انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برای مانجرو کدام میز کار بهتر  (دفعات بازدید: 4617 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : برای مانجرو کدام میز کار بهتر
« پاسخ #15 : 07 بهمن 1400، 03:27 ق‌ظ »
والا توسعه دهنده های میزکار امکانات خاصی هم اضافه نکردن.
مثلا گنوم، چرا آدم باید برای شخصی سازی بره سیخونک هارو نصب کنه؟ چرا توی تنظیمات نیست؟
اون کی دی ای هم داره ولی پر باگه ویندوز درسته شخصی سازی امکانات کمتری داره ولی وقتی تنظیم می کنی کلا حال و هوای سیستم عوض میشه رنگ نوار وظیفه و نوار عنوان با تصویر پس زمینه هماهنگ تغییر می کنه آیکون ها و منو ها هم همینطور.

تا جایی ک من اطلاع دارم اگه اشتباه نکنم سیخونک ها و اکستنشن ها یجور هک کردن گنوم ب حساب میان ، رسما مال خود گنوم نیستن و اون آپشن ها با نصب نرم افزار و افزونه اضافه میشن !
آرچ و گنوم!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #16 : 07 بهمن 1400، 10:38 ق‌ظ »
مثلا گنوم، چرا آدم باید برای شخصی سازی بره سیخونک هارو نصب کنه؟ چرا توی تنظیمات نیست؟
گنوم یکی میزکار هست با شخصی سازی بالا. چرا میزکار باید چیزی که کاربر دوست نداره رو دانلود کنه و حجم برنامه رو الکی بالا ببره؟ کاربر بر اساس نیاز های خودش میتونه چیزی که میخواد رو انتخاب کنه، نمیشه بین کسی که دوست داره و کسی که دوست نداره تبعیض گذاشت. درضمن، افزونه ها توسط کاربران ساخته میشن و نمیشه گنوم افزونه یکی از کاربران رو به عنوان پیشفرض توی گنوم بذاره و افزونه یکی رو نه، افزونه هایی هم که بصورت پیشفرض داخل گنوم قرار داده شدند، توسط خود گنوم ساخته شدند.
اون کی دی ای هم داره ولی پر باگه ویندوز درسته شخصی سازی امکانات کمتری داره ولی وقتی تنظیم می کنی کلا حال و هوای سیستم عوض میشه رنگ نوار وظیفه و نوار عنوان با تصویر پس زمینه هماهنگ تغییر می کنه آیکون ها و منو ها هم همینطور.
گنوم نوار وظیفه نداره و این وظیفه افزونه است که این امکانات رو باید اضافه کنه.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #17 : 07 بهمن 1400، 11:47 ق‌ظ »
خیلی سلیقه ایه. من برون گنوم نمیتونم دووم بیارم!
دقیقا ! اصلا به گنوم وابستم ، با هیچ میز کار دیگه ای نمیتونم !

یکی از معایب لینوکس اینه که درسته میزکار زیاده. ولی بجز چندتا بقیشون زیاد بدرد نمی خورن. ولی سیستم عامل های انحصاری روی یک رابط کاربری کار می کنند و سعی می کنند به بهترین شکل ممکن درش بیارند.
مثلا ویندوز توی ورژن های جدیدش کلی رابط کاربریش رو دستکاری می کنه ولی توزیع های لینوکس همون میزکار رو خام میارن چند تا شخصی سازی کوچیک روش انجام میدن. هیچ توزیعی نمیاد کلی تغییر اساسی به میزکار بده و یک میزکار منحصر به فرد درست کنه که مخصوص همون توزیع باشه.
مخالف هستم
نمونش
دپین
اوبونتو کلین
و خود اوبونتو که خیلی با گنوم خالص فرق داره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 07 بهمن 1400، 12:02 ب‌ظ »
خیلی سلیقه ایه. من برون گنوم نمیتونم دووم بیارم!
دقیقا ! اصلا به گنوم وابستم ، با هیچ میز کار دیگه ای نمیتونم !

یکی از معایب لینوکس اینه که درسته میزکار زیاده. ولی بجز چندتا بقیشون زیاد بدرد نمی خورن. ولی سیستم عامل های انحصاری روی یک رابط کاربری کار می کنند و سعی می کنند به بهترین شکل ممکن درش بیارند.
مثلا ویندوز توی ورژن های جدیدش کلی رابط کاربریش رو دستکاری می کنه ولی توزیع های لینوکس همون میزکار رو خام میارن چند تا شخصی سازی کوچیک روش انجام میدن. هیچ توزیعی نمیاد کلی تغییر اساسی به میزکار بده و یک میزکار منحصر به فرد درست کنه که مخصوص همون توزیع باشه.
مخالف هستم
نمونش
دپین
اوبونتو کلین
و خود اوبونتو که خیلی با گنوم خالص فرق داره

خود اوبونتو که  کلا یه تم و یه شل تم و آیکون پک و فونت و چند تا اکستنشنه دیگه و نرم افزار ! تغییر زیادی نداده ! باز دیپین و کیلین یه چیزی ! یه میز کار منحصر به فردن ! یا فانتون المنتری !
آرچ و گنوم!

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #19 : 07 بهمن 1400، 12:13 ب‌ظ »
این بحث جداست. ربطی به اینکه توسعه دهنده سیستم‌عامل همون توسعه دهنده میزکار باشه یا نباشه نداره
مثلا گنوم، چرا آدم باید …
گنوم هدفش ساخت یه میزکار ساده ساده ست. برای قابلیت های پیشفرض بیشتر میتونید از KDE استفاده کنید
توی گنوم اوبونتو نیازه سیخونک ها رو نصب کنید. توی گنوم اصلی و خالص، نصبه
پس شما درست حسابی میزکار ها رو تجربه نکردید
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #20 : 07 بهمن 1400، 02:38 ب‌ظ »
با این حال این چیزا به سلیقه بر می گرده بنظر من میزکار ویندوز خیلی قشنگ تر از کی دی ایه.
کی دی ای با این که کلی امکانات داره ولی توی این مدتی که من باهاش کار کردم انقدر ازش باگ و ناهماهنگی دیدم که ولش کردم.

گنوم اوبونتو هیچی نداره کلا یک داک آورده سمت چپ یک بخش Appearance اضافه کرده که اونم کلا ۲ تا تم داره.

نمی دونم چرا فکر می کنید توسعه میزکار وظیفه توزیع ها نیست خب اگه قراره همه توزیع ها شبیه هم باشن پس تنوع زیادی وجود نداره.

میزکار هایی مثل گنوم و کی دی ای رو هم که شخصی سازی می کنی کلی عیب و ایراد پیدا می کنه.

من یه Slideshow توی گنوم فعال کردم منابع سیستم رو داشت می بلعید اصلا وارد سیستم می شدی هنگ می کرد. در ضمن بگم سیستم من ضعیف نبست که بخواد هنگ کنه.

ویندوز درسته به اندازه کی دی ای افکت نداره ولی هموناش خیلی قشنگن مثلا وقتی موس رو می بری روی کلید ها یک سایه می اندازه بین دکمه های دیگه خیلی قشنگ میشه.

مک هم که خیلی خیلی قشنگه هر چی تعریف کنم کم گفتم.
تم مک رو روی کی دی ای انداختم کلی ناپایداری دیدم که منصرفم کرد.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 07 بهمن 1400، 05:19 ب‌ظ »
با این حال این چیزا به سلیقه بر می گرده بنظر من میزکار ویندوز خیلی قشنگ تر از کی دی ایه.
کی دی ای با این که کلی امکانات داره ولی توی این مدتی که من باهاش کار کردم انقدر ازش باگ و ناهماهنگی دیدم که ولش کردم.

گنوم اوبونتو هیچی نداره کلا یک داک آورده سمت چپ یک بخش Appearance اضافه کرده که اونم کلا ۲ تا تم داره.

نمی دونم چرا فکر می کنید توسعه میزکار وظیفه توزیع ها نیست خب اگه قراره همه توزیع ها شبیه هم باشن پس تنوع زیادی وجود نداره.

میزکار هایی مثل گنوم و کی دی ای رو هم که شخصی سازی می کنی کلی عیب و ایراد پیدا می کنه.

من یه Slideshow توی گنوم فعال کردم منابع سیستم رو داشت می بلعید اصلا وارد سیستم می شدی هنگ می کرد. در ضمن بگم سیستم من ضعیف نبست که بخواد هنگ کنه.

ویندوز درسته به اندازه کی دی ای افکت نداره ولی هموناش خیلی قشنگن مثلا وقتی موس رو می بری روی کلید ها یک سایه می اندازه بین دکمه های دیگه خیلی قشنگ میشه.

مک هم که خیلی خیلی قشنگه هر چی تعریف کنم کم گفتم.
تم مک رو روی کی دی ای انداختم کلی ناپایداری دیدم که منصرفم کرد.
چرا تنوع رو فقط در شل اونم نوع گرافیکیش میبینین !؟
دنیا داره در همه چیز ، تاکید میکنم ، همه چیز به سمت سادگی می‌ره !
ویندوز یازده هم که خودشو داره شبیه گنوم می‌کنه ! حالا ویندوز با اون چیدمان غیر منطقی یو آیش هیچی ! اخه مکینتاش خوشگله ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 07 بهمن 1400، 06:22 ب‌ظ »
خیلیا مک رو دوست دارن. اگه شما خوشت نمیاد دلیل نمیشه زشت باشه. اتفاقا اپل خیلی خوب هم طراحیش کرده.
ویندوز ۱۱ خودشو شبیه گنوم می کنه!؟ دقیقا کجاش شبیه گنومه؟ اتفاقا گنوم خودشو شبیه مک کرده قبل از نسخه ۴۰ داک سمت چپ پوده.

من دارم در مورد زیبایی میزکار ها صحبت می کنم بعد شما میاید میگید چرا زیبایی رو در شل گرافیکی می بینید؟ صحبت های منو اول کامل بخونید بعد بیاید پست بزارید.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #23 : 07 بهمن 1400، 06:39 ب‌ظ »
دوست نداری برو ویندوز؛ وگرنه ایراد نگیر و به توسعه اون برنامه کمک کن. :)
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1400، 06:42 ب‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 07 بهمن 1400، 07:13 ب‌ظ »

اولا من قبل از اینکه از چیزی بخوام استفاده کنم از شما اجازه نمی گیرم دوست عزیز.
ثانیا دوست دارم ایراد بگیرم، به شما ربطی داره؟
ثالثا من انتقاد کردم، باید واسه پست هام از شما باید اجازه بگیرم؟ لطفا پست اضافی ندید و تاپیک رو به حاشیه نکشونید.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 07 بهمن 1400، 07:34 ب‌ظ »
خیلیا مک رو دوست دارن. اگه شما خوشت نمیاد دلیل نمیشه زشت باشه. اتفاقا اپل خیلی خوب هم طراحیش کرده.
ویندوز ۱۱ خودشو شبیه گنوم می کنه!؟ دقیقا کجاش شبیه گنومه؟ اتفاقا گنوم خودشو شبیه مک کرده قبل از نسخه ۴۰ داک سمت چپ پوده.

من دارم در مورد زیبایی میزکار ها صحبت می کنم بعد شما میاید میگید چرا زیبایی رو در شل گرافیکی می بینید؟ صحبت های منو اول کامل بخونید بعد بیاید پست بزارید.

۱ . جوابتون به زبون خودتون خارج از شخصیت منه ، پس محترمانه : وقتی با دقت و از چشم یک گرافیست به ux ویندوز نگاه کنین متوجه شباهت هاش به گنوم میشین ، از لحاظ چیدمان و سبک رنگ امیزی و ده ها فاکتور دیگه !

۲ . اینکه شما هر روز صبح بروید ورزش کنید و من هم بعد از شما بروم ورزش ، ایا بدین معنیه که از شما تقلید کردم ؟

۳ . اینکه خیلی ها مک رو دوست دارن دال بر زیبایی دسکتاپشه ؟

۴ . در ضمن شما ن ارسال خودتون رو به خاطر دارین ن ارسال اینجانب رو با دقت خوندید ، توجه کنید ک بحث تنوع رو مطرح کردین پس از اون من این موضوع که شما نباید تنوع توزیع ها رو در شل گرافیکی ببینین رو بیان کردم دوست من ! یکم با دقت بیشتری متون رو مطالعه کنید ...

۵ . میتونین قید امنیت و ازادی نرم افزار رو بزنین و برای حریم خصوصیتون ارزشی قائل نشید و خودتونو رو همراه با اطلاعاتتون به دستان مهربان سیستم عامل محبوبتون یعنی ویندوز بسپارین بخاطر علاقه شدیدتون به دسکتاپ یک سیستم عامل غیر منطقی و خارج از اصول عقلانی از همه نظر ، چ چیدمان یو ایکس و چ از لحاظ های دیگه

۶ . دوست دارید ایراد بگیرید و به کسی ارتباطی نداره ؟ : ))) من دوست دارم قایقی که هممون سوارشیم رو سوراخ کنم ، ب شما ربطی داره ؟

الانم بهتره به جای انجمن گنو / لینوکس بری و توی سامانه شاد و در بستر اون از سبک تدریس معلمت ایراد بگیری ن فقط از یکی از ده ها رابط گرافیکی از یک سیستم عامل بی نقص
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1400، 07:47 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #26 : 07 بهمن 1400، 07:37 ب‌ظ »

ثالثا من انتقاد کردم، باید واسه پست هام از شما باید اجازه بگیرم؟ لطفا پست اضافی ندید و تاپیک رو به حاشیه نکشونید.
از محدوده ادب خارج نشید. من نگفتم از من اجازه بگیر؛ سعی کردم یک توصیه دوستانه بهت بدم. با این انتقاد هایی که شما می کنید، تکلیفتون تو این انجمن بزودی مشخص میشه.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 07 بهمن 1400، 08:03 ب‌ظ »

از محدوده ادب خارج نشید. من نگفتم از من اجازه بگیر؛ سعی کردم یک توصیه دوستانه بهت بدم. با این انتقاد هایی که شما می کنید، تکلیفتون تو این انجمن بزودی مشخص میشه.

بی ادبی رو شما دارید می کنید. عادت کردید برای همه تعیین تکلیف کنید و بگید یا این کارو می کنی وگرنه باید این کارو کنید.
توصیه هاتون رو با امر و نهی کردن می کنید؟
اولین بار نیست که همچین پست هایی می ذارید.
تکلیف من رو شما می خواهید لابد مشخص کنید.
بهتره این تاپیک قفل بشه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 07 بهمن 1400، 08:09 ب‌ظ »

۱ . جوابتون به زبون خودتون خارج از شخصیت منه ، پس محترمانه : وقتی با دقت و از چشم یک گرافیست به ux ویندوز نگاه کنین متوجه شباهت هاش به گنوم میشین ، از لحاظ چیدمان و سبک رنگ امیزی و ده ها فاکتور دیگه !

۲ . اینکه شما هر روز صبح بروید ورزش کنید و من هم بعد از شما بروم ورزش ، ایا بدین معنیه که از شما تقلید کردم ؟

۳ . اینکه خیلی ها مک رو دوست دارن دال بر زیبایی دسکتاپشه ؟

۴ . در ضمن شما ن ارسال خودتون رو به خاطر دارین ن ارسال اینجانب رو با دقت خوندید ، توجه کنید ک بحث تنوع رو مطرح کردین پس از اون من این موضوع که شما نباید تنوع توزیع ها رو در شل گرافیکی ببینین رو بیان کردم دوست من ! یکم با دقت بیشتری متون رو مطالعه کنید ...

۵ . میتونین قید امنیت و ازادی نرم افزار رو بزنین و برای حریم خصوصیتون ارزشی قائل نشید و خودتونو رو همراه با اطلاعاتتون به دستان مهربان سیستم عامل محبوبتون یعنی ویندوز بسپارین بخاطر علاقه شدیدتون به دسکتاپ یک سیستم عامل غیر منطقی و خارج از اصول عقلانی از همه نظر ، چ چیدمان یو ایکس و چ از لحاظ های دیگه

۶ . دوست دارید ایراد بگیرید و به کسی ارتباطی نداره ؟ : ))) من دوست دارم قایقی که هممون سوارشیم رو سوراخ کنم ، ب شما ربطی داره ؟

الانم بهتره به جای انجمن گنو / لینوکس بری و توی سامانه شاد و در بستر اون از سبک تدریس معلمت ایراد بگیری ن فقط از یکی از ده ها رابط گرافیکی از یک سیستم عامل بی نقص

من انتقاد کردم. نمی دونم چرا کلا حمله می کنید. خوب شد شما توسعه دهنده میزکار ها نیستید چون اصلا انتقاد پذیر نیستید.

اگه می خواستم می رفتم از ویندوز استفاده می کردم. البته قبلش حتما اجازه میگیرم از شما.

مک ظاهرش خوشگله وگرنه امکانات خاصی نداره که بقیه ازش استفاده کنند.
منم نگفتم ویندوز خوبه، گفتم ظاهرش قشنگه.

خودتون حرف خودتون رو نقض می کنید.
ویندوز هیچ شباهتی به گنوم نداره. اگر هم شباهتی داشته باشه به قول خودتون اگر من ورزش کنم بعد شما هم بیاید ورزش کنید از من تقلید کردید؟

لطفا توهین نکنید و مودب باشید.
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1400، 08:33 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #29 : 07 بهمن 1400، 08:09 ب‌ظ »
بسه دیگه شما دو تا خیلی تند میرید.
ظاهر یه چیز سلیقه‌ای هست ولی مهم تر از اون کارایی نرم افزار ه همه نرم افزار با کیفیت رو دوست دارن ولی ظاهر رو نمیشه برای همه یک جور تعریف کرد
خودتون بهتر میدونید شخصی سازی میزکار ها کار خیلی ساده‌ایه مثلا میشه ظاهر خیلی از میزکار ها رو شبیه ویندوز یا مک او اس کرد
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1400، 08:12 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF