انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نحوه آشنایی با دنیای گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 2643 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
نحوه آشنایی با دنیای گنو/لینوکس
« : 14 دی 1398، 12:04 ب‌ظ »
سلام
یه تایپک به ذهنم اومد شاید مفید نباشه ولی برا خودم جالبه
 می دونم هرکدوممون(تقریبا) یک داستان جالب از پیوستن و آشنایی با گنو/لینوکس داریم.
از خودم شروع میکنم
من از محیط سیستم عامل همیشگی(همه میدونن چیه ;) ) خسته شده بودم به دلیل ۸,۹ سال استفاده از اون کلا دلم میخواست یه سیستم عامل جدید امتحان کنم 
 تا اینکه عاشق ظاهر سیستم عامل شرکت اپل شدم تا رفتم بنصبم فهمیدم کلا انحصاریه و اگه بخوای ازش استفاده کنی باید به جاش از نسخه هک شدش
استفاده کنی و اونم اون طور که باید جواب نمیده البته تا اون وقت فکر می کردم لینوکس ظاهر خوبی نداره چون رفته بودم تا ببینم لینوکس رو دانلود کنم دیدم میاره فدورا لبنوکس اوبونتو لینوکس دبیان لینوکس و... اون وقت بیخیالش شدم.
چند ماه گذشت ...
خلاصه  تصمیم به ترک ویندوز گرفتم
 سرچ کردم چرا لینوکس از ویندوز بهتر است و ... چند تا مطلب آورد(زیاد بود) خیلیاش رو خدوندم  تا بر عکسش رو سرچ میکردم  دیدم هیج چیز درست حسابی نمیاره
بحث جذاب شد رفتم دنبال توزیعی گردیدم که هم زیبا باشه و هم سریع تا رفتم المنتری رو دانلودیدم المنتری وفتی سرعتش رو تست میکردم برا خودم حیرت آور بود اما هیچی ازش سر در نمیآوردم تا اینکه توزیع به توزیع کردم و به اوبونتو اومدم و الآن شدم از طرفداران دنیای متن باز و گنو/لینوکس.
به درازا کشید اما اگه دوست داشتین داستان خودتون رو بزارید  :)
« آخرین ویرایش: 14 دی 1398، 12:07 ب‌ظ توسط ali7rangoo »
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : نحوه آشنایی با دنیای گنو/لینوکس
« پاسخ #1 : 14 دی 1398، 12:13 ب‌ظ »
منم اومدم پایتون یاد بگیرم جادی رو دیدم یه سیستم عامل عجیب داشت دیدم چیه فهمید گنو/لینوکسه از توزیع دیپین شروع کردم و از اون موقع هر هفته توزیع عوض میکنم مثل دیوونه ها دی:

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #2 : 14 دی 1398، 01:58 ب‌ظ »
منم اومدم پایتون یاد بگیرم جادی رو دیدم یه سیستم عامل عجیب داشت دیدم چیه فهمید گنو/لینوکسه از توزیع دیپین شروع کردم و از اون موقع هر هفته توزیع عوض میکنم مثل دیوونه ها دی:
=D> =D>
جالب بید
vim world

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #3 : 14 دی 1398، 02:37 ب‌ظ »
سلام
يادم نيست دقيق بين سالهاي ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٣   از اينترنت يا مجله راجب لينوكس مطلب خونده بودم. اون وقتها سرعت اينترنت از صفر هم پايين تر بود  ](*,) يك صفحه كم كم حداقل بعد 5 دقيقه باز ميشد و به احتمال زياد توي مجله خونده بودم. رفتم به مغازه كامپيوتر فروشي و فقط redhat داشتن. فكر كنم ٢ تا سي دي بود. البته يه سي دي ديگه بود روش نوشته بود ليندوز كه ميگفتن مثل ويندوزه. Redhat رو نصب كردم تيك همه برنامه ها رو زدم واسه نصب شدن. ٢ تا ميز كار نصب شد كه به احتمال زياد گنوم و kde بودن. فكر كنم پايين صفحه سمت چپ عكس كلاه قرمز رنگ بود كه منو باز ميشد
اسلکور

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #4 : 14 دی 1398، 02:52 ب‌ظ »
سلام
يادم نيست دقيق بين سالهاي ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٣   از اينترنت يا مجله راجب لينوكس مطلب خونده بودم. اون وقتها سرعت اينترنت از صفر هم پايين تر بود  ](*,) يك صفحه كم كم حداقل بعد 5 دقيقه باز ميشد و به احتمال زياد توي مجله خونده بودم. رفتم به مغازه كامپيوتر فروشي و فقط redhat داشتن. فكر كنم ٢ تا سي دي بود. البته يه سي دي ديگه بود روش نوشته بود ليندوز كه ميگفتن مثل ويندوزه. Redhat رو نصب كردم تيك همه برنامه ها رو زدم واسه نصب شدن. ٢ تا ميز كار نصب شد كه به احتمال زياد گنوم و kde بودن. فكر كنم پايين صفحه سمت چپ عكس كلاه قرمز رنگ بود كه منو باز ميشد
واو پس با این حساب شما ۱۷ تا ۲۰ ساله که گنو/لینوکسی هستید  =D> =D>
vim world

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 14 دی 1398، 02:57 ب‌ظ »
یعنی وقتی که من بدنیا اومد ایشون حداقل ۴ سال بوده که گنو/لینوکس داشته

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #6 : 14 دی 1398، 07:25 ب‌ظ »
من هم سال ۲۰۰۴ سی دی فدورا را خریدم ۴ تا سی دی با سه تا میز کار و همه نرم افزار ها که همه را نصب کردم اما خیلی با سخت افزار ها جور نبود کارت صدا را نمی شناخت اما خیلی علاقه داشتم از همون وقت همیشه به فکر لینوکس بودم با توزیع های دیگه

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #7 : 14 دی 1398، 09:03 ب‌ظ »
والا من چند سال پیش بود که گرافیکم سوخت یه ubuntu 17.04 دانلود کردم و لایو اجراش کردم و کامل متعجب شدم گرافیک آمبورد منو شناخت با این که لینوکس با سخت افزار ها رابطه ی خوبی نداشت بعد دیدم خیلی رونه روش بازی نصب کردم بازی های گرافیکی اجرا میکنه ولی با کیفیت پایین در صورتی که در ویندوز پیغام خطا میداد و به مرور زمان فاز هکر شدن زد به سرم رفتم سراغ kali linus بعد دیدم صدا ندارم alsamixer رو اجرا نمیکرد بعد رفتم سراغ ubuntu 18.04 زیاد خوب نبود چون من تازه کار بودم نمیدونستم که دسکتاپ کنومه ;D ;D ;D فکر میکردم همون ubuntu قبلی هست بعد یه مدت عصبانی شدم رفتم kubuntu 18.04 نصب کردم خوب بود سرعتش عالی بود باهاش حال کردم بعد دیدم توی youtube که دسکتاپ xfce چقد باحاله اولش رفتم سراغ xubuntu 18.04 یه مدت سرو کله زدم دیدم اصلا این دسکتاپ نیست معجزه ی الهیه ;D ;D واقعا مصرف منابع نصب به گرافیکش خیلی عالی بود و بعد از اون فهمیدم که arch از مخازن قلطان استفاده میکنه و الان Manjaro 18.1.5 Juhraya xfce دارم و ازش راضیم با این همه آپیدت که به من ارائه میده فقط نمیدونم ورژن جدید مانجارو بیاد من باید آپیدت کنم یا مانجارو خودکار انجام میده

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #8 : 14 دی 1398، 09:35 ب‌ظ »
والا من چند سال پیش بود که گرافیکم سوخت یه ubuntu 17.04 دانلود کردم و لایو اجراش کردم و کامل متعجب شدم گرافیک آمبورد منو شناخت با این که لینوکس با سخت افزار ها رابطه ی خوبی نداشت بعد دیدم خیلی رونه روش بازی نصب کردم بازی های گرافیکی اجرا میکنه ولی با کیفیت پایین در صورتی که در ویندوز پیغام خطا میداد و به مرور زمان فاز هکر شدن زد به سرم رفتم سراغ kali linus بعد دیدم صدا ندارم alsamixer رو اجرا نمیکرد بعد رفتم سراغ ubuntu 18.04 زیاد خوب نبود چون من تازه کار بودم نمیدونستم که دسکتاپ کنومه ;D ;D ;D فکر میکردم همون ubuntu قبلی هست بعد یه مدت عصبانی شدم رفتم kubuntu 18.04 نصب کردم خوب بود سرعتش عالی بود باهاش حال کردم بعد دیدم توی youtube که دسکتاپ xfce چقد باحاله اولش رفتم سراغ xubuntu 18.04 یه مدت سرو کله زدم دیدم اصلا این دسکتاپ نیست معجزه ی الهیه ;D ;D واقعا مصرف منابع نصب به گرافیکش خیلی عالی بود و بعد از اون فهمیدم که arch از مخازن قلطان استفاده میکنه و الان Manjaro 18.1.5 Juhraya xfce دارم و ازش راضیم با این همه آپیدت که به من ارائه میده فقط نمیدونم ورژن جدید مانجارو بیاد من باید آپیدت کنم یا مانجارو خودکار انجام میده
مانجارو چون غلطان است احتیاج به نصب نسخه جدید نیست شما همیشه به روز می‌شوید یک نصب برای همیشه

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 15 دی 1398، 10:23 ق‌ظ »
مانجارو چون غلطان است احتیاج به نصب نسخه جدید نیست شما همیشه به روز می‌شوید یک نصب برای همیشه
این که معجزه س  \\:D/

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #10 : 15 دی 1398، 10:58 ق‌ظ »
خود ارچ معجزه تره اصلا خیلی مانجارو جذاب نیست به نظر من

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
« پاسخ #11 : 15 دی 1398، 05:38 ب‌ظ »
اولین بار دور و ور سال ۹۲ شایدم ۹۳ اوبونتو رو توی خوابگاه دانشگاه روی لپتاپ هم اتاقیم دیدم...دانشجوی کامپیوتر بود و خودشم تفریحی نصب کرده بود.واسم جالب و متفاوت بود.
چند وقت بعدش که رفتم خونه دانلودش کردم و رو سیستم خونه نصب کردم..در موردش خوندم و از اندیشه ای که پشتش بود خوشم اومد..
یادش بخیر اون اولا یه بیست سی تا توزیع رو روی دی وی دی رایت کرده بودم ...اینقد توزیع نصب و حذف میکردم که اشک سیستم درومده بود :D..این بین هممون مشترکه :D :D :D...هرکی با گنو/لینوکس آشنا میشه تشنه آزمایش کردن میشه :D :D :D

الانم دیگه خیلی وقت هست با آرچ به آرامش رسیدم..
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1399، 03:58 ق‌ظ توسط farvahar_68 »
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #12 : 15 دی 1398، 10:25 ب‌ظ »
دعا کن منم به ارامش برسم

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 17 دی 1398، 01:01 ق‌ظ »
باور نمیکنم فردا پس فردا جو گیر میشید میرید سراغ kali linux و black arch و parrot os و در کل فکر ماهر شدن تو همه چی و هکر شدن میزنه به سرتون ;D

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #14 : 06 اسفند 1398، 09:31 ب‌ظ »
سلام کس دیگه ای نبود؟؟؟
( جهت بالا آوردن تایپک ;D آخه دلم واسه این داستانا تنگ شده)
vim world