انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تجربه شما از آرچ  (دفعات بازدید: 2504 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : تجربه شما از آرچ
« پاسخ #15 : 03 اردیبهشت 1400، 12:33 ب‌ظ »
اگه می‌خوای که آرچ داشته باشی، اما وقت برای کانفیگ کردن نداری،
و از طرفی دوست نداری یه توزیع سنگین و عجیب مثل مانجارو رو داشته باشی،
پیشنهاد من endeavouros هست، نصاب گرافیکی داره و به هیچ عنوان مثل مانجارو سنگین نیست، از دردسر وقت گذاشتن برای کانفیگ هم دور نگهت می‌داره.
«توزیع سنگین و عجیب، مثل مانجارو»؟! خیلی جمله‌ی سنگین و عجیبی بود!
در تمام این ۱۰ سالی که انواع توزیع‌ها رو امتحان کرده‌م هیچ وقت تجربه‌ای به خوبی مانجارو نداشته‌م. سبکه و کمترین بار رو روی سخت‌افزار می‌ذاره. در کل مدت استفاده ۱ بار صدای فن لپتاپ رو نمی‌شنوم. در عین حال بسیار سریع و قدرتمنده. جالبه که بعد از ۴ ۵ سال استفاده از اوبونتو، به خاطر سنگین و چاق شدن و ایراد پیدا کردن خودبخودی بعد از ارتقاها، تصمیم گرفتم توزیعمو عوض کنم و مانجارو آبی بود روی آتیش اوبونتو!
مزایای آرچ رو که داره و خودش یه سری امکانات جانبی و کارراه‌بنداز هم به سیستم اضافه کرده.
در مجموع یه توزیع فوق‌العاده‌س. تیم خوبی هم پشتشه. به نظرم چند تا نقد و بررسی ازش بخونید.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #16 : 03 اردیبهشت 1400، 12:57 ب‌ظ »
اگه می‌خوای که آرچ داشته باشی، اما وقت برای کانفیگ کردن نداری،
و از طرفی دوست نداری یه توزیع سنگین و عجیب مثل مانجارو رو داشته باشی،
پیشنهاد من endeavouros هست، نصاب گرافیکی داره و به هیچ عنوان مثل مانجارو سنگین نیست، از دردسر وقت گذاشتن برای کانفیگ هم دور نگهت می‌داره.
«توزیع سنگین و عجیب، مثل مانجارو»؟! خیلی جمله‌ی سنگین و عجیبی بود!
در تمام این ۱۰ سالی که انواع توزیع‌ها رو امتحان کرده‌م هیچ وقت تجربه‌ای به خوبی مانجارو نداشته‌م. سبکه و کمترین بار رو روی سخت‌افزار می‌ذاره. در کل مدت استفاده ۱ بار صدای فن لپتاپ رو نمی‌شنوم. در عین حال بسیار سریع و قدرتمنده. جالبه که بعد از ۴ ۵ سال استفاده از اوبونتو، به خاطر سنگین و چاق شدن و ایراد پیدا کردن خودبخودی بعد از ارتقاها، تصمیم گرفتم توزیعمو عوض کنم و مانجارو آبی بود روی آتیش اوبونتو!
مزایای آرچ رو که داره و خودش یه سری امکانات جانبی و کارراه‌بنداز هم به سیستم اضافه کرده.
در مجموع یه توزیع فوق‌العاده‌س. تیم خوبی هم پشتشه. به نظرم چند تا نقد و بررسی ازش بخونید.
من به توزیعی که زباله‌ای مثل اسنپ به صورت پیش‌گزیده روش نصبه می‌گم عجیب.
در مورد سنگین بودن هم بستگی داره معیار سنجش نسبت به چه توزیعی باشه، اگه می‌خوایم با اوبونتو مقایسه کنیم،  قطعا مانجارو سبک تره، اما در مقایسه با آرچ، یا Endeavouros پر از ابزارهایی هست که شاید هرگز به کار کاربر نیان، اگه خودمم بین مانجارو و اوبونتو یک انتخاب داشته باشم، قطعا مانجارو رو انتخاب می‌کنم.
سیاست‌های ارائه دیرتر به‌روزرسانی‌ها حتی گاهی تا چند هفته به بهانه پایدار کردن توزیع هم جای بحث داره.
با این حال اگه مانجارو راضی نگهتون می‌داره که چه بهتر، نیومدم بگم که مانجارو یک توزیع سنگین و عجیب هست، توزیع های سنگین و عجیب زیادن، اما تاپیک در رابطه با آرچ هست و مانجارو در مقایسه با آرچ سنگین و عجیبه.
خودم به کاربری که دلشیفته آرچ هست اما حوصله کار با cli installer رو نداره مانجارو رو پیشنهاد نمی‌کنم، چون خیلی از تعریفی که از آرچ تو ذهنشه دور تره.
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1400، 04:31 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #17 : 03 اردیبهشت 1400، 01:49 ب‌ظ »
من به توزیعی که زباله‌ای مثل اسنپ به صورت پیش‌گزیده روش نصبه می‌گم عجیب.
در مورد سنگین بودن هم بستگی داره معیار سنجش نسبت به چه توزیعی باشه، اگه می‌خوایم با اوبونتو مقایسه کنیم،  قطعا مانجارو سبک تره، اما در مقایسه با آرچ، یا Endeavouros پر از ابزارهایی هست که شاید هرگز به کار کاربر نیان، اگه خودمم بین مانجارو و اوبونتو یک انتخاب داشته باشم، قطعا مانجارو رو انتخاب می‌کنم.
سیاست‌های ارائه دیرتر به‌روزرسانی‌ها حتی گاهی تا چند هفته به بهانه پایدار کردن توزیع هم جای بحث داره.
با این حال اگه مانجارو راضی نگهتون می‌داره که چه بهتر، نیومدم بگم که مانجارو یک توزیع سنگین و عجیب هست، توزیع های سنگین و عجیب زیادن، اما تایپک در رابطه با آرچ هست و مانجارو در مقایسه با آرچ سنگین و عجیبه.
خودم به کاربری که دلشیفته آرچ هست اما حوصله کار با cli installer رو نداره مانجارو رو پیشنهاد نمی‌کنم، چون خیلی از تعریفی که از آرچ تو ذهنشه دور تره.
اسنپ و فلت‌پک رو به طور پیشفرض نصب، اما غیرفعال داره. یعنی تا وقتی کاربر به انتخاب خودش یکی از این دو رو فعال نکنه اتفاقی نمی‌افته. این امکان خودش یکی از مواردی بود که چشمم رو گرفت.

