انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایرفاکس با snap!!  (دفعات بازدید: 1909 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
پاسخ : فایرفاکس با snap!!
« پاسخ #30 : 06 آبان 1400، 11:49 ق‌ظ »
یعنی نصب کردن یک برنامه به یه روش دیگه اینقدر مشکل به وجود میاره که توزیعتون رو عوض کنید! :D
مشکلی پیش نیاورد. ازین حرکت خوشم نیومد.
دنیای لینوکس هم مثل ویندوز نیست که اگه از ویندوز ۱۱ خوشتون نیومد تنها انتخاب هایی که پشتیبانی میشن ویندوز ۸و ۸.۱ و ۱۰ باشن(همش ۳ تا :)) کلی توزیع لینوکس هست که باهمدیگه فرق دارن. کافیه یه نگاه به distrowatch بندازید و ببینید چقدر توزیع مختلف هست.

من از اسنپ خوشم نمیاد و وقتی این خبرو خوندم از کاری که کنونیکال انجام داده اصلا خوشم نیومد، خیلی وقت بود که به فکر تغییر توزیع بودم و این هم جرقه‌ی تغییر.

الانم از solus خوشم نیومده چون خیلی شبیه اوبونتو هست. حتی حس میکنم مخازنش یجورایی به مخازن اوبونتو وصل باشه.

اگه بتونم مانجارو نصب کنم خیلی خوب میشه. هم اسمش قشنگه هم قابلیت های شخصی سازی زیادی داره.
پس بحث سلیقه ای هست.از تنوع توزیع ها مطلعم ،ولی شخصا سعی کردم به خاطر ssd هم که شده از توزیع بازی دست بکشم ;D .
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 06 آبان 1400، 12:57 ب‌ظ »
تا جایی که من می‌دونم؛ اگه فایرفاکس از مخازن apt اوبونتو پاک بشه، باید بشه یه لحظه مخازن دبیان رو به لیست مخازن اوبونتو اضافه کرد و فایرفاکس رو از اون مخازن دریافت کرد، بعد هم اون مخازن رو از لیست حذف کرد.

خیلی بعید می‌دونم که فایرفاکسِ دبیان روی اوبونتو ناسازگاری ایجاد کنه.
این کار درست نیست، چون ممکنه مشکل امنیتی ایجاد کنه. بهتر از این کار، اینه که مخازن main دبیان sid بدون اولویت اضافه بشن و فقط اولویت بستهٔ فایرفاکس بالا بره. این‌جوری همیشه رو آخرین نگارش فایرفاکس از دبیان هستید، بدون تغییر تو بقیهٔ بسته‌ها. گرچه امیدوارم (اگه این اتّفاق بیفته) براش یه PPA روزانه درست کنن تا اون موقع.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #32 : 06 آبان 1400، 12:58 ب‌ظ »
نه نه اصلا نیاز نیست محدودیت حس کنی تو که میخوای درایور انحصاری استفاده کنی حالا چه فرقی بین دبیان و توزیع دیگه؟!
من درایور انحصاری نیاز ندارم !!
انویدیا ندارم، گرافیکم آن‌بورد اینتله.
I am Enriquette

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #33 : 06 آبان 1400، 01:04 ب‌ظ »
اقا دانیال راستی شما نگفتید توی اوبونتو کارتون چی بود و چه وضیفه  ای داشتید ؟ میشه توضیح بدید . الان هم هستید ؟
عضو اجتماع کاربری توسعهٔ اوبونتو هستم که کارش علاوه بر توسعهٔ فنی، تصمیم‌گیری در مورد جهت حرکت و آیندهٔ اوبونتوست. بله.

برام جالبه اوبونتو انقدر باز هست که حتی مخالف خیلی کارها مثل اسنپ و بعضی چیزاش هم در خودش جای داده(: و خیلی خوشحالم که تعصبی عمل نمیکنید با اینکه در توسعه دهنگان(توسعه دهندگان بود دیگه؟! ;D) اوبونتو هستید و اسم این انجمن اوبونتو ولی بازم صراحتن واقعیت نگاه میکنید که بنظر به بیراهه رفتن هرچه تمام اوبونتو...
توسعهٔ اوبونتو، صددرصد اجتماع‌محوره! این هم که می‌بینید اسنپ و این‌ها توشن هم شاید باور نکنید، ولی تصمیم اجتماع کاربری توسعهٔ اوبونتوست. این تصمیم اخیر هم با رأی‌گیری انجام شده. من و خیلی‌ها دیگه هم خیلی مخالفت کردیم. ولی تعداد بیش‌تری موافق بودن. اگه مخالفان بیش‌تری در توسعهٔ اوبونتو مشارکت داشتن و عضو این تیم می‌شدن، الآن نتیجه متفاوت بود.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #34 : 06 آبان 1400، 01:07 ب‌ظ »
اول خواستم دبیان نصب کنم که وایرلس رو تشخیص نمیداد(net installer). میدونم که احتمالا میشد با وصل کردن مودم از طریق کابل مشکل رو حل کرد.
ایزوی اشتباهی رو گرفتی. بهتر بود دبیان زنده با ثابت‌افزارهای ناآزاد رو می‌گرفتی که بی‌سیمت کار کنه.

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #35 : 06 آبان 1400، 02:28 ب‌ظ »
نه نه اصلا نیاز نیست محدودیت حس کنی تو که میخوای درایور انحصاری استفاده کنی حالا چه فرقی بین دبیان و توزیع دیگه؟!

ممکنه گرافیک داخلیت به سفت افزار انحصاری نیاز داشته باشه

آفلاین یکی از بنده های خدا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #36 : 06 آبان 1400، 03:36 ب‌ظ »
این کار درست نیست، چون ممکنه مشکل امنیتی ایجاد کنه. بهتر از این کار، اینه که مخازن main دبیان sid بدون اولویت اضافه بشن و فقط اولویت بستهٔ فایرفاکس بالا بره. این‌جوری همیشه رو آخرین نگارش فایرفاکس از دبیان هستید، بدون تغییر تو بقیهٔ بسته‌ها. گرچه امیدوارم (اگه این اتّفاق بیفته) براش یه PPA روزانه درست کنن تا اون موقع.
درسته درسته؛ این کار درست نیست چون که ممکنه موقع نصب فایرفاکس، پیش نیازهای نصب نشده‌ی اون هم از مخازن دبیان نصب شن یا خدایی نکرده پیش نیازهای موجود هم به نسخه‌ی دبیانی بروز شن که این مسئله می‌تونه ناسازگاری‌هایی ایجاد کنه و مشکل ساز بشه.

با راه حلّی که آقای بهزادی گفتن این مشکل وجود نداره؛ چون که با این کار فقط خود فایرفاکس از مخازن دبیان نصب می‌شه و پیش‌نیازهای اون از مخازن اوبونتو دریافت می‌شن.

همچنین اجرای این راه حل راحت‌تره؛ چون که این راه حل فقط یک بار اجرا می‌شه و بعد شما برای همیشه در apt اوبونتوتون فایرفاکس خواهید داشت، ولی با راه حل من اگر هم مشکل ناسازگاری براتون پیش نیاد، باید برای هر بار بروز رسانی فایرفاکس دوباره این فرایند رو تکرار کنید.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #37 : 06 آبان 1400، 04:17 ب‌ظ »
واقعا قراره فایرفاکس از مخازن اوبونتو خارج بشه ؟  :(
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #38 : 06 آبان 1400، 06:26 ب‌ظ »
فکر نکنم به این زودی این اتفاق بیوفته. (اگه اصلا اتفاق بیوفته) ولی اگه اتفاق افتاد، این راه‌ها که گفتند هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #39 : 06 آبان 1400، 08:21 ب‌ظ »
درسته(: منظورم کارت شبکه بود که احتمالا آزاد نیست درایورش که اینترنت وصل نمیشه..(بهش نمیگن درایور ???)

اقا دانیال راستی شما نگفتید توی اوبونتو کارتون چی بود و چه وضیفه  ای داشتید ؟ میشه توضیح بدید . الان هم هستید ؟
عضو اجتماع کاربری توسعهٔ اوبونتو هستم که کارش علاوه بر توسعهٔ فنی، تصمیم‌گیری در مورد جهت حرکت و آیندهٔ اوبونتوست. بله.

برام جالبه اوبونتو انقدر باز هست که حتی مخالف خیلی کارها مثل اسنپ و بعضی چیزاش هم در خودش جای داده(: و خیلی خوشحالم که تعصبی عمل نمیکنید با اینکه در توسعه دهنگان(توسعه دهندگان بود دیگه؟! ;D) اوبونتو هستید و اسم این انجمن اوبونتو ولی بازم صراحتن واقعیت نگاه میکنید که بنظر به بیراهه رفتن هرچه تمام اوبونتو...
توسعهٔ اوبونتو، صددرصد اجتماع‌محوره! این هم که می‌بینید اسنپ و این‌ها توشن هم شاید باور نکنید، ولی تصمیم اجتماع کاربری توسعهٔ اوبونتوست. این تصمیم اخیر هم با رأی‌گیری انجام شده. من و خیلی‌ها دیگه هم خیلی مخالفت کردیم. ولی تعداد بیش‌تری موافق بودن. اگه مخالفان بیش‌تری در توسعهٔ اوبونتو مشارکت داشتن و عضو این تیم می‌شدن، الآن نتیجه متفاوت بود.
جالبه برام خیلی جالبه!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #40 : 11 آبان 1400، 09:59 ب‌ظ »
یه پروژه هست به اسم LOL که از snap استفاده می‌کنه ولی برخلاف snap، سمت سرور اون انحصاری نیست.
بالاخره لینکش رو پیدا کردم. پروژه اولیه روی gitlab بوده به خاطر همین برای دیدنش باید با ip غیر ایران وارد بشید این لینکش.
الان پروژه رفته روی یه‌جای دیگه و می‌تونید بدون نیاز به چیز خاصی اون صفحه رو ببینید. این لینکش هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است