انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خطا هنگام استفاده از getche در لینوکس کالی  (دفعات بازدید: 1029 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : خطا هنگام استفاده از getche در لینوکس کالی
« پاسخ #15 : 06 خرداد 1401، 12:39 ق‌ظ »
منظور من این بود که این ها بله که مهمه ، صد درصد هم مهمه ولی برای برنامه های بسیار ساده زمیمه کردن فایل های هیدر مهم نیست و البته این چیزایی که حتما باید تابع تعيين نوع بشه و مثلا تهش یک مقداری را برگرداند مربوط به استاندارد ها است. تازه من تازه شروع کردم و تو همه چیز نوبم  ((:
توی c، نوع تابع حتما باید تعیین بشه وگرنه کامپایلر خطا میده. اگه نمی‌خواهید یه تابع چیزی رو برگردونه، از جنس void تعریفش کنید. هرچند یکم عجیبه که تابع main از جنس void تعریف بشه چون چیزی که برنامه رو اجرا می‌کنه انتظار داره که برنامه بعد از به پایان رسیدن یه مقداری رو برگردونه.

این فاصله ها به نظر معنی دار نیستن ، چون هردو رو امتحان کردم یک خروجی رو داد.
#include <stdio.h>
int main()
{
char a=0;
a=getchar();
printf("you enter: %c", a);
return 0;
}
از نظر کامپایلر c، اون اولی با این چیزی که الان نوشتید هیچ فرقی ندارند. خوندن و متوجه شدن اولی راحت‌تره.

کالی را انتخاب  کردم چون هم سبک تره هم ابزار های خوبی را داره
در مورد سبک بودن فکر کنم درست میگید چون کالی از میزکار (تا حدودی همون محیط گرافیکی ولی نه دقیقا) xfce استفاده می‌کنه. xfce هم یکی از میزکار‌های سبک هست.
ولی در مورد ابزارهاش، همه اون ابزار‌ها رو می‌تونید روی بقیه توزیع‌ها هم نصب کنید. خیلی از اون ابزار‌ها برای تست نفوذ و اینجور کار‌ها هستند که بعیده به درد شما بخورند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : خطا هنگام استفاده از getche در لینوکس کالی
« پاسخ #16 : 06 خرداد 1401، 12:01 ب‌ظ »
ممنون از توصیه تون. در ادامه کتابی که دارم می‌‌خونم به این ها هم می‌رسم.
اگه اون کتاب گفته «برای برنامه های بسیار ساده زمیمه کردن فایل های هیدر مهم نیست»، کتاب غلطیه و بهتره هرچه زودتر بندازیش تو سطل آشغال و یه کتاب درست رو بخونی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن