انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزین اندروید استدیو  (دفعات بازدید: 1423 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
پاسخ : جایگزین اندروید استدیو
« پاسخ #30 : 22 امرداد 1401، 12:21 ق‌ظ »
بله سریعتر هست، ولی آیا سرعت توسعه هم به اندازه راکت‌نیتیو و فلاتر سریع است؟

شاید این قیاس کمی زیاده‌روی باشد ولی دقیقا به سمتی دارد می‌رود که شما برای سرعت بیشتر اسرار به توسعه برنامه با اسمبلی را دارید، در صورتی که با زبان‌های سطح بالاتر بسیار راحت‌تر می‌توانید برنامه خود را پیاده‌سازی کنید، با این حال شما اسرار بر اسمبلی دارید به دلیل سرعت اجرای خیلی بالاتر، آیا این سرعت در سیستم‌های امروزی اینقدر مطرح است؟ بله یک موقع برنامه‌ای اینقدر حساس است یا در سطوح پایین‌تری قرار است اجرا شود که باید با اسمبلی نوشته شود ولی در همه موارد اینطور نیست. بازم میگم مثالم یکی زیاده‌روی بود ولی فکر کنم اصل منظورم را رساند.
دیگه خیلی وقت است که از فرگمنت ها به صورت قبل استفاده نمیشه(با navigation component استفاده می شد؟!) و الان هم کسی پروژه جدید شروع کنه نباید از فرگمنت استفاده کنه به خاطر اینکه رابط کاربری اندروید از xml به compose تغییر کرده و ضمن اینکه کامپوز با xml سازگار است و برای پروژه های قدیمی هم می توان کم کم به compose مهاجرت کرد

نوشتن رابط کاربری کامپوز مثل رابط کاربری ios  و flutter است

و اینکه کاتلین مولتی پلتفرم هم داریم و میشه برای android و ios کد زد فقط تفاوتش به این شکل است که قسمت منطقی برنامه با کاتلین نوشته میشه و قسمت رابط کاربری با کتاب خانه همان پلتفرم نوشت خوبی این قابلیت اینه که شما قسمت منطقی رو در پلتفرم های مختلف به اشتراک می گذارید و قسمت رابط کاربری رو از کتابخانه های همان پلتفرم استفاده می کنید که مزیتش اینه که می توانید همیشه از آخرین امکانات همان پلتفرم استفاده کنید(که فکر نمی کنم داخل flutter و react native به این صورت باشه و گاهی اوقات باید منتظر اپدیت جدید پلاگین ها باشید)

دیگر قابلیت های پیشرفته کاتلین که بماند
من compose فقط در موردش از اطرافیان شنیده بودم، الان که سرچ کردم دیدم خیلی قدرتمند است، بله شاید الان دیگه کاتلین با compose و آن امکان مولتی‌پلتفرمی که ارائه می‌دهد شاید بتوانیم در زمینه سرعت توسعه با فلاتر و react native در رقابت قرارشان دهیم و قیاس کنیم.
در مورد آخرین امکانات پلتفرم‌ها، چون فلاتر و react native اوپن‌سورس هستند سریع آن امکانات یا توسط خود هسته اصلی یا در قالب ماژول‌های جداگانه ارائه می‌شود، این‌ها هم نبود دوباره می‌شود از همان کاتلین بهره برد و خودمان آن آپشن جدید را به شکل نیتیو توسعه دهیم و محدودیتی در این مورد ندارد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 22 امرداد 1401، 12:21 ق‌ظ »

