انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شبیه ساز اندروید برای اوبونتو 22.04  (دفعات بازدید: 1436 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرگون

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 263
  • 我是氩
پاسخ : شبیه ساز اندروید برای اوبونتو 22.04
« پاسخ #15 : 26 تیر 1401، 05:43 ب‌ظ »
.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1401، 05:56 ب‌ظ توسط Argon »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. انجمن دکمه تشکر نداره

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 26 تیر 1401، 05:50 ب‌ظ »
یک سوال دوستان شما هم مشکل اجرای App image رو در اوبونتو ۲۲.۰۴ دارید؟ واسه رفعش چیکار کنم؟
سوال جدید رو توی یه موضوع دیگه مطرح کنید.

۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی ربطی به سنگین بودن نرم‌افزار ندارد و به مدل پردازنده  ربط دارد.
اگر پردازنده  شما ۶۴ بیتی است باید ۶۴ بیتی  را نصب کنید و اگر ۳۲ بیتی ، ۳۲ بیتی را نصب  کنید.
البته میشه نسخه ۳۲ بیتی رو همراه پردازنده ۶۴ بیتی استفاده کرد چون معماری x86، سازگاری عقب‌رو داره.

دوستان این ارور چیه؟

E:Could not get lock/var/lib/dpkg/lock-fronttend. it is held by process 5148 (aptd)
توی یه موضوع دیگه بپرسید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #17 : 26 تیر 1401، 05:52 ب‌ظ »
میگه که فایل var/lib/dpkg/lock-fronttend/ توسط پروسه شماره 5148 قفل شده

با دستور زیر اون پروسه رو بکشید
kill -9 5148بعد دوباره اون دستوری که میخوایید رو وارد کنید
نه!! اون دستوری که گذاشتید می‌تونه سیستم رو بفرسته هوا.
قبلا یه جا در موردش گفتم که چرا ممکنه اینجوری بشه. اگه پیداش کنم، لینکش رو اینجا میذارم.

ویرایش:
این لینکش هست.
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154735.msg1212443#msg1212443
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1401، 06:17 ب‌ظ توسط Dragon- »

آفلاین Programmer-hack

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
  • Math means numbers and numbers mean life
« پاسخ #18 : 26 تیر 1401، 08:03 ب‌ظ »
خیلی ممنون از تمام دوستان
ولی فکر کنم یک باگ بوده چون من تا توزیع رو بروز کردم درست شد

آفلاین آرگون

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 263
  • 我是氩
« پاسخ #19 : 26 تیر 1401، 08:11 ب‌ظ »
باگ نبوده
اون خطا میگه که فایل var/lib/dpkg/lock-fronttend/ توسط پروسه شماره 5148 قفل شده
معمولا این اتفاق وقتی میفته که dpkg در حال استفاده باشه
dpkg این فایل رو قفل میکنه تا وقتی در حال استفاده هست نشه دوباره ازش استفاده کرد که باعث خرابی سیستم نشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. انجمن دکمه تشکر نداره

آفلاین Programmer-hack

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 26 تیر 1401، 08:22 ب‌ظ »
باگ نبوده
اون خطا میگه که فایل var/lib/dpkg/lock-fronttend/ توسط پروسه شماره 5148 قفل شده
معمولا این اتفاق وقتی میفته که dpkg در حال استفاده باشه
dpkg این فایل رو قفل میکنه تا وقتی در حال استفاده هست نشه دوباره ازش استفاده کرد که باعث خرابی سیستم نشه

حالا که گفتید dpkg یادم اومد که بعد آپدیت ی اروری توی ترمینال داده بود که با کد زیر رفعش کردم شاید با کد زیر اون ارور هم رفع شده

sudo dpkg --configure -a

دوستان اندروید x86 رو روی ویرچوال باکس نصب کردم
روی عکس زیر مونده و تکون نمی خوره

« آخرین ویرایش: 26 تیر 1401، 08:30 ب‌ظ توسط Programmer-hack »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #21 : 27 تیر 1401، 04:35 ب‌ظ »
این یه باگ نبوده. یه پردازش دیگه داشته از dpkg استفاده می‌کرده، در نتیجه شما نمی‌تونستید از اون استفاده کنید.
وقتی یه نمونه از dpkg در حال اجرا باشه، یه فایل قفل میشه تا اگه یه نمونه دیگه dpkg خواست اجرا بشه، متوجه بشه که یه نمونه از dpkg داره یه کاری انجام میده. این سازوکار برای جلوگیری از تداخل کار اونها هست.

