انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب سیستم عامل روی گوشی موبایل  (دفعات بازدید: 496 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
نصب سیستم عامل روی گوشی موبایل
« : 07 خرداد 1401، 12:54 ب‌ظ »
سلام و درود خدمت تمام دوستان

بنده یه گوشی موبایلی دارم که تقلبی هستش و سیستم عاملی که روش نصب هست زیاد جالب نیست میخواستم سیستم عاملش رو تغییر بدم

نمیخوام برم سراغ موبیان و توزیع های گنولینوکسی ....

بلکه میخوام یه سیستم عامل مثل لینیج‌اواس ( LineageOS ) نصب کنم و بتونم برنامه های اندرویدی رو روش اجرا کنم

از اونجایی که دوستان میگن حتما باید مدل گوشی مشخص باشه و بعد باید کاستوم رام مخصوص خودش رو نصب کنم

خوب این گوشی که دست من هست تقلبیه یعنی روش نوشته گوشی samsung A22 اما خود گوشی و مشخصاتش با گوشی A22 واقعی مطابقت نداره

الان باید چیکار کنم ؟ لطفا مرحله به مرحله بهم بگید یا اگر جایی ویدیو آموزشی وجود داره ( انگلیسی یا فارسی فرقی نمیکنه ) بهم معرفی کنید تا برم ببینم

در ضمن یه سری سوال دیگه هم داشتم :

آیا LineageOS با کاستوم رام یکیه؟

اگر روی گوشیم LineageOS یا کاستوم رو نصب کنم آیا ممکنه بعضی قابلیت هاش رو از دست بده ؟ مثلا درایور دوربین گوشی شناسایی نشه و نتونم دیگه باهاش عکس و فیلم بگیرم ؟

اگر میشه بصورت خلاصه بگید که مزایا و معایب نصب یه سیستم عامل رو گوشی چی هستش؟

کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
پاسخ : نصب سیستم عامل روی گوشی موبایل
« پاسخ #1 : 07 خرداد 1401، 12:58 ب‌ظ »
بعد میخوام LineageOS که نصب میکنم اندروید ۵ باشه ؟ آیا این قابلیت در LineageOS وجود داره؟
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #2 : 07 خرداد 1401، 01:01 ب‌ظ »

لینج یه نوع کاستوم رامه

اگر روی گوشیم LineageOS یا کاستوم رو نصب کنم آیا ممکنه بعضی قابلیت هاش رو از دست بده ؟ مثلا درایور دوربین گوشی شناسایی نشه و نتونم دیگه باهاش عکس و فیلم بگیرم ؟
اگه کامل سازگار نباشه بله

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 07 خرداد 1401، 02:33 ب‌ظ »
فکر می کنم حد اقل چیپستش ببینید چیه کمک کنه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #4 : 07 خرداد 1401، 05:49 ب‌ظ »

بنده یه گوشی موبایلی دارم که تقلبی هستش و سیستم عاملی که روش نصب هست زیاد جالب نیست میخواستم سیستم عاملش رو تغییر بدم

بلکه میخوام یه سیستم عامل مثل لینیج‌اواس ( LineageOS ) نصب کنم و بتونم برنامه های اندرویدی رو روش اجرا کنم

از اونجایی که دوستان میگن حتما باید مدل گوشی مشخص باشه و بعد باید کاستوم رام مخصوص خودش رو نصب کنم

خوب این گوشی که دست من هست تقلبیه یعنی روش نوشته گوشی samsung A22 اما خود گوشی و مشخصاتش با گوشی A22 واقعی مطابقت نداره

الان باید چیکار کنم ؟ لطفا مرحله به مرحله بهم بگید یا اگر جایی ویدیو آموزشی وجود داره ( انگلیسی یا فارسی فرقی نمیکنه ) بهم معرفی کنید تا برم ببینم

در ضمن یه سری سوال دیگه هم داشتم :

اگر میشه بصورت خلاصه بگید که مزایا و معایب نصب یه سیستم عامل رو گوشی چی هستش؟
سلام
به رامی که روش نصبه دسترسی داری؟ (فایلش رو داری؟)

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #5 : 08 خرداد 1401، 04:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام

نه متاسفانه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 08 خرداد 1401، 04:43 ب‌ظ »
فکر نمیکنم بتونید روی این گوشی کاری کنید مگه اینکه روت و همه چی رو شخصی کنید از نرم افزار ها تا تم و...
رامش رو میتونید توی اینترنت پیدا کنید ؟ فکر کنم راهی هست که از خودش استخراج کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #7 : 08 خرداد 1401، 09:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام

نه متاسفانه
ببین تنها کاری که می‌تونستی بکنی اینه که رام خودش با رام مورد نظر رو به یه سری از ابزار ها بدی تا برات پورت کنن
اگه میتونی از فایل سیستم ها با adb بک آپ بگیر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 08 خرداد 1401، 10:01 ب‌ظ »
به کی بده؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #9 : 09 خرداد 1401، 12:27 ق‌ظ »

...
سلام. بعیده بتونی کاری انجام بدی. تا زمانی که کد منبع کرنل توسط کمپانی سازنده منتشر نشه کسی نمی‌تونه کاستوم رام واسه‌ش بسازه. توزیع لینوکسی که پیشکش! که خب a22 سامسونگ خودش یه گوشی اقتصادیه و توانایی متوسط رو به پایین داره و زیاد مطلوب هکرها نیست، چه برسه به یه replicaـی بی نام و نشون.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 خرداد 1401، 11:45 ق‌ظ »
به کی بده؟
یک ابزار تحت ترمینال ویندوزی که رام گوشی رو داشته باشی میتونه رام دیگه رو بگیره کاری کنه که روی گوشی نصب بشه
که چیز درست حسابی و عملی نیست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 09 خرداد 1401، 12:17 ب‌ظ »
اصلاً به این سادگی‌ها نیست!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #12 : 09 خرداد 1401، 09:53 ب‌ظ »
به کی بده؟
خودم تست کردم عملی هست
البته روی هر رامی نمیشه
روی رام های گوشی های دیگه تست کردم بوت نمیشه ولی لجیون او اس رو روش پورت کنیم میاد
خودم اندروید ۱۲ لجیون او اس رو روی سامسونگ S3 که برای ۱۰سال پیش هست رو پورت کردم و بدون هیچ باگی اومد حالا دیگه بقیش با خودتون
https://www.gsm-developers.com/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9/
افرادی که تجربه ندارن به هیچ عنوان از این کارها نکنن یا حداقل روی گوشی های کم ارزش و قدیمی این کار رو انجام بدن چون دستکاری بوت لودر و فایل های سیستمی گوشی می‌تونه حتی باعث روشن نشدن گوشی بشه (مثل سوختن هارد، به هم خوردن امضا های سخت افزاری گوشی، به هم خوردن بوت فایل ها و...) و مسئولیتش با خودتونه!
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1401، 10:01 ب‌ظ توسط Dr.Code »