انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اوبونتو یا دبیان ؟

ubuntu
5 (38.5%)
debian
8 (61.5%)

مجموع آرای اعضا: 13

نویسنده موضوع: تفاوت توزیع دبیان و اوبونتو  (دفعات بازدید: 1724 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
پاسخ : تفاوت توزیع دبیان و اوبونتو
« پاسخ #15 : 20 خرداد 1399، 08:41 ب‌ظ »
اگه مانجارو استفاده میکنید این سایت رو هم ببینید ( تبلیغ نیست این سایت انصافا خیلی به خودم کمک کرده )
http://linuxvaman.ir
اکثرمواقع هم زود جواب میدن.

آفلاین SpyaM

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
  • Manjaro
« پاسخ #16 : 20 خرداد 1399، 08:52 ب‌ظ »
اگه مانجارو استفاده میکنید این سایت رو هم ببینید ( تبلیغ نیست این سایت انصافا خیلی به خودم کمک کرده )
http://linuxvaman.ir
اکثرمواقع هم زود جواب میدن.
بسیار ممنونم
Interested in programming and information technology

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #17 : 20 خرداد 1399، 10:31 ب‌ظ »
توزیع‌هایی مثل یا بر پایه آرچ بیشتر توهم سواد رو ایجاد می‌کنند. برای کسی که یک سیستم شخصی‌سازی شده می‌خواد آرچ یکی از ساده‌ترین توزیع‌ها برای انتخاب هست. برای مثال همون کار رو بخواد با یک توزیع دیگه فاقد مستندات انجام بده اگر دانش کافی رو نداشته باشه هیچ کاری از پیش نمی‌بره. یا کافیه حین کار یک مشکل رخ بده که جایی درباره‌اش نوشته نشده باشه.

آرچ توزیع خیلی خوبیه. مستندات فوق‌العاده‌ای داره. در حین شخصی‌سازی کلی مطالب جالب یاد می‌گیرند افراد. ولی الزاما باعث نمی‌شه تو یک فضای فرضا نهایی (Production) بتونند کار خاصی کنند و سواد خاصی داشته باشند. سواد با توجه به علاقه شخص و میزان مطالعه و کار و تلاشش به دست میاد. فرقی هم نداره از آرچ استفاده کنه یا فرضا مینت. می‌تونه از مینت استفاده کنه و سرشار از اطلاعات باشه. می‌تونه از آرچ استفاده کنه و هیچ چیزی جز تنظیمات کپی پیست شده سیستمش ندونه.

در نهایت خودتون رو درگیر توزیع نکنید هیچ وقت. هر کدوم که براتون جذاب هست و کار شما رو به بهترین شکل انجام میده انتخاب کنید. گزینه‌هایی مثل نحوه به‌روزرسانی، فلسفه کلی، مخازن و بسته‌های موجود و ابزارهای مورد نیاز، مستندات و جامعه کاربری رو تو انتخاب دخیل کنید. نه اینکه فلان توزیع رو انتخاب کنم فکر می‌کنند هیچ چیز نمی‌دونم...
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 21 خرداد 1399، 03:12 ب‌ظ »
چون احساس میکنم مثلا اوبونتو مثل اسباب بازیه برای بچه هاست :(

چرا آخه؟ (((:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Metamorphosis

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
    • انجمن فارسی کاربران KDE
Ubuntu
« پاسخ #19 : 21 خرداد 1399، 06:58 ب‌ظ »
به نظر من توزیع ها خیلی تفاوت های آنچنانی باهم ندارند، در نهایت میزکارها و نرم افزارهایی که شما میتونید ازشون استفاده کنید تقریبا همه یکی هستند.
خیلی وقت و انرژی و البته اینترنتتون رو برای دانلود توزیع ها صرف نکنید. البته این کنجکاوی در مورد توزیع های مختلف ویژگی کاربران تازه کار است.  اکثر قدیمی هارو ببینید متوجه میشید سالهاست روی یک توزیع موندند و تغییرش ندادند.

اوبونتو مهمترین کارش ساده کردن استفاده از لینوکس بود. لقمه آماده ای بود که استفاده ازش نیاز به دانش زیادی نداشت اما دری بود به روی دنیای نرم افزارهای آزاد و یادگیری بیشتر.
قبل از وجود اوبونتو ردهت و دبیان و اسلکور و سوزه و... همه توزیع های بسیار قدرتمندی بودند، ولی وجه اشتراک اصلیشون این بود : نصب و حتی استفاده از خیلی از این توزیع ها برای کاربران تازه کار تا حد زیادی سخت بود(شاید اوپن سوزه کمتر).
اوبونتو این مساله رو حل کرد و این خیلی ارزشمند بود. همینطور اوبونتو باعث شد کاربران زیادی از ویندوز و مک به سمت لینوکس و نرم افزارهای آزاد بیان که این به نظر من ارزش زیادی دارد.

نهایتا یادمون نره که هدف اصلی یک سیستم عامل استفاده از نرم افزارها هستند. اوبونتو با طیف وسیعی از برنامه هایی که در اختیار شما میزاره + پشتیبانی از اغلب میزکارهای محبوب از جمله KDE‌‌ +  انتشارهای منظم و پشتیبانی نسبتا بهتر (یک نمونش همین انجمن فعال به زبان فارسی و دوستانی که مشتاقند مشکل شمارو حل کنند)، توزیع بسیار ایده آلی برای کلیه کاربران است.
موفق باشید.

تایپ شده در Calligra Words , Kubuntu 20.04
« آخرین ویرایش: 21 خرداد 1399، 07:03 ب‌ظ توسط Metamorphosis »
Choose KDE, Choose Freedom