انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب g++ نسخه 5 از رویه سورس کد برای اوپن سورس  (دفعات بازدید: 367 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام دوستان برای یه  پروژه شبیه سازی  علمی احتیاج نصب g++  نسخه 5 هستم  و فایل نصبی وجود نداشت  و باید از رویه سورس کد انجام بدهم  و با دستور  sudo zypper   install-source   gcc-5   نصب کردم که پیکیچ رفته  تو روت ت  پوشه سورس الان  پوشه های مختلفی وجود داره  ونمی دونم با چه دستوری کامپایل  بشه یا بسازمش  اطلاعات دقیقق ندارم چیکار باید کنم بعد  داک واحدیم نبود تو پروژه  روی اون انجام بدهم  کسی میتونه یه راهنمای کنه ممنون میشم با دستورات make  و   configure  اشنا هستم ولی نمی دونم چجوری استفاده کنم  توزیع opensuse tumbleweed  هست

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
درود بر تو،

با همون نسخه g++ که توی مخزن هست، نمیتونی نرم‌افزار رو کامپایل کنی؟ بدون نیاز به اینکه از نسخه قدیمی g++ استفاده کنی.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
سلام دوست عزیز   این شبیه ساز دوتا نسخه داره  یه نسخه  رو گیت قرار  گرفته و کاملا با نسخه جدید  gcc  کامپایل میشه و مشکلی نداره  ولی  یه نسخه اپدیت شوده داره که هنوز رویه گیت قرار نگرفته و یه سری اپدیت های داشته  و  این پروژه ای اپدیت شوده  رو  برایمون فرستادن ولی  وقتی با دستور  cmake   میزنیم   که  فایل اجرای بده  که ایرورر  میده که عکسشو میفرستم و  اینکه  این نسخه   که به ما دادن  از قبل بیلد شوده بوده و تو کشش  cmake  نگاه کردم   باgcc-5-ar کامپایل شوده بعد میخواستم بدونم با کدوم دستور  میشه تو cmake  فایلهای که بیلد شوده رو پاک کرد  اگه میشه دوستان کمک کنید یه راهنمای بکنید بعد انگار خود طرف گفته  با gcc  خیلی مشکل داشته

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2587
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
حالا چرا می‌خوای نصب کنی حتما. فایلشو دانلود کن و بعدش path شو  به bin اضافه کن و کامپایلش کن و بعدش بزن پسشو از تو bin پاک کن. فقط نمی‌دونم که شدنیه یا نه. کنممیشه از دستور ln استفاده کرد
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
بنظرتون اسکریبتی  چیزی نوشته شوده براش نیست تو  git   جای پیدا کنم  که   install  کنه

• High Hero Member
  • *
فقط من نفهمیدم  که تو آخرش منظورت gcc هست یا g++

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
دوتاشو احتیاج داره  که تو ٔپروژه   ولی  بنظرم خطا  از هست gcc-5

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  توسورس کد همچین فایلی  بودinstall.texi2html که زده ام    یه  پوشه درست کرد  که تو پیوست  گذاشتم   که چندتا فایل  htmlبرای راهنمای گذاشته که بنظر میرسه  چجوری بشه نصب کرد مشکلم اینکه انگاری راهخای مختلفر برای نصب داره    binaries    ;  build  ;  configure  ;  test  ;finalinstall    چندتا دیگه ام هست بنظرم کلا این داک همش یه روش نصبه  کسی  اطلاعاتی داره  من پوشه گذاشتم ممنونم میشم  برسی کنید

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
حالا چرا می‌خوای نصب کنی حتما. فایلشو دانلود کن و بعدش path شو  به bin اضافه کن و کامپایلش کن و بعدش بزن پسشو از تو bin پاک کن. فقط نمی‌دونم که شدنیه یا نه. کنممیشه از دستور ln استفاده کرد
اینکار رو کردم ولی  یه سری دیپدینسی داره نمی دونم درست نوشتم یه سری ابزارم برای استفاده از   gcc-5  میخواهد که اونم باید دستی نصب بشه همش  gcc-5  نیست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
تا جایی که می‌دونم جی‌پلاس‌پلاس backward compatible است. یعنی نگارش ۱۲اش باید بتونه کدی که با ۵ کار می‌کرده رو ترجمه کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
سلام  ممنون از جوابتون  احتیاج به کمک داریم   حقیقتن یه پروژه ای شبیه ساز هستش   باید نصب بشه رویه سیستم بعد طرفم  برای پروژه ای دکترا میخواهد  و زمانشم کم  هست اگه از  دوستان کمکی   از دستشون برمیاد  کمک کنن هزینه اشم تقبل میشه فقط فوری هستش   خودم زمان زیادی گذاشتم      نتونستم نصب کنم پروژه  با  cmake    نصب میشه  فقط زمانش کمه ممنون میشم  کمکی از دستتون بمیاد انجام بدهین

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
-std در راهنمای gcc را مطالعه کنید.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
سلام ممنون از راهنمایتون   برنامه با c++14   نوشته شوده  چجوری میشه از این لابری استفاده کرد  اگه میشه یه خورده راهنمای  بکنینن ممنون میشم

• High Hero Member
  • *
-std=c++14