انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای بازی های سنگین ویندوزی در لینوکس  (دفعات بازدید: 4113 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین عرفان پورصدیقیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
    • ketabeeslami.blog.ir
اجرای بازی های سنگین ویندوزی در لینوکس
« : 26 شهریور 1398، 12:24 ب‌ظ »
سلام
سیستم عامل فعلی من اوبونتو هست و میخواهم بازی های سنگین ویندوز را همچون GTA IV  را اجرا کنم. بهترین لینوکس برای این منظور چیست؟ شنیدم اوبونتو یه نسخه داره واسه بازی کردن. یه بار هم wine رو نصب کردم و یه بازی رو اجرا کردم افتضاح بود اصلا نمیشد بازی کرد چون تیکه تیکه نشون میداد. در ضمن خود این برنامه wine یا برنامه های مشابه رو استفادش رو کامل بلد نیستم.  تازه اگر بتونم برنامه های ویندوزی رو هم مثل فتوشاپ نصب کنم دیگه لینوکس حرفی برای گفتن نداره.
اگر به یه لینوکس دیگه که مناسب برای بازی کردنه مهاجرت کنم؛ امکان بازی کردن در اون لینوکس به طور پیشفرض فراهم است یا باید برنامه خاصی نصب بشه؟
در ضمن یه چیزی معرفی کنید که ایران رو تحریم نکرده باشه و آدرس سایت اصلیش رو هم بگید.
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1398، 12:46 ب‌ظ توسط عرفان پورصدیقیان »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : اجرای بازی های سنگین ویندوزی در لینوکس
« پاسخ #1 : 26 شهریور 1398، 08:51 ب‌ظ »
سلام
سیستم عامل فعلی من اوبونتو هست و میخواهم بازی های سنگین ویندوز را همچون GTA IV  را اجرا کنم. بهترین لینوکس برای این منظور چیست؟ شنیدم اوبونتو یه نسخه داره واسه بازی کردن. یه بار هم wine رو نصب کردم و یه بازی رو اجرا کردم افتضاح بود اصلا نمیشد بازی کرد چون تیکه تیکه نشون میداد. در ضمن خود این برنامه wine یا برنامه های مشابه رو استفادش رو کامل بلد نیستم.  تازه اگر بتونم برنامه های ویندوزی رو هم مثل فتوشاپ نصب کنم دیگه لینوکس حرفی برای گفتن نداره.
اگر به یه لینوکس دیگه که مناسب برای بازی کردنه مهاجرت کنم؛ امکان بازی کردن در اون لینوکس به طور پیشفرض فراهم است یا باید برنامه خاصی نصب بشه؟
در ضمن یه چیزی معرفی کنید که ایران رو تحریم نکرده باشه و آدرس سایت اصلیش رو هم بگید.
اگه می خوایید کرک کنید من نمی تونم راهنمایتون کنم ، ولی ما اینجا از استور های استیم و هابل باندل بازی خریداری می کنیم ( اتفاقا من خودم GTA V و Saints Row و ... توی استیم خریدم و به راحتی استفاده می کنم) ، برای پیدا کردن معادل نرم افزار ها هم وبسایت alternativeto.net رو پیشنهاد میدم ، البته بهترین معادل فوتوشاپ از نظر من Krita هستش ( در کنار darkTable ).
بهترین توزیع برای بازی هم تا حدودی اوپن سوزه هستش ( من خودم آرج رو در کنار کرنل Linux-zen دارم ، تا حالا مشکلی نداشتم. ) ولی خوب چندی از دوستان  هم سالاس رو پیشنهاد دادن( البته که بسیار توزیع لذت بخشی هستش ).
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین عرفان پورصدیقیان

• Full Member
  • *
    • ketabeeslami.blog.ir
« پاسخ #2 : 27 شهریور 1398، 09:41 ق‌ظ »
یعنی باید استیم رو نصب کنم؟ خرید ازش رایگانه؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 27 شهریور 1398، 11:07 ب‌ظ »
یعنی باید استیم رو نصب کنم؟ خرید ازش رایگانه؟
بعضی از عناوینش رایگانن، برخی هم در روز های خاصی برا مدت محدودی رایگان میشن،
خیلی از بازی ها هم غیر رایگانند و باید تو اکانت استیمتون موجودی داشته باشید.

آفلاین عرفان پورصدیقیان

• Full Member
  • *
    • ketabeeslami.blog.ir
« پاسخ #4 : 27 شهریور 1398، 11:53 ب‌ظ »
من مراحل موجود در این آدرس رو برای نصب steam  انجام دادم

https://tml-manager.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d8%b5%d8%a8-steam-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3/?unapproved=25454&moderation-hash=e0704df24f6e73bfa3143f1c82c908d9#comment-25454

اما ایم ارور رو داد
dpkg: error: cannot access archive ‘steam_latest.deb’: No such file or directory

راهنمایی بفرمایید

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #5 : 28 شهریور 1398، 12:28 ق‌ظ »

https://tml-manager.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d8%b5%d8%a8-steam-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3/?unapproved=25454&moderation-hash=e0704df24f6e73bfa3143f1c82c908d9#comment-25454

