انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف شدن فایل ها و پارتیشن های هارد بعد از نصب لینوکس (اوبونتو)  (دفعات بازدید: 890 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سلام دوستان خسته نباشید :(
بنده امروز متاسفانه از بی تجربه بودن و سالها کار کردن با ویندوز اوبونتو نصب کردم و همین نصب کردن اوبونتو همانا پاک شدن تمام اطلاعات بنده همانا .
حدود 600 گیگ اطلاعات (فیلم . فایل zip , rar) بود که مهم هم بود تقریبا . پرس و جو کردم . بیرون ریکاوری کنن هزینه زیادی داره . لطفا دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم .

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پارتیشن‌ها هم حذف شدند؟ اگه حذف شدند جای اونها پارتیشن جدید ساخته شده؟
با testdisk میشه یه کار‌هایی کرد. اول جواب سوالات بالا رو بدید. بهتره توی این مدت چیزی روی هارد ننویسید، به پارتیشن‌ها هم دست نزنید. یه توزیع زنده هم داشته باشید بد نیست. اون چیزی که باهاش اوبونتو رو نصب کردید خوبه.
فکر کنم gparted به طور پیش‌فرض توی اوبونتو نصب شده، اون رو باز کنید و یه عکس از صفحه اون بذارید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
پارتیشن‌ها هم حذف شدند؟ اگه حذف شدند جای اونها پارتیشن جدید ساخته شده؟
با testdisk میشه یه کار‌هایی کرد. اول جواب سوالات بالا رو بدید. بهتره توی این مدت چیزی روی هارد ننویسید، به پارتیشن‌ها هم دست نزنید. یه توزیع زنده هم داشته باشید بد نیست. اون چیزی که باهاش اوبونتو رو نصب کردید خوبه.
فکر کنم gparted به طور پیش‌فرض توی اوبونتو نصب شده، اون رو باز کنید و یه عکس از صفحه اون بذارید.
سلام . بله تمام پارتیشن ها حذف شدند . یک پارتیشن ساخته شده و نوشته از 988 گیگ 922 گیگ آزاد
چیزی که ننوشتم فقط با testdisk یکم ور رفتم که دیدم نتیجه درستی نگرفتم بیخیال شدم . اوبونتو رو با فلش بوت کردم و نصب کردم با استفاده از نرم افزار rufus
اون اخری که نوشتید رو چطور باز کنمش ؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
gparted یه برنامه گرافیکی هست. اگه نصب شده باشه، باید توی منوی برنامه‌ها پیداش کنید. توی اوبونتو زنده (اون که روی فلش هست)، gparted نصب شده. اوبونتو زنده رو بوت کنید، gparted رو باز کنید و یه عکس از صفحه اون بذارید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
gparted یه برنامه گرافیکی هست. اگه نصب شده باشه، باید توی منوی برنامه‌ها پیداش کنید. توی اوبونتو زنده (اون که روی فلش هست)، gparted نصب شده. اوبونتو زنده رو بوت کنید، gparted رو باز کنید و یه عکس از صفحه اون بذارید.
اینجاش رو متوجه نشدم . نرم افزار gparted رو باز کنم . اما از روی فلش چطوری . من فلش رو فقط بوت کردم تا اوبونتو رو از روش نصب کنم رو سیستمم . به طور لایو بالا نیاوردم . یعنی باید الان اوبونتو رو به صورت لایو روی فلش نصب کنم ؟ عذرمیخوام بنده کمی مبتدی هستم در این زمینه ها

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام خوش اومدید

هیچ چیز روی هارد ننویسید در کل به هارد کار نگیرید

وقتی که اوبونتو رو بوت می کنید قسمت نصب نه اون یکی دقیق یادم نیست ولی یک چیزی مثل امتحان کنید یا همچین چیزی معلومه در کل اون رو بزنید اوبونتو بدون نصب شدن بوت میشه از روی فلش توی قسمت برنامه ها جی پارتد است اون رو باز و عکس بزارید اینجا البته گفتم که تغییری ایجاد نکنید

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
همیشه دفعه های اول با اموزش پیش برید برای نصب و به هیچ عنوان عجله نکنید این فقط اوبونتو نیست هر سیستم عاملی بی دقتی باعث اشتباه میشه که اوبونتو می پرسه که تغییرات رو اعمال کنه یا نه در هر  صورت اشتباهی است که رخ داده واسه باز گردانی هم ابزار هایی است که اگه صبر کنید دوستان معرفی می کنند من تجربه ای ندارم 
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
سلام خوش اومدید

هیچ چیز روی هارد ننویسید در کل به هارد کار نگیرید

وقتی که اوبونتو رو بوت می کنید قسمت نصب نه اون یکی دقیق یادم نیست ولی یک چیزی مثل امتحان کنید یا همچین چیزی معلومه در کل اون رو بزنید اوبونتو بدون نصب شدن بوت میشه از روی فلش توی قسمت برنامه ها جی پارتد است اون رو باز و عکس بزارید اینجا البته گفتم که تغییری ایجاد نکنید

سلام متشکرم از شما الان بنده تو قسمت نرم افزار های اوبونتو gparted سرچ کردم و پیغام no Result رو نمایش داد .

