انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود نشدن برنامه در ubuntu software 21.10 ( ویرایش )  (دفعات بازدید: 783 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Reza Mohammadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
سلام ، من نسخه 21.10 رو دوباره دانلود و نصب کردم ( بار اول فایل ایزوش خراب بود ) اینبار از سایت اصلیش دانلود و نصب کردم وقتی نصب شد بالا اومد و من اولین کاری که کردم این بود که اینترنت رو وصل کردم ( علامت سوال روی علامت اینترنت بود ولی فایر فاکس میومد) ، رفتم استیم رو نصب کنم دیدم remove شد دوباره تلاش کردم تا 99 درصد نصب رو رفت اما گفت همباز remove ، چیکار کنم ؟ ( از ترمینال راحت نصب شد اما وقتی اجراش میکنم میاره ها ولی سمت چپ اونجایی که برنامه ها هستن مینویسه ناشناس زیرش عکسش هم نیست ، چیکار کنم برا این مشکل و ubuntu software ?
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 09:02 ب‌ظ توسط Reza Mohammadi »

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
سلام ، من نسخه 21.10 رو دوباره دانلود و نصب کردم ( بار اول فایل ایزوش خراب بود ) اینبار از سایت اصلیش دانلود و نصب کردم وقتی نصب شد بالا اومد و من اولین کاری که کردم این بود که اینترنت رو وصل کردم ( علامت سوال روی علامت اینترنت بود ولی فایر فاکس میومد) ، رفتم استیم رو نصب کنم دیدم remove شد دوباره تلاش کردم تا 99 درصد نصب رو رفت اما گفت همباز remove ، چیکار کنم ؟ ( از ترمینال راحت نصب شد اما وقتی اجراش میکنم میاره ها ولی سمت چپ اونجایی که برنامه ها هستن مینویسه ناشناس زیرش عکسش هم نیست ، چیکار کنم برا این مشکل و ubuntu software ?

سلام و درود

یکی از دلایلی که من در هنگام کار با گنو/لینوکس  خیلی از این مشکلات برام پیش نمیاد اینه:

در هنگام نصب اوبونتو کشور محل زندگی رو ایران انتخاب میکنم ( بعضی ها آمریکا که بصورت پیشفرض هست رو انتخاب میکنن که این بنظرم اشتباه هستش )

دلیلش : وقتی شما ایران رو انتخاب میکنید تمام فایل ها و پکیج هایی که قراره برای شما نصب بشه از سرور های داخل ایران دانلود میشه که این یک مزیت خیلی مهمه بدلیل اینکه سرعت و کیفیت دانلودتون رو بالاتر میبره ( اگر آمریکا رو انتخاب کنید . فایل ها و پکیج ها از سرور آمریکا دانلود میشن این بد نیست ولی خوب من خیلی از اوقات برای دانلود فایل های آپدیت دچار مشکل میشدم )

بعد از نصب سیستم عامل میرم در قسمت آپدیت و تمام آپدیت های موجود رو دانلود و نصب میکنم تا سیستم عاملم کاملا بروز بشه ( این باعث میشه شما میزان باگ ها و خطرات امنیتی موجود در سیستم عامل رو به حداقل برسونید )

بعد از بروزرسانی سیستم عامل, سیستمم رو ریستارت میکنم و سپس وارد بخش ubuntu software میشم و تمام برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارن رو از بخش updates دانلود و نصب میکنم . دوباره سیستم رو ریسارت میکنم

و حالا سیستم عامل قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه  :)

این راهکار من بوده . حالا شاید دوستان نظر متفاوتی داشته باشن.
لطفا اگر بخش یا کل این مطالبی که گفتم براتون نامفهوم بود بفرمایید تا من یا یکی از دوستان براتون بیشتر توضیح بدیم . سپاس [-o<
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین Reza Mohammadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14

سلام و درود

یکی از دلایلی که من در هنگام کار با گنو/لینوکس  خیلی از این مشکلات برام پیش نمیاد اینه:

در هنگام نصب اوبونتو کشور محل زندگی رو ایران انتخاب میکنم ( بعضی ها آمریکا که بصورت پیشفرض هست رو انتخاب میکنن که این بنظرم اشتباه هستش )

دلیلش : وقتی شما ایران رو انتخاب میکنید تمام فایل ها و پکیج هایی که قراره برای شما نصب بشه از سرور های داخل ایران دانلود میشه که این یک مزیت خیلی مهمه بدلیل اینکه سرعت و کیفیت دانلودتون رو بالاتر میبره ( اگر آمریکا رو انتخاب کنید . فایل ها و پکیج ها از سرور آمریکا دانلود میشن این بد نیست ولی خوب من خیلی از اوقات برای دانلود فایل های آپدیت دچار مشکل میشدم )

بعد از نصب سیستم عامل میرم در قسمت آپدیت و تمام آپدیت های موجود رو دانلود و نصب میکنم تا سیستم عاملم کاملا بروز بشه ( این باعث میشه شما میزان باگ ها و خطرات امنیتی موجود در سیستم عامل رو به حداقل برسونید )

بعد از بروزرسانی سیستم عامل, سیستمم رو ریستارت میکنم و سپس وارد بخش ubuntu software میشم و تمام برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارن رو از بخش updates دانلود و نصب میکنم . دوباره سیستم رو ریسارت میکنم

و حالا سیستم عامل قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه  :)

این راهکار من بوده . حالا شاید دوستان نظر متفاوتی داشته باشن.
لطفا اگر بخش یا کل این مطالبی که گفتم براتون نامفهوم بود بفرمایید تا من یا یکی از دوستان براتون بیشتر توضیح بدیم . سپاس [-o<
سلام ، ممنون برای توضیحات حتما امتحان میکنم  :D

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
نقل‌قول
سلام ، ممنون برای توضیحات حتما امتحان میکنم  :D

البته باز بیشتر تحقیق کنید و نظر دوستان دیگه رو هم بپرسید . من تازه کار هستم و چیزهایی که گفتم شاید کاملا درست نباشه به همین دلیل اکتفا کردن به جواب یه نفر میتونه بعضی اوقات باعث بوجود اومدن یه مشکل دیگه بشه .

پی نوشت: شخصا یه دفعه یک مشکلی در ابونتو داشتم و براساس یکی از راه حل هایی که توی سایت های خارجی گذاشته بودن عمل کردم و به فنا رفتم  ;D
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
اگه اسنپه باید وقتی دانلود رو شروع کردی تا باید صبر کنی خیلی به خطا هاش اهمیت نده برای من که وقتی می خواستم نصب کنم باید دانلود رو شروع می کردم بعد می تونستم برنامه رو ببندمو خاموش کنم خودش خود به خود نصب می شد(البته روز بعد توی لیست برنامه ها نشونش می داد)

اون علامت سوال هم برای بررسی اتصال هست می تونی از توی تنظیمات غیر فهالش کنی فکر کنم توی بخش privacy بتونی پیداش کنی
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 10:18 ق‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، من اوبونتو خیلی وقته نیومدم، و میزکارمم گنوم نیست، ولی قبلا از دوستان شنیدم برای بررسی وصل بودن اینترنت از یه جایی میخواد بررسی کنه که فیلتر هست، برای همین فک میکنه اینترنت قطع هست، ولی مهم نیست اگه اینترنتت وصله اون علامت سوال چیز مهمی نیست

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
علامت سوال وایفای به خاطر اینه که اوبونتو جایی رو بررسی می‌کنه که توی ایران مسدود شده به خاطر همین جوابی دریافت نمی‌کنه و یه علامت سوال روی آیکون وایفای به نمایش در میاد.

مشکل ubuntu software هم به احتمال خیلی زیاد از snap هست. توی نسخه‌های جدید اوبونتو، (فکر کنم از 19.04 یا 19.10) ubuntu software مستقیم به snap وصل شده و برنامه‌هایی که توی مخازن هست رو نمایش نمیده.
یه لینک بالا فرستادند که توی اونجا یه لینک به راهنمایی حذف snap وجود داره. احتمالا بعد از حذف snap، مشکل ubuntu software درست میشه.

در مورد steam، شاید مشکل از اینه که کتابخانه‌های ۳۲ بیتی فعال نیستند. یه بار steam رو توی ترمینال اجرا کنید و توی خروجی اون دنبال خطا بگردید.
خروجی این دستور رو هم قرار بدید
dpkg --print-foreign-architectures
میدونید که زکات علم نشر آن است