انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه اندازی تلگرام ( حل شد )‌  (دفعات بازدید: 705 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 620
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
راه اندازی تلگرام ( حل شد )‌
« : 02 تیر 1403، 10:31 ب‌ظ »
درود
تلگرام رو از store  دانلود و نصب کردم ولی میخوام حساب کاربری خودم رو متصل به گوشیم بکنم.اما به دلیل فیلترینگ نمیتونم نه از qrcode  و نه از پیامک استفاده کنم پروکسی هم نمیتونم بزنم نمیدونم منظورش از hostname چیه؟
خیلی لازم دارم البته میدونم پروکسی خطرناکه ولی فعلا مجبورم :'(
« آخرین ویرایش: 08 تیر 1403، 03:13 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1218
پاسخ : راه اندازی تلگرام
« پاسخ #1 : 02 تیر 1403، 11:15 ب‌ظ »
کاربراتور را نصب و راه‌اندازی کنید.
سپس از پراکسی از نوع socks5 که مهیا می‌کنه برای اتصال استفاده کنید.

کاربراتور

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
« پاسخ #2 : 02 تیر 1403، 11:35 ب‌ظ »
دقیقا متوجه نشدم منظورت چیه. اگر از پلی‌استور دانلود کردی که احتمالا روی گوشیت ابزار دور زدن سانسور رو داشتی. اگر در لینوکس مشکل اتصال داری که می‌توانی بسته tor را نصب کنی. بعد آن را از طریق systemctl اجرا کنی. در قسمت hostname آن را به طور پیشفرض با 127.0.0.1 جایگزین کن و برای پورت هم به طور پیشفرض 9050 کار می‌کند. پروتکل هم باید socks5 باشد.
اگر از qrcode نمی‌توانی استفاده کنی تنها را لاگین کردن کردن با کامپیوتر و گرفتن کد تایید از حساب تلگرام داخل گوشی‌ات هست. اگر هم تور متصل نشد احتمالا باید ‌پل بزنی.
~

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 02 تیر 1403، 11:40 ب‌ظ »
درود
من رو گوشیم تلگرام دارم با حساب خودم.اما میخوام حساب کاربری تلگرام که الان رو لپتاپ نصب کردم رو وصل کنم به گوشیم یه بار نصب کردم کاربراتور رو تویه اوبونتو ولی آخرش بد دردسری شد.
حتی تویه گیتهاب هم دنبال پروکسی گشتم ولی میخوام الصاق بکنم ( همون وقتی که میخواین از کلیپبورد انتقال بدید ) مینویسه که این پروکسی نیست.

تویه گوشیم بخش پروکسی ها ما فقط سرور داشتیم و چندتا چیز دیگه منظور از hostname  همون آدرس سرور نیست؟؟
« آخرین ویرایش: 02 تیر 1403، 11:41 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 02 تیر 1403، 11:41 ب‌ظ »
نقل‌قول
چرا؟ خود تلگرام پیام رو رمزنگاری می‌کنه. حالا اگه فیلتر نبود شرکت‌ارائه دهنده اینترنت هم نهایتا فقط می‌توانست بفهمه داری از تلگرام استفاده می‌کنی. ارائه‌دهنده پروکسی هم در همین حد می‌تواند متوجه شود، مگر اینکه از کلاینت غیر رسمی تلگرام استفاده کنی.
« آخرین ویرایش: 02 تیر 1403، 11:43 ب‌ظ توسط abc »
~

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 02 تیر 1403، 11:42 ب‌ظ »
تویه گوشیم بخش پروکسی ها ما فقط سرور داشتیم و چندتا چیز دیگه منظور از hostname  همون آدرس سرور نیست؟؟
دقیقا همونه
~

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 02 تیر 1403، 11:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
چرا؟ خود تلگرام پیام رو رمزنگاری می‌کنه. حالا اگه فیلتر نبود شرکت‌ارائه دهنده اینترنت هم نهایتا فقط می‌توانست بفهمه داری از تلگرام استفاده می‌کنی. ارائه‌دهنده پروکسی هم در همین حد می‌تواند متوجه شود، مگر اینکه از کلاینت غیر رسمی تلگرام استفاده کنی.
خب خیلی واضحه چندین نفر به یک سرور که معلوم نیست اصلا از کجا اومده ماله کیه یا چیکار میکنند وصل شدند و دارن اطلاعات خودشون رو از طریق اون سرور و شبکه رد وبدل میکنند ولی فیلترشکن ها اینطور نیستند و فرایند تونل کردن شکل میگیره و فقط ارسال کننده و فرستند خبر دارند چه اتفاقی افتاده و در چه حاله.

فقط چرا آدرس سرور اینطوریه خیلی طولانیه!!!
کسی هست یه پروکسی بهم من بده که وصل بشم تا الان چندتا رو از رو گوشیم زدم ولی فایده نداره.
نقل‌قول
کاربراتور را نصب و راه‌اندازی کنید.
سپس از پراکسی از نوع socks5 که مهیا می‌کنه برای اتصال استفاده کنید.

