انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)  (دفعات بازدید: 4875 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)
« : 24 شهریور 1399، 11:15 ق‌ظ »
سلام

من یه بحثی رو تحت هین عنوان در تاپیک زیر مطرح کردم، اما مثل همیشه رفقای لینوکسی اون رو بردند به حاشیه (بر خلاف خواسته من در ابتدای موضوع)
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=151451.0

به خاطر همین مجدد چنین موضوعی رو مطرح می کنم.

قرار نیست هم رو قانع کنیم و کل کل داشته باشیم. شما هم از تجربیات تون بگید و یه نتیجه گیری از نوشته هاتون داشته باشید.
می خوایم در کنار هم پیشرفت کنیم نه اینکه من شما رو قانع و شما منو قانع کنید.

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
پاسخ : ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)
« پاسخ #1 : 24 شهریور 1399، 12:49 ب‌ظ »

خوب تجربه هام میگه که لینوکس از ویندوز بهتره ولی تو درایور ها همیشه خدا مشکل داره ولی در کل عالیه ویندوز هم بد نیستا ولی خوب دوستان به بد بودن اصرار دارن ما هم میگیم ویندوز بد ولی اینکه نوشتین ویندوز پایدارتر از لینوکس همیشه ویندوز پایدار نبوده بزارین یاداوری کنم ویندوز 98 و (xp( sp1 و ویستا و 8 و آر تی ((RT)که اصن بیرون از مایکروسافت نیومد و در نطفه ترکوندن ) و همین طور ویندوز سرور 2012 نسخه اولیش . ویندوز10 از از ورژن اولش تا 1509 و کلن 3 نسخه 17 مزخرف بودن ولی خوب لینوکس هم دست کمی نداشته مث همین 20.04.1 که میکروفونش کلن نمی گیره یا وب کم مث بچه آدم کار نمی کنه یا انویدیا هر روز یا بازی در میاره خلاصه که هر سیستم عاملی بدی ها و خوبی های خوشو داره ولی هرچه مقایسه هم کنیم لینوکس یک سر و گردن بالا تره

لطفا ناظران مطالب رو پاک نکنن
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1399، 12:51 ب‌ظ توسط mr.amir138396 »
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 24 شهریور 1399، 07:30 ب‌ظ »
رفقای با تجربه تر یه مقدار کم محبتی می کنند :)
لطفا شما هم از دلایل منطقی که باعث شده پشت این سیستم عامل وایسید به ما هم بگید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 24 شهریور 1399، 07:55 ب‌ظ »
علاوه بر این که ادعاتون اشتباهه، بیانتون و برداشتتون هم اشتباهه. ما از گنو استفاده می‌کنیم، چون نرم‌افزار آزاده. پایداری یکی از مزایای جانبی استفاده از نرم‌افزار آزاده، نه دلیلش!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #4 : 24 شهریور 1399، 08:34 ب‌ظ »
سازگاری ویندوز با کارت گرافیک ها بیشتر از لینوکس هست نه پایداری، به خاطراینکه وظیفه شرکت تولید کننده است که نرم افزار مربوط به محصولش رو ارائه بده، در نتیجه مشکل انحصار است نه ایراد لینوکس.

بوت و فونت هم که گفتید با یکمی جستوجو،حل میشه

و اینکه داخل ویندوز می تونید بهترین نرم افزارها رو نصب کنید به خاطر اینکه شرکت های تولید کننده نرم افزار به هر دلیلی ترجیح دادند که نرم افزارشون روی مک و ویندوز منتشر بشه که باز میشه انحصار و همون چیزایی که قبلا گفته شد

به نظرم اگر با لینوکس راحت نیستید و احساس می کنید که وقت و عمرتون از بین میره، راحت پاکش کنید یه چیز دیگه نصب کنید.

آزادی نرم افزار هم خوبه ولی به نظرم آزادی انتخاب، آزادی خود آدم مهمتره و عمر انسان با ارزش تر ;)

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 24 شهریور 1399، 10:23 ب‌ظ »
علاوه بر این که ادعاتون اشتباهه، بیانتون و برداشتتون هم اشتباهه. ما از گنو استفاده می‌کنیم، چون نرم‌افزار آزاده. پایداری یکی از مزایای جانبی استفاده از نرم‌افزار آزاده، نه دلیلش!

با من هستین ؟

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 شهریور 1399، 10:24 ب‌ظ »
سازگاری ویندوز با کارت گرافیک ها بیشتر از لینوکس هست نه پایداری، به خاطراینکه وظیفه شرکت تولید کننده است که نرم افزار مربوط به محصولش رو ارائه بده، در نتیجه مشکل انحصار است نه ایراد لینوکس.

و اینکه داخل ویندوز می تونید بهترین نرم افزارها رو نصب کنید به خاطر اینکه شرکت های تولید کننده نرم افزار به هر دلیلی ترجیح دادند که نرم افزارشون روی مک و ویندوز منتشر بشه که باز میشه انحصار و همون چیزایی که قبلا گفته شد

به نظرم اگر با لینوکس راحت نیستید و احساس می کنید که وقت و عمرتون از بین میره، راحت پاکش کنید یه چیز دیگه نصب کنید.

آزادی نرم افزار هم خوبه ولی به نظرم آزادی انتخاب، آزادی خود آدم مهمتره و عمر انسان با ارزش تر ;)

اول : ویندوز و مک خودشون از این نرم افزار ها پشتیبانی ( چه مالی  چه ... )می کنن بعد هم تو ویندوز و مک کمتر میشه دستکاری کرد (البته در خارج ایران )

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز
« پاسخ #7 : 25 شهریور 1399، 09:33 ق‌ظ »
سلام

من یه بحثی رو تحت هین عنوان در تاپیک زیر مطرح کردم، اما مثل همیشه رفقای لینوکسی اون رو بردند به حاشیه (بر خلاف خواسته من در ابتدای موضوع)
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=151451.0

به خاطر همین مجدد چنین موضوعی رو مطرح می کنم.

قرار نیست هم رو قانع کنیم و کل کل داشته باشیم. شما هم از تجربیات تون بگید و یه نتیجه گیری از نوشته هاتون داشته باشید.
می خوایم در کنار هم پیشرفت کنیم نه اینکه من شما رو قانع و شما منو قانع کنید.

مزیت های سیستم عامل های گنو/لینوکسی:
مهم تر از همه رایگانه و لازم نیست دیگه ما دزدی کنیم برای نصب سیستم عامل.

مزیت بعدی سرعته (حداقل برای من که سیستم آن چنانی ندارم ) من تا حالا خیلی کم برام پیش اومده سیستم عاملم هنگ کنه و فیریز بشه  اتفاقی قول میدم همه ما چند باری تو ویندوز تجربه کردیم!

مزیت بعد پشتیبانی برای فارسی زبان هاست شرکت ماکروسافت به خاطر قوانین کشورش ماره تحریم کرده و حتی موقع نصب نمی شه زبان فارسی رو به عنوان زبان اصلی انتخاب کرد!!

مزیت بعد مزکار دلخواه یعنی شما میتونی هر میز کاری که مبخوایی رو نصب میکنی از اون استفاده میگنی اگه خوشت نیومد میتونی اونو شخصی سازی کنی یا کلا یه میزکار دیگه تست کنی اما توی ویندوز اگر ظاهر ویندوز خوشتون نیاد میتونید عوض کنید؟؟؟؟؟؟؟

.
.
.
.
به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #8 : 25 شهریور 1399، 12:35 ب‌ظ »

منم همین نظر دارم اصلی ترین چیز اینه که آزاد هست و همه چی سیستم عامل معلوم
البته  اینم هست کلی محیط داره میشه نصبش کرد پایداره و انتخاب داخلش زیاده و خیلی چیزای دیگه ...

ولی یه کسی که ویندوز داره هی بیاد بحث کنه بگه نه اینجای ویندوز که خوشگل تره ویندوز برنامه زیاد میشه نصب کرد و...
بله ممکن یه چیز های ویندوز بهتر باشه و ما هم پنهان نمیکنیم مثلا همینش نصب نرم افزار بازی ...

ولی لینوکس آزاده و یکی از مهم ترینش همینه بس

البته خودمونیم از لحاظ خیلی چیزای دیگم لینوکس بهتره
 ;) :)

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #9 : 25 شهریور 1399، 01:48 ب‌ظ »
مهم ترین دلیلی که من به گنو/لینوکس اومدم این بوده که آزاده

میتونی همه چیو دستکاری کنی
من الان جوری شدم که تا ندونم تک تک اعضای یه اسکریپت یا یه کد یا یه دستور چیکار میکنه ازش استفاده نمیکنم
من وقتی یه اپو کانفیگ میکنم وقت میزارم و تمام آپشناشو میخونم
چیزی که تو ویندوز پیدا نمیشه
تو ویندوز حتی یه مرورگر یا آنتی ویروس ساده رو نمی تونی پاک کنی
منی که وقتی یه بسته رو نصب میکنم تمام دیپندنسی هاشو نگاه میکنم و حتی اوبونتو رو برای دیپندنسی زیاد بسته هاش ترک کردم اصلا نمی تونم ویندوز رو تحمل کنم
welcome to freedom

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #10 : 25 شهریور 1399، 03:38 ب‌ظ »

من الان جوری شدم که تا ندونم تک تک اعضای یه اسکریپت یا یه کد یا یه دستور چیکار میکنه ازش استفاده نمیکنم
منی که وقتی یه بسته رو نصب میکنم تمام دیپندنسی هاشو نگاه میکنم و حتی اوبونتو رو برای دیپندنسی زیاد بسته هاش ترک کردم اصلا نمی تونم ویندوز رو تحمل کنم
دقیقا مثل اینکه که به یکی بگی میخوای زندانی باشی یا آزاد! خب معلومه میگه میخوام آزاد باشم (مگه یه کمی مشکل داشته باشه)  :)

