انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: محیط گرافیکی بدون دسکتاپ ؟!  (دفعات بازدید: 1926 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
پاسخ : محیط گرافیکی بدون دسکتاپ ؟!
« پاسخ #30 : 12 دی 1400، 09:56 ق‌ظ »
کلا استالمن نباید اسم این سیستم عامل رو گنو/لینوکس می گذاشت که باعث سردرگمی های زیادی شد. همون گنوی خالی بهتر بود، مثل این میمونه که به اندروید هم بگیم اندروید/لینوکس!
اسمش گنو/لینوکس نیست، گنو هست. ولی با توجه به تعدد کرنل، اسم کرنل رو هم انتهاش میگن
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 12 دی 1400، 10:38 ق‌ظ »
من فقط دارم نگاه می‌کنم ببینم بنیان‌گذارها و تسعه‌دهنده‌های «توزیع‌های لینوکس» نظرشون چیه. همچنین طیف وسیعی (اکثریت قریب به اتفاق) از کاربران و وبلاگ‌نویس‌ها و خبرنگاران و کلاً آدم‌های کره‌ی زمین!
مغالطهٔ توسل به اکثریت

کلا استالمن نباید اسم این سیستم عامل رو گنو/لینوکس می گذاشت که باعث سردرگمی های زیادی شد. همون گنوی خالی بهتر بود، مثل این میمونه که به اندروید هم بگیم اندروید/لینوکس!
از نظر منطقی درست می‌گی، ولی از نظر تاریخی، چون اون‌هایی که روی سیستم‌عامل گنو، لینوکس داشتن، بخش کوچیکی بودنو به خاطر مشکلات زیادو عجیب و غریب لینوکس، رسیدیگی به مشکلاتشون زمانگیر بود،‌گفتن اگه روی گنو، لینوکس دارین، ته پیام‌هاتون به فهرست پستی gnu، یه ‪+Linux‬ یا ‪/linux‬ بزنید. از اون‌جا، این اسم موند روش.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #32 : 12 دی 1400، 10:58 ق‌ظ »
همچنین به توسعه‌دهنده‌های توزیع لینوکس اوبونتو که این انجمن بهش متصله بفرمایید توزیع لینوکس خودشون رو یک «linux operating system» معرفی نکنن!
Linux operating system توی توضیح بعضی توزیع ها ربطی به سیستم‌عامل بودن لینوکس نداره. میتونیم اینطوری ترجمه کنیم: سیستم‌عامل لینوکسی
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #33 : 12 دی 1400، 01:11 ب‌ظ »
شما دارید به موارد اختلافی می‌پردازید.
من فقط دارم نگاه می‌کنم ببینم بنیان‌گذارها و تسعه‌دهنده‌های «توزیع‌های لینوکس» نظرشون چیه. همچنین طیف وسیعی (اکثریت قریب به اتفاق) از کاربران و وبلاگ‌نویس‌ها و خبرنگاران و کلاً آدم‌های کره‌ی زمین!
طیف بسیار وسیعی باور دارن خدا وجود داره ، خیلی وسیع ... شما چون تعدادشون زیاده باهاشون موافقین ؟
موضوعات اعتقادی و موهومی چه ربطی داره به مسائل واقعی و تکنیکی قابل اثبات؟ اسم مغالطه‌ش رو نمی‌دونم چیه. هر کی بلده بگه
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #34 : 12 دی 1400، 01:18 ب‌ظ »
شما دارید به موارد اختلافی می‌پردازید.
طیف بسیار وسیعی باور دارن خدا وجود داره ، خیلی وسیع ... شما چون تعدادشون زیاده باهاشون موافقین ؟
موضوعات اعتقادی و موهومی چه ربطی داره به مسائل واقعی و تکنیکی قابل اثبات؟ اسم مغالطه‌ش رو نمی‌دونم چیه. هر کی بلده بگه
مغالطه ؟ قصدم مثال بود تا شاید به این نتیجه برسین که هر چی که همه انجام میدن دلیل نمیشه درست باشه ! همین
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #35 : 12 دی 1400، 01:34 ب‌ظ »
مغالطهٔ توسل به اکثریت
اینجا از مسائل اعتقادی صحبت نمی‌کنیم که بشه به اکثریت توسل کرد. بلکه یه سری موضوع واقعی و بدیهی و تکنیکی داریم. اون اکثریتی که ازش صحبت می‌کنم، شامل بنیان‌گذارها و توسعه‌دهنده‌های توزیع‌های زیر و وبسایت دیستروواچ میشه. هر چند بار که لازم باشه این چند تا عکس رو ارسال می‌کنم تا ببینم متعصبین تا کجا بلدن چشماشون رو بسته نگه دارن (:

همچنین جواب ارسال قبلی منو ندادید اصلاً. جوابی نداشتید؟

Linux operating system توی توضیح بعضی توزیع ها ربطی به سیستم‌عامل بودن لینوکس نداره. میتونیم اینطوری ترجمه کنیم: سیستم‌عامل لینوکسی
خب سیستم‌عامل لینوکسی یعنی سیستم‌عاملی که از جنس لینوکسه دیگه ((: منم همینو میگم.

مغالطه ؟ قصدم مثال بود تا شاید به این نتیجه برسین که هر چی که همه انجام میدن دلیل نمیشه درست باشه ! همین
مثالت اشتباه بود. اینجا از مسائل اعتقادی صحبت نمی‌کنیم. پس منم یه مثال می‌زنم شاید متوجه بشید چرا دارید مغالطه می‌کنید: «اکثریت معتقدند ‎۲×۲=۴. پس آیا واقعاً همین درسته!؟»
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92