انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین مرورگر  (دفعات بازدید: 1590 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahanbastami

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
بهترین مرورگر
« : 30 تیر 1399، 09:23 ب‌ظ »
سلام دوستان یک سوال داشتم

به نظر  شما بهترین مرورگر به جز firefox چی است

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
پاسخ : بهترین مرورگر
« پاسخ #1 : 30 تیر 1399، 09:37 ب‌ظ »
سلام من خودم با کروم راحت ترم. کلن جوریه که نمیتونم از مرورگر دیگه ای استفاده کنم ولی برای اونایی که اپن سورس و آزادی براشون مهم تره به نظرم کرومیوم عالیه

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #2 : 30 تیر 1399، 09:51 ب‌ظ »
سلام دوستان یک سوال داشتم

به نظر  شما بهترین مرورگر به جز firefox چی است

فایرفاکس خیلی خوبه البته اپرا هم خوبه :( (فقط اگه اپن سورس و آزاد بود عالی میشد ;D)

ولی تا جایی که من فهمیدم تو لینوکس(گنو)هر مرورگری پیشفرض کنی بهتر بهت خدمات میده  :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 31 تیر 1399، 02:47 ق‌ظ »
وظیفهٔ اخلاقی همه اینه که از فایرفاکس استفاده کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahanbastami

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
« پاسخ #4 : 31 تیر 1399، 02:28 ب‌ظ »
سلام نمیتونم فایرفاکس بعضی‌ از سایت هارو بالا نمیاره و کلا باهاش حل نمیکنم به نظرم chromium بهتره 

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #5 : 31 تیر 1399، 05:21 ب‌ظ »

سلام یعنی هرکی لینوکس داره از چیز اوپن سورس استفاده نکنه کاربر درست حسابی لینوکس نیست خب بعضی چیزا ممکن اوپن سورس نباشه که خب چیز بدی هم نیست هر کس نمیاد کار های سالانش رایگان و اوپن سورس به همه بده ! بنظر خودم سیستم عامل باید اوپن سورس و آزاد باشه بقیه نرم افزار ها هم اگه این طور باشن بهتر ولی خب اگه نباشه هم مشکلی ندارم  الان بنظر  شما اشکالی هست یکی یک سیستم عامل آزاد مثل لینوکس استفاده کنه با برنامه های غیر آزاد و متن بسته من خودمم از گوگل کروم استفاده میکردم و مدتی به فایر فاکس اومدم و راضی هستم ولی بعضی چیزا خوب با متن بسته اش راحت ترم مثلا steam که  چیز دیگه ای بهتر از این فکر نکنم الان باشه اوپن سورس  که باشه هم باز فعلا من استیم استفاده میکنم  و ازش راضی ام  ;) :)
« آخرین ویرایش: 31 تیر 1399، 05:23 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #6 : 31 تیر 1399، 06:29 ب‌ظ »
فایر فاکس و کرومیوم مرورگرهای خوبی هستند ، تا وقتی که با اینها مشکلی ندارید چرا باید از مرورگر دیگه ای استفاده کنید .
به هرحال اگر میخواهید مرورگرهای دیگه رو تجربه کنید ، vivaldi و midori و falkon گزینه های خوبی هستند
vivaldi یک مرورگر متن بازه که ظاهرش شبیه اپراست اما باطنش کرومیوم هست
midori و falkon هم پروژه‌های مستقل هستند.

از konqueror (مرورگر دسکتاپ kde) و epiphany (مرورگر دسکتاپ گنوم) هم می تونید استفاده کنید
« آخرین ویرایش: 31 تیر 1399، 06:34 ب‌ظ توسط Sun-PDA »

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #7 : 31 تیر 1399، 07:41 ب‌ظ »
اگه دنبال مصرف کم سخت افزار سیستم هستید قطعا فایرفاکس بهترینه. چون کرومیوم و مرورگر های برپایه اون به معنای واقعی رم رو اشغال میکنن
اپرا هم برپایه پروژه کرومیوم هست بنابر این توصیه من اینه طرفش نرید ولی اگه سرعت لود براتون مهمه اپرا هم سرعت نسبتا بالایی داره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 06 امرداد 1399، 02:51 ب‌ظ »

سلام یعنی هرکی لینوکس داره از چیز اوپن سورس استفاده نکنه کاربر درست حسابی لینوکس نیست خب بعضی چیزا ممکن اوپن سورس نباشه که خب چیز بدی هم نیست هر کس نمیاد کار های سالانش رایگان و اوپن سورس به همه بده ! بنظر خودم سیستم عامل باید اوپن سورس و آزاد باشه بقیه نرم افزار ها هم اگه این طور باشن بهتر ولی خب اگه نباشه هم مشکلی ندارم  الان بنظر  شما اشکالی هست یکی یک سیستم عامل آزاد مثل لینوکس استفاده کنه با برنامه های غیر آزاد و متن بسته من خودمم از گوگل کروم استفاده میکردم و مدتی به فایر فاکس اومدم و راضی هستم ولی بعضی چیزا خوب با متن بسته اش راحت ترم مثلا steam که  چیز دیگه ای بهتر از این فکر نکنم الان باشه اوپن سورس  که باشه هم باز فعلا من استیم استفاده میکنم  و ازش راضی ام  ;) :)
ربطی به نرم‌افزار آزاد بودن یا نبودن نداره. استفاده از نرم‌افزار آزاد، راهکار منطقیه. ولی ممکنه یکی دلش بخواد بهش تجاوز بشه، به ما ربطی نداره. استفاده از فایرفاکس از این نظر وظیفهٔ اخلاقی همگانیه که فایرفاکس تنها سنگر وب مستقله. اگه از فایرفاکس استفاده نشه، گوگل صاحب وب می‌شه و سال‌هایی طولانی‌تر و سخت‌تر از سال‌های یکه‌تازی مایکروسافت در وب رو پیش رو خواهیم داشت.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #9 : 06 امرداد 1399، 05:43 ب‌ظ »
qutebrowser

ولی بهش عادت ندارم

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
« پاسخ #10 : 06 امرداد 1399، 05:52 ب‌ظ »
سلام نمیتونم فایرفاکس بعضی‌ از سایت هارو بالا نمیاره و کلا باهاش حل نمیکنم به نظرم chromium بهتره
سلام این دلیلی نیست که باعث عدم استفاده از فایرفاکس بشه! در تاپیک جداگانه با جزئیات مطرح کنید حتما مشکل شما حل خواهد شد.
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #11 : 07 امرداد 1399، 10:52 ق‌ظ »

ربطی به نرم‌افزار آزاد بودن یا نبودن نداره. استفاده از نرم‌افزار آزاد، راهکار منطقیه. ولی ممکنه یکی دلش بخواد بهش تجاوز بشه، به ما ربطی نداره. استفاده از فایرفاکس از این نظر وظیفهٔ اخلاقی همگانیه که فایرفاکس تنها سنگر وب مستقله. اگه از فایرفاکس استفاده نشه، گوگل صاحب وب می‌شه و سال‌هایی طولانی‌تر و سخت‌تر از سال‌های یکه‌تازی مایکروسافت در وب رو پیش رو خواهیم داشت.

منم بخاطر همین بسته بودن و بدی های کروم رفتم به فایر فاکس وگرنه با کروم راحت تر بودم

میشه بیشتر توضیح بدید مثلا از کروم بیشتر استفاده بشه صاحب وب میشه یعنی چی ؟  بعد از جیمل گوگل استفاده میکنم و هرچی رمز اطلاعات دارم روش ذخیره شده  اینم عوض کنم یا خوبه

از جستوجوگر گوگل در فایر فاکس استفاده میکنم  اینم مشکلی هست یا همین استفاده کنم ؟

شاید یکم سوال هام مبتدی باشه ببخشید دیگه ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 07 امرداد 1399، 03:01 ب‌ظ »
الآن به غیر از فایرفاکس، بقیهٔ مرورگرهای دیگه، دارن از موتور پرداخت وب گوگل استفاده می‌کنن. اگه استفاده از فایرفاکس کم بشه و توسعه‌دهنده‌ّا بتونن نادیده‌اش بگیرن، دیگه گوگل الزامی نمی‌بینه که به استانداردهای وب وفادار بمونه و هرچیزی که خودش می‌خواد رو به موتورش اضافه می‌کنه. در نتیجه، یه وب غیراستاندارد خواهیم داشت که مهم‌ترین مزیت‌های وب، یعنی استقلال و استاندارد بودن رو از دست می‌ده.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #13 : 07 امرداد 1399، 03:06 ب‌ظ »
چیزی که قبلا نمونه‌اش رو (یا حداقل تلاش‌ انجامش رو) به وسیله IE و مایکروسافت دیدیم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 07 امرداد 1399، 03:08 ب‌ظ »
با این تفاوت که IE اون‌قدر بد بود که فایرفاکس تونست شکستش بده. ولی گوگل اساس تجارتش بر این مبناست و کلی پول خرجش می‌کنه که کسی نتونه شکستش بده.