کاربراتور
بنده آرچ دارم  :P ولی سعی میکنم یه راهی برای این پیدا بکنم
« آخرین ویرایش: 02 تیر 1403، 11:51 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 03 تیر 1403، 12:05 ق‌ظ »
من هم همین الآن با برنامه تراکتور آشنا شدم که از قضا در مخزن دبیان هم موجود هست (تشکر از آقای بهزادی). اگر رو آرچ هستی فکر کنم همون ‌tor رو نصب کنی کارت راه می‌افتد. با systemctl فعال و اجراش کن با همون آدرس و پورت و پروتکلی که گفتم وصل شو.
به غیر از شبکه‌ی تور تقریبا همه‌شون می‌توانند بفهمند به چه سایت‌هایی سر می‌زنی. به هر حال وقتی داری از چیزی مثلل سایفون استفاده می‌کنی اول به سرور آن‌ها وصل می‌شوی و بعد به سایت مورد نظرت.

شبکه تور هم اینجوری است که سرور اول می‌تواند بفهمد تو به شبکه تور وصل شدی ولی اینکه برای چه منظوری، نه. سرور دوم نه. سرور سوم هم می‌تواند متوجه شود که یک نفری در دنیا (که نمی‌داند چه کسی است و چه آی‌پی‌ای دارد) قصد دارد به فلان سایت متصل شود.
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1403، 12:10 ق‌ظ توسط abc »
~

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 03 تیر 1403، 07:19 ق‌ظ »
بنده خودم مرورگر تور دارم و اینکه الان دارم چک میکنم tor-prompt دارم.

https://wiki.archlinux.org/title/tor#Installation

الان خودم نصبش کردم  \\:D/ حالا بزارید مستنداتش رو بخونم
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1403، 07:27 ق‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 03 تیر 1403، 01:05 ب‌ظ »
خب ممنون میشم یکی راهنمایی بکنه که این تور چطور کار میکنه من فقط با مرورگرش کار کردم و همون هم برام کافی بود.
اصلا این تور کمکی به من میکنه؟؟ خیلی سریع باید تلگرام رویه لپتاب رو به حساب کاربری خودم در گوشیم متصل نگه کنم.
هیچ جایگزین دیگه ایی نیست؟؟! که هم آزاد باشه هم به تلگرام وصل بشه( بدون پروکسی و فیلترشکن )
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 03 تیر 1403، 01:50 ب‌ظ »
بسته tor (نه tor-browser) در پس‌زمینه اجرا می‌شود (یعنی بر خلاف مرورگر تور شما برنامه‌ی گرافیکی ندارید). وفتی آن را نصب کردید با دستور:
systemctl enable tor
systemctl start tor
آن را اجرا می‌کنید و بعد در تلگرام با آدرس 127.0.0.1 و پورت 9050 و پروتکل sosck5 متصل می‌شوید. اگر باز متصل نشدید احتمالا نیاز به اضافه کردن پل دارید. بسته obfs4proxy را نصب کنید و بعد با یک ویرایشگر متن فایل زیر را باز کنید.
/etc/tor/torrc
بعد برای نمونه مقادیر زیر را در انتهای آن قرار دهید:
UseBridges 1
ClientTransportPlugin obfs4 exec /usr/bin/obfs4proxy

obfs4 84.220.176.170:8001 4BF2C7BEA50EB669D96F910A8FE1473A59C028AD cert=67tjXizvU6hjIRuJERibt3EnC68Z9ocTfagSdPVOO4fd+hcXS4SusdTbxfpVGvYpyFkvcQ iat-mode=0
پل‌ها را هم که میتوانید از طریق ایمیل یا خود مرورگر تور دریافت کنید.
در پایان:
systemctl restart tor

ضمنا جایگزینی بهتر و امن‌تر از تور سراغ ندارم. اگر هم از sudo استفاده می‌کنی که قبل از همه‌ی دستورات sudo بزن.
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1403، 02:30 ب‌ظ توسط abc »
~

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 تیر 1403، 02:34 ب‌ظ »
همچین بسته وجود نداره ولی حتی تویه AUR هم زدم اسم همین بسته رو زده:
error: target not found: obfs4proxy
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 03 تیر 1403، 03:31 ب‌ظ »
نهایتا پیشفرضم این بود که داری از اوبونتو استفاده می‌کنم (چون تا جایی که می‌دانم این پکیج در مخزن‌ اوبنتو هم هست). اگر تو مخزن آرچ نیست احتمالا باید از AUR استفاده کنی (فکر کنم باید اونجا بشه پیداش کرد). باید نگاه کنم. ولی خب بقیه مراحل نباید فرقی داشته باشه. (اگه تونستی نصب کنی که هیچ، ولی اگر نشد بذار شب ببینم می‌تونم رو یه وی‌پی‌اس یه چیزی اجرا کنم تا کارت راه بیفتد یا نه.)
~

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 508
« پاسخ #13 : 03 تیر 1403، 05:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
خود تلگرام پیام رو رمزنگاری می‌کنه.
تلگرام همیشه می‌تونه پیام‌ها رو بخونه. رمزنگاری پیام‌ها فقط در گفتگوی محرمانه کار می‌کنه.

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 03 تیر 1403، 06:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
تلگرام همیشه می‌تونه پیام‌ها رو بخونه. رمزنگاری پیام‌ها فقط در گفتگوی محرمانه کار می‌کنه.
اینکه صد البته. ولی منظورم رمزنگاری از کلاینت به سرور بود که باعث می‌شود شرکت ارايه‌دهنده اینترنت یا پراکسی‌ای که به آن وصل می‌شوید قادر به خواندن پیام‌ها نباشد (البته به طور عادی، یعنی اگر همه‌چیز درست برقرار شده باشد).
~