال بهزادی
احتمالا هیچ‌کدوم. منظورشون این بوده که این برنامه از افیس مایکروسافت بهتره. و بهتر بودن فقط به خاطر دلایل فنی نیست
می‌بینم که مواضعت رو عوض کردی. پس بالاخره قبول کردی که آفیس میکروسافت به لحاظ فنی از اپن آفیس و لیبره آفیس بهتره. این خودش یه پیشرفته.
گاریچی!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نگفتم آفیس مایکروسافت از نظر فنی بهتره. گفتم فقط به خاطر دلایل فنی از آفیس مایکروسافت بهتر نیست

آفلاین MElmi

• Jr. Member
  • *
  • newbie
    • وبلاگ شخصی
نقل‌قول از: فرزندم دانیال بهزادی
نگفتم آفیس مایکروسافت از نظر فنی بهتره. گفتم فقط به خاطر دلایل فنی از آفیس مایکروسافت بهتر نیست
پس اون تمرینی که بهت دادم رو انجام ندادی، نه؟
گاریچی!

آفلاین nekooee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
آقای MElmi خواهش میکنم دیگه بحث رو ادامه ندید ،اینقدر تفاوت این دو برنامه زیاد هست که اصلا قابل قیاس نیستند و بحث کردن در موردشون وقت تلف کردنه. مطمئن باشید کسایی که به هر دو سیستم عامل تخصص کافی داشته باشند تصمیم گیری براشون کار سختی نیست.
به جای این بحث های بی پایان بگذارید یک چیز بدرد بخور تو انجمن بیان کنیم لااقل کار یکی راه بیفته.

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
سلام
ممنون از راهنمایی دوستان! متاسفانه مشکل من حل نشد! کسی اگه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنه:)
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. طبق این بند:
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.
پرسش شما باید پاک می‌شده.
۲. اون متن رو با لبیره آفیس باز کردی تا حالا؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
این برنامه رو تست کن

abiword

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
۱. طبق این بند:
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.
پرسش شما باید پاک می‌شده.
۲. اون متن رو با لبیره آفیس باز کردی تا حالا؟
سلام
ممنون
اما این شامل سوال من نمیشه. من نه تبلیغ کردم و نه کسی رو تشویق به استفاده از اون کردم. اگر  اینطور باشه در مورد واین خیلی از سوالا رو نمیشه پرسید.
در هر صورت من همیشه برای کارهای خودم از اپن آفیس یا لیبره آفیس استفاده کردم و می کنم. این سوالو برای یکی دیگه می پرسم که لینوکسیش کردم و روی لپ تاپش کوبونتو نصب کردم.
از shafaghi عزیز هم ممنون:)
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
من فکر می‌کنم این سوال خیلی به حاشیه رفته! سوال دوستمون ساده بوده و جوابهایی هم گرفتن و تا رسیده به اینجا که رسما هیچ ارتباطی به سوال اول نداره... دوستان عزیز لطفا بحثای عجیب و غریب اینجوری رو تو کافه مطرح کنید و با هم گپ بزنید و نظراتتون رو مطرح کنید!

در اینکه لیبره‌آفیس یا اُپن‌آفیس از نظر فنی و ظاهری و سرعت و کارآیی و... از مجموعه اداری/دفتری مایکروسافت ضعیف‌تر هستند هیچ شکی نیست. دوستان عزیز اینکه یه نرم‌افزار متن‌باز یا آزاد باشه دلیل نمیشه که حتما بهتر (فنی/ظاهری/کارآیی) از نرم‌افزارهای بسته باشه ولی در عوض این امکان رو داره که با مشارکت سایرین به سرعت بهتر و کاملتر بشه. بله Apache و Bind و Firefox و... خیلی خیلی بهتر از نمونه‌های بسته موجود هستن ولی خوب Gimp و Open Office هم ضعیف‌تر از برخی نمونه‌های بسته هستند!
لطفا تو اظهارنظرهاتون منصف باشید و جانب اعتدال رو رعایت کنید! اگرم در مورد چیزی اطلاعی ندارید اظهار نظر نکنید و بحثها رو به حاشیه نبرید...

ممنون :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین MElmi

• Jr. Member
  • *
  • newbie
    • وبلاگ شخصی
با عرض تشکر از مهدی.

من یه چیزی معرفی می‌کنم که دقیقا ورد نیست. شایدم خیلی شبیه ابزارایی که باهاش کار کردی نباشه: لتک latex. این یه نرم‌افزاره که متنی رو که می‌خوای به صورت ساده توش می‌نویسی و هر جاش رو هم که خواستی یه قری بهش بدی با یه سری دستور مشخص می‌کنی. بعد فایل ورودیت رو به لتک می‌دی و اون برات خروجیت رو مثلا به فرمت PDF می‌سازه.
خوب این دقیقا ورد نیست. یعنی این طور نیست که در همون حین تایپ کردن شکل خروجیت رو هم ببینی. اما در عوض مزیت‌های خودش رو داره. در کل باید ازش خوشت بیاد تا بتونی استفاده کنی. واسه من اینطور شده که حتی نامه‌هام رو هم تو لتک می‌نویسم.
ممم... فارسی هم داره. یه چیزی به اسم xetexpersian یا یه همچی چیزی. البته پیشنهاد می‌کنم با انگلیسیش شروع کنی، اگه حال کردی بعد بری سراغ فارسیش.
گاریچی!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته اگه لاتک رو با ویرایشگرهایی مثل Gummi ویرایش کنی می‌تونی هم‌زمان خروجی کارت رو هم ببینی