انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دسکاری پکیج توسط دبیان  (دفعات بازدید: 1387 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
دسکاری پکیج توسط دبیان
« : 18 امرداد 1399، 01:50 ب‌ظ »
سلام  نمیدونم فقط دبیان این کارو میکنه یا بقیه توزیع ها هم همینطور مثلا من wine نصب کردم روی دبیان تستینگ با مخازن خود دبیان دیدم یه مشکلاتی داره مثلا با راست کلیک برنامه ویندوز باز نمیشه یا اینکه یه چیز هایی مشکل داره ولی وقتی Wine با استفاده مخازن خود سایت wine نصب کردم مشکلاتم درست شدش  سوال من اینه چرا دبیان باید بیاد برنامه ای که خودش سازنده ای داره رو دستکاری کنه یا یه پکیج هاش حذف کنه بعضیاش بزاره ... مثلا همین دسکتاپ xfce لاک اسکرینش نذاشته خب اینکه خیلی مسخره هست یعنی مثلا ما یه برنامه از مخازن دبیان نصب کنیم معلوم نیست کامل پکیج هاش سالم یا دستکاری نشده بنظر من که کار درستی نیست برنامه ای که سازنده ای داره رو دستکاری کردش  البته ممکنه من اشتباه کنم ولی میخوام نظر شمارو هم بدونم و اینکه مثلا من مخازن واین اضافه کردم میتونه سیستم عامل ناپایدار کنه ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : دسکاری پکیج توسط دبیان
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1399، 02:26 ب‌ظ »
دستکاری نیست. نگارش موجود در مخازن دبیان قدیمی‌تر از آخرین نگارشه و ممکنه یه سری از ویژگی‌های آخرین نگارش رو نداشته باشه.
دلیلش هم اینه که دبیان، هر نگارش رو حدود دو سال بررسی و آزمایش می‌کنه و بعد توی دبیان پایدار قرار می‌ده. برای همین، نگارش موجود در مخازنش، برای دو سال پیش از آخرین نگارش اون برنامه هستن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1399، 02:46 ب‌ظ »
درسته ولی من دبیان تستینگ دارم و دبیان هم داخل این مخازن تقریبا wine جدیدی داره ولی خب گفتم مشکلاتی داره که فکر کنم مشکل خود دبیان باشه که فکر میکنم باز شدن برنامه با راست کلیک خیلی وقته هست ولی توی نسخه مخازن دبیان با راست کلیک نمیشه

و یه چیز دیگه هم  هست وقتی winecfg میزنم و توی تب About سیاه سفید هستش عکس wine ... که فکر نمیکنم مشکل از نرم افزار wine باشه چون بعد نصب واین از مخازن خود wine درست شدش الان تا یه مدتی فکر میکردم مشکل از واین ولی فهمیدم اینظور نیستش ... ولی ادم حس بدی میگیره که چیزی که خود سازنده میده چیزی که نصب میکنیم فرق داره  یا بعضی موقع مشکلات و... هم هستش 

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 امرداد 1399، 03:11 ب‌ظ »
نباید چنین مشکلاتی باشه. می‌تونی نگارش‌های یکسان رو از گیت خود واین و salsa.debian.org مقایسه کنی و ببینی چه تغییراتی ایجاد شده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
« پاسخ #4 : 19 امرداد 1399، 08:16 ق‌ظ »
درود بر دوستان

بله آقای دانیال بهزادی... می گفتم:

یه باگی هم دبیان داره که وقتی توی office اعداد رو فارسی می کنی توی اینترنت بروزرها اعدادو فارسی نشون می ده....البته اکثرسایت ها فارسی نشون می دن ولی انگلیسی قبول میکنن فقط بعضی سایت های ایرانی باید حتما بری چندبار تعویض زبان کیبورد کنی تا متوجه بشن مخصوصا تو کپچاپ ها....
حالا صفحه بنده خدارو قفل نکنی فکر کنی تصمیم اینکه چی به درد کی میخوره با شماست!!!
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 امرداد 1399، 08:46 ق‌ظ »
این باگ نیستش شاید یکی خب بخواد اعداد فارسی تایپ کنه ؟

برا من بالای کیبورد که اعداد داره زبان فارسی میکنم  فارسی مینویسه اعداد

ولی عدد های سمت راست کیبوردم انگلیسی مینویسه

البته ببخشید اگه اشتباه متوجه شدم منظورتون همین چیزی که گفتم یا چیز دیگست مشکلتون !

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
« پاسخ #6 : 19 امرداد 1399، 10:02 ق‌ظ »
درود بر دوستان

سپاس از aliiririran

منظورم آقای دانیال بهزادی بود که به دلیل دلخواه خودش ۲ صفحه باگ های دبیان و لینک های مفید رو قفل کرده
البته درست می فرمایین باگ زیاد مهمی نیست... ولی کلا اون دو صفحه که گفتم برا ناظر انجمن باگ بوده ;D ;D ;D
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 24 امرداد 1399، 01:44 ب‌ظ »
درود بر دوستان

سپاس از aliiririran

منظورم آقای دانیال بهزادی بود که به دلیل دلخواه خودش ۲ صفحه باگ های دبیان و لینک های مفید رو قفل کرده
البته درست می فرمایین باگ زیاد مهمی نیست... ولی کلا اون دو صفحه که گفتم برا ناظر انجمن باگ بوده ;D ;D ;D

این بچه‌بازی‌ها چیه دیگه؟ اگه چیزهایی که می‌گی باگه، مطرج کردنش در این انجمن‌ها چیزی رو درست نمی‌کنه و باید به توسعه‌دهنده‌های دبیان گزارشش کنی. اگه هم باگ نیست و مشکل شخصیه، باید برای هر مشکل، یه موضوع جدید ایجاد کنی. مطرح کردن چند اشکال در یک موضوع، هلاف قوانین انجمنه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 امرداد 1399، 08:36 ب‌ظ »
نباید چنین مشکلاتی باشه. می‌تونی نگارش‌های یکسان رو از گیت خود واین و salsa.debian.org مقایسه کنی و ببینی چه تغییراتی ایجاد شده.

من راستش پرتم درمورد برنامه نویسی تقریبا و نمیتونم فرقش رو هم بفهمم از رو سورس کد

ولی خب نذاشتن بعضی پکیج ها در دبیان که کاری که انجام میده چون دیدم خیلی جاها

و دستکاری هم گفتم این wine که داخل مخازن دبیان با واین اصلی فرق داره یه چیز هاییش خراب و یه کار هایی که خود wine انجام میده اصلا نداره!

واقعا از این کارای دبیان بدم میاد که واقعا هم بد ما داریم برنامه سازنده برنامه رو استفاده میکنیم یا برنامه ای که دبیان تغییرش داده !

هرچی هم اگه از دبیان خوشم بیاد سر همین آزاد بودنش بیشتر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 25 امرداد 1399، 02:25 ب‌ظ »
خب من یه نگاه کردم و به نظر می‌آد تنها فرقشون، این وصله‌هاست که معقول هم هستن: https://salsa.debian.org/wine-team/wine/-/tree/master/debian/patches

به نظرم نگارش واینی که از مخزن خودش گرفتی، با نگارش واینی که روی دبیان بوده، تفاوت داشته و طبعاً یه سری چیزهاییشون با هم فرق داره.