انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه حل مشکل گرافیک های برپایه فرمی fermi  (دفعات بازدید: 600 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین im_ebi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
راه حل مشکل گرافیک های برپایه فرمی fermi
« : 02 اردیبهشت 1400، 02:25 ب‌ظ »
سلام دوستان وقت همه بخیر.
شاید بگید توضیحات نصب گرافیک هست و اینکه لینوکس به گرافیک نیاز نداره همون نسخه اپن سورس کفاف میکنه اما کار کرد الکی فن اونم باسرعت بالا باعث خرابی فن و غیره میشه حالا بماند که خروجی اصلی رو نمیده . در کل خواستم بگم این مشکل من رو خیلیا دارن یا کنار اومدن یا برگشتن به ویندوز.
من سایت های خارجی رو یک ساله زیر رو کردم مشکلات من رو داشتن حل شده ولی متاسفانه هرچی در خواست کمک کردم نتونستم منظورم رو بهشون بفهمونم و در نهایت بیخیال شدم.
اینجا هم یه ماهی هست جستجو کردم نتیجه نگرفتم.
خب کار هایی کردم:
۱- نصب با ویرایش گراپ و قطع nouveau
۲- نصب کامل بدون وصل شدن به اینترنت و عدم نصب گرافیک
۳- مجدد هم گراپ ویراش کردم روشن که شد دوباره ریستارت کردم اگه متوجه شده باشید روشن شدن اولیه یه مشکلات کوچیک دوباره راه اندازی کردم باز هم ویرایش گراپ
۴- گرافیک رو نصب کردم به همراه ساخت لیست سیاه و ویرایش دایمی گراپ که بعد ریستارت کردن تاقبل آپدیت کردن اوبونتو مشکلی نبود بعد از اون که متوجه شدم دوباره درایور xserver نصب میشه و دوباره همون موضوع همیشگی که باعث سیاه شدن صفحه میشه که با دستور purge گرافیک رو پاک کردم صفحه بالا میاد.
مشخصات سیستمم
cpu core i5
ram 12GB
hard 120 GB ssd
graphic nvidia gforce gt 730
در ضمن گرافیک آنبرد هم داره که از بایوس غیرفعال کردم.
واینکه سیستم خونگیه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19710
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : راه حل مشکل گرافیک های برپایه فرمی fermi
« پاسخ #1 : 04 اردیبهشت 1400، 03:45 ب‌ظ »
در کل انویدیا خیلی شانسیه و مدل به مدل و لپ‌تاپ به لپ‌تاپ روشش فرق داره. باید با سعی و خطا، روش مناسب برای خودتون رو پیدا کنید و نمی‌شه یه فرمول یکسان برای همه داد. دلیلش هم اینه که انویدیا، کد مبدأ مربوط به راه‌اندازش رو ارائه نمی‌ده و نمی‌شه اون رو توی کرنل پشتیبانی کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین im_ebi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
پاسخ : راه حل مشکل گرافیک های برپایه فرمی fermi
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1400، 07:14 ق‌ظ »
سلام ممنون بابت توضیحاتت فقط صدای فن روی اعصاب میره . برای بازی مشکلی که برای گرافیک پیش نمیاد؟