انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پارتیشن بندی در لینوکس  (دفعات بازدید: 766 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahid.e

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
مشکل پارتیشن بندی در لینوکس
« : 28 مهر 1398، 09:47 ب‌ظ »
سلام دوستان من آخرین درایو از ویندوز 10 رو جدا کردم. که حجمش 40 گیگ بود و امروز آخرین نسخه ابونتو 19.10 رو دانلود کردم و به صورت دوال بوت نصب کردم یعنی کنار ویندوز 10 به مرحله رسیدم که حجم هاردم را نشان می داد اون فضای که جدا کرده بودم انتخاب کردم به روت (/) 27 گیگ دادم و به root/ هم 500 مگابایت دادم . بعد که خواستم به home/ و یا swap هم حجمی اختصاص بدم پاین که +  - وجود داشت به صورت حالت غیر فعال در اومدن و من نتوستم برای این دو مورد حجم اختصاص بدم .چرا؟ میشه بگید از چی می تونه باشه؟  :(

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : مشکل پارتیشن بندی در لینوکس
« پاسخ #1 : 28 مهر 1398، 10:28 ب‌ظ »
عكس نميتونين ازش بزارين ؟ نميشه اول هوم رو درست كرد بعد روت و غيره رو ؟ هاردتون mbr هست یا gpt ؟
ميتونيد از تو ويندوز پاراتیشن هاي جدا درست کنید و بعد اوبونتو رو نصب کنید شاید اینطوری به مشکل نخورید.

البته من قبلا همچین مشکلی داشتم و بخواطر هاردم بود که mbr بود و نمیشد پاراتیشن پرایمری بیش از چهار تا درست کرد منم بلد نبودم چیکار کنم رفتم کل هارد رو gpt کردم و حل شد. ;D
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین vahid.e

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #2 : 29 مهر 1398، 12:07 ق‌ظ »
من هاردم MBR هست. یعنی نمیشه کاری کرد اصلا مشکلی برای سیستم عامل ابونتو پیش میاد آیا ؟

« آخرین ویرایش: 29 مهر 1398، 12:12 ق‌ظ توسط vahid.e »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #3 : 29 مهر 1398، 09:29 ق‌ظ »
الان اوبونتو نصب هستش ؟
اگه نه اون پاراتیشن هایی رو که ساختین پاک کنین و دوباره اوبونتو رو نصب کنین. برای نصب اوبونتو فقط پاراتیشن روت ضروری هست (خودم یه بار فقط روت رو ساختم هیچ مشکلی هم نبود) اگه دوست داشتین یه پاراتیشن هوم هم درست کنید که البته اونم نیاز نیست .
اگه میخواین چهل گیگ برای اوبونتو کنار بزارین پیشنهاد من اینه که همه رو برای روت بزارین .

آیا میشه از بقیه پاراتیشن ها به عنوان هوم استفاده کرد؟؟ مثلا (E, F, D) ????. فرمت NTFS مشکلی نداره؟؟
اگه میشه شما میتونید هوم رو روی پکی دیگه از پاراتیشن ها قرار بدین که خیلی بهتر میشه.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4 : 29 مهر 1398، 06:18 ب‌ظ »
الان اوبونتو نصب هستش ؟
اگه نه اون پاراتیشن هایی رو که ساختین پاک کنین و دوباره اوبونتو رو نصب کنین. برای نصب اوبونتو فقط پاراتیشن روت ضروری هست (خودم یه بار فقط روت رو ساختم هیچ مشکلی هم نبود) اگه دوست داشتین یه پاراتیشن هوم هم درست کنید که البته اونم نیاز نیست .
اگه میخواین چهل گیگ برای اوبونتو کنار بزارین پیشنهاد من اینه که همه رو برای روت بزارین .

آیا میشه از بقیه پاراتیشن ها به عنوان هوم استفاده کرد؟؟ مثلا (E, F, D) ????. فرمت NTFS مشکلی نداره؟؟
اگه میشه شما میتونید هوم رو روی پکی دیگه از پاراتیشن ها قرار بدین که خیلی بهتر میشه.
درسته که مشه با روت خالی هوم اوبونتو رو اجرا کرد ولیکن خوب نمیشه

آفلاین mrfathi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #5 : 02 آبان 1398، 02:46 ب‌ظ »
سلام.منم همین مشکل را داشتم.هارد من mbr هست.برای رفع مشکل اومدم همه پارتیشن هام را توی محیط ویندروز به غیر از پارتیشنی که  ویندوز توش نصبه را تبدیل به logical کردم و مشکلم حل شد
البته برای پارتیشن بندی لینوکس فقط root و home ایجاد کردم و دیگه swap ایجاد نکردم