انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو تاچ بر روی ماشین مجازی  (دفعات بازدید: 1301 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
نصب اوبونتو تاچ بر روی ماشین مجازی
« : 27 اردیبهشت 1400، 09:24 ب‌ظ »
سلام
چطور باید اوبونتو تاچ رو تو ماشین مجازی امتحان کنم ؟
تو لیست دستگاه های پشتیبانی شده کامپیوتر بود راستش گوشی ندارم که پشتیبانی بشه یعنی کلا گوشی ندارم  ;D
میخوام تو ماشین مجازی مشخصات گوشی رو شبیه‌سازی کنم ولی نمودنم چطور باید نصب کنم؟
دوستان لطفاً کمک کنید  :)

راستی توزیع دیگه ای برای موبایل نیست که بشه امتحانش کرد
من مانجارو و کی دی ای رو دیدم ولی اطلاعاتی ندارم دوست دارم دربارش بدونم

تا جایی که من میدونم گوشی ها به جای بایوس بوت لودر مخصوص اندروید داره که نمیشه سیستم عامل دیگه ای رو بوت کنه ولی بعضی گوشی ها بوت لودر خودشون رو دارن که سیستم عامل های دیگه رو میتونه بوت کنه درسته ؟
نمیشه با این بوت لودر کاری کرد انلاک کردن بوت لودر کار رو راه میندازه یا باید کار دیگه کرد؟

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : نصب اوبونتو تاچ بر روی ماشین مجازی
« پاسخ #1 : 27 اردیبهشت 1400، 11:52 ب‌ظ »
اوبونتو تاچ مگه متوقف نشد؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #2 : 28 اردیبهشت 1400، 02:32 ق‌ظ »
نه، توسط ubports توسعه داده می‌شه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 28 اردیبهشت 1400، 09:11 ق‌ظ »
نه اینه
https://ubports.com/
چه کنم ???
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 28 اردیبهشت 1400، 03:28 ب‌ظ »
اوبونتو تاچ چطور داره توسعه داده میشه ؟
سرعتش چقدره ؟
کسی تو انجمن هست که به جای اندروید و ای او اس سیستم عامل دیگه ای داشته باشه ؟
هر اطلاعاتی دارید لطفاً بدید  :)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #5 : 28 اردیبهشت 1400، 03:58 ب‌ظ »
این سیستم‌عامل از پایه به هدف اجرا روی موبایل‌ها و صفحات لمسی طراحی شده و بعید می‌دونم با موس  و کیبورد تجربه‌ای حتی نزدیک به قابل‌قبول داشته باشه.
و قبلا هم صحبتش شده. در حال حاضر میشه گفت هیچ سیستم‌عاملی غیر از اندروید و ios نمی‌تونن راحت و بی‌دردسر جوابگوی نیاز روزانه‌ی دستگاه‌های موبایل باشن. مثلا همون اوبونتو. بزرگترین کمبودش مارکت کوچک نرم‌افزاریشه. خیلی کوچیکه! که منطقی و قایل پیشبینی هم هست.

اگه می‌خوای روی لپتاپ اندروید داشته باشی پروژه‌ی Android X86 وجود داره. داخل ماشین مجازی qemu/kvm تجربه‌ی به شدت روان و بی‌عیب و بهینه‌ای داره. اتفاقا پیشنهاد هم می‌کنم امتحانش کنی چون می‌تونه پای یه دنیا اپلیکیشن اندرویدی رو به لینوکست باز کنه. مثلا نرم‌افزارهای ویرایش عکس یا ویدیو که کاربردی هم هست.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 28 اردیبهشت 1400، 05:17 ب‌ظ »
این سیستم‌عامل از پایه به هدف اجرا روی موبایل‌ها و صفحات لمسی طراحی شده و بعید می‌دونم با موس  و کیبورد تجربه‌ای حتی نزدیک به قابل‌قبول داشته باشه.
و قبلا هم صحبتش شده. در حال حاضر میشه گفت هیچ سیستم‌عاملی غیر از اندروید و ios نمی‌تونن راحت و بی‌دردسر جوابگوی نیاز روزانه‌ی دستگاه‌های موبایل باشن. مثلا همون اوبونتو. بزرگترین کمبودش مارکت کوچک نرم‌افزاریشه. خیلی کوچیکه! که منطقی و قایل پیشبینی هم هست.

اگه می‌خوای روی لپتاپ اندروید داشته باشی پروژه‌ی Android X86 وجود داره. داخل ماشین مجازی qemu/kvm تجربه‌ی به شدت روان و بی‌عیب و بهینه‌ای داره. اتفاقا پیشنهاد هم می‌کنم امتحانش کنی چون می‌تونه پای یه دنیا اپلیکیشن اندرویدی رو به لینوکست باز کنه. مثلا نرم‌افزارهای ویرایش عکس یا ویدیو که کاربردی هم هست.
نه من تجربه خوبی هم نمیخوام اندروید هم نمیخوام
فق میخوام اوبونتو تاچ رو حتی اگه سخت و بدرد نخور باشه امتحان کنم همین یا حد اقل یک توزیع برای گوشی

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 28 اردیبهشت 1400، 05:17 ب‌ظ »
 و اطلاعات دربارش داشته باشم

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 28 اردیبهشت 1400، 05:53 ب‌ظ »

فق میخوام اوبونتو تاچ رو حتی اگه سخت و بدرد نخور باشه امتحان کنم همین یا حد اقل یک توزیع برای گوشی
اگه دنبال کاربرد واقعی نیستی که داخل یوتوب ویدیو زیاده. چند تا نگاه کن و فکر کن گوشی خودته.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 28 اردیبهشت 1400، 09:50 ب‌ظ »

اگه دنبال کاربرد واقعی نیستی که داخل یوتوب ویدیو زیاده. چند تا نگاه کن و فکر کن گوشی خودته.
گوشی که نه همون ماشین مجازی من کلا از مال دنیا یک کامپیتر دارم و همون گوشی ال سی دی شکستن که فقط به عنوان دوربین مداربسته به کار میاد  ;D
چطور باید واسه ماشین مجازی راه بندازم ؟
راستی اگه درست بگم شما مانجارو رو گوشی داشتید درسته؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 29 اردیبهشت 1400، 12:09 ق‌ظ »
چطور باید واسه ماشین مجازی راه بندازم ؟
هم اوبونتو تاچ و هم sailfish os هر دو تا به شدت به انواع جسچرهای حرکتی وابسته‌ن و اصلا نوار پیمایش و دکمه‌های مرسوم home و back و غیره رو ندارن. واسه همینه که میگم به درد استفاده با موس و کیبورد نمی‌خورن، حتی اگه به هر روشی بتونی یه سیستم‌عامل arm رو روی سخت‌افزار x86 ترجمه و شبیه‌سازی کنی. برای همین میگم به دیدن چند تا ویدیو رضایت بده!
خودم اوبونتو تاچ رو روی xiaomi mi 6 تست کردم. میشه گفت فقط به درد همون آزمایش کردن می‌خوره. چون ابزارهای ضروروی و پراستفاده مثل مرورگر و گالری و ویرایشگر عکس یا حتی یه کلاینت ایمیل رو به تعداد خیلی کم و محدود داره و انتخاب‌های زیادی نداری. شاید اصلا هیچ انتخابی نداشته باشی غیر از ۱ دونه اپ. و همون‌ها هم پر از باگ و ناپایدارن معمولا. اگه نخوای از زندگی اجتماعی جدا بشی هم که عملا مجبوری تمام شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها رو از طریق مرورگر و نسخه‌ی وب، یا در بهترین حالت به شکل webapp استفاده کنی.

راستی اگه درست بگم شما مانجارو رو گوشی داشتید درسته؟
بله اما همونجا هم گفتم چجوریه داستانش. یه توزیع با بسته‌های آرم aarch64، با دسکتاپ خام xfce داخل محیط ایزوله‌ی chroot که از طریق vnc یا ssh می‌تونم داخل خود اندروید و در کنار اندروید ازش استفاده کنم. خلاصه اون اینترفیس موبایلی که دنبالش هستی رو نداره.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خودم همیشه دنبال یه تجربه‌ی لینوکسی روی موبایل بوده‌م و هستم. متاسفانه صنعت گجت‌های الکترونیک مصرفی به خاطر رقابت سنگین و بی‌رحمی که در دنیا وجود داره، روال‌های به شدت بسته و انحصاری داره و همه‌ی تولیدکننده‌ها مجبورن در جهت اصلی جریان شنا کنن و هر نوع انحرافی، هزینه‌های سنگینی رو دستشون می‌ذاره. این باعث میشه حتی یه کمپانی عظیم و قدرتمند مثل هوآوی، بعد از تحریم‌های آمریکا ادعای ساختن یه سیستم‌عامل جدید موبایلی بکنه (HarmonyOS)، اما در واقع مجبور باشه از روی کد منبع AOSP یه اندروید اختصاصی سر هم کنه و سرویس‌های موبایلی خودش رو سوار کنه. چون فقط اندرویده که می‌تونه به سرعت و با انجام یک سری روال استاندارد، برای انواع و اقسام سخت‌افزارهای cutting edge بهینه بشه و عملکردی قابل قبول ارائه کنه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #11 : 29 اردیبهشت 1400، 12:14 ب‌ظ »
از اونجایی که اوبونتو تاچ مبتتی بر arm هست و سیستم شما مبتنی بر x86 باید از qemu استفاده کنید. نمی‌دونم چیز دیگه‌ای که آزاد باشه هست یا نه. معمولا همراه kvm ازش استفاده میشه.

اگه میزکار گنوم دارید، می‌تونید gnome boxes رو نصب کنید. خودش qemu libvirt و بقیه چیز‌های لازم رو به عنوان وابستگی داره.

می‌تونید از virt-manager هم استفاده کنید.  می‌تونید هم واسط گرافیکی نصب نکنید و از ابزار‌های داخل ترمینال (virsh و ovirt) استفاده کنید.

شاید برای این مورد لازم باشه مستقیما با qemu کار کنید. دستوراتش با -qemu شروع میشن.
این مربوط به شبیه‌سازی بود که لازم دارید ولی نمی‌دونم چجوری باید اوبونتو تاچ رو داخلش نصب کرد.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 29 اردیبهشت 1400، 03:11 ب‌ظ »
از اونجایی که اوبونتو تاچ مبتتی بر arm هست و سیستم شما مبتنی بر x86 باید از qemu استفاده کنید. نمی‌دونم چیز دیگه‌ای که آزاد باشه هست یا نه. معمولا همراه kvm ازش استفاده میشه.

اگه میزکار گنوم دارید، می‌تونید gnome boxes رو نصب کنید. خودش qemu libvirt و بقیه چیز‌های لازم رو به عنوان وابستگی داره.

می‌تونید از virt-manager هم استفاده کنید.  می‌تونید هم واسط گرافیکی نصب نکنید و از ابزار‌های داخل ترمینال (virsh و ovirt) استفاده کنید.

شاید برای این مورد لازم باشه مستقیما با qemu کار کنید. دستوراتش با -qemu شروع میشن.
این مربوط به شبیه‌سازی بود که لازم دارید ولی نمی‌دونم چجوری باید اوبونتو تاچ رو داخلش نصب کرد.
نه من کی دی ای دارم
مشکل هم دقیقا همین جا است هیچ فایلی واسه نصب پیدا نکردم همه گوشی های پشتیبانی شده فقط با نصاب نصب میشه و اون هایی هم که نصاب نداره باید صبر کنن نصابش بیاد  ::)
یک اموزش واسه گوشی هایی که پشتیبانی نمیشن هم بود که باید به اون هم یک نگاهی بندازم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 29 اردیبهشت 1400، 03:14 ب‌ظ »
یک فکری دارم شاید زیاد منطقی نباشه ولی نمیشه با شبیه‌سازی های اندروید گوشی پشتیبانی شده رو بیاری بعد یک جوری به نصاب بشناسونیش؟
ولی فکر کنم مشکل زیاد داشته باشه شبیه‌ساز های اندرید مشکل پردازنده رو چطور حل کردن؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 29 اردیبهشت 1400، 03:17 ب‌ظ »
یک برنامه دیگه هم زمانی که تو ویندوزد  ](*,) بودم دیدم که ویندوزد رو گوشی نصب می کرد  کنار اندروید
کلا این برنامه ها چطور کار میکنن ؟