انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کاربران جدید و آموزش های قدیمی  (دفعات بازدید: 2417 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : کاربران جدید و آموزش های قدیمی
« پاسخ #15 : 03 فروردین 1400، 02:19 ب‌ظ »
^
نقل‌قول
اگه کسی تاپیکی با عنوان آموزش فلان چیز گذاشته. اشتباه کرده! کار درست این بوده که توی ویکی اون مورد رو بنویسه و بعد مثلا توی تاپیک مقالات جدید ویکی به اون جا لینک بده
البته شخصا حوصله‌ی نوشتن داخل ویکی رو ندارم چون سیستمش قدیمیه و وقت می‌گیره از آدم. چه واسه یادگیری تگ‌ها و چه خود پروسه‌ی نوشتن. همین الان ۶ ۷ تا pdf آموزشی ترجمه و آماده کرده‌م که به خاطر وجود همین مشکل رغبت نمی‌کنم وارد ویکی کنم.
لزومی هم نداره ادیتور پیشرفته‌ی wysiwyg داشته باشه. همین که لااقل مثل ادیتور انجمن چند تا دکمه برای قرار دادن تگ‌ها داشته باشه کافیه.
که خب به نظرم این حداقل کاریه که ناظران انجمن لازمه انجام بدن. خیلی وقت پیش هم باید انجام می‌دادن. به هر حال چه حقوق بگیرن و چه نگیرن، مسؤولیت قبول کرده‌ن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #16 : 03 فروردین 1400، 10:43 ب‌ظ »
جواب که نگرفتیم البته میدونستم.
ولی خب چطوری سوال بپرس هم به چطوری سرچ کن اضافه شد.
سالهای زیادی رو به عنوان مدیر انجمن تو سایتهای مختلف گذروندم.اینو میدونم که هر کی مدیریت یه انجمن رو به عهده میگیره از سر عشقه و کمک به بقیه.
اونیکه فکر میکنه اگه از من سوال داری اول برو سرچ کن نتیجه سرچت رو به من بده ببینم بعد جواب سوالت رو بدم به نظرم دقیق متوجه اصل قضیه نشده.
دیگه مزاحم وقت عزیزان نمیشم.ولی بد نیست فروم های دیگه رو دوستان یه نگاه بندازن .
تشکر.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #17 : 03 فروردین 1400، 10:55 ب‌ظ »
ولی خب چطوری سوال بپرس هم به چطوری سرچ کن اضافه شد.
سالهای زیادی رو به عنوان مدیر انجمن تو سایتهای مختلف گذروندم.اینو میدونم که هر کی مدیریت یه انجمن رو به عهده میگیره از سر عشقه و کمک به بقیه.
اونیکه فکر میکنه اگه از من سوال داری اول برو سرچ کن نتیجه سرچت رو به من بده ببینم بعد جواب سوالت رو بدم به نظرم دقیق متوجه اصل قضیه نشده.
دیگه مزاحم وقت عزیزان نمیشم.ولی بد نیست فروم های دیگه رو دوستان یه نگاه بندازن .
تشکر.

نمی‌دونم کجا مدیریت داشتید ولی من هم تو مطرح‌ترین فروم‌های فارسی مدیریت داشتم جاهایی که هنوز سرپا هستند. و همینطور فروم‌ یاQ/A های خارجی. پست اولی که تو این تایپیک نوشتم به نظرم کامل پاسخ اولیه شما رو داده. کافیه یه نگاهی به تعداد زیادی تایپیک بندازید که پاسخ می‌گیرند. عجیبه که مدیر فروم‌های مختلف بودید ولی "چه طور هوشمندانه سوال بپرسید" براتون جای تعجب داشته.

صرفا به این خاطر که گفتید برید فروم های دیگه رو نگاه بندازید پاسخ دادم. تو همون پست ابتدایی براتون نمونه از ubuntuforums گذاشتم.

به هر حال امیدوارم موفق باشید.
..I feel no fault for the fault I feel..

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #18 : 03 فروردین 1400، 11:02 ب‌ظ »
من خودم برای یه مورد secure boot مجبور شدم ۱۰۰ تا انجمن و سایت دیگه رو بگردم آخر از تو یه سایت خارجی مشکل رو حل کردم.
من نتونستم مشکل secure boot  رو حل کنم.
وقتی که می‌خواید بگید اینجا خوب نیست، میگید جواب سوال‌تون رو توی بقیهٔ سایت‌ها گرفتید، وقتی که موقعش میشه به بقیه کمک کنید، میگید جواب نگرفتید؟ :)

اگر اینجا خوبه، بخاطر کاربرانش است. اگر اینجا بده هم بخاطر کاربرانش است. ما هم به عنوان ناظر فقط تا جایی که وقت و توانایی‌مون اجازه بده، سعی می‌کنیم محیط رو برای فعالیت کاربرها فراهم کنیم.

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #19 : 04 فروردین 1400، 11:07 ب‌ظ »
من خودم برای یه مورد secure boot مجبور شدم ۱۰۰ تا انجمن و سایت دیگه رو بگردم آخر از تو یه سایت خارجی مشکل رو حل کردم.
من نتونستم مشکل secure boot  رو حل کنم.
وقتی که می‌خواید بگید اینجا خوب نیست، میگید جواب سوال‌تون رو توی بقیهٔ سایت‌ها گرفتید، وقتی که موقعش میشه به بقیه کمک کنید، میگید جواب نگرفتید؟ :)

اگر اینجا خوبه، بخاطر کاربرانش است. اگر اینجا بده هم بخاطر کاربرانش است. ما هم به عنوان ناظر فقط تا جایی که وقت و توانایی‌مون اجازه بده، سعی می‌کنیم محیط رو برای فعالیت کاربرها فراهم کنیم.

اولا که مشکل secure boot حل نشد چون وقتی سعی داشتم اوبونتو و ویندوز 10 رو کنار هم داشته باشه هر وقت که ریستارت میکردم یا با لینوکس بالا می اومد و ویندوز نبود یا ویندوز می اومد و لینوکس نبود باید کلی سرو کله میزدم تا منو انتخاب سیستم عامل پیدا بشه.به همین خاطر کلا بیخیالش شدم.
البته تو انجمنی که سوال مطرح کرده بودم نتیجه رو گفتم تا اگه کسی مشکل مشابه داشت دردسر منو نکشه .اینم پستش:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=148616.msg1168059#msg1168059
دوم اینکه من کی گفتم اینجا خوب نیست ؟شما منظور منو بد متوجه شدید.
به نظر من اینجا می تونه خیلی بهتر از اینها باشه.
کسی هم از ناظر و مدیران سایت توقع نداره که تایمشون رو کلا بذارن برای کاربران .
صحبت سر مدیریت سایت بود نه اینکه کل محتوای سایت از آموزش و اطلاعات توسط مدیران تولید بشه و کابران فقط بیان بخوون برن.
یادمه خیلی سال پیش تو یه پست پرسیدم این همه میگن لینوکس از ویندوز بهتره یکی میشه بگه چرا ؟
ناظر انجمن گفت همینه که هست خوشتون نمیاد برید ویندوز استفاده کنید !!! خوبه اوبونتو رو ما درست نکرده بودیم واگر نه ...
خلاصه اینکه همون حرف اولم رو این آخر مجدد میگم .
اگه کار برای کاربران تازه وارد راحتتر بشه تو انتشار لینوکس خیلی کمک میکنه.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #20 : 05 فروردین 1400، 12:13 ق‌ظ »
ساپورت اوبونتو ضعیف نسبت به ویندوز
چون زیاد معروف نیست
شاید هم به این خاطر که کسی برای جواب دادن پولی دریافت نمیکنه و زیاد حوصله به خرج نمیده
ا

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 05 فروردین 1400، 12:17 ق‌ظ »
چون زیاد معروف نیست
شاید هم به این خاطر که کسی برای جواب دادن پولی دریافت نمیکنه و زیاد حوصله به خرج نمیده
:o
ویندوز مگه پشتیبانی داره اصلاً؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #22 : 05 فروردین 1400، 12:22 ق‌ظ »
چون زیاد معروف نیست
:o
ویندوز مگه پشتیبانی داره اصلاً؟
منظورم اینه که توی گوگل سرچ کنی زود به نتیجه میرسی
بقیه ساپورت میکنن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 05 فروردین 1400، 12:37 ق‌ظ »
بقیه ساپورت میکنن
اتّفاقاً اوبونتو رو خیلی راحت‌تر به نتیجه می‌رسی. چون خلاف ویندوز، بر اساس اصول منطقی پیاده شده و کافیه مفاهیم پایه‌ای رو بدونی تا همه‌چیز برات شفّاف و واضح باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #24 : 05 فروردین 1400، 01:09 ق‌ظ »
بقیه ساپورت میکنن
اتّفاقاً اوبونتو رو خیلی راحت‌تر به نتیجه می‌رسی. چون خلاف ویندوز، بر اساس اصول منطقی پیاده شده و کافیه مفاهیم پایه‌ای رو بدونی تا همه‌چیز برات شفّاف و واضح باشه.
دقیقاً! برای ویندوز تمام لایه‌ها بسته‌س و معمولاً معلوم نیست چی و کجا داره مشکل درست می‌کنه. راه حل‌های پیشنهادی هم تیریه تو تاریکی چون از اول فقط در حدی دسترسی داریم که صاحب ویندوز اجازه بده!
اما داخل سیستم‌های لینوکسی همه چی باز و مشخصه و در دسترس کاربر. فقط کافیه بدونیم می‌خوایم چیکار کنیم. دیگه بقیه‌ش معمولاً ویرایش یه سری فایل configurationـه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #25 : 05 فروردین 1400، 06:56 ق‌ظ »
چون زیاد معروف نیست
پالا شما اگه فکر میکنی که پاسخ های خوبی برای مشکلات وحود نداره میتونید تعداد تاپیک های فقط همین انجمن رو ببینید و ببینید چند نفر مشکلشون حل شده
بحثی هم نیست! ما هیچ اصراری برای استفاده بقیه از لینوکس نداریم و اگر فکر میکنید ویندوز بهتره ما و شما خوشحال میشیم که کاری که برای شما بهتر و راحت تره رو انجام بدید!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #26 : 05 فروردین 1400، 10:01 ق‌ظ »
بقیه ساپورت میکنن
درسته واسه ویندوز باید بشینی دونه دونه برنامه دانلود کنی کرک کنی بعد ببینی به دردت میخوره یا نه اگه هم یکی پیدا بشه اخر اون چیزی که میخوای نیست (دارم با تجربه خودم حرف میزنم ;) )
شاید واسه اوبونتو دیر راه حل پیدا کنی (اصلا اینجوری نیست حرف خودم رو تکذیب میکنم)
اما وقتی پیدا کنی میبینی چقدر خوب و بدرد بخوره ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com