۱. بله. کسی که کاتلین بلد باشه، می‌تونه با همون سرعت و حتا سریع‌تر کد بومی بزنه.
۲. اگه من بخوای تأخیر اجرای ری‌اکت رو تحمل کنم، خب چرا کاره اصلاً؟ ترجیح می‌دم از وبش استفاده کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 22 امرداد 1401، 12:41 ق‌ظ »
چرا من نمیدونم شما چی میگید ! ، من ۵ روز در هفته دارم با اندروید استدیو نتیو کد میزنم فرگمنت و xml‌ هم میزنم ، این چیزایی که میگید از کجا اومد  :o
خوب دوست‌عزیز شما هم خودت داری میگی چند روز در هفته را دارید به شکل نیتیو کد می‌زنید، پس به قطع تجربه کافی را دارید، منظور بنده شخصی است که برنامه‌نویس است و می‌خواهد یک برنامه موبایلی هم توسعه دهد، خوب قرار نیست برای لیست کاستوم شده ساده کلی بیاد Adapter درست کنه و دردسر بکشه، سریع منطق JS متوجه میشه و در react native یه FlatList میزنه و آرایه دیتاشو بهش پاس میده، از اون‌ورم در قالب یه کال‌بک دیتا رو میگیره و به هر شکلی که می‌خواهد نمایشش می‌دهد.
در مورد بحث کنترل مموری در جاوا هم دقیقا یادم نیست که روی چه پروژه‌ای بود، ولی بحث این بود که یکم از ماهیت روتین برنامه داشت خارج می‌شد و قرار بود یک پروسسی با یک فرگمنت در پس‌زمینه باز بمونه، خود اون عملیات مشکلی نداشت، ولی فرگمنتی که باز قرار بود بمونه اذیت می‌کرد و رسما پیرمون کرد تا اومدیم این مشکل حل کنیم. در صورتی که مورد مشابهی که عرض کردم را در react native چند وقت پیش با یک پراپس اضافه به react navigation هندل کردیم.
تمام این‌ها در موقعی است که بنده فقط یک داکیومنت از react native خوندم و تونستم اینقدر سریع برنامه را توسعه دهم...

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #33 : 22 امرداد 1401، 10:32 ق‌ظ »
خوب دوست‌عزیز شما هم خودت داری میگی چند روز در هفته را دارید به شکل نیتیو کد می‌زنید، پس به قطع تجربه کافی را دارید، منظور بنده شخصی است که برنامه‌نویس است و می‌خواهد یک برنامه موبایلی هم توسعه دهد، خوب قرار نیست برای لیست کاستوم شده ساده کلی بیاد Adapter درست کنه و دردسر بکشه

برای اطلاعات بیشتر در مورد کامپوز اینجا رو مشاهده کنید https://developer.android.com/jetpack/compose 

دیگه از Adapter هم استفاده نمی کنند و از Column یا LazyColumn (برای لود لیست ها با اطلاعات  زیاد) استفاده می شود
اطلاعات بیشتر اینجا رو مشاهده کنید https://developer.android.com/jetpack/compose/lists#lazylistscope

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 22 امرداد 1401، 11:19 ق‌ظ »

۱. بله. کسی که کاتلین بلد باشه، می‌تونه با همون سرعت و حتا سریع‌تر کد بومی بزنه.
۲. اگه من بخوای تأخیر اجرای ری‌اکت رو تحمل کنم، خب چرا کاره اصلاً؟ ترجیح می‌دم از وبش استفاده کنم.
۱. والا تجربه‌ای با چیزای جدیدی که بهش اضافه شده مثل همین کامپوس و اینا ندارم، ولی خوب اگر واقعاً اینقدر سرعت توسعه بالاتر هست که بله استفاده از کاتلین معقول‌تر است.
۲. نه دیگه آقا تا این حد  ](*,) حتی اگه با اکسپو که واقعاً موتور وب را شبیه‌سازی می‌کند، هم برای react native برنامه را توسعه دهیم کارایی ده برابر بیشتر از وب به ما می‌دهد، این یکم زیاده‌روی است...

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 22 امرداد 1401، 11:20 ق‌ظ »
خوب دوست‌عزیز شما هم خودت داری میگی چند روز در هفته را دارید به شکل نیتیو کد می‌زنید، پس به قطع تجربه کافی را دارید، منظور بنده شخصی است که برنامه‌نویس است و می‌خواهد یک برنامه موبایلی هم توسعه دهد، خوب قرار نیست برای لیست کاستوم شده ساده کلی بیاد Adapter درست کنه و دردسر بکشه

برای اطلاعات بیشتر در مورد کامپوز اینجا رو مشاهده کنید https://developer.android.com/jetpack/compose 

دیگه از Adapter هم استفاده نمی کنند و از Column یا LazyColumn (برای لود لیست ها با اطلاعات  زیاد) استفاده می شود
اطلاعات بیشتر اینجا رو مشاهده کنید https://developer.android.com/jetpack/compose/lists#lazylistscope
خیلی ممنون، فکر کنم من یکم اطلاعاتم قدیمی شده ;D
حتماً در موردش می‌خونم، تشکر.