انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل فونت در آرچ  (دفعات بازدید: 1212 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
مشکل فونت در آرچ
« : 12 آذر 1400، 06:07 ب‌ظ »
سلام
من آرچ رو طبق آموزشی که در همین انجمن قرار داره نصب کردم. یه مشکل عجیب دارم. وقتی توی tmux ویم رو اجرا میکنم، رنگ ها، خطوط و بقیه ویجت ها اصلا خوب نمایش داده نمیشن و میشه گفت ویم غیرقابل استفاده میشه. در حالی که خارج از تی‌ماکس این مشکل رو ندارم و همه چیز به زیبایی نمایش داده میشه. مشکل چی میتونه باشه؟
این سوال هم شاید مربوط باشه برای همین اینجا میپرسم: چطور برای tty آرچ فونت نصب کنم؟ و چه فونتی رو پیشنهاد میکنید که کاراکتر های خاص رو هم به خوبی پشتیبانی کنه؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
پاسخ : مشکل فونت در آرچ
« پاسخ #1 : 12 آذر 1400، 07:01 ب‌ظ »
در این انجمن آموزش نصب آرچ داریم؟ کجاست؟

تصویری از به هم ریختگی اجرای همزمان tmux و vim ارسال کنید.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 12 آذر 1400، 07:14 ب‌ظ »
بهتره یک عکس بزارید تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم. این دستور رو امتحان کنید و ویم رو اجرا کنید:
tmux -2
در این انجمن آموزش نصب آرچ داریم؟ کجاست؟
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=54407.0
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #3 : 12 آذر 1400، 07:40 ب‌ظ »
بهتره یک عکس بزارید تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم. این دستور رو امتحان کنید و ویم رو اجرا کنید:
tmux -2
با tmux -2 اجرا کردم بدون مشکل اجرا شد.
پ.ن: البته انگار حالت ویژوال مشکل داره. هایلایت های اون رو نشون نمیده
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1400، 07:49 ب‌ظ توسط Reza Hosseinzadeh »

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4 : 12 آذر 1400، 07:46 ب‌ظ »
ببخشید به دلیل اینکه از tty استفاده میکنم نمیتونم اسکرین شات بپیرم، برای همین با دوربین گوشی عکس گرفتم. الآن در عکس ضمیمه نه کامنت ها نمایش داده میشن و نه شماره خطوط

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 12 آذر 1400، 07:49 ب‌ظ »
tmux -2
با tmux -2 اجرا کردم بدون مشکل اجرا شد.
2- پشتیبانی از ۲۵۶ رنگ رو فعال می کنه. احتمالا بعد از این لازم نباشه از سويیچ 2- استفاده کنید.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #6 : 12 آذر 1400، 08:04 ب‌ظ »
ببخشید به دلیل اینکه از tty استفاده میکنم نمیتونم اسکرین شات بپیرم، برای همین با دوربین گوشی عکس گرفتم. الآن در عکس ضمیمه نه کامنت ها نمایش داده میشن و نه شماره خطوط
من زیاد از tmux استفاده نمیکنم ولی وقتی امتحان کردم بنظر میاد بعضی تنظیمات داخل tmux ریست میشن. داخل ویم این رو بزنید:
:set numberو ازش بیرون بیاید و دوباره اجراش کنید. ببینید تنظیمات ریست میشه یا نه.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #7 : 12 آذر 1400، 08:06 ب‌ظ »
من زیاد از tmux استفاده نمیکنم ولی وقتی امتحان کردم بنظر میاد بعضی تنظیمات داخل tmux ریست میشن. داخل ویم این رو بزنید:
:set numberو ازش بیرون بیاید و دوباره اجراش کنید. ببینید تنظیمات ریست میشه یا نه.
نه آخه فقط اعداد نیست. کلا ظاهرش خراب میشه.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #8 : 12 آذر 1400، 08:09 ب‌ظ »
میدونم. شما امتحان کنید. احتمالا اون تنظیمات رو قبلا تنظیم کردید و تو tmux  ریست شدن. برای من هم این مشکل تا حدودی هست.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #9 : 12 آذر 1400، 08:19 ب‌ظ »
میدونم. شما امتحان کنید. احتمالا اون تنظیمات رو قبلا تنظیم کردید و تو tmux  ریست شدن. برای من هم این مشکل تا حدودی هست.
امتحان کردم تاثیری نداشت. اینم بگم که انگار این مشکل فقط برای ویم نیست و برای بقیه نرم افزار ها هم هست، مثل micro

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #10 : 12 آذر 1400، 08:43 ب‌ظ »
برای من هم هایلایت درست توی محیط console، توی  tmux، وقتی که  از vim استفاده می‌کنم، درست نمایش داده نمیشه.
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1400، 09:40 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #11 : 12 آذر 1400، 08:52 ب‌ظ »
امتحان کردم تاثیری نداشت. اینم بگم که انگار این مشکل فقط برای ویم نیست و برای بقیه نرم افزار ها هم هست، مثل micro
شاید با آرچ مشکل داره. من GNU screen رو نصب کردم و مشکلی باهاش نداشتم.