انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: xfce desktop [the end]  (دفعات بازدید: 2981 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
پاسخ : میز کار xfce
« پاسخ #15 : 10 اسفند 1398، 06:43 ق‌ظ »
اینو یادم رفت بگم.
نسخه های غیر lts رو نصب کنی بهتره.
الان باید xubuntu 19.10 رو نصب کنی.
همه چیزش عالیه.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #16 : 10 اسفند 1398، 11:05 ق‌ظ »
وقتی شخصی رم ۱۶ گیگ میندازه رو سیستمش برای قشنگی که نیست برای اینه بتونه برنامه بیشتر همزمان استفاده کنه. اینکه هر بار  نگاه کنیم که رم  چقدر مصرف شده به نظرم کار بیخودیه. ادم سیستم قوی میخره که ازش استفاده کنه
به خاطر همین گنوم دارم

بابا اگه میشه یه جواب درست بدید تو رو خدا.تا یه تایپیک میسازم همش بینتون بحث میشه. توی xfce ها دبیان سرعت و البته کاراییش بهتره یا زوبونتو؟
من میخوام برنامه نویسی پایتون کار کنم و البته قراره چن تا زبون دیگه هم اضافه شه. من گفتم دبیان جون هم خیلی معروف تره هم جهانیه هم کاربراش بیشتره و هم نرم افزار هاش زیاده و در کل بهتره.
دبیان عالیه ولی نمیتونی از پسش بربیای همون زوبونتو رو نصب کن

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #17 : 10 اسفند 1398، 01:53 ب‌ظ »
سلام دوستان. خیلی اذیتتون کردم ببخشید :oops:
توی یوتوب یه چرخی که زدم یه فیلم پیدا کردم که 30 کار ضروری پس از نصب دبیان 10 رو میگفت.البته انگلیسی.خودم میخواستم زوبونتو نصب کنم هر کاری کردم دانلود نشد. یه ویدیو درست و حسابی در موردش نبود. در مورد مینت هم تقریبا همین اتفاق افتاد. با کمال تعجب تونستم دبیان 10.3 رو دان کنم  \\:D/ . ویدیو هایی که توی اینترنت دیدم همش در مورد نصب دبیان بود یا مثلا نرم افزار های دبیان ، پرینتر ها و دبیان ، نصب دبیان ، کار های ضروری پس از نصب دبیان و ...
با این حساب اگه دبیان نصب کنم اذیت میشم یا نه؟ ](*,)
اصن میشه هم زوبونتو نصب کنم هم دبیان؟
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1398، 02:45 ب‌ظ توسط محمد رجبی »
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
پاسخ : میز کار xfce (ادامه دارد)
« پاسخ #18 : 11 اسفند 1398، 01:41 ق‌ظ »
چون اول راه هستی، بهتره دبیان نصب نکنی.
دبیان رو با تمام کارهایی که انجام بدی ، میشه زوبونتو. اما یک تفاوتی دارن.
در کل کانفیگ امنیتی که اوبونتو ،زوبونتو و ...  دارن بنوعی برای یک کاربر که همیشه با وبگردی سروکار داره خوبه.
زیبا سازی که زوبونتو داره در حد خودش خوبه.
بعد که حساب کار دستت آمد، برو سمت دبیان.
فعلا برو زوبونتو رو نصب کن و برنامه نویسی خودت رو انجام بده.
اینم لینک دانلودش:
http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/19.10/release/
من کلا زوبونتو رو دوست دارم.
نیازی نیست زوبونتو و دبیان رو کنار هم نصب کنی. فضای هاردت رو می گیره.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #19 : 11 اسفند 1398، 02:05 ق‌ظ »
چون اول راه هستی، بهتره دبیان نصب نکنی.
دبیان رو با تمام کارهایی که انجام بدی ، میشه زوبونتو. اما یک تفاوتی دارن.
در کل کانفیگ امنیتی که اوبونتو ،زوبونتو و ...  دارن بنوعی برای یک کاربر که همیشه با وبگردی سروکار داره خوبه.
زیبا سازی که زوبونتو داره در حد خودش خوبه.
بعد که حساب کار دستت آمد، برو سمت دبیان.
فعلا برو زوبونتو رو نصب کن و برنامه نویسی خودت رو انجام بده.
اینم لینک دانلودش:
http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/19.10/release/
من کلا زوبونتو رو دوست دارم.
نیازی نیست زوبونتو و دبیان رو کنار هم نصب کنی. فضای هاردت رو می گیره.
داداش فایده نداره. من 32 بیت هستم نه 64 . بعدشم هرچی میرم توی سایت رسمیش 32 بیت بگیرم یه فایل کوچیک دانلود میکنه که توش هیچی نیس. اصن دبیان چی داره که اینقد ازش میترسید؟ لولو خور خورس؟
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 11 اسفند 1398، 02:11 ق‌ظ »
همون دبیان رو نصب کن.
عالیه.
فقط خودت باید زیباش کنی.
آموزش تو اینترنت زیاده

