انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چطور گنو لینوکسی شدیم  (دفعات بازدید: 2099 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
پاسخ : چطور گنو لینوکسی شدیم
« پاسخ #15 : 09 خرداد 1400، 03:59 ب‌ظ »
داستان من خیلی عجیبه ;D
همینجوری تو وب میچرخیدم که خوردم به آموزش نصب اندروید روی ویرچوال باکس
بعد به ایده ماشین مجازی علاقه مند شدم و هی نصب چیزای مختلف رو ویرچوال باکسو دنبال میکردم تا خوردم به زوبونتو
برام بشدت تازگی داشت و اون موقع تازه فهمیدم چیزی به اسم لینوکس وجود داره(روحمم از گنو با خبر نبود سال اول که اصلا همچین چیزی هست)
خلاصه که هر توزیعی پیدا میکردم رو ویرچوال باکس نصب میکردم تا یه شب دلو زدم به دریا و یه اوبونتو به صورت دوال بوت نصب کردم
دوسالی به صورت دوال بوت همیشه یه گنو/لینوکس کنار ویندوز داشتم و داخل ویندوز بازی میکردم و داخل لینوکس کارای روزمره
تا اینکه یه روز کلا ویندوزو پاک کردمو و الان یه ساله فقط گنو/لینوکس دارم و خیلی خوشحالم که باهاش آشنا شدم
این قضیه هم مال سه چهار سال پیشه و هنوز که هنوزه نمی دونم چرا به xfce vanilla جذب شدم ;D
welcome to freedom

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #16 : 09 خرداد 1400، 04:20 ب‌ظ »
سلام.
خب.
من راستش یادم نیست چجوری با اوبونتو اشنا شدم  ](*,) ](*,) ](*,)
همین یک سال پیش بود که با اوبونتو اشنا شدم.
اشتباهی اوبونتو ۱۲.۰۴ دانلود کردم و بعد از نصب به ۱۶.۰۴ اپگریدش کردم.
بعد از مدتی اوبونتو را روی مجازی خیلی دقیق تست کردم.
قبل شروع کار با لینوکس فکر میکردم لینوکس یک سیستم عامل است.
بعد ها اوبونتو را دوال بوت کردم  و بعد از این کار کم کم ویندوز را حذف کردم.
هی از اوبونتو به ویندوز میرفتم تا اینکه بلخره به صورت کامل به لینوکس مهاجرت کردم.
توزیع های زیادی مثل ارچ و منجارو و غیره را تست کردم.
از ارچ و منجارو خیلی خوشم اومد.
یک مدتی ارچ داشتم و برای تنوع به منجارو مهاجرت کردم.
Its The legendery alireza138812

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 777
  • Debian + Mate
« پاسخ #17 : 09 خرداد 1400، 11:24 ب‌ظ »
حدود ۲۷ سال پیش اولین کتاب یونیکس را خوانده بودم  . بنظرتان آیا آن زمان جایی می‌توانست باشد تا که  بروم و دستورات کتاب را امتحان کنم؟!

حدود ۱۵ سال پیش با فدورا و سپس اوبونتو شروع کردم ،و اینترنتم از نوع dial-up  بود . مودمم هم فقط مخصوص ویندوز بود. آن زمان با این توزیع ها نه توانستم به اینترنت وصل بشوم و نه حتی آهنگ‌های mp3 گوش کنم  و … خلاصه خسته شدم و گذاشتم کنار.

چندین سال گذشت تا دوباره برگشتم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #18 : 10 خرداد 1400، 12:58 ب‌ظ »
تقریبا از سه یا چهار سال پیش شروع شد اولین باری که کامپیوتر رو روشن کردم
اول سر در نمی اوردم  ;D اما یاد گرفتم بعد ها که کلمه سیستم عامل به گوشم خورد گفتم مگه میشه فقط ویندوزد سیستم عامل باشه
جستجو کردم و لینوکس رو دیدم (اونوقت با گنو اشنا نبودم ) بعضی خرافات مثل کم بودن نرم افزار و سخت بودن کار باهاش نمی گذاشت بیام اندروید و.. رو ماشن مجازی امتحان کردم ولی دل رو زدم به دریا و زورین رو نصب کردم اولش چون فقط با ویندوزد کار کرده بودم برام سخت بود از اون وقت در حالتی که ویندوزد هم داشتم ولی یک بار هم طرفش نرفتم توزیع های زیادی رو امتحان کردم ولی دبیان اوبونتو و مانجارو عالی بودن عالی
الان هم دو سه ساله کلا گنو لینوکسی هستم با افتخار  8)
و کمک به تازه کار ها رو مسئولیت میدونم  ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 10 خرداد 1400، 02:53 ب‌ظ »
من که به  اون قدیما  فکر میکنم از خودم   خجالت میکشم اوایل باید برای نصب نرم افزار کل کیس رو میکندم تا برام نصب کنند  :P ;D
یک تاپیک تو کافه بزنیم اولین ارسالمون رو بزاریم بهم بخندیم؟ ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #20 : 10 خرداد 1400، 04:47 ب‌ظ »
اولین ارسال رو که کاری نداره تو نمایه ات هستش

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 10 خرداد 1400، 07:54 ب‌ظ »
اولین ارسال رو که کاری نداره تو نمایه ات هستش
اره پس هیچی ممنون

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #22 : 11 خرداد 1400، 12:07 ب‌ظ »
سلام
از اسمش هم معلومه چطور به اینجا 8) رسیدید؟
چطور این دنیای  ازاد \\:D/ را یافتید؟ داستانش رو بگید
حاظرید به عصر جاهلیت برگردید؟
نظرتون دربارش چیه؟
تازه کار هم  بگن  :D
شما بگید تا لذت ببریم من هم میگم ;D
مهرداد چه موضوع جالبی انتخاب کردی :D ;)
 اول باید بگم که من خییییلی به کار های کامپیوتری علاقه دارم و اطلاعات خوبی هم دارم
راستش اسم لینوکس چند سالی میشه که به گوشم خورده اما هیچوقت دنبالش نرفتم که ببینم چیه و چجوریه. خیلی توی اینترنت میدیدم که از لینوکس تعریف کرده بودند ولی خودم میترسیدم که برم سمتش چون میترسیدم یه بلایی سر سیستم بیاد و یه خرج رو دستم بذاره. متاسفانه از این سیستم به غیر از من، بقیه اعضای خانواده هم استفاده می‌کردند و اگه اتفاقی میفتاد کار بقیه هم لنگ می‌شد. خلاصه اینکه کلاً بیخیالش شدم...
تا اینکه بهمن پارسال بود که یکی از دوستام درمورد لینوکس از من سوال پرسید. ولی من گفتم بلد نیستم.
دوستم بهم گفت: تو که کامپیوتریست(دوستم این لقب رو بهم داده و من رو اینجوری صدا میکنه😅😅😅 معنیش هم که تقریباً واضحه، یعنی کسی که کامپیوتر بلده) هستی چرا لینوکس رو بلد نیستی؟؟؟

همون لحظه با خودم گفتم راست میگه ها، من که کامپیوتر بلدم و دلم هم میخواد توی دانشگاه کامپیوتر بخونم، چرا لینوکس بلد نباشم؟؟!!!!
این شد که تصمیم گرفتم لینوکس رو امتحان کنم. اول رفتم تحقیق کردم که ببینم از کدوم توزیع استفاده کنم که رسیدم به اوبونتو. اول اوبونتو رو روی Vmware نصب کردم و یکم ازش استفاده کردم دیدم که چیز باحالیه. بعد از اون توی اینترنت یه آموزش دیدم که اوبونتو رو به صورت دوال بوت کنار ویندوز نصب می‌کرد. با دیدن اون ویدیو و کمک های یکی از افراد فامیل که رشته اش هوش مصنوعی بود و با لینوکس آشنا بود و کمک های دوستان این انجمن، لینوکس رو نصب کردم.
خیلی خوشحالم که این کار رو انجام دادم، چون تجربه‌ی خیلی باحال و خوبی بود

نقل‌قول
حاظرید به عصر جاهلیت برگردید؟
اگه منظورت استفاده از ویندوزه ;D، که من هنوز هم ازش استفاده می‌کنم :rolleyes: :rolleyes: و مشکلی هم ندارم. همونقدر که لینوکس تجربه‌ی خیلی خوبی داره و باحاله، ویندوز هم تجربه‌ی خوبی داشت(البته هنوز هم داره) و برام جالبه
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1400، 12:17 ب‌ظ توسط Hossein.Fazel »
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 12 خرداد 1400، 07:13 ب‌ظ »
من که از دفعه اولی که اومدم این طرف به هییییییییییچ وجه سمتش نمیرم حتی حاضر نیستم برای کس دیگری نصب کنم
از دیوار مردم بالا برم وجدانم راحت تره

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #24 : 17 خرداد 1400، 11:16 ق‌ظ »

راستش من دانش آموز سر به زیری بودم ( در هاشمی نژاد ۲  سال  هشتم ) و اصلا کار به کار لینوکس و اینا نداشتم ولی به کامپیوتر علاقه زیادی داشتم .

از قضا هم میزی من یک طرفدار لینوکس از آب در اومد و کمال همنشین در من اثر کرد و من هم لینوکسی شدم و از مینت 18.2  شروع کردم و با اوبونتو فدورا اوپن سوزه کار کردم

از همه بیشتر از kde بدم میاد و به گنوم علاقه زیادی دارم از ویندوز هم دوال بوت استفاده میکنم و اگه مشکل بلوتوث رفع بشه و مثل ویندوز درست و حسابی به دستگاه های پخش صدا وصل بشه و بتوان از wi-di استفاده کنم ویندوز رو پاک میکنم اگه کسی راه حلی داره بگه ممنون
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 17 خرداد 1400، 12:22 ب‌ظ »

راستش من دانش آموز سر به زیری بودم ( در هاشمی نژاد ۲  سال  هشتم ) و اصلا کار به کار لینوکس و اینا نداشتم ولی به کامپیوتر علاقه زیادی داشتم .

از قضا هم میزی من یک طرفدار لینوکس از آب در اومد و کمال همنشین در من اثر کرد و من هم لینوکسی شدم و از مینت 18.2  شروع کردم و با اوبونتو فدورا اوپن سوزه کار کردم

از همه بیشتر از kde بدم میاد و به گنوم علاقه زیادی دارم از ویندوز هم دوال بوت استفاده میکنم و اگه مشکل بلوتوث رفع بشه و مثل ویندوز درست و حسابی به دستگاه های پخش صدا وصل بشه و بتوان از wi-di استفاده کنم ویندوز رو پاک میکنم اگه کسی راه حلی داره بگه ممنون
واسه این مشکل باید تاپییک جدید بزنید تو انجمن سخت افزار
نمیدونم کی دی ای به این خوبی چرا بعضی کاربران ازش بدشون میاد ؟ ولی مشکلی هم نداره سلیقه هست و بحث دربارش تکراری است

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #26 : 19 خرداد 1400، 08:52 ب‌ظ »
من کلا ی ساله با لینوکس اشنا شدم
من از بچگی یه سیستم با رم ۲۵۶ داشتم که تا الان هم داره کار میکنه (البته رمشو یک کردیم ک مثلا ارتقاش داده باشیم ;D)
تا دو سال پیش از ویندوز ایکس پی استفاده میکردم و هیچ وقت سیستمم رو به نت وصل نکرده بودم و همین باعث شد من دیر به لینوکس برسم
تا همین پارسال اتفاقی توی یه کلاس رایگان وبمستری شرکت کردم دیدم بحث سیستم عامل و اینا اومد و من با لینوکس اشنا شدم
اما رغبتی برای امتحانش نداشتم تا اینکه ترموکس رو روی گوشیم نصب کردم چون میخواستم از تور استفاده کنم
دیدم محیط ترمینال خخخیییییییلللللللییییییی باحاله  !! :
هیچی دیگ رفتم روی سیستمم اوبونتو نصب کردم و به فناااااا دادمش  :o ;D ;D ;D ;D
هیچی دیگ رفت تعمیر گاه (هرچند بار اولم نبود سیستم رو بفنا میدادم سر تست های الکی)
و همین عید امسال لپ تاپ خریدم و الان دوال بوت استفاده میکنم ولی عاشق لینوکسم
اعتقاد دارم ویندوز حریم خصوصی رو نقض میکنه و تلاشمو میکنم ازش جدا شم آما ...
هم بازی های ویندوز رو لینوکس نمیان هم بعضی برنامه ها فقط توی ویندوز ران میشن و هم عادت کردم به ویندوز
تعصبی ندارم هرکی سلیقه ای داره ولی بخاطر بحث امنیت همه رو ترغیب میکنم لینوکسی بشن
اما واقعا محیط ویندوز برای مبتدی ها و کسایی که کارای حرفه نمیکنن مناسب تره تا بعدا ببینیم این مشکل لینوکس حل میشه یا نه
بنظرم لفظ جاهل و نادان نباید استفاده کنید خب اون بندگان خدا گیج میشن تو لینوکس (مورد بوده اعصابش پای لپ تاپم خرد شده و از لینوکس زده شده :( )
منظور بدی هم ندارید میدونم ولی اینطور ننویسید ک بد برداشت نشه ... ما متعصب نیستیم ما منطقی به این راه اومدیم پس نزارید فکر کنن ما متعصبیم ک اینجوری از لینوکس زده میشن
با بحث نرم افزار های ازاد یکم اختلاف نظر دارم اما در کل موافقم باهاش
و هیچ چیزی به اندازه ترمینال من رو جذب لینوکس نکرده  :D
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1400، 08:54 ب‌ظ توسط mamadism »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 19 خرداد 1400، 09:20 ب‌ظ »
اگه دوستانی حتی چند سال دیگه هم اومدن و قصه هاشون رو گفتم هم مشکلی نداره جون این تاپییک قدیمی نمیشه