انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افرار های آزاد جایگزین نرم افزار های انحصاری  (دفعات بازدید: 706 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
سلام خیلی از کاربرای ویندوزی به ویندوز علاقه مندن بخاطر نرم افزار های انحصاریش من این موضوع رو ایجاد
کردم تا دیگه کاربر های گنو لینوکس نیاز نباشه برای گرفتن برنامه های آزاد و بدرد بخورشون کلی بگردن و کلی اطلاف وقت کنن لطف کنید و شما هم برنامه های که استفاده کردید و راضی بودید رو به ما هم بگید.
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
بلندر جایگزین 3dmax و غیره

بلندر یک نرم افزار مدلسازی حرفه ای
آزاد و متن باز هست که هم از نظر کیفی
خارق العاده هست باید برنامه میشه مدلسازی
کرد انیمیشن سه بعدی و دو بعدی درست کرد
و ویراش  فیلم تولید تکسچر و ... این نرم افزار با داشتن پلاگین های
فراوان کار کاربران را راحت تر کرده و باعث بازدهی
بهتر می شه این نرم افزار از  انواع فرمت های سه بعدی پشتیبانی می کند.
در کل این برنامه بسیار بهینه هست و به سیستم خیلی فشار
نمی یاره.

من خودم از بلندر یک سالی هست که استفاده می کنم و
کاملا ازش راضی هستم و هیچ باگی هم توش نه دیدم
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
godot engine
یک موتور بازی ساز آزاد متن باز
که با زبان سی پلاس پلاس نوشته شده
از opengl , opengles ,vulkan برای رندر استفاده می کنه از openxr برای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده استفاده می کند برای گرافیک بهتر از HDR استفاده می کند در بخش شیدر ها بسیار قدرتمند است و یک ویژوال اسکریپت برای شیدر ها دارد و کار را راحت تر می کند
با زبان های (++gdscript , c#,c)و غیره می شه برنامه نویسی کرد
از سیستم پارتیکال پیشرفته استفاده می کند خروجی با انواع پلتفرم ها می شود گرفت قابل اجرا روی انواع سیستم(pc - موبایل - مک او اس - ای او اس -وب و...) قابلت شخصی سازی تم دارای یک ولوم فوگ پیشرفته
و هزاران قابلت و مزیت دیگه که این موتور داره علاوه بر این این موتور اخیرا
سرعت پیشرفتش افزایش یافته و نسخه ها پشت سر هم منتشر می شوند که هر کدام
نسبت به نسخه ی قبل خیلی پیشرفت می کنند. چند روز پیش نسخه ۴.۳ منتشر شد و این نسخه پیشرفت های زیادی کرد و بهینه تر از نسخه های قبلی شد امیدوارم توی دبیان ۱۳ godot( 4.3) رو بزارند
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1403، 04:23 ق‌ظ توسط ehsanavy »
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
همزمان با بلندر میشه استودیوی بلندر هم معرفی کرد که سال‌هاست با بلندر فیلم میسازه و فایل‌های منبع اون‌ فیلم‌ها (تا جایی که دیدم) آزاده. یعنی می‌تونید فایل‌های منبع اون رو بردارید، تغییر بدید و دوباره رندر کنید. یا از اون‌ها در پروژه‌های دیگه استفاده کنید.

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
Drawingیک برنامه ی ویرایشگر متن  آزاد و متن باز ساده و تر تمیز(با آپگریت های خودکار ??? بدون اینکه دستور آپگریت بدم خودش برای خودش بروز میشه)جایگزین پینت ویندوز البته با ابزار های که اخیرا بهش اضافه شده کامل تر و بهتر شدهبا پایتون نوشته شده از نظر سرعت خوبه و هیچ وقت ندیدم لگ بزنه رابط کابری ساده تمیز و خوبی دارهچند سالی هست ازش استفاده می کنم و ازش راضی هستم فکر کنم موندگار ترین برنامه ای هست که داشتمبرای کسانی که یک برنامه نقاشی ساده سبک تمیز می خواهند مناسبه

اللهم عجل ولیک الفرج