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #21 : 11 اسفند 1398، 03:41 ق‌ظ »

داداش فایده نداره. من 32 بیت هستم نه 64 . بعدشم هرچی میرم توی سایت رسمیش 32 بیت بگیرم یه فایل کوچیک دانلود میکنه که توش هیچی نیس. اصن دبیان چی داره که اینقد ازش میترسید؟ لولو خور خورس؟

من نمیدونستم (الان فهمیدم) ظاهرا زوبونتو و حتی اوبونتو ۱۹.۱۰ نسخه ۳۲ بیتی نداره ولی زوبونتو lts (18.04) نسخه ۳۲ بیتی داره
اون فایل کوچیک که میگی فایل تورنت هست که باید بدیش به یک برنامه تورنت دانلودر تا فایل iso رو دانلود کنه البته توصیه نمیشه چون موقع دانلود تورنت حجم اینترنت بیشتری مصرف میشه (بخاطر اینکه علاوه بر دانلود آپلود هم داره) . البته اگر اینترنت نامحدود داری مشکلی نداره
لینک های دانلود مستقیم زیادی تو سایت رسمیشون برای زوبونتو و ۱۸.۰۴ و مینت اکس اف سی ای ۳۲ بیتی هست ، نمیدونم چرا پیداشون نکردی، مثلا:
xubuntu 18.04 lts (حجم ۱.۳ گیگ)
http://mirror.aarnet.edu.au/pub/xubuntu/releases/18.04/release/xubuntu-18.04-desktop-i386.iso
یا
http://mirror.csclub.uwaterloo.ca/xubuntu-releases/18.04/release/xubuntu-18.04-desktop-i386.iso

mint xfce (حجم ۱.۸ گیگ)
http://mirrors.evowise.com/linuxmint/stable/19.3/linuxmint-19.3-xfce-32bit.iso
یا
http://mirror.clarkson.edu/linuxmint/iso/images/stable/19.3/linuxmint-19.3-xfce-32bit.iso

MX Linux (حجم ۱.۵ گیگ)
http://mirror.math.princeton.edu/pub/mxlinux-iso/MX/Final/MX-19.1_386.iso
یا
https://osdn.net/frs/redir.php?m=plug&f=%2Fstorage%2Fg%2Fm%2Fmx%2Fmx-linux%2FISOs%2FMX%2FFinal%2FMX-19.1_386.iso

البته دبیان هم چیز ترسناکی نیست حالا که دانلودش کردی نصبش کن و امتحانش کن اگر خوشت اومد حالش رو ببر
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1398، 04:04 ق‌ظ توسط sunpda »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #22 : 11 اسفند 1398، 12:26 ب‌ظ »
دبیان لولو خو خوره نیستش من خودم بیشتر از پنج بار نسخه های مختلفش نصب کردم
ولی مسئله اینه که باید یه حد کمی دانش از گنو/لینوکس داشته باشی چون خیلی برنامه ها تنظیم نشده اند و باید خودت تنظیمشون کنی برای یه کاربر حرفه ای خوبه چون راحت میتونه اینا رو انجام بده ولی با سلیقه خودش ولی یه کاربر تازه وارد گیج میشه هر روز باید بیاد تو فروم تاپیک درست کنه هی بره گوگل کنی پدر ویکی ها رو دربیاره و ... که باعث میشه مثلا  از گنو/لینوکس زده شه به خاطر همین توصیه میشه کاربر تازه وارد مثلا یه توزیع مثل مانجارو یا اوبونتو نصب کنه که به راه و چاه گنو/لینوکس اشنا بشه مثل یه ذره بش یاد بگیره یا مثلا کار با سیستم دی رو یاد بگیره و این قبیل کارا تا آمده بشه برای اینجور توزیع ها البته دبیان باز خیلی کانفیگ شده تره تا مثلا ارچ یا جنتو یا وید

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #23 : 11 اسفند 1398، 03:38 ب‌ظ »
بچه ها الان هم زوبونتو 18.04 آمادس هم دبیان 10.3 . کدومو نصب کنم. البته قبلا من با خونواده ی اوبونتو کار کردم و دستورات اولیه اش رو بلدم. ولی تا حالا با xfce کار نکردم. کدومشون رو نصب کنم؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #24 : 11 اسفند 1398، 03:47 ب‌ظ »
بچه ها الان هم زوبونتو 18.04 آمادس هم دبیان 10.3 . کدومو نصب کنم. البته قبلا من با خونواده ی اوبونتو کار کردم و دستورات اولیه اش رو بلدم. ولی تا حالا با xfce کار نکردم. کدومشون رو نصب کنم؟
به نظر من زوبونتو نصب کن
اوبونتو خودش از خانواده دبیانه

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 11 اسفند 1398، 03:56 ب‌ظ »
چندین بار بنده و دوستان گفتیم زوبونتو نصب کن اما ظاهرا خیلی دوست داری دبیان رو امتحان کنی ، خوب دبیان رو نصب کن خوشت نیومد پارتیشنش رو فرمت کن زوبونتو نصب کن

راستی کدوم دیسک نصب دبیان رو دانلود کردی (اسمش چیه و چند مگابایت هست؟)
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1398، 03:58 ب‌ظ توسط sun-pda »

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #26 : 11 اسفند 1398، 05:33 ب‌ظ »
چندین بار بنده و دوستان گفتیم زوبونتو نصب کن اما ظاهرا خیلی دوست داری دبیان رو امتحان کنی ، خوب دبیان رو نصب کن خوشت نیومد پارتیشنش رو فرمت کن زوبونتو نصب کن

i386 دانلود کردم . 500 و خورده ای مگ هستش. ورژنش هم 10.3

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
« پاسخ #27 : 11 اسفند 1398، 08:54 ب‌ظ »
زیاد به اسم توزیع نگاه نکن.به معروف بودن توجه نکن زیاد.
مهم اینه که کارت انجام بشه.
مثلا یکی فیلم دیده بود گفت:
تو اون فیلم سازمان های اطلعاتی مثل سیا وموساد،  از دبیان استفاده کردن، پس با خودم بگم که  دبیان خوبه چون اونا استفاده می کنن.
کلا معروف بودن مهم نیست، مهم کاربره که باید کارش رو انجام بده.(همه توزیع های گنو خوب هستن)

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 11 اسفند 1398، 09:02 ب‌ظ »

i386 دانلود کردم . 500 و خورده ای مگ هستش. ورژنش هم 10.3
نام کامل فایل رو میخوام بدونم چیه
آخه فایل های ایزو متفاوتی برای نصب دبیان در سایت رسمیش هست
مثلا یکی هست که چهارصد و خورده‌ای ای مگ هست و بدون دسکتاپ هست و باید دسکتاپش رو بعد از نصب خودت نصب کنی ، یا یکی که دسکتاپ اکس اف سی ای داره و حدود ۶۵۰ مگ هست و یا یکی که سه تا دی وی دی تقریبا پر هست  و شامل دسکتاپ های مختلف و درایور های غیر آزاد هست
این ۵۰۰ و خورده ای مگ نمی دونم چی هست

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #29 : 12 اسفند 1398، 01:13 ق‌ظ »
mal man hamon 460 mb hast.desktopesh kharabe. fekr konam geriphikamo nashnakhte.  ](*,)
alan chetori bayad ye kari konem dorost she? ](*,)