انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: این اصطلاحات یعنی چه؟  (دفعات بازدید: 2292 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : این اصطلاحات یعنی چه؟
« پاسخ #45 : 29 فروردین 1401، 05:06 ب‌ظ »
جالبه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : این اصطلاحات یعنی چه؟
« پاسخ #46 : 30 فروردین 1401، 02:55 ب‌ظ »
فکر کنم وضعیت رو بدتر کنه. مطمئن نیستم.
چی وضعیت رو بدتر می‌کنه؟ libadwatia؟

نصب بسته gnome-core روی اوبونتو. البته مطمئن نیستم اینجوری میشه یا نه.
از اونجایی که گنوم اوبونتو یکم متفاوته، ممکنه با نصب گنوم خام، بعضی چیز‌ها با هم به تداخل بخورن. مخصوصا الان که اوبونتو یه قابلیت رو اضافه کرده که هنوز توی گنوم خام فعال نشده.
یا ممکنه از یه برنامه دوتا نسخه نصب بشه. یکی اونی که مربوط به گنوم اوبونتو هست و بکی مربوط به گنوم خام. ولی فکر کنم احتمال این اتفاق کم باشه.
یا ظاهر برنامه‌های گنوم اوبونتو و گنوم خام با هم متفاوت باشند.

نقل‌قول
توزیع های غلطان مخازنشون چجوری کار می‌کنه؟ مگه نباید نسخه برنامه ها هماهنگ باشن؟ پس چجوری هر بسته وقتی آماده شد میاد تو مخازن و مخازن جدا ندارن؟
به عنوان مثال همین اوبونتو نرم افزار های جدیدتر رو می‌زاره تو مخازن نسخه های جدید تا ناهماهنگی نداشته باشه.
اینجوری نیست که همه برنامه‌ها وابستگی به هم داشته باشند. معمولا با بروزرسانی یه برنامه، کتابخانه مربوط بهش هم بروزرسانی میشه. اگه نسخه برنامه و کتابخانه با هم سازگار نباشند، اون برنامه یا کتابخانه یه مدتی بروزرسانی نمیشن تا مشکل سازگاری حل بشه. معمولا این مشکلات سریع حل میشن.

نقل‌قول
نه. یه چارچوب توسعهٔ رابط کاربریه. هم تو گنوم می‌تونه باشه، هم تو کی‌دی‌ای و…
یعنی برنامه های کی‌دی‌ای هم قراره اینجوری بشن؟
فکر کنم توی kde هم چارچوبی پیاده میشه ولی احتمالا قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری نسبت به گنوم میده.
میدونید که زکات علم نشر آن است