انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هنگ کردن ابونتو در زمان قطع شدن اینترنت  (دفعات بازدید: 722 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین a.e_hasiri@yahoo.com

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
سلام
من ی مسلهکه چند وقته برام ایجاد شده اینه که زمانی ک اینترنت لپ تاپ میبندم و زمانی ک دوباره بازش می کنم(خاموشش نمی کنم فقط در لپ تاپ میبندم) اگه اینترنت لپ تاپ قطع بشه Network managerاررور میده و ابونتو هنگ میکنه و مجبور میشم سیستم دوباره ریست کنم و خیلی وقتا باعث شده دیتام از دست بره ؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : هنگ کردن ابونتو در زمان قطع شدن اینترنت
« پاسخ #1 : 29 شهریور 1400، 11:50 ق‌ظ »
سلام
من ی مسلهکه چند وقته برام ایجاد شده اینه که زمانی ک اینترنت لپ تاپ میبندم و زمانی ک دوباره بازش می کنم(خاموشش نمی کنم فقط در لپ تاپ میبندم) اگه اینترنت لپ تاپ قطع بشه Network managerاررور میده و ابونتو هنگ میکنه و مجبور میشم سیستم دوباره ریست کنم و خیلی وقتا باعث شده دیتام از دست بره ؟
چقدر نمایت نازه :)

خوب وقتی می بندی در رو میره روی حالت میره روی سایپند دیگه ؟
اینترنت خودش قطع میشه یا اگه تو قطعش کنی کرش می کنه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 30 شهریور 1400، 10:57 ق‌ظ »
مدل وایفای چیه؟ خروجی دستور زیر رو هم قرار بدید.
lspciموقع فرستادن خروجی، از تگ کد استفاده کنید تا متن درست نمایش داده بشه. علامت # داره. موقع نوشتن ارسال، می‌تونید با زدن روی دکمه‌ای که علامت # داره، یه تگ کد درست کنید و متن رو بین اون قرار بدید تا توی انجمن، درست نمایش داده بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 31 شهریور 1400، 02:19 ب‌ظ »
سلام
چقدر نمایت نازه :)

خوب وقتی می بندی در رو میره روی حالت میره روی سایپند دیگه ؟
اینترنت خودش قطع میشه یا اگه تو قطعش کنی کرش می کنه ؟

اره خیلی عکسش قشنگه
اره ساسپند میشه
و زمانی که خودم اینترنت قطع میکنم کرش میکنه
[/quote]

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 31 شهریور 1400، 02:25 ب‌ظ »
lspciموقع فرستادن خروجی، از تگ کد استفاده کنید تا متن درست نمایش داده بشه. علامت # داره. موقع نوشتن ارسال، می‌تونید با زدن روی دکمه‌ای که علامت # داره، یه تگ کد درست کنید و متن رو بین اون قرار بدید تا توی انجمن، درست نمایش داده بشه.

اینم خروجیش اون دستور
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 02)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 02)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
00:19.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82577LC Gigabit Network Connection (rev 06)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 06)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 06)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 06)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 06)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a6)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM55 Chipset LPC Interface Controller (rev 06)

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 31 شهریور 1400، 02:25 ب‌ظ »

راستی این دستور چیکار میکنه میشه در موردش یمقدار توضیح بدید

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 31 شهریور 1400، 03:20 ب‌ظ »
اون دستور دستگاه‌های pci متصل رو نشون میده. توی خروجی که قرار دادید، چیزی درباره وایفای پیدا نکردم. تنها چیز مربوط، فقط یه چیپ Intel 82577LC هست که اون هم مال اینترنت سیمی هست نه وایفای.
شما دانگل وایفای دارید که به درگاه usb وصله؟ توی دستگاه‌های pci که چنین چیزی وجود نداشت. خروجی دستور زیر رو هم بزارید.
lsusbنگفتید که مدل وایفای شما چیه.
میدونید که زکات علم نشر آن است