انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برتریهای ویندوز بر لینوکس ؟  (دفعات بازدید: 9822 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mah454

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
پاسخ به: برتریهای ویندوز بر لینوکس ؟
« پاسخ #15 : 28 دی 1389، 03:45 ب‌ظ »
نقل‌قول
این لینوکس هست که کاربر هاش را انتخاب می کند
ببخشید ! آدرس خانه یا محل کار و یا بهتره بگم آدرس هارد دیسک شخصی شما رو چجوری پیدا کرد ؟  شما بهش آدرس دادید یا اون اومد شما رو پیدا کرد !
کی گفته لینوکس کاربراش رو انتخاب می کنه !؟ این حرف چه معنی میده ؟
یعنی اگه یک کاربر لینوکس رو روی سیستم خودش نصب کنه و بعد ببینه که به هر دلیلی نمیتونه باهاش کار کنه یعنی لینوکس اون کاربر رو نپسندیده و ردش کرده ؟ یا اینکه این کاربره که با انتخاب و دانش خودش از سیستم عامل های مختلف یکی رو انتخاب می کنه ؟
به قول یکی از دوستان :
نقل‌قول
میزان توانایی سیستم عامل ویندوز برابر ابزارهایی است که شرکت ماکروسافت روش گزاشته .
ولی میزان توانایی سیستم عامل لینوکس برابر با دانش و توانایی شخصی هر فرد .

و اما نکته دوم :
کی میگه کار کردن با ویندوز راحت تر از لینوکسه ؟
این آقایان خسته نمیشن هر ماه ویندوز عوض می کنند و بعدش کلی نرم افزار روش نصب می کنند ؟
شما با استفاده از ویندوز حتی نمی توانید از یک CD ایمیج بگیرید . برای یک همچین کاری حتما باید از نرم افزارهایی مثل Nero یا CloneCD استفاده کنید . تازه برای نصب اینها هم باید کلی وقت خرج کنید !
اصلا این افرادی که اینگونه اظهار نظر میکنند چه مدت سابقه کار کردن با لینوکس رو دارند ؟ یک روز ، یک ماه ، یا بشتر ؟
اصلا شاید بهتره که سوالم رو اینجوری بپرسم :
سیستم عامل بدون در نظر گرفتن نرم افزار های اضافی که بعدن روش نصب میشه رو با هم مقایسه کنید :
البته خواهش میکنم این مقایسه رو برای کاربرانی با دانش یکسان انجام دهید .
۱) میز کار
۲) مدیریت سیستم عامل
۳) مدیریت شبکه
۴) مدیریت و توانایی سرویس ها
۵) امنیت

حالا نتیجه این مقایسه رو ملاحظه کنید .
جالب خواهد شد :)
« آخرین ویرایش: 28 دی 1389، 03:48 ب‌ظ توسط mah454 »

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
« پاسخ #16 : 29 دی 1389، 04:12 ب‌ظ »
دنیای لینوکس خیلی بزرگه از گوشی موبایل گرفته تا سرورها و ابررایانه ها بهتر بگی تفاوت ویندوز سون با کدام توزیع لینوکس :ابونتو سوزه ... و بعد با چه نسخه ای و در اخر در کدام قسمت .
ps3 هم سیستم عاملش لینوکسه ایا کسی بد اون رو گفته؟

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #17 : 29 دی 1389، 05:23 ب‌ظ »
سلام و عشق؛

دوستان این بحث از پایه بیخود و به دور از هرگونه علم و آگاهی هست.

به نظر من کسی و یا کسانی در مورد برتریها و ضعف گنو/لینوکس در برابر سایر سیستم عاملها حرف می زنند که از نسخه های اولیه شاهد رشد این سیستم عامل بودن و یا اینکه کاملا از سابقه ی اون آگاه هستن.

هرکسی که بگه ویندوز سون 100% پایداره معلومه که در زمینه ی کامپیوتر علم کافی نداره. من خودم بارها شاهد صفحه ی آبی مرگ ویندوز 7 بودم - من خودم یکی از کاربران ویندوز 7 هستم و در کنار اون از چندتا توزیع گنو/لینوکس هم استفاده می کنم ابونتو و چاکرا.