اما ایم ارور رو داد
dpkg: error: cannot access archive ‘steam_latest.deb’: No such file or directory

راهنمایی بفرمایید
چرا این همه دردسر!؟ ;D
از وبسایت رسمی استیم اقدام کنید و روی install steam کلیک کنید:
https://store.steampowered.com/about/
و فایل .deb رو با یه دابل کلیک باز کنید!
همچنین میتونین از سافتور سنتر خود اوبونتو هم نصبش کنید،
من روش اول رو پیشنهاد میکنم، چون بروز تره.
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1398، 12:38 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین عرفان پورصدیقیان

• Full Member
  • *
    • ketabeeslami.blog.ir
« پاسخ #6 : 28 شهریور 1398، 09:09 ق‌ظ »
این رو میدونستم با کلیک روی اون نصب نمیشه اما با روش دیگری نصب کردم 8)

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #7 : 28 شهریور 1398، 10:13 ق‌ظ »
فایل های .deb با یه دابل کلیک توسط سافتور سنتر اوبونتو اجرا میشن
جالبه که میگید نصب نمیکنه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #8 : 29 شهریور 1398، 03:23 ق‌ظ »

اما ایم ارور رو داد

راهنمایی بفرمایید
چرا این همه دردسر!؟ ;D
از وبسایت رسمی استیم اقدام کنید و روی install steam کلیک کنید:
https://store.steampowered.com/about/
و فایل .deb رو با یه دابل کلیک باز کنید!
همچنین میتونین از سافتور سنتر خود اوبونتو هم نصبش کنید،
من روش اول رو پیشنهاد میکنم، چون بروز تره.
تفاوتی بین ابدیت نسخه توی سایت و توی مخازن نداره استیم از داخل خودش ابدیت میشه فقط کافیه بزنه
sudo apt install steamدرضمن نسخه درون مخازن با اوبونتو هماهنگ تره
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
« پاسخ #9 : 30 شهریور 1398، 08:11 ق‌ظ »
به سیستم عامل استیم هم یه نگاهی بندازین شاید به کار بیاد

https://en.m.wikipedia.org/wiki/SteamOS

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 801
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #10 : 30 شهریور 1398، 12:11 ب‌ظ »
تمام توزیع های گنو لینوکس یک کار میکنن و قرار نیست یکی بازی رو بهتر براتون اجرا کنه از دیگری ٬ تفاوت ها فقط و فقط در نصب بودن یا نبودن یک سری برنامه ها و راه انداز های پیشفرض هست ٬ ممکنه برای نصب گیم پد خاصی در یک توزیع راه انداز مخصوص به شکل یک برنامه آماده باشه ولی برای نصب همون بسته در توزیع دیگه مجبور باشید اون رو از سورس کامپایل کنید ٬ همین ٬ بقیش دقیقا شبیه همه و در نهایت از امکانات به شکل یکسان میتونید توی همه توزیع ها استفاده کنید ٬ برای تیتر تاپیک هم که اجرای بازی های سنگینه ویندوزه من خودم چندین سال از اوبونتو 10.10 و اوپن سوسه 11.4 دنبالش بودم و توی این زمینه تجریه کافی دارم ٬ جواب خلاصه اینه که اگه میخاید دقیقا عین ویندوز اجرا بشه ٬ برید ویندوز نصب کنید ٬ اما اگه حاضرید برای اجرای هر بازی کمی وقت برای تنظیمات بزارید و با این قضیه که نرخ فریم بازی در نهایت کمی کمتر از ویندوز هستش مشکل ندارید با ابزاری مثل Luttris , Wine , Steam Proton و .... میتونید این کار رو بکنید ٬ که برای راحتی کار با این ابزار یه آموزش اجرای بازی GTA V توی همین انجمن گذاشتم میتونید مطالعه کنید ٬ اون بازی هم که شما گفتین GTA IV رو بدون نیاز به ابزار خاصی و فقط با خود Wine میتونی اجرا کنید که کیفیت خوبی هم داره ٬ اما مسابه اصلی اینه که شما دقیقا میخاید چه کاری انجام بدید ٬ شما میخاید به اصطلاح لینوکس گیمر بشید یا اینکه صرفا میخاید اجرا کردن بازی های ویندوز رو روی لینوکس تجربه کنید ٬ که بین این دوتا خیلی تفاوت هست ٬ در حالت اول شما میتونید با برنامه های native خود گنولینوکس مثل Steam , Luttris , RetroArch و .... کلی از بازی های خود سیستم عامل گنولینوکس و استیم او اس و همچنین بازی های کنسول های 2000 به قبل رو همگی و به راحتی اجرا کنید که شامل بازی های درجه AAA در استیم مثل تیم فورترتس و کانتراسترایک و خیلی بازی های دیگه میشه https://store.steampowered.com/linux به صورت رایگان ٬ و همچنین بازی های تجاری AAA رو میتونید با هزینه کمی در تخفیفات استیم برای لینوکس تهیه کنید مثل Tomb Raider که در تخفیفات تابستون من ۲۰ هزار تومن نسخه اصلیش رو خریداری کردم ٬ اما اگه میخاید بازی های ویندوز رو روی لینوکس اجرا کنید قضیه متفاوت هست و باید صبر و حوصله داشته باشید و اگه سخت افزار خیلی قوی نداشته باشید نرخ فریم پایینتر شما رو اذیت خواهد کرد .
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1398، 12:16 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #11 : 30 شهریور 1398، 01:33 ب‌ظ »
تمام توزیع های گنو لینوکس یک کار میکنن و قرار نیست یکی بازی رو بهتر براتون اجرا کنه از دیگری ٬ تفاوت ها فقط و فقط در نصب بودن یا نبودن یک سری برنامه ها و راه انداز های پیشفرض هست ٬ ممکنه برای نصب گیم پد خاصی در یک توزیع راه انداز مخصوص به شکل یک برنامه آماده باشه ولی برای نصب همون بسته در توزیع دیگه مجبور باشید اون رو از سورس کامپایل کنید ٬ همین ٬ بقیش دقیقا شبیه همه و در نهایت از امکانات به شکل یکسان میتونید توی همه توزیع ها استفاده کنید ٬ برای تیتر تاپیک هم که اجرای بازی های سنگینه ویندوزه من خودم چندین سال از اوبونتو 10.10 و اوپن سوسه 11.4 دنبالش بودم و توی این زمینه تجریه کافی دارم ٬ جواب خلاصه اینه که اگه میخاید دقیقا عین ویندوز اجرا بشه ٬ برید ویندوز نصب کنید ٬ اما اگه حاضرید برای اجرای هر بازی کمی وقت برای تنظیمات بزارید و با این قضیه که نرخ فریم بازی در نهایت کمی کمتر از ویندوز هستش مشکل ندارید با ابزاری مثل Luttris , Wine , Steam Proton و .... میتونید این کار رو بکنید ٬ که برای راحتی کار با این ابزار یه آموزش اجرای بازی GTA V توی همین انجمن گذاشتم میتونید مطالعه کنید ٬ اون بازی هم که شما گفتین GTA IV رو بدون نیاز به ابزار خاصی و فقط با خود Wine میتونی اجرا کنید که کیفیت خوبی هم داره ٬ اما مسابه اصلی اینه که شما دقیقا میخاید چه کاری انجام بدید ٬ شما میخاید به اصطلاح لینوکس گیمر بشید یا اینکه صرفا میخاید اجرا کردن بازی های ویندوز رو روی لینوکس تجربه کنید ٬ که بین این دوتا خیلی تفاوت هست ٬ در حالت اول شما میتونید با برنامه های native خود گنولینوکس مثل Steam , Luttris , RetroArch و .... کلی از بازی های خود سیستم عامل گنولینوکس و استیم او اس و همچنین بازی های کنسول های 2000 به قبل رو همگی و به راحتی اجرا کنید که شامل بازی های درجه AAA در استیم مثل تیم فورترتس و کانتراسترایک و خیلی بازی های دیگه میشه https://store.steampowered.com/linux به صورت رایگان ٬ و همچنین بازی های تجاری AAA رو میتونید با هزینه کمی در تخفیفات استیم برای لینوکس تهیه کنید مثل Tomb Raider که در تخفیفات تابستون من ۲۰ هزار تومن نسخه اصلیش رو خریداری کردم ٬ اما اگه میخاید بازی های ویندوز رو روی لینوکس اجرا کنید قضیه متفاوت هست و باید صبر و حوصله داشته باشید و اگه سخت افزار خیلی قوی نداشته باشید نرخ فریم پایینتر شما رو اذیت خواهد کرد .
البته این که میگید برای تمام توزیع ها هم سقد نمی کنه ، مثلا دبیان با کرنل zen و یا آرچ با همین کرنل بازی ها رو رووم تر اجرا می کنن ، یا solus قدرت اجرا استیم بصورت 32 بیت رو داره ، یا اوپن سوزه درایور های بروزتری داره یا مثلا بازی های مثل دین لایت که از نسخه 17 مسا استفاده می کنن نصبشون روی Arch بشدت دردسر داره ، ولی در کل من بهترین توزیع گیمینگ رو اوپن سوزه و بعد از اون دبیان zen می دونم.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین عرفان پورصدیقیان

• Full Member
  • *
    • ketabeeslami.blog.ir
« پاسخ #12 : 16 مهر 1398، 10:01 ق‌ظ »
ممنون بابت توضیحاتت (enCODEr )
منو راهنمایی کن تا بتونم wine رو به درستی نصب کنم و یک بازی ایرانی به اسم سرباز صحرا را اجرا کنم همونطور که گفتی میخوام وقت بزارم نه فقط بازی رو  خلاصه هر برنامه ای رو بتونم اجرا کنم
الان چجوری نصب کنم؟ لطفا مرحله به مرحله از نصب تا اجراش رو بگو. اگر هم عکس داشته باشه خوبه.
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1398، 10:03 ق‌ظ توسط عرفان پورصدیقیان »

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 801
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me