و بله به هر حال مانجارو یه توزیع ازپیش‌پیکربندی شده‌س که نصاب گرافیکی و تعدادی بسته‌های اختصاصی با خودش داره. به نظرم کسی که دنبال سرعت و سبکی و پایداری و بسته‌های به‌روز آرچ و AUR بزرگش باشه و در عین حال حوصله یا وقت یا نیاز نصب مرحله‌به‌مرحله‌ی خط فرمانی رو نداشته باشه و دنبال یه تجربه‌ی دسکتاپ پرامکانات با قابلیت‌های مختلف شخصی‌سازی باشه، مانجارو انتخاب خوبیه.

ویرایش: یادم رفت بگم. این توزیع پشتیبانی سخت‌افزاری وسیعی هم داره. الان به غیر از ۳ تا لپتاپ خودم و اطرافیانم، روی گوشی اندرویدی و داخل محیط chroot، و روی یه دونه بورد رزبری پای ۴ مانجارو نصب کرده‌م.
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1400، 01:59 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #18 : 03 اردیبهشت 1400، 04:26 ب‌ظ »

این توزیع پشتیبانی سخت‌افزاری وسیعی هم داره. الان به غیر از ۳ تا لپتاپ خودم و اطرافیانم، روی گوشی اندرویدی و داخل محیط chroot، و روی یه دونه بورد رزبری پای ۴ مانجارو نصب کرده‌م.
اینم جزو سوالات من درباره آرچ بود. وقتی مانجارو اینطوریه می تونم نتیجه بگیرم که آرچ هم اینطوریه؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید