انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اضافه کردن بعضی امکانات به میز کار لوبونتو امکان پذیر هست؟  (دفعات بازدید: 2701 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خیلی ممنون از مقالتون، مطالعه کردم، پس با این حساب باید از کجا تشخیص داد که کدام توزیع سبک‌تر هست؟
می‌تونید روی ماشین مجازی محدودیت سخت‌افزاری بذارید و سرعتشون رو مقایسه کنید. من چند سال پیش این کار رو کردم و دیدم زوبونتو خیلی سبک‌تر از لوبونتو بود.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سواپ روی هارد باشه سرعتش بیشتره یا مثلا روی یک یو اس بی ۳ که مصلا کارت حافظه باشه با کلاس ۱۰ ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
خیلی ممنون از مقالتون، مطالعه کردم، پس با این حساب باید از کجا تشخیص داد که کدام توزیع سبک‌تر هست؟
می‌تونید روی ماشین مجازی محدودیت سخت‌افزاری بذارید و سرعتشون رو مقایسه کنید. من چند سال پیش این کار رو کردم و دیدم زوبونتو خیلی سبک‌تر از لوبونتو بود.
ده آخه مشکل اینه من بایوسم قفله و نمیتونم شبیه‌سازی اینتل روشن کنم  ](*,) ::) اگه شما حالا تست کردید و دیدید سبک‌تر بوده که خوب هیچی حتما بهتره. فقط اون‌ موقع که شما تست کردید زوبونتو از همین XFCE و لوبونتو از LXQt استفاده می‌کرد دیگه درسته؟

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
Xfce+Ubuntu=Xubuntu
Lxde/Lxqt+Ubuntu=Lubuntu
Kde+Ubuntu=Kubuntu
خداحافظ لینوکس!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
به نظرم مشکلتون از رم نیست فکر کنم سرعت پردازنده تون خیلی کمه
LXDE رو امتحان کردید؟ شاید مدیر پنجره به جای میزکار برای شما بهتر باشه البته اگه حوصله اش رو داشته باشید
قبلا لوبونتو LXDE داشت
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سواپ روی هارد باشه سرعتش بیشتره یا مثلا روی یک یو اس بی ۳ که مصلا کارت حافظه باشه با کلاس ۱۰ ؟
اگه مادربردت اتصال مستقیم کارت حافظه داره، اون از همه بهتره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
خیر نداره
البته برای دوستان گفتم من مشکلی ندارم  خیلی تلاش کنم بیشتر از ۳ گیگ نمیتونم مصرف کنم
از ۶ گیگ ddr3
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
Lxde/Lxqt+Ubuntu=Lubuntu
۱۹.۰۴ آخرین نسخه لوبونتو با lxde بوده نسخه‌های جدید همه lxqt هستند.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
فکر می کردم i3 سبکه نصب کردم در میزان مصرف رم فقط ۱۰۰ مگ با گنوم تفاوت داره البته خیلی سریع بالا میاد.
آقای بهزادی جایی گفته بودند که در یک سامانه لینوکسی رم بیشتر استفاده میشه تا سیستم روون تر باشه.
اگر کسی بخواد نرم افزار سنگین اجرا کنه باید چی کار کنه؟
نمیشه جلوشو گرفت؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
به نظرم مشکلتون از رم نیست فکر کنم سرعت پردازنده تون خیلی کمه
LXDE رو امتحان کردید؟ شاید مدیر پنجره به جای میزکار برای شما بهتر باشه البته اگه حوصله اش رو داشته باشید
قبلا لوبونتو LXDE داشت
نه راستیاتش امتحان نکردم. بله اینم میشه که برای پردازنده باشه. آخه مشکل اینه که کلی چیز روی سیستم نصبه و کانفیگ شده که خوب عوض کردن توزیع خیلی واسم سخت می‌شه، گذاشتم ببینم انشالله می‌تونم لپ‌تاپ عوض کنم یا نه، نهایتا یه موقع که کارم سبک‌تره باید همون XFCE را که دوستان گفتند روی Xubuntu امتحان کنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آقای بهزادی جایی گفته بودند که در یک سامانه لینوکسی رم بیشتر استفاده میشه تا سیستم روون تر باشه.
نمیشه جلوشو گرفت؟
لازم نیست کاری بکنه. در حقیقتنباید کاری بکنه. خود لینوکس،‌بهتر از هر انسانی حافظه رو مدیریت می‌کنه. البته اگه فضای swap پرسرعت داشته باشین، کمک بزرگیه.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
نمیشه جلوشو گرفت؟
البته یه نکته‌ای هم هست. اون میزان حافظه‌ای که می‌بینید اشغال شده، بخش بزرگیش می‌تونه فقط cache شده باشه. یعنی شما در ظاهر می‌بینید رم تا حد زیادی پره در حالی که اون فضای کش شده، هر لحظه که نیاز باشه به کار دیگه‌ای اختصاص پیدا می‌کنه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
این فرایند کش کردن و این جور کارا به کرنل مربوط میشه؟
کرنل هرد که دارن می سازنش هم این قابلیت رو داره؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
آرچ و گنوم!