من خودم از redhat9 تا الان توی دنیای گنو/لینوکس بودم - چند سال میشه؟ توی این چند سال واقعا میگم پیشرفت گنو/لینوکس خیره کننده بوده و جای تحسین داره.

من خودم آدم تعصبی نسبت به گنو/لینوکس نیستم ولی کامپیوتر رو واسه خودم بدون گنو/لینوکس و فلسفه ی اون نمی تونم تصور کنم.

دوستان هیچ کسی شما رو مجبور نکرده از گنو/لینوکس استفاده کنید، توی ایران که ماشاالله تا دلت بخواد ویندوز کپی ریخته مثل ریگ...

کسی هم یقه ی شما رو نمی گیره که چرا کپی استفاده می کنید...! این یک تبلیغ نیست یک واقعیت است ( قابل توجه مدیران ارجمند که نگید تبلیغ کردم)

پس خواهش می کنم بحث بی خودی نکنید.

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
« پاسخ #18 : 29 دی 1389، 11:21 ب‌ظ »

آفلاین Z_Z

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #19 : 14 اسفند 1389، 09:01 ب‌ظ »
Old: It's Lego. It's designed to come apart. That's the whole point.

New: But I don't want it to come apart. I just want a toy car!
Old: Then why on Earth did you buy a box of Lego??

در ضمن لینوکس کاربرهاش رو انتخاب میکنه . به خودتون سخت نگیرین  ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 23 اسفند 1389، 08:07 ب‌ظ »
من اصلا با موارد غلطی که این دوستمون مطرح کردن مشکلی ندارم. اگه کسی واقعا فکر می‌کنه که ویندوز براش بهتره، بذار از همون ویندوزش استفاده کنه. اگه این فرد بیاد و گنو/لینوکسی بشه، مطمئنا ضررش برای جامعه بیش‌تره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #21 : 24 اسفند 1389، 05:49 ق‌ظ »
من اصلا با موارد غلطی که این دوستمون مطرح کردن مشکلی ندارم. اگه کسی واقعا فکر می‌کنه که ویندوز براش بهتره، بذار از همون ویندوزش استفاده کنه. اگه این فرد بیاد و گنو/لینوکسی بشه، مطمئنا ضررش برای جامعه بیش‌تره
+1
دقیقا
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #22 : 24 اسفند 1389، 11:01 ق‌ظ »
دوستان توجه کنید که این مطلب رو احمد خودش ننوشته...از جای دیگه‌ای کپی کرده.به خاطر همینه که گفته منتظر یه جواب کوبنده‌س
منم قبلا تو یه فرومی دیده بودمش
البته فروم مربوط به کامپیوتر نبود...از این فرومای درپیت و زرد بود که یه بخش مربوط به کامپیوترم داشت

در کل جواب به نظرات شخصی نویسنده ندارم
من نمیتونم کسی که از ویندوز سون راضی بوده و هیچ مشکلی هم نداشته رو قانع کنم که ویندوز بده!حالا هر چقدرم بگم که ما خودمون با این سون کار کردیم و آش دهن‌سوزی نبوده دربرابر لینوکس
اما با اون بخش مربوط به Shell Scriptingش موافقم
البته یه کم غلو کرده(مثلا درباره‌ی اون بخشی که گفته امکاناتش تا چهار-پنج سال آینده وارد bash میشه...مگه تو پیشگویی؟)ولی انصافا Windows Powershell خوب چیزیه
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1389، 02:24 ب‌ظ توسط Midgårdsormen »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #23 : 18 فروردین 1390، 07:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
ویندوز سون واقعا عالیه...حتی لینوس توروالدز(سازنده‌ی هسته‌ی لینوکس)هم تحسینش کرده

به قول ویکیپدیا نیاز مند منبع! 
نقل‌قول
به ندرت کرش میکنه و واقعا امن و پایداره
هم کرش می کنه هم بعد یه مدت کند می شه هم پایدار نیست و از چیزی که اول بوده کلی تفاوت می کنه بعد یه مدت استفاده کردن.

نقل‌قول
حالا این دوستمون میفرمایند که لینوکس کرش نمیکنه...دوستان اون هسته‌ی لینوکسه که کرش نمیکنه!Desktop Environmentهاش تا دلتون بخواد کرش میکنن یا باگ‌های زاقارت دارن
باگ ذاغارت در علم کامپیوتر یعنی چی؟ دوما هسته لینوکی کرش داره ابزار گنو هم کرش دارند کلا هیچ سیستمی بی کرش قهطی و بنبست و غیره وجود نداره ولی لینوکس کمترین باگ رو داره مخصوا گنوم کا دی ای هم بد نیست چون بلد نیستم که نمی شه بگم بده که. شاید کامپیز تو بعضی کامپیوتر های قدیمی کمی مشکل ایجاد کنه.
نقل‌قول
زیر ظاهر زیبای kde یک انبار کرش خوابیده
این دیگه از اون حرف ها بود ا با استناد بگو چه موقعی چه کرشی چه جوری؟!

نقل‌قول
توزیع‌های چاکرا و اپن سوزی بهترین سازگاریو با kde دارن اما بعضی وقتا وسط کار xserver ریستارت میشه و کاراتون دود میشه میره هوا!
اینم شاید از جای دیگس من که ندیدم!

نقل‌قول
البته این اتفاق بیشتر در صورتی میافته که بخواید جلوه‌های ویژه‌ی گرافیکی که رو سیستم لینوکس‌دار دوستتون دیدید و کف کردید(قبول دارم که جلوه‌های گرافیکی kwin واقعا زیبان...به‌ویژه با افکت fall apart خیلی حال میکنم)رو بخواید فعال کنید
حتی اگه این کارم نکنید،باز موارد زیادی هستن برای crash
کف کردم و غیره که نشد دلیل لینوکس با استفاده از اپن جی ال و لفکتای رایج زیباست که بعضی اشون تو نسخه ای آلفان و یا بتان و مشکلاتی دارند.
نقل‌قول
امتحان کردن kde روی سایر توزیع‌ها...شوخی نکنید!
حتی رو بی اس دی خیلی خوب کار می کنه حتی شما ویندوز عزیز!

نقل‌قول
اوبونتو رو نصب میکنید،اما میبینید که وقتی shut-down میکنیدش log-out میکنه!
لابد وقتی آنگ پخش می کنید فیلم پخش می کنه یا وقتی میرید اینترنت اینترنت اکسپلورر نداره! دی:

نقل‌قول
یا اینکه کیبرد فارسیش یکی-درمیون فارسی و انگلیسی تایپ میکنه
این تو بعضی از سیستم ها بود با یه آپدیت حل شد.

نقل‌قول
معمولا هر وقت میخوان بگن ببینید جامعه‌ی متن‌باز چقدر کارش درسته میگن ببینید آپاچی چه شاهکاری کرده و IIS رو از دور خارج کرده...و بعدش نتیجه میگرن که همه‌ی نرم‌افزارهای متن-باز همین‌جورین.
آپاچی فقط شاهکار نکرده vlc firefox و .... شاهکار کردن!

نقل‌قول
من به عنوان یه کاربر معمولی نیازی به آپاچی رو سیستمم ندارم...میخوام یه سری برنامه‌ی کاربردی ساده و پایدار داشته باشم ولی برنامه‌های لینوکس اولا کم‌تنوعن،ثانیا امکانات مشابه ویندوزیشونو ندارن و ثالثا با توجه به اینکه شما پولی در قبالشون ندادین ساپورت هم ندارن
یکی از چیزایی که کاربرای لینوکس خیلی بهش مینازن،زبون‌های شل-اسکریپتینگ  پر قدرتیه که روی خونواده‌ی یونیکس‌ها نصبه
تنوع خیلی زیاده و تا الآن چندین میلیون نرم افزار وجود داره که اسمشون رو هم نشنیدیم. محیط ای غنی برنام نویسیی هم داره.
نقل‌قول
به شما توصیه میکنم اگه روزی نیاز به اسکریپت نویسی پیدا کردین،برید سراغ microsoft power shell 2 که به صورت پیش‌فرض روی ویندوز سون نصبه
شاهکاره!
از این لحاظ همه می دونن که ویندوز از مکم عقب تره چه برس به لینوکس!
نقل‌قول
اگر کاربر حرفه‌ای نیستین نیازی به لینوکس ندارید...امنیتی که یک آنتی‌ویروس قوی و آپدیت‌شده به همراه فایروال خود ویندوز سون براتون فراهم میکنه کافیه
تو لینوکس شاید باگ‌ها سریع رفع بشن(البته من که سرعتی ندیدم)ولی تا توسعه‌دهندگان توزیعی که ازش استفاده میکنید باینری پکیج مناسب توزیعتونو بسازن،طول میکشه
تازه وقتی ساختن،ممکنه اون بسته روی توزیع شما باگ‌های جدید داشته باشه که مربوط به سازنده‌ی بسته نباشه و باید توسعه‌دهنده‌های توزیع درستش کنن!

اینم به حساب نا آشنایی شما با سازو کار های رفع باگ در نرم افزار ای اپن سورس.

« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 07:23 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
پاسخ به: پاسخ به: برتریهای ویندوز بر لینوکس ؟
« پاسخ #24 : 19 فروردین 1390، 12:40 ق‌ظ »
دوستان توجه کنید که این مطلب رو احمد خودش ننوشته...از جای دیگه‌ای کپی کرده.به خاطر همینه که گفته منتظر یه جواب کوبنده‌س
منم قبلا تو یه فرومی دیده بودمش
البته فروم مربوط به کامپیوتر نبود...از این فرومای درپیت و زرد بود که یه بخش مربوط به کامپیوترم داشت

در کل جواب به نظرات شخصی نویسنده ندارم
من نمیتونم کسی که از ویندوز سون راضی بوده و هیچ مشکلی هم نداشته رو قانع کنم که ویندوز بده!حالا هر چقدرم بگم که ما خودمون با این سون کار کردیم و آش دهن‌سوزی نبوده دربرابر لینوکس
اما با اون بخش مربوط به Shell Scriptingش موافقم
البته یه کم غلو کرده(مثلا درباره‌ی اون بخشی که گفته امکاناتش تا چهار-پنج سال آینده وارد bash میشه...مگه تو پیشگویی؟)ولی انصافا Windows Powershell خوب چیزیه
دم شما گرم بعد این همه سخن فهمیدی این از خودم نیست
تو یک فروم گفتگو عمومی یک نفر این مقاله را در جواب من بر درج یک مطلب لینوکسی زد من این پست را زدم تا دوستان یک مقاله رست حسابی در جواب این مقاله بدند اما دوستان به جای نقد به من میگن چهقدر پول ویدوز دادی.......
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 23 فروردین 1390، 09:25 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز زبونای شل-اسکریپتینگ مک که با لینوکس یکین...اصلا بحث سیستم عامل مطرح نیست
مگه رو خود مک به شکل پیش‌فرض bash نصب نیست؟

از لحاظ امکانات اینجا میشه مقایسه کرد
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_command_shells

اما هنوزم میگم هستن افرادی که از ویندوز سونشون راضین و باگ اعصاب خوردکنی هم ندیدن
حالا کلی براشون قسم و آیه بیار...زیر بار نمیرن
بشینید با همین لینوکس حال کنید.تبلیغم نمیخواد بکنید
به هر حال هر کسی نمیشنیه پای لینوکس
اون کسی که یه حدی از خفنیتی!!(=خفن بودن)رو داشته باشه،میره تو اینترنت و جستجو میکنه و میفهمه که یه سیستم عامل لینوکس‌نامی هست که کارشو راه میندازه
فکر میکنم جادی بود که یه بار تو وبلاگش نوشته بود هدف لینوکس جذب کاربر مث ویندوز نیست

پ.ن:از لحاظ رفع باگ من با نویسنده موافقم
چطور شما بهش گفتید که با سازوکار رفع باگ آشنا نیست؟
اگه شما کاربر اوبونتو باشید،میدونید که با انتشار نسخه‌ی جدید یه بسته،به شکل real-time بسته‌ی باینری وارد مخازن نمیشه!!
طول میکشه یه کم
« آخرین ویرایش: 23 فروردین 1390، 09:36 ق‌ظ توسط Midgårdsormen »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 23 فروردین 1390، 10:57 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز زبونای شل-اسکریپتینگ مک که با لینوکس یکین...اصلا بحث سیستم عامل مطرح نیست
مگه رو خود مک به شکل پیش‌فرض bash نصب نیست؟

از لحاظ امکانات اینجا میشه مقایسه کرد
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_command_shells

اما هنوزم میگم هستن افرادی که از ویندوز سونشون راضین و باگ اعصاب خوردکنی هم ندیدن
حالا کلی براشون قسم و آیه بیار...زیر بار نمیرن
بشینید با همین لینوکس حال کنید.تبلیغم نمیخواد بکنید
به هر حال هر کسی نمیشنیه پای لینوکس
اون کسی که یه حدی از خفنیتی!!(=خفن بودن)رو داشته باشه،میره تو اینترنت و جستجو میکنه و میفهمه که یه سیستم عامل لینوکس‌نامی هست که کارشو راه میندازه
فکر میکنم جادی بود که یه بار تو وبلاگش نوشته بود هدف لینوکس جذب کاربر مث ویندوز نیست

پ.ن:از لحاظ رفع باگ من با نویسنده موافقم
چطور شما بهش گفتید که با سازوکار رفع باگ آشنا نیست؟
اگه شما کاربر اوبونتو باشید،میدونید که با انتشار نسخه‌ی جدید یه بسته،به شکل real-time بسته‌ی باینری وارد مخازن نمیشه!!
طول میکشه یه کم

به خاطر اینکه بعضی  نسخه ها لانگ ترم نیست اگر لانگ ترم باشه باگش خیلی کمه. مثلا فدورا کجا رد هت کجا؟ گرفتی که از لحاظ پایداری و باگ. یا مین کروم یا آپاچی باگ دارن! حاالا اگر کرومنسخه قناری (نا پایدار) رو نصب کردیم باید بگیم کروم بده!
تو اون لیست بیشتر اونهایی که هستند مبتنی بر استاندارهای پوسیکس هستند. csh رو هم نگاه کن رو مک نصب می شه.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 23 فروردین 1390، 11:05 ق‌ظ »
نسخه‌های پایدار معمولا کاربر-پسند نیستن
مثلا دبیان یا ردهت نصاب کاربر-پسند ندارن
یا آرچ
بحث این بابا هم سر استفاده‌ی لینوکس برای یه کاربر عادی بوده
هر چند که درباره‌ی عدم پایداری جو داده...دسکتاپ‌های متن باز هر چی باشن باز از ویندوز کمتر باگ دارن،ولی نمیشه منکر باگای ضایع شد
حداقل اوبونتو که در هر ریلیز اول یه سری آبروریزی میکنه تا مشکل حل بشه

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 23 فروردین 1390، 11:36 ق‌ظ »
نسخه‌های پایدار معمولا کاربر-پسند نیستن
مثلا دبیان یا ردهت نصاب کاربر-پسند ندارن
یا آرچ
بحث این بابا هم سر استفاده‌ی لینوکس برای یه کاربر عادی بوده
هر چند که درباره‌ی عدم پایداری جو داده...دسکتاپ‌های متن باز هر چی باشن باز از ویندوز کمتر باگ دارن،ولی نمیشه منکر باگای ضایع شد
حداقل اوبونتو که در هر ریلیز اول یه سری آبروریزی میکنه تا مشکل حل بشه

کلا نظر من نسبت به کل کل با ویندوزی ها اجتناب از آن است نه این که کم می آرن بد تر زدگی نسبت به لینوکس ایجاد می کنه خود کاربرا باید خودشون بیان تو لینوکس و گرن اگه باشک بیان با یه ارور کوچیک بر می گردن ویندوز. یکیو لینوکسی کردم برده بود تو خونش زنگ زده بود می گفت چرا توربو سی تو لینوکس نصب نمی شه من از اون خوشم می آد! گفتم همون برو تو ویندوزت ولمون کن!
« آخرین ویرایش: 23 فروردین 1390، 11:38 ق‌ظ توسط finaprp »