به نظر من که لینوکس پایدار تره. شخصا دلیل آشناییم با لینوکس و مهاجرتم این بود که ویندوز ارور های زیادی میداد که همه میگفتن باید دوباره نصبش کنی اما احتمال اینکه یک اررور رو توی لینوکس حل کنی خیـــلی بیشتر از ویندوزه (حداقل برای من اینجوریه)
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1399، 03:48 ب‌ظ توسط HusseinDTS »

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 25 شهریور 1399، 04:18 ب‌ظ »

دقیقا مثل اینکه که به یکی بگی میخوای زندانی باشی یا آزاد! خب معلومه میگه میخوام آزاد باشم (مگه یه کمی مشکل داشته باشه)  :)

به نظر من که لینوکس پایدار تره. شخصا دلیل آشناییم با لینوکس و مهاجرتم این بود که ویندوز ارور های زیادی میداد که همه میگفتن باید دوباره نصبش کنی اما احتمال اینکه یک اررور رو توی لینوکس حل کنی خیـــلی بیشتر از ویندوزه (حداقل برای من اینجوریه)

احسنت دمت گرم ;) ;) ;)

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #12 : 25 شهریور 1399، 05:33 ب‌ظ »
هرکسی هر نرم افزاری میخواد بره استفاده کنه.ما اینجا نیمدیم کسی رو قانع کنیم. خیلی ویندوز دوس دارید همون خیلی برات خوبه.

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 27 شهریور 1399، 08:29 ب‌ظ »
نقل‌قول

دانیال بهزادی عزیز، من ادعایی نکردم. صرفا تجربه شخصی خودم رو موقع استفاده بیان کردم.
در مورد نرم افزار آزاد که می فرمایی برای منی که صرفا مصرف کننده هستم اصلا مهم نیست.
چون به صورت رایگان می تونم به هر دو سیستم عامل دسترسی پیدا کنم.ترجیح میدم موردی رو انتخاب کنم که کار با اون روان تر و بی دردسر تر باشه

نقل‌قول

نظر شما رو منصفانه تر درک کردم تا سایر دوستان.
اتفاقا من شخصا طرفدار لینوکس هستم. اما واقعا بعضی اذیت های این سیستم عامل. آدم رو اذیت می کنه و ترجیح میده سمت چیزی بره که دردسر کمتری براش داره

@electrocell با نظر شما هم تا حدودی موافقم. اما شما ترجیه میدی یه میزکار پیدار و محدود داشته باشه یا میزکار پر ایراد و مشکل دار؟

از مشارکت سایر دوستان هم سپاسگزارم. به دلیل مشابه بودن پاسخ ها، پاسخ ندادم

نقل‌قول
هرکسی هر نرم افزاری میخواد بره استفاده کنه.ما اینجا نیمدیم کسی رو قانع کنیم. خیلی ویندوز دوس دارید همون خیلی برات خوبه.

پیشنهاد می کنم قبل از هر نوع فعالیت، کمی روی ادبیات و گفتارتون کار کنید :)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #14 : 27 شهریور 1399، 08:39 ب‌ظ »
نقل‌قول

دانیال بهزادی عزیز، من ادعایی نکردم. صرفا تجربه شخصی خودم رو موقع استفاده بیان کردم.
در مورد نرم افزار آزاد که می فرمایی برای منی که صرفا مصرف کننده هستم اصلا مهم نیست.
چون به صورت رایگان می تونم به هر دو سیستم عامل دسترسی پیدا کنم.ترجیح میدم موردی رو انتخاب کنم که کار با اون روان تر و بی دردسر تر باشه

نقل‌قول

نظر شما رو منصفانه تر درک کردم تا سایر دوستان.
اتفاقا من شخصا طرفدار لینوکس هستم. اما واقعا بعضی اذیت های این سیستم عامل. آدم رو اذیت می کنه و ترجیح میده سمت چیزی بره که دردسر کمتری براش داره

@electrocell با نظر شما هم تا حدودی موافقم. اما شما ترجیه میدی یه میزکار پیدار و محدود داشته باشه یا میزکار پر ایراد و مشکل دار؟

از مشارکت سایر دوستان هم سپاسگزارم. به دلیل مشابه بودن پاسخ ها، پاسخ ندادم

نقل‌قول

پیشنهاد می کنم قبل از هر نوع فعالیت، کمی روی ادبیات و گفتارتون کار کنید :)
طبق گفته خودتون اگه واقعا اصلا به آزادی و... اهمیت نمیدی  و فقط هرچی راحت باشه میخوای خب بعید نیست بری سمت ویندوز یهو ! چون فردا یه نرم افزار نصب نشه تحمل نمیکنی ... در ضمن دوست عزیز نرم افزار آزاد ربطی به مصرف کننده و... نداره منظور شمارو نمیگیرم! منم به صورت رایگان میتونم لینوکس ویندوز استفاده کنم خب ! اصلا  منظور شما از این حرف به نرم افزار آزاد متوجه نمیشم و فکر میکنم بی ربط