انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند پیشنهاد برای انجمن  (دفعات بازدید: 8769 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : چند پیشنهاد برای انجمن
« پاسخ #15 : 19 دی 1399، 08:48 ب‌ظ »
ولی خوب می‌شد اگه یه دکمه "حل شد" برای کسی که تایپک رو باز کرده وجود میداشت و در صورت کلیک روی دکمه هم تایپک بسته (قفل) میشد و هم برچسب "حل شد" می‌خورد،اینطوری هم تایپک های قدیمی هم بالا نمی‌اومدن و هم نیازی نبود که کاربر موضوع تایپک رو ویرایش کنه و بنویسه که حل شد.
این قابلیت رو discourse داره و حتا می‌شه مشخّص کرد که کدوم پاسخ، مشکل رو حل کرده. علاوه بر اون، همهٔ قابلیت‌های دیگه‌ای که دوستان تا حالا گفتن رو هم داره. من هم به شخصه خیلی دوست دارم کل انجمن رو منتقل کنیم به discourse. ولی خب کار خطرناک و زمان‌بریه.
نقل‌قول
ایدهٔ خوبیه، ولی باید دید توی SMF امکان پیاده‌سازیش هست یا نه.
احتمالا در درازمدت تعویض سیستم انجمن کار بهتریه، ولی خب باید زمان و نیروی کافی براش باشه و من در حال حاضر فشار کاری بسیار زیادی دارم. همینطور که دانیال گفت، اگر زمان کافی براش نباشه و یک مدت بهش نرسید، می‌تونه به راحتی منجر به مرگ انجمن بشه. متاسفانه خیلی از دوستان بعد از فعالیت مفیدشون و جایی که می‌تونن کارهایی رو به دست بگیرن، توی سرازیری زندگی میفتند و زمان کمتری برای انجمن دارند. خرده‌ای هم نمیشه بهشون گرفت. ولی در هر صورت به اون سمت پیش خواهیم رفت.
متاسفانه من هم دانشی در این زمینه ندارم، اما امیدوارم جامعه کاربری کمر همت ببنده و یاری کنه. :‌(

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
« پاسخ #16 : 19 دی 1399، 09:14 ب‌ظ »
سلام
پیشنهاد بنده این است. ماهیت تالارگفتگو بدین صورت بماند زیرا سالیان طولانی است که کاربران سوار بر این نوع مرکب در حال حرکت هستند. عدم تغییر ماهیت و تبدیل سیستم مقصود بنده است.
در حال حاضر سیستم تالارگفتگو از SMF استفاده میکنه که متاسفانه به اونچه که هدفش بوده هنوز نرسیده ، تاکید بنده تغییر سیستم فعلی به سیستم قدرتمند و البته رایگان و اوپن سورس phpBB می باشد.
از قدیمی ترین و به روزترین سیستم های انجمن ساز با بی نهایت امکانات ، پلاگین ها و قالب ها...

پشتیبانی فارسی این سیستم رو هم دو دهه بر عهده دارم و تا مادامیکه بتوانم ، در ایران برای فارسی زبانان عزیز ادامه خواهم داد.

ان شالله نظر جمع بر این قرار بگیره که سیستم رو تغییر بدیم ، بنده با کمال میل حاضر به انجام این کار خواهم بود و ان شالله در کمتر از یک هفته اگر مشکلی در تبدیل جداول دیتابیس بوجود نیاد میتونم تکمیل شده تحویل بزرگواران بدم.
« آخرین ویرایش: 19 دی 1399، 09:18 ب‌ظ توسط Meis@M »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #17 : 20 دی 1399، 10:03 ق‌ظ »
تاکید بنده تغییر سیستم فعلی به سیستم قدرتمند و البته رایگان و اوپن سورس phpBB می باشد.
این هم گزینهٔ بدی نیست.

پشتیبانی فارسی این سیستم رو هم دو دهه بر عهده دارم
یعنی از اولین نسخهٔ phpBB ترجمهٔ اون به عهدهٔ شما بوده؟ چون کل عمر phpBB تازه شده ۲ دهه و قدیمی‌ترین ترجمهٔ فارسی اون تازه یک دهه عمر داره. اگر بگید چند سال سن دارید هم ممنون میشم.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1399، 10:05 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #18 : 20 دی 1399، 10:51 ق‌ظ »
تقریبا از نسخه 1 با این سیستم در تالار بلوگلکسی همراه بودم ، سال 82 و به همراه بعضی دوستان phpbbiran کار ترجمه رو همراهی داشتیم ، بعد ها در نسخه 3 با تیم مقصد همراه بودیم و از سال 91 انحصارا در مرکز پشتیبان بین الملل نسخه های 3.1 و 3.2 و 3.3 رو ترجمه داشتم.

بنده متولد 68 هستم و تقریبا همانطور که گفتم نزدیک دو دهه با این سیستم و البته سیستم وردپرس زندگی کردم !
کارشناسی ارشد مهندسی تکنولوژی نرم افزار دارم و در خدمت شما عزیزان و اساتید هستم.  ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 20 دی 1399، 12:11 ب‌ظ »
کار داوطلبانه هستش و نیازی به بزرگنمایی نیست :) پس بهتره بجای اینکه بگید دو دهه پشتیبانی فارسی اون رو بر عهده داشتید، بگید که تقریبا دو دهه تجربهٔ کار با phpBB رو دارید. این دو خیلی متفاوت هستند! در مورد عمر Wordpress هم همینطوره که هنوز عمرش به دو دهه نرسیده. همچنین phpBB نرم‌افزار آزاد هستش، در نتیجه ترجمه‌اش «انحصارا» انجام نمیشه و هر فردی می‌تونه نسخهٔ خودش رو بده.

به نظر من رفتن به phpBB خیلی تفاوت زیادی برامون ایجاد نمی‌کنه جز اینکه بروزرسانی اون زمان بیشتری ازمون میگیره، ولی خب شاید گزینهٔ بهتری از Discourse باشه چون به سیستم فعلی شبیه‌تر هستش. باید یک بررسی بکنم ببینم تفاوت این انجمن‌سازها چی هستند و چه مقدار زمان بیشتری رو ازمون برای بروزرسانی‌ها و کارهای متفرقه ازمون میگیره.

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 20 دی 1399، 12:37 ب‌ظ »
کار داوطلبانه هستش و نیازی به بزرگنمایی نیست :) پس بهتره بجای اینکه بگید دو دهه پشتیبانی فارسی اون رو بر عهده داشتید، بگید که تقریبا دو دهه تجربهٔ کار با phpBB رو دارید. این دو خیلی متفاوت هستند! در مورد عمر Wordpress هم همینطوره که هنوز عمرش به دو دهه نرسیده. همچنین phpBB نرم‌افزار آزاد هستش، در نتیجه ترجمه‌اش «انحصارا» انجام نمیشه و هر فردی می‌تونه نسخهٔ خودش رو بده.

به نظر من رفتن به phpBB خیلی تفاوت زیادی برامون ایجاد نمی‌کنه جز اینکه بروزرسانی اون زمان بیشتری ازمون میگیره، ولی خب شاید گزینهٔ بهتری از Discourse باشه چون به سیستم فعلی شبیه‌تر هستش. باید یک بررسی بکنم ببینم تفاوت این انجمن‌سازها چی هستند و چه مقدار زمان بیشتری رو ازمون برای بروزرسانی‌ها و کارهای متفرقه ازمون میگیره.

بزرگ نمایی در کار نیست لطفا نیت خیر ما رو برداشت بد نکنید. باعث تعجب از این نوع رفتار شما !
جهت اطلاع عرض میکنم که از سال 81 به عنوان پشتیبان بین الملل ISt - International Support Team مشغول پشتیبانی این سیستم هستم برای فارسی زبانان و نیازی هم نمیبینم در این خصوص بیشتر صحبت کنم به شمایی که پر از افکار منفی هستید.

با عرض پوزش شخصا دیگه مایل به همکاری با شما نیستم.

انتخابتان آزاد و من الله توفیق

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #21 : 20 دی 1399، 12:50 ب‌ظ »
داداش چرا اینقدر زود ناراحت میشی.
اقا معین هم اکثر وقت ها همینطور با بقیه سرد برخورد میکنن.
ایشون هم مانند شما تنهایی یا با یه گروه کوچیک این سایت رو اداره میکنن و برای این کارشون هزینه ای دریافت نمیکنن.
شما که نیتتون خیره و میخواید وضعیت این انجمن رو بهتر کنید و اقا معین هم تنها ناظر انجمن نیست ، پس بهتره نظرات مابقی ناضران رو هم در نظر بگیرید.
دمتون گرم
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #22 : 20 دی 1399، 02:03 ب‌ظ »
با عرض پوزش شخصا دیگه مایل به همکاری با شما نیستم.
انتخاب با شماست. همینطور که قبلا گفته بودم کار داوطلبانه هستش، نمی‌تونیم انتظار زیادی از افراد داشته باشیم، ولی ترجیح میدیم کمک از سمت افرادی باشه که وسط کار اگر فردی چیزی بهشون گفت، کل داستان رو رها نکنند، با ما صادق باشند و اگر بزرگنمایی‌ای هم می‌کنند، در حد قابل قبولی باشه. به هیچ کدوم از «اولین» و «بهترین» و «طولانی‌ترین» و «رسمی‌ترین» و ... هم نیازی نداریم. کافیه پاسخگوی کاربر باشه و مهمتر از اون، بتونه زنده بمونه.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1399، 02:10 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #23 : 20 دی 1399، 03:20 ب‌ظ »
مدیر پروژه های خیلی از پروژه های بزرگ از بچگی با تجربه نبودن. عجله ای هم برای تغیر ساختار انجمن نداریم  ;) . فعلا داره کارشو میکنه از نظر من.
بازم ممنون Meis@M  از پیشنهادی که دادی و شروع نشده ولش کردی  ;D  ;D  ;D

اتفاقا من فک میکنم اقای nixoeen (که اسم واقعی شون رو نمیدونم  :)) حرف بدی نزدند. نظرون رو بیان کردند که اطفاقا درست هم هست. (پس این همه آزادی بیان و اینا کجا رفت؟  :))

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 20 دی 1399، 03:52 ب‌ظ »
قبل اینکه اینجا پیام بدم با بعضی مدیران دیگه صحبت کردم و در خصوص این موضوع و مشکلات کاربران انجمن اطلاعاتی جمع آوری کردم و تقریبا برای خودم نقشه راه رو مشخص کردم ، هدفم این بود در صورت موافقت مدیران جزئیات کار رو اعلام کنم.

منتها تعجب من این بود که به جای پرداختن به اصل موضوع دوست شما رفت دنبال حاشیه سازی و زیر سوال بردن من ( خب هدف چیه؟ )، تصور اشتباه ایشون هم این بود که بزرگ نمایی صورت گرفته ، اصلا بزرگ نمایی چی؟ مگه کاری انجام شده یا نمایشی انجام شد !

اصلا فرض رو بر این بذارید که شخص بنده هیچ مسئولیتی در این سیستم ندارم و نیازم هم ندارم کسی تعریف و تمجیدی داشته باشم.

داوطلبانه ، با نیت خیر و دوستی بر حسب تجربه کوچیکی که دارم ، گفتم حاضرم این کارو برای شما عزیزان انجام بدم.

همچنان هم اگر تصمیم جمع بر این قرار بگیره حاضرم کمک کنم ، اگر اطلاعات بیشتری هم بخواید در خصوص سیستم جدید میتونیم بحث کنیم و همچنان نیت اولیه خودم پا برجاست به شرط پرداختن به اصل موضوع و نه حاشیه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #25 : 20 دی 1399، 04:21 ب‌ظ »
به جای پرداختن به اصل موضوع دوست شما رفت دنبال حاشیه سازی و زیر سوال بردن من
شما گفتید که پشتیبانی فارسی phpBB رو دو دهه به عهده دارید، در حالی که قدیمی‌ترین فارسی‌سازی اون عمری معادل ۱۰-۱۱ سال داره. قاعدتا سوال میشه برامون چطوری ممکنه :)

همچنان هم اگر تصمیم جمع بر این قرار بگیره حاضرم کمک کنم ، اگر اطلاعات بیشتری هم بخواید در خصوص سیستم جدید میتونیم بحث کنیم و همچنان نیت اولیه خودم پا برجاست به شرط پرداختن به اصل موضوع و نه حاشیه.
شرط گذاشتن خیلی اینجا ساده نیست، چون هر فردی ممکنه بیاد و چیزی بگه. اگر خیلی بحث منحرف بشه، ما سعی می‌کنیم جلوش رو بگیریم.

نصب و تبدیل اطلاعات رو ما می‌تونیم به عهده بگیریم. برامون هم مهمه که پوسته بر مبنای سایت Ubuntu باشه و از سایت Static ما خونده بشه. لینکش هم بالاتر گذاشتم. این از سمت ما. حالا اگر دوست دارید می‌تونید بگید بر اساس این‌ها، چه کمکی می‌تونید بکنید و چه برنامه‌ای دارید.

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 20 دی 1399، 04:53 ب‌ظ »
شما گفتید که پشتیبانی فارسی phpBB رو دو دهه به عهده دارید، در حالی که قدیمی‌ترین فارسی‌سازی اون عمری معادل ۱۰-۱۱ سال داره. قاعدتا سوال میشه برامون چطوری ممکنه :)
صرفا برای رفع ابهام

phpBB 2.0.0 Finally Released!
04 Apr 2002, 21:36

از سال 2002 تا 2020 فاصله دو دهه هست دوست عزیز و قبل تر از اون هم در نسخه 1 وجود داشت و از اول هم نسخه فارسی رو داشتیم. اون زمان سیستم CDB هم هنوز نداشت سایت مرجع و بایستی در آرشیو های phpbb.com دنبال نسخ قدیمی فارسی گشت.

و اما
از نظر امکانات به مراتب سیستم از SMF قوی تر هست ، امکانات مدیریتی فوق العاده زیادی همراه با سیستم پرمیشین قوی همه و همه کارو برای مدیریت انجمن فراهم میکنه.
از لحاظ بصری پیشنهاد من استفاده از قالب حرفه ای Milk هست که هم اکنون به صورت زنده در سایت مرجع فارسی به ادرس:
https://www.php-bb.ir/forum/
وجود داره

مشخصات و امکانات فوق العاده این پوسته در لینک زیر مشخص است:
https://themeforest.net/item/milk-multipurpose-responsive-phpbb-31-theme/

با توجه به رنگ بندی بی نهایت پوسته ، دقیقا میتونید به شکلی که مورد نیازتون هست تنظیمش کنید.
امکان این هست که هم به صورت Forum list و هم به صورت Grid شبیه سایت فارسی هم درش بیارید.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #27 : 20 دی 1399، 05:24 ب‌ظ »
این بحثو تموم کنیم به ادامه کار بپردازیم حالا سر یه جمله که این حرفا نباید در بیاد  :'(
 زیاد هم به نظرم این مسئله ای که باعث بحثه اهمیتی نداره
« آخرین ویرایش: 20 دی 1399، 07:45 ب‌ظ توسط مرتضی . م »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #28 : 20 دی 1399، 06:04 ب‌ظ »
از لحاظ بصری پیشنهاد من استفاده از قالب حرفه ای Milk هست
اون تقریبا ۲۸ دلار هزینهٔ سالیانه برای پوسته قابل اغماضه، ولی آزاد نیست.

آفلاین Meis@M

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 20 دی 1399، 06:26 ب‌ظ »
سالیانه نیست ، بدین صورت که یکبار خرید انجام خواهید داد و همیشه خواهید داشت و تا زمانی که اکانت شما باشد میتونید حتی آپدیت ها رو هم دانلود کنید.
سیستم لایسنس و کپی رایت به صورت کد فعال سازی نداره و تمامی فایل هاش قابل ادیت خواهد بود ، همانطور که در سایت من میتونید ببینید.

قالب رو هم جدیدا بهینه سازی فارسی کردم و میتونم در اختیار شما قرار بدم.

ضمن اینکه خود این قالب رو هم دارم و بخواید میتونم در اختیار شما قرار بدم.

قالب رایگان هم موجود هست:
https://www.phpbb.com/customise/db/style/pro_ubuntu_lucid/

اما تفاوت از زمین تا آسمان است.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1399، 06:33 ب‌ظ توسط Meis@M »