انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اینکلود کردن فایل .h در vscode  (دفعات بازدید: 2059 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : اینکلود کردن فایل .h در vscode
« پاسخ #15 : 05 اسفند 1399، 02:58 ب‌ظ »
یه سری از هنرجوهام،‌تو کلاس از vscode استفاده می‌کردن، اون‌قدر داغون بود و اشتباه کار می‌کرد که همه مجبور شدن برن رو چیزهای دیگه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
« پاسخ #16 : 07 اسفند 1399، 09:44 ب‌ظ »
برای آشنایی بیشتر با make همین لینک‌ها مناسب هستند.
کم کم شروع کنید و هر نمونه را یاد بگیرید.
مرتبط

فکر نمی‌کنم نیازی به کتاب داشته باشید برای پروژه‌هایی که انجام می‌دهید فهمیدن همین مقدار کافی است.

در مورد تنظیمات vscode باید فایل task.json را طوری تنظیم کنید که از make استفاده کند.

برای شروع اینجا را ببینید و پروژه‌ای را گفته گام به گام بسازید.

vscode نرم‌افزار آزاد نیست می‌توانید به جای آن از vscodium استفاده کنید.

ویرایش

مقاله فارسی زیر هم برای آشنایی با make خوب است
نویسنده:‌ آیدین غریب نواز

ممنون استاد راهنمایی های شما و دوستان عالیی بود

من نمیدونم چرا اصرار دارید از vs code استفاده کنید ولی codeblocks هم امکانات فوق العاده بیشتر و قوی تری برای برنامه نویسی C داره و هم خیلی از این مشکلاتی که اینجا بهش خوردید رو بهش برنمیخورید. تنظیمات کامپایلر و لینکر و کامپایل کردن و خیلی از بخش های دیگش رو راحت میتونید انجام بدید

متشکر
چون فقط از c استفاده نمیکنم، البته codeBlocks برای فقط c به مراتب خوش دست تر هستش (بنده eclipse رو به codeBlocks ترجیح میدم صرفا چون eclipse برای زبانهای دیگه هم به یک شکل ثابت داره نرم افزار تولید میکنه که با یادگیری یکیشون میتونید برای زبان های دیگه هم از یک محیط شناخته شده استفاده کنید. در کل در قید و بند یک نرم افزار خاص نیستم هر کدوم ابزار بهتری باشه از اون استفاده میکنم)

یه سری از هنرجوهام،‌تو کلاس از vscode استفاده می‌کردن، اون‌قدر داغون بود و اشتباه کار می‌کرد که همه مجبور شدن برن رو چیزهای دیگه.
توی این مدت که با vsCode دارم کار میکنم چیزای عجیب زیاد دیدم مثلا با زدن دکمه ctrl+c بجای کپی کردن وارد insert میشد!
و خیلی چیزای دیگه که با بررسی و سوال و جواب و کمک بقیه تا جایی که بنده فهمیدم مشکل از vsCode نیست بلکه موقع نصب بعضی از extension ها یکسری تغییرات توی vscode بوجود میاد که باید خودتون اینهارو در صورت عدم نیاز تغییر بدین مثل همون مشکل دکمه ctrl+c که با غیر فعال کردن تنظیمات یک extension  درست شد و کپی میکرد.
بنظرم هنرجو ها از این موضوع بی اطلاع بودن

اما ماکروسافت این vsCode رو بقدری شلوغ کرده که گاهی اوقات یک text editor ساده رو ترجیح میدم.
{^-^}

آفلاین Amirreza_yar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #17 : 10 اسفند 1399، 11:14 ق‌ظ »
آخر کد کامپایلتون lm اضاف کنید

gcc main.c your_lib.c -o output -lm