انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معادل idm تو ویندوز  (دفعات بازدید: 946 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahanbastami

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
معادل idm تو ویندوز
« : 17 امرداد 1399، 06:02 ب‌ظ »
سلام دوستان یک سوال داشتم آیا تو لینوکس معادل idm تو ویندوز داریم

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
پاسخ : معادل idm تو ویندوز
« پاسخ #1 : 17 امرداد 1399، 06:05 ب‌ظ »
پرسپولیس(ساخت ایران)

https://persepolisdm.github.io

آفلاین mahanbastami

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
« پاسخ #2 : 17 امرداد 1399، 07:11 ب‌ظ »
خوبه؟
مثله idm هستش؟؟

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #3 : 17 امرداد 1399، 08:10 ب‌ظ »
خوبه؟
مثله idm هستش؟؟
عالی هست و رایگان و آزاد
جایگزین بسیار خوبی برا idm هست
البته تا دلت بخواد دانلود منیجر داریم مثلا xdm

ولی بنده بیشتر پرسپولیس رو میپسندم
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #4 : 17 امرداد 1399، 08:15 ب‌ظ »
من هم پرسپولیس رو پیشنهاد می‌کنم. بهترین جایگزین IDM

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 18 امرداد 1399، 02:30 ق‌ظ »
البته واقعیت اینه که تو گنو/لینوکس به لحاظ فنی اصلاً نیازی به مدیر بارگیری وجود نداره. فقط از نظر روانی این نیاز هست که چون تو ویندوز داشتیم، این‌جا هم لابد می‌خوایم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #6 : 18 امرداد 1399، 10:31 ق‌ظ »
البته واقعیت اینه که تو گنو/لینوکس به لحاظ فنی اصلاً نیازی به مدیر بارگیری وجود نداره. فقط از نظر روانی این نیاز هست که چون تو ویندوز داشتیم، این‌جا هم لابد می‌خوایم.
الان به نظرتون با چی باید دانلود کنم؟
وقتی با wget دانلود میکنم به نسبت پرسپولیس خیلی خیلی دیر دانلود می کنه یا حتی خود دانلودر مرورگر هم واقعا سرعتش پایین تره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 18 امرداد 1399، 02:23 ب‌ظ »
خود فایرفاکس خیلی خوب بارگیری می‌کنه. اگه مشکلی هست، بادی اون رو حل کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #8 : 18 امرداد 1399، 04:28 ب‌ظ »
وقتی با wget دانلود میکنم به نسبت پرسپولیس خیلی خیلی دیر دانلود می کنه یا حتی خود دانلودر مرورگر هم واقعا سرعتش پایین تره
منم وقتی اول وارد لینوکس شدم به تحربه ویندوز دنبال جایگزین خیلی از ابزارها می‌گشتم ولی بعدا دیدم نیاز ندارم. اولش از uget بعد چند ماه از پرسپولیس، و الان چندین ساله همه چی رو با همین wget دانلود می‌کنم. چیزی که کار می‌کنه و راحته دلیلی برای پیچیده کردن کار نمی‌بینم. یه مشکل اپ‌های ویندوزی اینه که عمدتا برای مصارف خیلی ساده‌ای که اصولا نباید نیاز به اپ باشه ساخته می‌شن. مثلا تو ویندوز قابلیت batch renaming  بر خلاف اوبونتو تو خود سیستم‌عامل وجود نداره. برای حل این مشکل وقتی می‌خوای نرم‌افزار نصب کنی که این کارو انجام بده، شخصی که نرم‌افزار رو ساخته نمی‌تونسته که یه نرم‌افزار ساده بیرون بده بگه نرم‌افزار ساختم. برای اینکه اپش چیز درست حسابیی به نظر بیاد یه عالمه دکمه و گزینه پیچیده تو صفحه میزاره جوری که شاید ۹۰ درصد مواقع به هیچ کدوم از این امکاناتی که تو چشن نیاز نباشه. و کسی که از اول تو ویندوز بوده به این قضیه عادت می‌کنه و حتی شروع به تمجید پیچیدگی می‌کنه. جالبه که خیلیا از محیط نرم‌افزارای آزاد مثل لیبرآفیس امتقاد می‌کنن. من الان انتقاد برعکس می‌کنم چون اکثر کابران ویندوز این پیچیدگی و گزینه‌های زیاده نقطه قوت می‌دونن. مثلا من چه ویندوز چه لینوکس چه اندروید همه جا از vlc استفاده می‌کنم. یکی از دوستام یبار در دفاع از پات‌پلیر در مقابل وی‌ال‌سی به امکانات و تنظیمات زیاد استناد کرد و مدرکش برای بیشتر بودن امکانات پات‌پلیرم طولانی بودن منوی راست‌کلیکش بود! در حالی که تو لینوکس همه این امکانات و تنظیمات و حتی بیشتر وجود دارن فقط رفتن تو قسمت فلگ‌ها مخفی شدن و تو چشمم نیستن تا وقتی که لازمشون داشته باشم و برم به صفحات man رجوع کنم.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
« پاسخ #9 : 18 امرداد 1399، 04:44 ب‌ظ »

خود پرسپولیس خوبه و در واقع اون هم از همینا استفاده می‌کنه اما اگر می‌خواهید با ترمینال کار کنید
از بسته aria2 استفاده کنید که از حداکثر سرعت بارگیری (Download) استفاده می‌کنه.

نصب
apt install aria2
دریافت فایل
aria2c {download_link}
حداکثر سرعت دریافت را از سرویس دهنده ببینید و تست کنید برنامه aria2c باید بتونه با همون سرعت دریافت کنه.

« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1399، 04:46 ب‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #10 : 18 امرداد 1399، 04:48 ب‌ظ »
axel

aria2
اسلکور

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #11 : 18 امرداد 1399، 06:34 ب‌ظ »
برای معادل و جایگزین نرم افزارهای دیگه هم می تونید از سایت زیر استفاده کنید خوبیش اینه که می تونید پلتفورم رو لینوکس و لایسنس رو مثلا اوپن سورس انتخاب کنید

مثلا برای idm

https://alternativeto.net/software/internet-download-manager/?license=opensource&platform=linux

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #12 : 18 امرداد 1399، 07:57 ب‌ظ »
خود فایرفاکس خیلی خوب بارگیری می‌کنه. اگه مشکلی هست، بادی اون رو حل کنی.
ببخشید استاد دانیال مگه سرعت فایرفاکس تو گنو/لینوکس و ویندوز متتفاوته؟؟؟(اتفاقا بنده هم بعضی وقت ها(یا بهتره لگم با بعضی از سرورها ;D) با سرعت فایر فاکس حال میکنم اما بعضی وقتا از لاکپشت هم بدتره درحالی که با پرسپولیس سرعتش خوبه)
و یه سوال دیگه تا جایی که میدونم دانلود منیجر ها فایل رو به چند قسمت تبدیل میکنن و هر کدوم رو جدا گانه دانلود میکنن تا سرعت بالابره فکر نکنم فایر فاکس همچین کار هایی بکنه مگه نه؟
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1399، 07:59 ب‌ظ توسط ali7rangoo »
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 18 امرداد 1399، 09:55 ب‌ظ »
ببخشید استاد دانیال مگه سرعت فایرفاکس تو گنو/لینوکس و ویندوز متتفاوته؟؟؟(اتفاقا بنده هم بعضی وقت ها(یا بهتره لگم با بعضی از سرورها ;D) با سرعت فایر فاکس حال میکنم اما بعضی وقتا از لاکپشت هم بدتره درحالی که با پرسپولیس سرعتش خوبه)
و یه سوال دیگه تا جایی که میدونم دانلود منیجر ها فایل رو به چند قسمت تبدیل میکنن و هر کدوم رو جدا گانه دانلود میکنن تا سرعت بالابره فکر نکنم فایر فاکس همچین کار هایی بکنه مگه نه؟
هیچ فرقی بین سرعت یک اتصال و چند اتصال هم‌زمان وجود نداره. حتا به خاطر سربار اضافی هر اتّصال، سرعت باید  در حالت جند اتصاله، کندتر هم بشه منطقاً. منتها تو ایران یه سری از شرکت خدمات‌دهندهٔ اینترنتی کم‌فروشی می‌کنن. راه جاره، استفاده از اینترنت بهتره.