انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب درایور انویدیا  (دفعات بازدید: 1325 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
نصب درایور انویدیا
« : 25 تیر 1399، 08:24 ب‌ظ »
من قبلا یه سیستمی داشتم که کارت گرافیکش ای ام دی رادون بود و راحت نصب شد و به بهترین شکل کار می کرد الان سوالم اینه که تو سیستم جدید که می خوام درایور انویدیا رو نصب کنم کدوم ورژن رو باید نصب کنم؟(480,390, ...) مثلا الان 390 رو نصب کردم سیستم دیگه بالا نمی یومد مجبور شدم دوباره حدفش کنم

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
پاسخ : نصب درایور انویدیا
« پاسخ #1 : 25 تیر 1399، 08:58 ب‌ظ »
من قبلا یه سیستمی داشتم که کارت گرافیکش ای ام دی رادون بود و راحت نصب شد و به بهترین شکل کار می کرد الان سوالم اینه که تو سیستم جدید که می خوام درایور انویدیا رو نصب کنم کدوم ورژن رو باید نصب کنم؟(480,390, ...) مثلا الان 390 رو نصب کردم سیستم دیگه بالا نمی یومد مجبور شدم دوباره حدفش کنم
سلام با این دستور همه درایور ها اتوماتیک نصب میشن
sudo ubuntu-drivers autoinstall
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #2 : 26 تیر 1399، 12:39 ق‌ظ »
منم روی لپتاپم همین مشکل رو دارم خودم اول آخرین نسخه رو نصب کردم دیدم مشکبل دار حذف کردم و نسخه قبلیش رو ریختم.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #3 : 26 تیر 1399، 11:31 ق‌ظ »
با این دستور میتونید ببینید کدوم درایور ها به کارت گرافیک شما میخورند
ubuntu-drivers devices

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 تیر 1399، 09:56 ب‌ظ »
با این دستور میتونید ببینید کدوم درایور ها به کارت گرافیک شما میخورند
ubuntu-drivers devices
درایور ۳۴۰ رو بهم پیشنهاد داد  وقتی ۳۴۰ رو که خودش پینهاد داده بود نصب کردم بازم سیستم بالا نیومد

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 27 تیر 1399، 09:57 ب‌ظ »
وقتی این دستورو زدم همه چی از کار افتاد حتی کارت صدا هم درست کار نمی کرد. صفحه هم طبق معمول بالا نمیومد کیبوردم هم از کار افتاد مجبور شدم اوبونتو رو ری اینستال کنم

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #6 : 28 تیر 1399، 07:57 ق‌ظ »
وقتی این دستورو زدم همه چی از کار افتاد حتی کارت صدا هم درست کار نمی کرد. صفحه هم طبق معمول بالا نمیومد کیبوردم هم از کار افتاد مجبور شدم اوبونتو رو ری اینستال کنم
اوه!ببخشید قبلا همین دستور کار من رو راه مینداخت ولی آخرین بار وقتی همین دستور رو زدم مثل شما شد واقعا فکر نمنیکردم برا شما هم همچین مشکلی پیش بیاد.
میدونی اینترنت رو قطع کن بعدش اوبونتو رو با safe graphics  نصب کن .
بعدش مثل من باید سیستم روشن بشه انشاءالله بعد از اون  ولی اگه دوباره نرفت تو صفحه گرافیکی با ctrl+alt+f5 وارد شو و متناسب با گرافیکت اینا رو نصب کن
sudo apt install nvidia-driver 390||418||435||445
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
« پاسخ #7 : 28 تیر 1399، 07:02 ب‌ظ »
سلام.توصیه می کنم ubuntu mate نصب کنید.خود سیستم عامل کارت گرافیک رو میشناسه و درایورش رو نصب می کنه و شما خیلی راحت می تونید بین گرافیک ها سوییچ کنید.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 28 تیر 1399، 11:49 ب‌ظ »
درایور 340 چون قدیمیه با کرنل های جدید لینوکس سازگار نیست، بعد از نصب این درایور باید پچ ها و تنظیمات خاصی نصب و اعمال بشوند که معمولا خود اوبونتو به طور اتوماتیک این پچ ها رو اعمال میکنه . اما مشکل وقتی پیش میاد که کرنل اوبونتو تازه آپدیت شده باشه و پچ مخصوص کرنل جدید نیومده باشه یا به هر دلیلی درست کار نکنه برای همین اگر سیستم رو تازه آپدیت کردید و تو آپدیت ورژن کرنل هم آپدیت شده باید در نصب درایور انویدیا احتیاط کنید. حتی اگر بدون مشکل درایور انویدیا رو نصب کردید اگر دیدید بعد از زدن دستور آپدیت در لیست پکیج هایی که قراره آپدیت بشه کرنل هم آپدیت میشه، باید در آپدیت کردن احتیاط کنید .
البته اگر بعد از نصب درایور یا آپدیت کرنل مشکل پیش اومد تو منوی بوت گراب می تونید انتخاب کنید که با کرنل قدیمی سیستم رو بوت کنید که در این صورت در اکثر مواقع سیستم بدون مشکل بوت خواهد شد.

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 31 تیر 1399، 11:37 ق‌ظ »
درایور 340 چون قدیمیه با کرنل های جدید لینوکس سازگار نیست، بعد از نصب این درایور باید پچ ها و تنظیمات خاصی نصب و اعمال بشوند که معمولا خود اوبونتو به طور اتوماتیک این پچ ها رو اعمال میکنه . اما مشکل وقتی پیش میاد که کرنل اوبونتو تازه آپدیت شده باشه و پچ مخصوص کرنل جدید نیومده باشه یا به هر دلیلی درست کار نکنه برای همین اگر سیستم رو تازه آپدیت کردید و تو آپدیت ورژن کرنل هم آپدیت شده باید در نصب درایور انویدیا احتیاط کنید. حتی اگر بدون مشکل درایور انویدیا رو نصب کردید اگر دیدید بعد از زدن دستور آپدیت در لیست پکیج هایی که قراره آپدیت بشه کرنل هم آپدیت میشه، باید در آپدیت کردن احتیاط کنید .
البته اگر بعد از نصب درایور یا آپدیت کرنل مشکل پیش اومد تو منوی بوت گراب می تونید انتخاب کنید که با کرنل قدیمی سیستم رو بوت کنید که در این صورت در اکثر مواقع سیستم بدون مشکل بوت خواهد شد.
کارت گرافیکم nvidia 1080 هستش و جدیده نسبتا چرا باید یه درایور قدیمی(۳۴۰) رو پیشنهاد بده؟

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 31 تیر 1399، 01:01 ب‌ظ »
خب دوستان. متاسفانه تونستم درایور رو نصب کنم و دمای کارت گرافیک اونقدر بالا رفت که کلا سوخت.  ](*,) حالا باید دنبال پول باشیم یکی دیگه بخریم. تف تو انویدیا و  اوبونتو با این درایور دادنشون :(

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #11 : 31 تیر 1399، 01:05 ب‌ظ »
الان داری واقعا میگی  :oops: یعنی واقعا ممکن بخاطر یه درایور این مشکل پیش بیاد یا خود خدا ! :-X

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 31 تیر 1399، 02:42 ب‌ظ »

کارت گرافیکم nvidia 1080 هستش و جدیده نسبتا چرا باید یه درایور قدیمی(۳۴۰) رو پیشنهاد بده؟
عجیبه برای این کارت گرافیک باید جدیدترین نسخه درایور انویدیا یعنی ۴۴۰ یا ۴۵۰ رو نصب کنید، چرا ۳۴۰ رو پیشنهاد داده؟ اصلا ۳۴۰ این کارت گرافیک رو نمیشناسه

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 31 تیر 1399، 03:09 ب‌ظ »

عجیبه برای این کارت گرافیک باید جدیدترین نسخه درایور انویدیا یعنی ۴۴۰ یا ۴۵۰ رو نصب کنید، چرا ۳۴۰ رو پیشنهاد داده؟ اصلا ۳۴۰ این کارت گرافیک رو نمیشناسه
بعد کلی اپدیت و دنگ و فنگ و سیف گرافیکز ۴۵۰ رو پیشنهاد داد نصبش کردم و دما ی کارت گرافیک بیش از حد بالا رفت و سوخت برسی کردم فهمیدم دماش اونقدر بالا رفته که تراشه ذوب شده به مادربورد و سی پی یو هم اسیب رسیده