انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ورود به کاربر روت  (دفعات بازدید: 1765 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
پاسخ : ورود به کاربر روت
« پاسخ #15 : 29 اسفند 1399، 08:49 ب‌ظ »
این کار نباید انجام بشه. نه چون ممکنه خرابکاری کنه (که می‌کنه)، چون کار اشتباهیه!

بکنه
اصلا برام مهم نی

همچین میگه خرابکاری میکنه انگار دارم دستگاه نابود کننده جهان رو فعال میکنم😂✋🏼

شما هدفتون از اینکه با کاربر روت وارد بشید رو بگید که ما بگیم چیکار کنید

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #16 : 29 اسفند 1399، 10:07 ب‌ظ »
چه ربطی داره آخه! شما باید کار درست رو انجام بدید الان یکی میاد توی دسترسی روت یه چیزی رو پاک میکنه همه چیز خراب میشه بعد میگه لینوکس امن نیست! کار باید درست انجام بشه! شما بهتر بود به جای این سوال میگفتید برای چی همچنین چیزی رو میخواید بعد دوستان راهنمایی می کردند

میخوام ببینم چیه
در ضمن من اصلا از این اخلاقا ندارم
سوابق خرابکاریام رو بگم؟

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #17 : 29 اسفند 1399، 10:15 ب‌ظ »
چه ربطی داره آخه! شما باید کار درست رو انجام بدید الان یکی میاد توی دسترسی روت یه چیزی رو پاک میکنه همه چیز خراب میشه بعد میگه لینوکس امن نیست! کار باید درست انجام بشه! شما بهتر بود به جای این سوال میگفتید برای چی همچنین چیزی رو میخواید بعد دوستان راهنمایی می کردند

سلام
من اصلا این اخلاق رو ندارم
من خودم سوابق سوزوندن لپ تاپ خراب کردن سیستم و غیره ام زیاده

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #18 : 29 اسفند 1399، 10:18 ب‌ظ »
این کار نباید انجام بشه. نه چون ممکنه خرابکاری کنه (که می‌کنه)، چون کار اشتباهیه!

بکنه
اصلا برام مهم نی

میخوام فوضولی کنم مشکلیه؟
میخوام یاد بگیرم
اصلا میخوام ببینم چجوری یه سیستم رو بفرستم به فنا
میخوام همه چیه لینوکس رو یاد بگیرم

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #19 : 29 اسفند 1399، 11:54 ب‌ظ »

بکنه
اصلا برام مهم نی

میخوام فوضولی کنم مشکلیه؟
میخوام یاد بگیرم
اصلا میخوام ببینم چجوری یه سیستم رو بفرستم به فنا
میخوام همه چیه لینوکس رو یاد بگیرم

یکم قابل درک حرفت خودمم با روت میرفتم بعضی موقع برای یه کاری ولی واقعا  بی دلیل استفاده ازش هم خطرناک میتونه خیلی باشه دقیقا نمیدونم ولی خب یه چیز معمولی هم اجرا کنی فک کنم میتونه  سیستمت دسترسیش بگیره یا همین که  گفتن حذف یه چیزی ...
یکم احترام جمع نگه داری هم بهتر (البته قصد بدی ندارم) بعد راه هایی گفتن دوستان دیگه ؟ انجام ندادی که؟
چیز عجیبی هم نیست البته کاربر روت بری داخلش فرق زیادی خیلی نداره با sudo و این چیزا  من خودم با debian یادم قبلا رفتم فک کنم محیط های xfce4 و gnome3  :-k

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 30 اسفند 1399، 01:10 ق‌ظ »
گفتم که… سرنوشت شما و رایانه‌تون برای ما اصلاً مهم نیست. ولی ما در این‌جا، کار اشتباه رو ترویج نمی‌کنیم. اگه اصرار به انجام کار اشتباه دارید، خودتون با سعی و خطا اشتباه کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #21 : 30 اسفند 1399، 07:04 ق‌ظ »
یه روش برای ورود به کاربر روت:
کلید های ctrl + alt + (F1-F7) و باهم فشار بده مثلا کنترل و alt و اف۳ رو.
اینطوری وارد صفحه tty میشید. اونجا نام کاربری رو root و پسورد روت رو وارد کنید(ازاونجایی سوالتون ساخت پسورد برای روت نیست، پس خودتون بلدید پسورد درست کنید )
بعد که وارد کاربر روت شدید دستور startx رو بزنید.
اگه روش بهتری پیدا کردید بهتره به ویکی اضافه کنید.

بعد از اینکه کارتون تموم شد یا باید اون برنامه هایی که همراه با کاربر روت شروع شدن رو دستی ببندید(کیل کنید) یا سیستم رو ریستارت کنید(خاموش و روشن)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #22 : 30 اسفند 1399، 10:49 ق‌ظ »
نقل‌قول
بعد از اینکه کارتون تموم شد یا باید اون برنامه هایی که همراه با کاربر روت شروع شدن رو دستی ببندید(کیل کنید) یا سیستم رو ریستارت کنید(خاموش و روشن)
شاید هم بشه با راه‌اندازی مجدد مدیر صفحه این‌کار رو انجام داد.
شاید هم با تغییر سطح اجرایی از 5 به 3 و دوباره به 5 لازم نباشه که دستی تموم برنامه‌ها رو بست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #23 : 30 اسفند 1399، 11:25 ق‌ظ »
گفتم که… سرنوشت شما و رایانه‌تون برای ما اصلاً مهم نیست. ولی ما در این‌جا، کار اشتباه رو ترویج نمی‌کنیم. اگه اصرار به انجام کار اشتباه دارید، خودتون با سعی و خطا اشتباه کنید.

خوب خوبه داری خودت میگی مهم نی
من میخوام یاد بگیرم
ازیت نکن
کل کل هم نکن
تمام

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #24 : 30 اسفند 1399، 03:39 ب‌ظ »

من میخوام یاد بگیرم
ازیت نکن
کل کل هم نکن
تمام

احتمالا به این صورت کار میکنه

sudo -i
passwd

اینطوری پسورد واسه روت تعیین کردید
حالا برید داخل display manager مثلا gdm در گنوم روی not listed کلیک کنید یوزرنیم رو بزنید root پسورد هم اونی که انتخاب کردید رو بزنید.

این نحوه صحبت کردن واقعا با کسی که ازش کمک میخواید درست نیست. ما دشمنی که نداریم با شما. مثلا من پرسیدم برا چی میخوای وارد روت بشی که راهنمایی کنم ولی شما اونطوری که واقعا در شان هیچ کس نیست جواب میدی. کسی اینجا وظیفه جواب دادن به شما رو نداره. این جا جامعه آزاده و هر کسی به شما کمک کنه داره از وقتش که بسیار هم ارزشمنده مایه میزاره برای جواب دادن به شما. طبیعتا در طرف مقابل هم انتظار میره اگر نمیخواید تشکر کنید حداقل از این جور صحبت کردن ناروا پرهیز کنید. اگر به جوابتون نمیرسید میتونید جای دیگه دنبال جواب بگردید نه این که ناراحتی و عصبانیت خودتون رو روی کسانی که واقعا میخوان کمک کنن و به فکر شمان خالی کنید
« آخرین ویرایش: 30 اسفند 1399، 03:41 ب‌ظ توسط moheb2000 »

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #25 : 30 اسفند 1399، 05:58 ب‌ظ »

من میخوام یاد بگیرم
ازیت نکن
کل کل هم نکن
تمام

احتمالا به این صورت کار میکنه

sudo -i
passwd

اینطوری پسورد واسه روت تعیین کردید
حالا برید داخل display manager مثلا gdm در گنوم روی not listed کلیک کنید یوزرنیم رو بزنید root پسورد هم اونی که انتخاب کردید رو بزنید.

این نحوه صحبت کردن واقعا با کسی که ازش کمک میخواید درست نیست. ما دشمنی که نداریم با شما. مثلا من پرسیدم برا چی میخوای وارد روت بشی که راهنمایی کنم ولی شما اونطوری که واقعا در شان هیچ کس نیست جواب میدی. کسی اینجا وظیفه جواب دادن به شما رو نداره. این جا جامعه آزاده و هر کسی به شما کمک کنه داره از وقتش که بسیار هم ارزشمنده مایه میزاره برای جواب دادن به شما. طبیعتا در طرف مقابل هم انتظار میره اگر نمیخواید تشکر کنید حداقل از این جور صحبت کردن ناروا پرهیز کنید. اگر به جوابتون نمیرسید میتونید جای دیگه دنبال جواب بگردید نه این که ناراحتی و عصبانیت خودتون رو روی کسانی که واقعا میخوان کمک کنن و به فکر شمان خالی کنید

منم میدونم کسی وظیفه نداره جواب بده
خب جواب نمیده اعصاب آدم رو هم خورد نکنه
حالا من میخوام به کاربر روت وارد بشم هر کسی میخواد درست جواب بده، بده؛ دیگه چی کار داره که خطرناک هست یا نه
من خودم روزی ۴ بار سیستم عامل عوض میکنم برام فرقی نداره، خراب شد؟ عوض میکنم. آمریکا ور شکست نمیشه که

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #26 : 30 اسفند 1399، 06:03 ب‌ظ »
همچین میگن خطرناک که انگار چی هست
بابا سیستم خودمه به کسی هم مربوط نیست که بسوزه یا نه
خب چرا طرف اومد به من گفت این کد رو بزن، سیستمم سوخت خب چرا یارو مسئیولیت داره ولی اگه من بعدا خراب کردم به وسیله اون کد مسئولیت‌ش گردن خودمه
مثلا اگه وقتی پس یوزر رو عوض کردم و سیستم من سوخت گردنه اونه ولی اگه بعدا خودم با اون ی کاری رو کردم گردنه خودمه

شعور دارم که بفهمم...
بهتره ادامه ندیم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #27 : 30 اسفند 1399، 06:40 ب‌ظ »
این سبک صحبت کردن جاش اینجا نیست.