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
درون لیست نرم افزار های اوبونتو بنده نرم افزار gparted وجود نداشت متاسفانه . اگه میشه آیدی تلگرامی چیزی بدین عکسش رو بفرستم خدمتتون .  از اینجا هم میشه عکس فرستاد ؟

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
درون لیست نرم افزار های اوبونتو بنده نرم افزار gparted وجود نداشت متاسفانه . اگه میشه آیدی تلگرامی چیزی بدین عکسش رو بفرستم خدمتتون .  از اینجا هم میشه عکس فرستاد ؟
کلمه‌ی partition رو جستوجو کنید اگه نبود می تونید توی همون دیسک زنده از software center نصبش کنید (فکر نکنم مشکلی پیش بیاد(شاید))

پ.ن خود اوبونتو را نصب کردید یا یه توزیع از اونو؟
پ.ن۲. من نمی‌دونم با gparted می‌خواد چی بشه . فکر کنم آخر سر با همن testdisk باید یه کاری کنید
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1400، 07:14 ب‌ظ توسط \SmHk/ »

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
کلمه‌ی partition رو جستوجو کنید اگه نبود می تونید توی همون دیسک زنده از software center نصبش کنید (فکر نکنم مشکلی پیش بیاد(شاید))

پ.ن خود اوبونتو را نصب کردید یا یه توزیع از اونو؟
پ.ن۲. فکر کنم آخر سر با همن testdisk باید یه کاری کنید
سلام با استفاده از ترمینال چطور ؟
نه اخرین ورژن رو از سایت خود اوبونتو دانلود کردم
با testdisk که نتونستم کاری از پیش ببرم شاید بلد نیستم . نمیدونم واقعا گیج شدم از صبح .

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
نقل‌قول
با testdisk که نتونستم کاری از پیش ببرم شاید بلد نیستم . نمیدونم واقعا گیج شدم از صبح .
sudo apt-get install gparted
چند تا فیلم و آموزش ببینید کار باهاش خیلی سخت نیست

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1400، 07:21 ب‌ظ توسط \SmHk/ »

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
نقل‌قول
sudo apt-get install gparted
چند تا فیلم و آموزش ببینید کار باهاش خیلی سخت نیست

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
این تمامی فایل های بنده رو میتونه ریکاوری کنه ؟ حدود 600 گیگ فایل رو ؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
جی پارتد رو اقا دراگون گفتند که بفهمن واقعا پارتیشن ها پاک شده یا نه

لطفا عجله نکنید چون کار خراب تر میشه مرحله به مرحله
می تونید از انتخاب اختیارات بیشتر توی ارسال پیام عکس رو بزارید یا توی سایت های اپلود عکس بارگذاری و لینک بدید

نرم افزار هایی است که می تونن برگردونن البته تا جایی که. من می دونم یک هارد دیگه نیاز دارید که از فعلی فضای بیشتری داشته باشه چون این نرم افزار ها تا چند سیکل قبل رو هم بر می گردونن و فایل هایی که قبلا حذف شده هم برمیگرده و ممکنه حتی چند روز هم‌ کارش طول بکشه

روش نصب نرم افزار در اوبونتو توی ویکی بالای انجمن هم هست و می تونید با فروشگاه نرم افزار نصب کنید یا با ترمینال به این صورت
sudo apt install gparted

این دستور با دست رسی سودو به مدیریت بسته ای پی تی میگه که بیا بسته جی پارتد رو نصب کن البته چون لایو هست بعد راه اندازی مجدد کامپیوتر دوباره همهچی مثل اول میشه و چیزی ذخیره نمیشه

آفلاین Magical

• Newbie
  • *
جی پارتد رو اقا دراگون گفتند که بفهمن واقعا پارتیشن ها پاک شده یا نه

لطفا عجله نکنید چون کار خراب تر میشه مرحله به مرحله
می تونید از انتخاب اختیارات بیشتر توی ارسال پیام عکس رو بزارید یا توی سایت های اپلود عکس بارگذاری و لینک بدید

نرم افزار هایی است که می تونن برگردونن البته تا جایی که. من می دونم یک هارد دیگه نیاز دارید که از فعلی فضای بیشتری داشته باشه چون این نرم افزار ها تا چند سیکل قبل رو هم بر می گردونن و فایل هایی که قبلا حذف شده هم برمیگرده و ممکنه حتی چند روز هم‌ کارش طول بکشه

روش نصب نرم افزار در اوبونتو توی ویکی بالای انجمن هم هست و می تونید با فروشگاه نرم افزار نصب کنید یا با ترمینال به این صورت
sudo apt install gparted

این دستور با دست رسی سودو به مدیریت بسته ای پی تی میگه که بیا بسته جی پارتد رو نصب کن البته چون لایو هست بعد راه اندازی مجدد کامپیوتر دوباره همهچی مثل اول میشه و چیزی ذخیره نمیشه
پس فکر میکنم باید بیخیال بشم چون نمیدونم از کجا باید هارد گیر بیارم . تو نرم افزار که رفتم فقط سه تا اورد که یکیش اگه اشتباه نکنم اسمش ext3 بود . اما از testdisk که استفاده میکردم تمامی درایو ها و اسمشون رو نمایش میداد برام . بازم اگه با این تفاسیر فکر میکنید راه حلی هست ممنون میشم ازتون که بگید