انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب توزیع جدید لینوکس  (دفعات بازدید: 543 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین stefanx

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
نصب توزیع جدید لینوکس
« : 01 خرداد 1399، 06:02 ب‌ظ »
سلام
من یه سال و نیمه که دارم لینوکس استفاده میکنم البته تنها لینوکس نه در واقع dual-boot ویندوز و لینوکس(اوبونتو) استفاده میکنم اما خیلی وقته که ویتدوز کلا استفاده نمیکنم و یه بار آپدیت میخواست منم زدم آپدییت شه ولی وسط آپدیت خاموش کردم از اون موقع کلا بالا نمیاد.
من توزیع اوبونتو استفاده کردم تا الان الان میخوام کلا هر دو تا سیستم عاملم رو پاک کنم و کلا یکی استفاده کنم(که صد در صد میخوام لینوکس استفاده کنم) اما مشکل اینجاس که نمیدونم چجوری همه چی رو پاک کنم و دوباره یه توزیع دیگگه لینوکس نصب کنم.
لطفا اگه ممکنه یکی راهنماییم کنه که چجوری اینکارو بکنم و در ضمن در مورد توزیع ها هم کدومکشون واسه کسی که مدتی لینوکس استفاده کرده مناسبه؟

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
پاسخ : نصب توزیع جدید لینوکس
« پاسخ #1 : 01 خرداد 1399، 08:23 ب‌ظ »
از لینک‌های زیر برای نصب اوبونتو استفاده کنید.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #2 : 01 خرداد 1399، 08:40 ب‌ظ »
سلام
من یه سال و نیمه که دارم لینوکس استفاده میکنم البته تنها لینوکس نه در واقع dual-boot ویندوز و لینوکس(اوبونتو) استفاده میکنم اما خیلی وقته که ویتدوز کلا استفاده نمیکنم و یه بار آپدیت میخواست منم زدم آپدییت شه ولی وسط آپدیت خاموش کردم از اون موقع کلا بالا نمیاد.
من توزیع اوبونتو استفاده کردم تا الان الان میخوام کلا هر دو تا سیستم عاملم رو پاک کنم و کلا یکی استفاده کنم(که صد در صد میخوام لینوکس استفاده کنم) اما مشکل اینجاس که نمیدونم چجوری همه چی رو پاک کنم و دوباره یه توزیع دیگگه لینوکس نصب کنم.
لطفا اگه ممکنه یکی راهنماییم کنه که چجوری اینکارو بکنم و در ضمن در مورد توزیع ها هم کدومکشون واسه کسی که مدتی لینوکس استفاده کرده مناسبه؟
سلام
برای شما اکثر توصیع های لینوکس مناسبه ولی من تنها توضیع های زیر رو تست کردم و هرکدوم رو ۱هفته داشتم ;D
مانجارو : با مانجارو اکثر افراد تازه وارد و قدیمی میتونن کار کنن و در میز کار های مختلف ارائه میشه تا اکثر افراد بتونن ازش استفاده کنن
فواید :D:میز کار متنوع، سرعت بالا،‌یادگیری آسان و...
مشکلات >:( :فاقد  هر گونه فروشگاه نرم افزاری و وابسته به استفاده از ترمینال
دیپین :دسکتاپ نسبتا سنگین ddeباعث میشه اکثر کاربران از اون استفاده نکنن ولی گول دسکتاپ آن را نخورید و میتوانید ببینید در زمانی که چندین اپ باز است هنوز همان اندازه از رم استفا ده میشود و در این توضیع و اکثر توضیع های لینوکس مصرف رم زیاد تغییر نمیکند و مهم مصرف سی پی یو است که دیپین در میز ddeخیلی کم از آن استفاده میکند و بقیه رابه برنامه ها اختصاص میدهد(رم و سی پی یو رو یکی از مدیران گفت)
فواید:میز کار بهینه و زیبا ،فروشگاه نرم افزاری قدرتمند
مشکلات:من ندیدم ولی شاید بقیه دیده باشن :o
اوبونتو :همه استفاده کردن و خودشون یه تجربه ازش دارن ;D
اوبونتو کیلین :امروز نصب کردم و بسیار زیا و مدرن و ظاهری شبیه به ویندوز۱۰مناسب مهاجران
فواید:زیبایی،خانواده اوبونتو،
مشکلات :میز کار سنگین >:(
المنتری
چون بدم اومد ازش همون ثانیه اول پاک کردم
زورین :توضیع خوبه ولی با افزونه هایی که افافه کرده یکم گنوم سنگین شده
مشکلی ندا ره فقط مخزنش خیلی ضعیفه ;D
فایده:نصب واین بصورت پیش فرض  ، رابط گرافیکی خوب.نرم افزار از پیش نصب شده و...

این تو ضیجات من
هنوز دارم توضیع های مختلف رو تست میکنم و حتما اینجا رو هم اپدیت میکنم 8)
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1399، 02:01 ب‌ظ توسط gnkalk »

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
« پاسخ #3 : 02 خرداد 1399، 01:45 ق‌ظ »
میخواهید کل اطلاعات رو پاک کنید؟
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1399، 10:47 ب‌ظ توسط \SmHk/ »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 02 خرداد 1399، 04:18 ق‌ظ »
* توزیع
* می‌خواید

لطفا کلمات رو به درستی بنویسید.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #5 : 02 خرداد 1399، 02:30 ب‌ظ »
سلام
شما کل هاردتون رو فرمت کنید و لینوکس رو بریزید هم قبلی ها پاک میشن و جدید نصب