انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دلیل کند بودن اوبونتو روی فلش؟  (دفعات بازدید: 738 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ubuntu6060

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
دلیل کند بودن اوبونتو روی فلش؟
« : 09 آبان 1399، 08:00 ق‌ظ »

سلام چرا وقتی بصورت لایو از روی فلش اوبونتو یا هر توزیع دیگه ای را لود میکنم سرعت خوبه ولی وقتی بصورت لایو با قابلیت ذخیره سازی میارمش بالا خیلی

خیلی کند میشه؟ نمیشه بهش دست زد یکم که کار میکنم یا چندتا تب باز میکنم  سریع پنجرها سیاه سفید میشه بعد دوباره رنگش بر میگرده ؟  (کرونا گرفته :)  )

حتی با لوبونتو که بحساب سبکه هم همین داستانه حتی بدتراز اوبونتو

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
پاسخ : دلیل کند بودن اوبونتو روی فلش؟
« پاسخ #1 : 09 آبان 1399، 08:47 ق‌ظ »
وقتی بدون قابلیت ذخیره‌سازی پرسیستنت بالا میاری ابونتو همه چیزایی که نیاز داره رو موقع بوت از روی فلش می‌خونه و می‌ریزه تو رم در نتیجه مشکلی برای سرعت وجود نداره و مثل یه توزیع نصب شده می‌شه باهاش کار کرد. ولی وقتی پرسیستنت بالا میاری فلش مثل درایویه که اوبونتو توش نصب شده و اطلاعات رو با فلش رد و بدل می‌کنه که فلش‌های رایج بشدت کند و غیرقابل استفاده برای این کاربرد هستن. تا جایی که می‌دونم کل اطلاعات سیستم در قالب یک فایل تو فلش ذخیره می‌شه یعنی مثل فایل‌سیستم نیست و احتمالا این استخراج اطلاعات مورد نیاز از اون فایل هم خودش به این کندی اضافه کنه.
از طرفی تو تجربه‌های جدیدی که من داشتم با نسخه ۲۰.۰۴ موقع لایو یه عالمه طول می‌کشید و یه پیام می‌داد که در حال بررسی فایل سیستم پرسیستنت هستش تا جایی که گاهی تاچندین دقیقه این برسسی فایل طول می‌کشید و این برای من غیرقابل استفادش می‌کرد.

آفلاین ubuntu6060

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 09 آبان 1399، 09:22 ب‌ظ »
اگه فلش را هم مثل هارد چند پارتیشن کنم برای نصب اوبونتو تو سرعت تاثیری داره? بهتر میشه؟ Root Home swap

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1119
« پاسخ #3 : 09 آبان 1399، 09:58 ب‌ظ »
توی بالا اومدنش نه برای سسرعت بیشتر فقط ارتقای سخت افزاری میتونه تاثیر قابل توجهی داشته باشه

آفلاین ubuntu6060

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 10 آبان 1399، 07:37 ق‌ظ »
وقتی بدون قابلیت ذخیره‌سازی پرسیستنت بالا میاری ابونتو همه چیزایی که نیاز داره رو موقع بوت از روی فلش می‌خونه و می‌ریزه تو رم در نتیجه مشکلی برای سرعت وجود نداره و مثل یه توزیع نصب شده می‌شه باهاش کار کرد.

وقتی میریزه تو رم پس چرا وقتی با dvd لایو میاد بالا بعد چند ساعت سی دی رام داغ می کنه و اوبونتو هنگ میکنه در نهایت مجبور به ریست کردن میشم

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1119
« پاسخ #5 : 10 آبان 1399، 08:43 ق‌ظ »
چون میزاره هر چیزی که نیاز داره رو میاره روی رم
مثلا بار اول که ls میزنین یه مقدار بیشتر طول میکشه چون داره چیزهای مورد نیاز رو از روی سی دی روی رم میریزه ولی برای بار دوم این دستور سریعتر اجرا میشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 30 آبان 1399، 05:23 ب‌ظ »
اگه فلش را هم مثل هارد چند پارتیشن کنم برای نصب اوبونتو تو سرعت تاثیری داره? بهتر میشه؟ Root Home swap
خیر
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن