انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نمایش پیام Hotspot Login هنگام شروع به کار سیستم  (دفعات بازدید: 1111 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فکر نکنم این مشکل از nginx یا یه وب‌سرور باشه. من هم قبلا این رو توی اوبونتو دیدم در حالی که هیچ وب‌سروری نصب نبود.
معمولا وقتی می‌اومد که به یه شبکه وصل میشدم که به اینترنت وصل نبود.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
وب سرورها عموما روی پورت(درگاه)های ۸۰ یا ۸۰۸۰ سرویس می‌دهد.
در گام اول می‌تونید بررسی کنید آیا سرویس دهنده‌ای روی این پورت‌ها دارید یا نه.
sudo netstat -tulpen
یا نصب بودن nginx روی سیستم را بررسی کنید.
apt-cach policy nginx

می‌دونم که netstat منسوخ حساب می‌شه و باید به جاش از ss استفاده کرد ولی دستوری که دقیق معادل اون باشه پیدا نکردم.

نقل‌قول
NOTES
       This program is mostly obsolete.  Replacement for netstat is ss.  Replacement for netstat -r is ip route.  Replace‐
       ment for netstat -i is ip -s link.  Replacement for netstat -g is ip maddr.

ویرایش

دستور زیر معادل netstat است و پورت‌هایی که در حالت شنیدن هستند نشان می‌دهند.

$ sudo ss -tulpn

« آخرین ویرایش: 29 تیر 1401، 10:36 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
فکر نکنم این مشکل از nginx یا یه وب‌سرور باشه. من هم قبلا این رو توی اوبونتو دیدم در حالی که هیچ وب‌سروری نصب نبود.
معمولا وقتی می‌اومد که به یه شبکه وصل میشدم که به اینترنت وصل نبود.
برای من هم همین اتفاق افتاده!

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64

از یک توزیع لایو استفاده کنید، اگر در آنجا مشکلی نداشتید ، مشکل از سیستم اصلی اتان است.
ولی اگر در آنجا هم مشکل داشتید ، مشکل از اینترنته.

به جای توزیع لایو سیستم رو آپگرید کردم. و دوباره داونگرید هم کردم. فکر کردم از تنظیمات dns شکن باشه که از اون هم نبود. نمیدونم دیگه کجا رو چک کنم

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 776
  • Debian + Mate
آیا برای اینکه این موضوع را در یک سیستم لایو امتحان نمایید، حجم بالایی از زحمت اعم از نصب و تنظیم و... غیره را می طلبد، که اینکار را نکردید؟
یا اساسا این کار بنا به ساز و کار سیستمتان ، امکانپذیر به شبیه سازی در یک محیط لایو نیست؟

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
آیا برای اینکه این موضوع را در یک سیستم لایو امتحان نمایید، حجم بالایی از زحمت اعم از نصب و تنظیم و... غیره را می طلبد، که اینکار را نکردید؟
یا اساسا این کار بنا به ساز و کار سیستمتان ، امکانپذیر به شبیه سازی در یک محیط لایو نیست؟

وقتی اوبونتو نصب میکنیم گزینه try داره و من اونجا همچین پیامی ندیدم. اگر هدف از چک کردن روی یک توزیع لایو چک کردن اینترنت و شبکه اتصال هستش که باید عرض کنم خدمتتون من روی سیستم اصلی خودم Debian نصب کردم با تلاش و کوشش فراوان و اونجا همچین پیامی رو ندیدم. لپ ناپ رو هم گفتم خدمتتون که ورژن سیستم عامل رو عوض کردم همون پیام صادر میشه. مشکل از شبکه نیست چون هم با نت مخابرات و هم با نت ایرانسل روی هر دو سیستم چک کردم. فقط روی اوبونتو اوایل هنگام لاگین این پیام میومد. الان بعضی وقت ها موقع لاگین پیام رو نشون نمیده. یهو دیدی وسط کار دلش خواست این پیام رو نشون میده. اینطوری هم نیست که هی پشت سر هم بهم پیام بده. بیچاره کل مدتی که روشنه یه بار پیام میده. شاید بعضی وقت ها پیامم نده. چون چک کردم جدیدا خیلی کمتر نشونش میده. ولی اصل داستان واسم مبهم مونده که چرا و کدوم برنامه باعث همچین چیزی میشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
نگفتید nginx نصبه یا نه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
نگفتید nginx نصبه یا نه ؟
خیر من برنامه ی nginx رو نصب نکردم و فقط با docker فایل image رو دانلود کردم و ازش استفاده کردم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
توی ترمینال بزنید nginx ببینید خروجیش چیه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com