انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نویز شدید در میکروفون و نبود صدای من (حل شد ! ممنون از کمک هاتون ! )  (دفعات بازدید: 3492 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ho3inking

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
  • در دنیا هیچ نفهمیدم فقط فهمیدم که هیچ نفهمیدم
میکروفن خارجی وصل کردی یا میکروفن خود لپتاپ؟

هم میکروفون خارجی وصل کردم کارت صدای جدید اکسترنال خریدم میکروفون رو میزی هم خریدم دیگه چی می خواین ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

خوب سوال دیگه ای ندارین ؟ کمک خواستین بدین وگرنه من رو امیدوار نکنین  من شنبه صب کلاس دارم و اگه تا صب درست نشه مجبورم دست به دامن ویندوز شم
سلام دوستمن

مشکل از کارت صدا هست شما یاید کارت صدا تون رو و میکروفن رو به ابنتو بشناسونید توی ویندوز با درابو وگ این عمل انجام میشه
شما باید این کار انجام بدید این شکلی دیگه م شکل نمی خورید  برید درابو نصب کنید

ممنون  ولی من همین چجوری بشناسونم رو می خوام
\س من نمی دونم :) ;)
اگر میخواهن به سیستم عامل هاشون نفوذ نکنیم .
                                             پس بهتر بسازنش:)

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری

خوب متاسفانه باید بگم که باید دست به دامن ویندوز شم  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) و هیچ راه درست شدنی براش پیدا نمیشه ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :'( :'( :o :o >:( >:( :o ;) ??? ??? ??? ??? جالب اینجاس الان که نویز رو بستم دیگه صدای ورودی نداره ینی صدای من نیست تو obs هم نشون میده اما تو هر ریکوردری زدم و تست کردم نیومد  ](*,)
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *

نمی دونم دیشب یخورده از تنظیمات رو بهم زدم تا درست شد خودم یادم نمی آد چی کار کردم ممنون از وقتی که گذاشتین

الان یادم اومد

sudo apt install alsa-tools-gui
  بعد

hdajackretask
 بعد با تنظیماتش که کمی ور بری درست میشه
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1399، 11:54 ق‌ظ توسط mr.amir138396 »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923

نمی دونم دیشب یخورده از تنظیمات رو بهم زدم تا درست شد خودم یادم نمی آد چی کار کردم ممنون از وقتی که گذاشتین

الان یادم اومد

بعد

hdajackretask

به هرحال هرطور درست کردی خوبه که دیگه نیازنیست بری ویندوز (:

موفق باشی  ???

ویرایش : راستی رفتم تو همین چیزی که گفتی یه تنظیماتی داره که داخل ویندوز میشد رفت داخلش همیشه برام سوال بود لینوکس خیلی تنظیمات هارو نداره چرا ولی رفتم این تو دیدم اون چیزی که توی ویندوز بود این تو هم هستش احتمالا همه تنظیماتی که تو ویندوز میشه انجام داد تو لینوکس هم میشه ولی چه خوب میشد اینها یکم درست حسابی تر دسته بندی شه  مثلا داخل ویندوز داخل کنترل پنلش تقریبا هر تنظیماتی که بخوای هست لینوکس یه چی مثل اون داشتش خوب بودش که دونه دونه نیاز نباشه هی برنامه های مختلف نصب کنیم و... یا حداقل این برنامه ها مثل یه پلاگین (افزونه)  بشه اضافه کرد در تنظیمات گنوم یا هرچی خیلی خوب میشد (:
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1399، 12:28 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
منم یه هدفون بلوتوثی خریدم ،وقتی با کابل به لپ تاپ وصل میکنم توی تنظیمات/صدا - settings/sound - میکروفون رو شناسایی میکنه اما کار نمیکنه و از میکروفون خود لپ تاپ استفاده میکنه .با بلوتوث هم کلا میکروفون شناسایی نمیشه .
هدفون رو بردم جایی که خریدم و گفتم خودش تست کنه ،مشکلی نداشت البته سیستمش ویندوز بود
I am Enriquette

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *

الان یادم اومد

بعد دایرکت‌آدمین ابزار تحت وب گرافیکی تابلوی کنترل میزبانی وب، برای مدیریت آسان‌تر وب سایت‌ها می‌باشد. دایرکت ادمین پولی و به صورت لایسنس ماهانه یا سالانه و یا لایف تایم ارائه می‌شود. البته نسخه‌های نال شده و کرک شده این برنامه وجود دارد که به احتمال وجود باگ و هشدارهای امنیتی توصیه نمیشود. ویکی‌پدیا

hdajackretask

به هرحال هرطور درست کردی خوبه که دیگه نیازنیست بری ویندوز (:

موفق باشی  ???

ویرایش : راستی رفتم تو همین چیزی که گفتی یه تنظیماتی داره که داخل ویندوز میشد رفت داخلش همیشه برام سوال بود لینوکس خیلی تنظیمات هارو نداره چرا ولی رفتم این تو دیدم اون چیزی که توی ویندوز بود این تو هم هستش احتمالا همه تنظیماتی که تو ویندوز میشه انجام داد تو لینوکس هم میشه ولی چه خوب میشد اینها یکم درست حسابی تر دسته بندی شه  مثلا داخل ویندوز داخل کنترل پنلش تقریبا هر تنظیماتی که بخوای هست لینوکس یه چی مثل اون داشتش خوب بودش که دونه دونه نیاز نباشه هی برنامه های مختلف نصب کنیم و... یا حداقل این برنامه ها مثل یه پلاگین (افزونه)  بشه اضافه کرد در تنظیمات گنوم یا هرچی خیلی خوب میشد (:
کاش که بشه به هر حال کسی میکروفونش مشکل داشته باشه میتونه از اینجا استفاده کنه

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
  • میلاد فشی
با pavucontrol امتحان کن
من هم مشکل نویز (Noise) در ضبط صدا رو داشتم.و به شدت اذیت میکرد  ](*,) با این کارها مشکل نویز صدای ضبط شده در توزیع Fedora32 با Desktop Environment KDE حل شد :
  • صدای میکرفون رو کم کردم.
  • با سرچ تو اینترنت یه سری کد که مربوط به Echo Cancelled و Noise Cancelled بود رو وارد کردم
بعد انجام کارهای بالا هیچ مشکلی برای گفت و گو در نرم افزار اسکایپ نداشتم.با vocoscreenNG 3.0.7 به راحتی ضبط میکردم و کیفیت قابل قبولی در ضبط داشتم.با اینکه لپ تاپ من قدیمیه و SoundCard اون برای شرکت Realtek هستش و فکر میکنم با درایورهای این شرکت همیشه مشکل داریم.ولی بازم کار کرد.نمیدونم کدوم Sound Card به درد گنو/لینوکس میخوره ولی میدونم Realtek برای Sound card توی گنو/لینوکس خوب نیست.مثل nVIDIA برای گرافیک و ...
اما همچنان یه موضوعی که اعصاب منو خورد کرده بود ضبط در Audacity بود.با این که مشکل من در نرم افزارهای vokoScreenNG و Skype حل شده بود ولی همچنان در Audacity صدای میکرفون یه نویز آزار دهنده داشت.این همه رو نوشتم که بگم مهندس دانیال بهزادی اینجا به نکته خوبی اشاره کرده.چون هرکاری کردم مشکل Audacity حل نشد.ولی با نصب PulseAudio Volume Control یا به اختصار(pavucontrol) مشکل حل شد و تونستم Volume level رو برای Recording کاهش بدم و مشکل نویز صدا در Audacity هم حل شد. فکر میکنم مشکل اینجا بود که Audacity از دسکتاپ KDE نیست و از برنامه های گنوم هستش و با Volume Control محیط KDE که فکر میکنم KMix باشه کنترل نمیشه و نمیشه از خود Toolsbar نرم افزار Audacity صدای میکرفون رو کم کرد.و اینجا نصب pavucontrol معجزه کرد و مشکل من رو حل کرد.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft