انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از ویرایشگر متن بهتر است.

Vim
14 (50%)
Emacs
0 (0%)
Gedit
3 (10.7%)
Nano
2 (7.1%)
غیره
9 (32.1%)

مجموع آرای اعضا: 28

نویسنده موضوع: کدام ویرایشگر متن بهتراست.  (دفعات بازدید: 1182 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : کدام ویرایشگر متن بهتراست.
« پاسخ #15 : 26 بهمن 1400، 04:30 ب‌ظ »
ویم که هیچی نداره فقط انعطاف پذیره. افزونه هاش هستن که امکانات اضافه می کنن. افزونه هارو که خود ویم ننوشته پس نمیشه جز امکانات ویم حساب کرد. وگرنه وی اس کد هم افزونه زیاد داره.
ایمکس هم چیزی ازش ندیدم کلا هیچی نداشت.
ای خدا! چند بار بگیم که ویم یه ویرایشگر متن است نه یه ویرایشگر کد؟
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #16 : 26 بهمن 1400، 04:32 ب‌ظ »
ویم که هیچی نداره فقط انعطاف پذیره. افزونه هاش هستن که امکانات اضافه می کنن. افزونه هارو که خود ویم ننوشته پس نمیشه جز امکانات ویم حساب کرد. وگرنه وی اس کد هم افزونه زیاد داره.
به شرطی که افزونه هاش درست کار کنه.
تا الان سه بار وی اس کد نصب کردم و هربار چندین ساعت صرف سرچ کردن و نصب کردن افزونه هاش کردم تا فقط بتونم یه hello world ساده رو بنویسم.
autocomplete درست کار نمیکنه. indent/دندانه‌گذاری هارو نمیتونه درست انجام بده. خیلی وقتا افزونه هاش ارور میدن و...

حقیقتا مایکروسافت(به قولی مایکروب‌سافت) بهترین شرکت تکنولوژی دنیاست از لحاظ درست کردن آشغال.

افزونه ها درست کار نمی کنن دیگه مشکل vscode که نیست!
همون‌طور که اگر توی ویم یک افزونه درست کار نکنه نمی زنید توی سرش.
خب شما بلد نبودی هر چی باشه مشکل از خود شما باشه چون من خیلی از زبان های معروف رو راحت با افزونه پشتیبانیش رو اضافه می کردم و درست هم کار می‌کرد.
نمیشه صرفا با شنیدن اسم مایکروسافت بگیم پس نرم افزار آشغالیه.
اتفاقا نرم افزار های خیلی خوبی هم می سازن.

ویرایش: IDE خوب و رایگان برای طراحی وب سراغ دارید؟ ویرایشگر متن نمی خوام منظورم IDE هست.
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1400، 04:37 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #17 : 26 بهمن 1400، 04:46 ب‌ظ »
معمولا وقتی سرچ میکنید نتیجه هایی بالاتر میاد معتبرتر هستن.
دقت نکردید که گفتم چندین ساعت سرچ میکردم، هربار حداقل 3 ساعت تا بتونم فقط برای پایتون تنظیمش کنم و ارور هارو رفع کنم.

از همون خوب هایی که میگید چندتا مثال بزنید.
ویندوز: همونی که من امروز کرک کردم و هیچ گیری هم بهم نداد(ماشین مجازی)؟ همونی که حجم فایل iso حدودا 6 گیگ هست و نمیتونه یه فایل rar رو استخراج کنه؟
وی اس کد هم که گفتم.
از انحصارطلبی هاش نگم دیگه. یه نمونه co-pilot که از تجزیه و تحلیل کدهای گیتهاب درستش کرده و اجازه نداده گیتهاب برای ادیتور خودش(atom) منتشر کنه.

من چشم بسته طرفداری نمیکنم اصلا خوشم نمیاد از همچین آدمایی. شما دلیل بر خوب بودن مایکروسافت بیار من ازش طرفداری میکنم.
I am Enriquette

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 26 بهمن 1400، 04:52 ب‌ظ »
من گفتم مایکروسافت خوبه؟ کی همچین حرفی زدم؟
من میگم کورکورانه اسم مایکروسافت رو می شنوید نگید نرم افزار آشغالیه. شما نتونستی راهش بندازی دلیل نمیشه بد باشه.
ویم رو هم نگفتم اصلا هیچی نداره. کلا ویم تنها چیزی که داره انعطاف پذیریشه وگرنه با ویم خالی تنها کاری که می تونید بکنید ویرایش یک متن سادست و جا به جا شدن بین کلماته.
حداقل vscode در حالت عادی یک امکانات درست حسابی داره که من هم از همینش خوشم میاد. با موس هم رابطه خوبی داره.
این همه برنامه نویس تو دنیا دارن با vscode کار می کنن.
در ضمن نگران آزاد بودنش هستید از vscodium استفاده کنید. من هم همین رو دارم.
شاید شما درست سرچ کردن بلد نبودی که به نتیجه نرسیدی.
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1400، 05:03 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 26 بهمن 1400، 05:13 ب‌ظ »
من کورکورانه نگفتم مایکروسافت بده(گرچه بنظر اینطور میاد) این نظر شخصی منه بعد از مدتها استفاده از ابزار های مختلف.
درنظر دارید که ویم تحت ترمینال اجرا میشه که یه محیط متنیه و نه گرافیکی.
کلی بخواید حساب کنید درسته، بیشترین استفاده رو داره. اما اینم درنظر بگیرید که پنجمین ویرایشگر مورد استفاده ویم هست که تحت ترمینال اجرا میشه. درمیان غول هایی مثل intelij, pycharm, sublime text, notepad++, eclipse و... نظرسنجی استک اورفلو
شخصا نرم افزار آزاد رو بیشتر دوست دارم اما اگر لازم باشه از نرم افزارهای غیرآزاد هم استفاده میکنم. یه ادیتور گرافیکی میخوام بعضی مواقع لازم میشه. شخصا از محصولات جت‌برینز خیلی خوشم میاد اما بدلیل سنگین بودنش گذاشتم کنار. منتظرم ادیتور جدیدی که دارن توسعه میدن رو منتشر کنن. مشخص نیست اوپن سورس باشه، رایگان باشه یا چیز دیگه. تا بیاد ببینیم چی میشه.

و ممنون میشم سرچ کردن رو یادم بدید.
I am Enriquette

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 26 بهمن 1400، 05:20 ب‌ظ »
بنظر شما اولین بهتره یا پنجمین؟ دیگه خودتون جواب خودتون رو دادید. هر چند من رتبه بندی برام مهم نیست و از هرچیزی که خوشم میاد استفاده می کنم (حتی اگر به قول شما آشغال باشه).
البته من هم از محصولات جت برینز خوشم میاد و بنظرم محصولاتش خیلی کاملن (مخصوصا اون ریشارپر لعنتی). اما بخاطر کپی رایت ...
خداحافظ لینوکس!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 26 بهمن 1400، 05:33 ب‌ظ »
از بین ۲۰ تا ادیتور و IDE مختلف، ویم شده رتبه پنجم. بنظر میاد صرفا رتبه هارو مقایسه میکنید و موارد استفاده و... رد درنظر نمیگیرید.
اگر ویم رو با تناسب درنظر بگیریم که گرافیکی شده رتبه‌ی بالاتری داشت.
منم برام رتبه بندی مهم نیست یه سرچ ساده میزنم یه مقایسه و آخرم با تاثیردهی ۵ درصدی نتایج مقایسه‌ها، انتخابم رو میکنم.
I am Enriquette

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #22 : 26 بهمن 1400، 06:36 ب‌ظ »
۱-لینک درسته و برخی از میانبر‌ها و قابلیت‌هاش هستند شما نخوندید
۲-اکثر ویرایشگرها از نوت پد ویندوز پرامکانات‌ترن حتی نانو. مقایسه ایمکس و نوت پد یک توهین نسبت به ایمکس هست.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #23 : 26 بهمن 1400، 07:06 ب‌ظ »
دقت نکردید که گفتم چندین ساعت سرچ میکردم، هربار حداقل 3 ساعت تا بتونم فقط برای پایتون تنظیمش کنم و ارور هارو رفع کنم.
من الان از VS CODE استفاده می‌کنم و کاملا حق بهتون میدم چون برای پایتون رسما هیچی نداره، واثعا سخته توش پایتون زدن، البته من برای PHP و React و کلا فرانت مشکلی توش نداشتم. ++C هم بدی نیود توش، زیاد هم خوب نبود، در کل با جاوا اسکریپت خیلی خوب و سازگار

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 26 بهمن 1400، 08:01 ب‌ظ »
من الان از VS CODE استفاده می‌کنم و کاملا حق بهتون میدم چون برای پایتون رسما هیچی نداره، واثعا سخته توش پایتون زدن، البته من برای PHP و React و کلا فرانت مشکلی توش نداشتم. ++C هم بدی نیود توش، زیاد هم خوب نبود، در کل با جاوا اسکریپت خیلی خوب و سازگار
مایکروسافت که اکستنشن رسمی داده برای پایتون. چطور نتونستید؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #25 : 26 بهمن 1400، 08:27 ب‌ظ »
notepad
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 26 بهمن 1400، 09:43 ب‌ظ »
درست کار نمی‌کنه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #27 : 26 بهمن 1400، 11:25 ب‌ظ »
به شرطی که افزونه هاش درست کار کنه.
تا الان سه بار وی اس کد نصب کردم و هربار چندین ساعت صرف سرچ کردن و نصب کردن افزونه هاش کردم تا فقط بتونم یه hello world ساده رو بنویسم.
autocomplete درست کار نمیکنه. indent/دندانه‌گذاری هارو نمیتونه درست انجام بده. خیلی وقتا افزونه هاش ارور میدن و...

حقیقتا مایکروسافت(به قولی مایکروب‌سافت) بهترین شرکت تکنولوژی دنیاست از لحاظ درست کردن آشغال.
من یه چند بار ازش استفاده کردم مشکل خاصی نداشت.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #28 : 26 بهمن 1400، 11:57 ب‌ظ »
بله ولی واقعا خوب نیست، باگ‌های عجیب غریب، خداروشکر یه جوری هم برات VS CODE تب‌ها رو هندل می‌کنه که دم و دیقه خطای سینتکس میگیره ازت. میگم من برای طراحی‌وب و react native که استفاده می‌کنم برای من خیلی خوبه، ولی توی پایتون اصلا نمی‌تونم روش حساب کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 27 بهمن 1400، 12:06 ق‌ظ »
من هر ترم، چندتا دانشجو دارم که اصرار به استفاده از vscode دارن. همیشه هم همه‌شون وسط ترم شاکی می‌شن ازش و می‌رن سراغ یه چیز دیگه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن