انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کند شدن سیستم هنگام کپی  (دفعات بازدید: 741 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
کند شدن سیستم هنگام کپی
« : 20 آبان 1398، 07:04 ق‌ظ »
چرا هنگام کپی کردن سرعت سیستم اینقدر کم میشه که دیگه نمیشه کاری کرد با اینکه در سیستم مانیتور هم مقدار زیادی از رم خالی است و پردازنده هم زیاد درگیر نیست در حد ۳۰ درصد ولی سیستم اینقدر کند میشه که نمیشه کار دیگری انجام داد گرافیک من هم آنبورد و اینتل هست

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
پاسخ : کند شدن سیستم هنگام کپی
« پاسخ #1 : 20 آبان 1398، 08:24 ق‌ظ »
منظورتون کپی از کجا به کجاست؟

تو ویندوز هم این مشکلو داشتید؟

از چه نسخه ی اوبونتو استفاده میکنید؟  مشخصات سخت افزار ذخیره سازیتون مثلا هارد دیسک یا فلش درایوری که توش کپی میکنید چیه؟ سرعت و نوع. hdd یا ssd

من یادمه تو نسخه های قبلتر وقتی فایلی رو بین پارتیشن های با فرمت های ntfs انتقال میدادم پروسه ntfs-3g بشدت درگیر میشد.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #2 : 20 آبان 1398، 12:35 ب‌ظ »
منظورتون کپی از کجا به کجاست؟

تو ویندوز هم این مشکلو داشتید؟

از چه نسخه ی اوبونتو استفاده میکنید؟  مشخصات سخت افزار ذخیره سازیتون مثلا هارد دیسک یا فلش درایوری که توش کپی میکنید چیه؟ سرعت و نوع. hdd یا ssd

من یادمه تو نسخه های قبلتر وقتی فایلی رو بین پارتیشن های با فرمت های ntfs انتقال میدادم پروسه ntfs-3g بشدت درگیر میشد.
ویندوز تو کپی اطلاعات مشکلی ندارد، من از نسخه ۱۹.۱۰ اوبونتو استفاده میکنم اطلاعات زیاد در حد ۱۰۰ گیگ از هارد اکسترنال به پارتیشن لینوکس با فایل سیستم btrFs و Ext4

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 20 آبان 1398، 05:03 ب‌ظ »
کلاً کپی کردن سرعت رو پایین می‌آره. چون از نهایت توان هارد برای جا به جایی استفاده می‌شه و در این صورت دیگه پردازش‌های دیگه که قراره از روی هارد بیان توی رم و بالعکس، با مشکل مواجه می‌شن.
من در این شرایط دست به چیزی نمی‌زنم و می‌ذارم کارش تموم شه، بعد  :D
خوبیش اینه مثل ویندوز نیست که هنگ کنه! بازم می‌شه کارهای مختلفی کرد فقط با سرعت پایین‌تر.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین sevenstarrr

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #4 : 20 آبان 1398، 11:08 ب‌ظ »
نسخه 19.10 اینطوریه. نه ویندوز و نه نسخه 19.04 اینطوری نبودند. وقتی کپی میکنی سیستم هنگ کامل میشه. حتی موس هم گیر میکنه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 20 آبان 1398، 11:10 ب‌ظ »
نسخه 19.10 اینطوریه. نه ویندوز و نه نسخه 19.04 اینطوری نبودند. وقتی کپی میکنی سیستم هنگ کامل میشه. حتی موس هم گیر میکنه

سیستم هنگ کامل نمیشه.
من خودمم 19.10 دارم و این‌جوری نمیشه هیچ‌وقت. فقط یه مقدار کند میشه تا کپی تموم بشه. بعدش دوباره درست میشه که خب طبیعیه. وقتی از هارد استفاده می‌کنی، سیستم سرعتش میاد پایین. چون خوندن و نوشتن با هارده.
توی ویندوز هم وقتی توی بازی، رم کم میاد و میاد روی حافظهٔ مجازی روی هارد، بازی و سیستم کند میشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #6 : 21 آبان 1398، 09:18 ق‌ظ »
کدوم سیستم توی دنیا هست که موقع انتقال فایل سرعتش کند نشه ](*,)