انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نمایش گزینه‌های توسعه دهنده در تنظیمات اندروید (حل نشد)  (دفعات بازدید: 2105 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نه. با اون نمی‌شه. microg فقط برای GPS و GMS کاربرد داره. تازه استفاده از همون هم نقض غرضه. چون microg هم به گوگل وصل می‌شه در نهایت.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
گنوی موبایل و گنوی دسکتاپ نداریم. یه گنو داریم که همه‌جا اجرا می‌شه. مثلاً عکس‌های صفحهٔ کاربراتور رو ببین:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Carburetor
[/quote]خب بهتر اینجوری محشر میشه فکر کنید یه سیستم که گنو باشه برنامه هاشو اجرا بکنه ائیکیشن های اندروید هم اجرات بکنه دقیقا کی بدم میاد فقط اکر ساختید حتما j7 prime2 فراموش نشود اولین نصب کننده خودم خواهم بود
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
آرتین حقیقتش اینه که ساخته شده :) و کلی توزیع برای تلفن همراه هم داریم، ولی خب متاسفانه پشتیبانی خوبی از گوشی های اندرویدی ندارن بیشتر موقع(شاید مشکل خود گوشی هاست نمیدونم) درکل گنو روی تلفن همراه میتونیم با گنو بر روی رزبری پای یا برد های arm64 مقایسه کنیم! که خب بینظیره فکر کن گوشیت اگه یه درگاه داشته باشه میتونی بهش موس و کیبورد وصل کنی، یا با استفاده از box64 و box86 روش استیم نصب کنی!(البته قطعا خیلی مشکلات داره) و در نهایت با نصب گنو بر روی تلفن همراه یه آزادی جالب داری مثل pc

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
گنو برای موبایل قابلیت اجرای اپیکیشن گنو دسکتاپ داره؟
گنوی موبایل و گنوی دسکتاپ نداریم. یه گنو داریم که همه‌جا اجرا می‌شه. مثلاً عکس‌های صفحهٔ کاربراتور رو ببین:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Carburetor
برای خودم هم سوال بود
این که فوق العاده است یک پارچگی محض !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
من الانم راحت و بدون مشکل کیبورد و موس وصل میکنم همزمان میندازم روی مانیتور تازه خوبه سری اس سامسونگ رو ندارم مگر نه با قابلیت dexهیچ نیازی به کامپیوتر نداشتم
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کلی توزیع برای تلفن همراه هم داریم، ولی خب متاسفانه پشتیبانی خوبی از گوشی های اندرویدی ندارن بیشتر موقع(شاید مشکل خود گوشی هاست نمیدونم)
مشکل در این‌جا هم گوگله که خیلی از راه‌اندازها از جمله مدیر نیروی اندروید رو از لایهٔ hal که مستقیم با لینوکس در ارتباط بوده، برده تو لایهً apex که زیر bionic قرار می‌گیره و دیگه بقیه نمی‌تونن ازش استفاده کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
خب تماما آزاد نباشه چی؟یه بخش کوچیک غیر آزاد باعث جاسوسی میشه؟
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
بحث همش ازادی نیست بحث ازادی هم فقط جاسوسی نیست !
میگه کسی غیر گوگل نمی‌تونه استفاده کنه
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1401، 01:35 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
نقل‌قول
مشکل در این‌جا هم گوگله که خیلی از راه‌اندازها از جمله مدیر نیروی اندروید رو از لایهٔ hal که مستقیم با لینوکس در ارتباط بوده، برده تو لایهً apex که زیر bionic قرار می‌گیره و دیگه بقیه نمی‌تونن ازش استفاده کنن.
عجب فکر نمیکردم به سیستم عامل مربوط باشه، تصوری که از ارتباط سخت افزار و سیستم عامل داشتم این بود که سخت افزار خودش رو به سیستم عامل ارائه میده و سیستم عامل هم اون رو مدیریت میکنه و تنها مشکلی که ممکنه باشه راه انداز هست، که اونم دلیلش اینه که بدون اون سیستم عامل راه ارتباطی با سخت افزار نداره..

نقل‌قول
من الانم راحت و بدون مشکل کیبورد و موس وصل میکنم همزمان میندازم روی مانیتور تازه خوبه سری اس سامسونگ رو ندارم مگر نه با قابلیت dexهیچ نیازی به کامپیوتر نداشتم
اره هیجان انگیزه ولی بخش هیجان انگیز ترش برای گنو لینوکس هست خب مشخصه چرا چونکه گنو لینوکس کلی برنامه پیشرفته و مخصوص pc داره و خیلی کاربردی هستند، برای مثال من گنو لینوکس و اندروید رو بر روی سیستمم ریختم ولی اصلا با اندروید نمیتونستم به عنوان یه سیستم عامل pc استفاده کنم، برای مثال برنامه های خفن میشه بلندر، محیط های مختلف، نرم افزار های بسیار ویرایش عکس و ویدیو، و خلاصه خیلی چیزا(:

ویرایش: ایده خوبی میشه برای افرادی که پول کافی برای خرید رایانه شخصی ندارند میشه در آینده یک دستگاه تلفن همراه خرید با کاربری هم رایانه هم تلفن همراه
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1401، 09:41 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چرا آینده؟ همین الآنش هم می‌شه.
راست نکس‌داک رو هم ببینید: https://nexdock.com/explore-nexdock

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
امیداوارم از این بیاد ایران اگرم نیومد یه گوشی دکس دار بخرم واقعا بی نیاز میشم حداقل شخص خودم البته کاشکی برنامه های سه بعدی برای اندروید بیاد و البته IDEهای توسعه اپیکیشن یه سوال برام پیش اومده چرا یه اپیکیشن درست بدای برنامه نویسی اندروید توی اندروید نداریم؟
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
Termux + Vim !
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
امیداوارم از این بیاد ایران اگرم نیومد یه گوشی دکس دار بخرم واقعا بی نیاز میشم حداقل شخص خودم البته کاشکی برنامه های سه بعدی برای اندروید بیاد و البته IDEهای توسعه اپیکیشن یه سوال برام پیش اومده چرا یه اپیکیشن درست بدای برنامه نویسی اندروید توی اندروید نداریم؟
دلایلی متفاوت و زیادی هست ولی خوب اگر ابزار اصلی فعلی توسعه برنامه‌های اندروید با جاوا و کاتلین را هم در نظر بگیریم میرسیم به اندروید استدیو و خوب اینقدر میم هست توی اینترنت که سنگین بودن بیش از حد این IDE حتی برای سیستم‌های قوی را هم مسخره کرده که نیاز به توضیح آن نیست. برای همین این نرم‌افزار برای PC هم بسیار سنگین است چه برسه به اینکه بخوایم روی دیوایسی مثل گوشی اونو اجرا کنیم.
در ضمن jdk و همچنین skdهای خود اندروید را هم نیاز داریم که نمی‌دونم با دستکاری‌هایی که روی کرنل لینوکسی اندروید شده آیا امکان اجرای این موراد هست روی این سیستم‌عامل یا نه.
از دلایل فنی بگذریم به دلیل اصلی میرسیم که چرا؟ چند نفر واقعا میخواهن از گوشی برای برنامه‌نویسی استفاده کنن؟ اونم وقتی ساعت‌ها ممکن پای کار باشن و به ابزارها بسیار دیگری وابسته، به همین خاطر هیچ شرکتی زیربار همچین کاری نمی‌رود و معمولا ساختن IDE برای اندرویدبا در نظر گرفتن رقابت با اندروید استدیو برای شرکت‌ها هم تقریبا غیر ممکن است چه برسه به گروه‌ها و افراد متفرقه...
پس تقریبا ادیتورها و IDEهایی که ما برای برنامه‌نویسی در اندروید داریم معمولا برای review و یا یک ادیت ساده در کد است نه برای کد زدن.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
البته باید این را هم در نظر بگیریم که با اومدن Flutter و React Native - Expo این مشکلات بیان شده را تا حد خیلی کمی می‌توان رفع نمود، مثلا حداقل بخضی از خروجی کدهای UI نوشته شده را می‌توان مشاهده کرد، ولی در آخر برای release و خیلی مسائل دیگه باز نیاز به سیستم داریم.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
اندروید استدیو سرطانه روی مک ام وان ویدیو ۴کی و ۸کی ادیت میشه کرد ولی توی شبیه ساز اندروید استدیو کم میاره فراتر از فاجعه از اون بدتر تحریم بودنه خودم بشخصه دنبال یه جایگزین هستم براش احتمالا یه تاپیک براش بزنم
_.hartin._