فکر نکنم بخواهید همزمان دوتا نمونه dpkg در حال کار باشند و یکی یه بسته رو نصب کنه و اون یکی، همون بسته رو پاک کنه. یا هر دو، بسته‌هایی نصب کنند که با هم تداخل دارند یا خیلی پیشامد‌های دیگه.

حالا که گفتید dpkg یادم اومد که بعد آپدیت ی اروری توی ترمینال داده بود که با کد زیر رفعش کردم شاید با کد زیر اون ارور هم رفع شده
sudo dpkg --configure -a
اول از همه، این یه دستور هست.
بعد اینکه اگه اون فایل هنوز قفل می‌بود، dpkg اصلا اون چیزی که بهش گفتید رو اجرا نمی‌کرد.
این دستوری که زدید، باعث شده dpkg تمام بسته‌های باز شده ولی پیکربندی نشده رو پیکربندی کنه. ربط خاصی به اون فایل lock نداره.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل نصب یه بسته deb، می‌تونید man مربوط به dpkg رو ببینید.

احتمالا اون خطایی که موقع بروزرسانی توی ترمینال دیدید، به خاطر فرستادن سیگنال SIGKILL به پردازش 5148 بوده.

اگه یکم صبر می‌کردید تا کار پردازش 5148 تموم میشده، اونوقت می‌تونستید خیلی راحت از APT و dpkg استفاده کنید.
احتمالا اون پردازش داشته اوبونتو رو بروزرسانی می‌کرده. (چون dpkg رو اجرا کرده بوده)

در حالت کلی، اگه چنین خطا‌هایی می‌بینید که یه فایل lock مربوط به مدیربسته توسط یه پردازش قفل شده، یکم صبر کنید تا کار اون پردازش تموم بشه. همون موقع SIGKILL بهش نفرستید.

آفلاین Programmer-hack

• Full Member
  • *
« پاسخ #22 : 28 تیر 1401، 06:35 ب‌ظ »
این یه باگ نبوده. یه پردازش دیگه داشته از dpkg استفاده می‌کرده، در نتیجه شما نمی‌تونستید از اون استفاده کنید.
وقتی یه نمونه از dpkg در حال اجرا باشه، یه فایل قفل میشه تا اگه یه نمونه دیگه dpkg خواست اجرا بشه، متوجه بشه که یه نمونه از dpkg داره یه کاری انجام میده. این سازوکار برای جلوگیری از تداخل کار اونها هست.

فکر نکنم بخواهید همزمان دوتا نمونه dpkg در حال کار باشند و یکی یه بسته رو نصب کنه و اون یکی، همون بسته رو پاک کنه. یا هر دو، بسته‌هایی نصب کنند که با هم تداخل دارند یا خیلی پیشامد‌های دیگه.

sudo dpkg --configure -a
اول از همه، این یه دستور هست.
بعد اینکه اگه اون فایل هنوز قفل می‌بود، dpkg اصلا اون چیزی که بهش گفتید رو اجرا نمی‌کرد.
این دستوری که زدید، باعث شده dpkg تمام بسته‌های باز شده ولی پیکربندی نشده رو پیکربندی کنه. ربط خاصی به اون فایل lock نداره.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل نصب یه بسته deb، می‌تونید man مربوط به dpkg رو ببینید.

احتمالا اون خطایی که موقع بروزرسانی توی ترمینال دیدید، به خاطر فرستادن سیگنال SIGKILL به پردازش 5148 بوده.

اگه یکم صبر می‌کردید تا کار پردازش 5148 تموم میشده، اونوقت می‌تونستید خیلی راحت از APT و dpkg استفاده کنید.
احتمالا اون پردازش داشته اوبونتو رو بروزرسانی می‌کرده. (چون dpkg رو اجرا کرده بوده)

در حالت کلی، اگه چنین خطا‌هایی می‌بینید که یه فایل lock مربوط به مدیربسته توسط یه پردازش قفل شده، یکم صبر کنید تا کار اون پردازش تموم بشه. همون موقع SIGKILL بهش نفرستید.

ممنون از اینکه وقت گذاشتید

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #23 : 28 تیر 1401، 07:14 ب‌ظ »
لازم نیست از همه اون ارسال طولانی نقل‌قول کنید.  از اونجایی زیر همون ارسال جواب دادید، اصلا نیازی به نقل‌قول نبوده.