انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با جایگزینی پوسته جدید گنوم  Unity با وضع کنونی به جای پوسته کلاسیک:

موافق هستم
22 (62.9%)
مخالف هستم
13 (37.1%)

مجموع آرای اعضا: 35

نویسنده موضوع: Unity Reviews  (دفعات بازدید: 12996 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پاسخ به: Unity Reviews
« پاسخ #30 : 04 اردیبهشت 1390، 01:58 ب‌ظ »
۴ روز مانده به انتشار نسخه نهایی اوبونتو ۱۱.۰۴ Unity نسبت به روزهای نخست پیشرفت های زیادی داشته است. نوار ابزار قابلیت سفارشی شدن را پیدا کرده است و می توان آن را کوچک یا بزرگ کرد و همچنین مخفی نمود. دسترسی به برنامه ها بهتر شده و سیستم جستجو دقیق تر عمل می کند. جلوه های تصویری هم بهتر و کاربردی تر شده است اما همچنان قابلیت سفارشی سازی در کل سیستم Unity پایین است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #31 : 04 اردیبهشت 1390، 06:25 ب‌ظ »
بد نبود. مخصوصا به نظرم برا تازه کارا خیلی بهتر شده. امکانات اینترفیس بالا رفته و کم کرش می کنه.

نقض: 1- سفارشی نمی شه. متاسفانه گنوم سه از این بد تر. 2- لانچ سمت چپی یه کم کار می خواد. 
گنوم ۳ با برنامه Gnome tweak  سفارشی می شود.

اوبونتو خودش ابزار خوبی برا سفارشی سازی داره و لی گنوم 3 حتی نصب تم تغییر فونت رو هم نداره. ubuntu tweak کلی از gnome tweak سر تره!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #32 : 11 اردیبهشت 1390، 06:25 ب‌ظ »
این یونیتی خوبه،ولی کاش یه Notification area درست و حسابی مث گنوم داشت
الان من یه برنامه‌ای مث parcellite رو اجرا میکنم ولی تو Notification area دیده نمیشه
یا مثلا banshee یا guake

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #33 : 11 اردیبهشت 1390، 10:49 ب‌ظ »
الان من یه برنامه‌ای مث parcellite رو اجرا میکنم ولی تو Notification area دیده نمیشه
یا مثلا banshee یا guake

سلام Midgårdsormen عزیز. آقا من هم همین مشکل رو داشتم که با این روشی که تو تاپیک زیر گفتم حل شده (پست ۱۳).
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,17621.msg133925.html#msg133925
اینم عکس از این Notification Area تو unity تو سیستم من:

http://www.pic.iran-forum.ir/images/iwu5z1pv5yv8lrjj59s.png
همونطور که میبینید من Stardict و Jalali Calendar رو تونستم اضافه کنم.
اون لینکی رو که تو اون پست دادم رو بخونید. با اون Script هر برنامه ای رو که میخواید ابتدا به white List اضافه کنید و بعد یه بار Logout و Login کنید. حالا که برنامه مورد نظرتون رو اجرا کنید، Icon اون برنامه تو Notification Area میاد.
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 11 اردیبهشت 1390، 11:42 ب‌ظ »
هاااا...قربان دستت
ولی یه چیزی
چیزیو که whitelist کردیم،چه جوری میشه از وایت لیست درآورد؟

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #35 : 12 اردیبهشت 1390، 02:10 ق‌ظ »
آیا این تاپیک محل حل مشکلات است؟
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #36 : 12 اردیبهشت 1390، 02:21 ق‌ظ »
آیا این تاپیک محل حل مشکلات است؟
زرتشت عزیز،
عنوان تاپیک Unity Reviews هستش.(بازنگری، بررسی ....) به نظر من هم میشه در مورد مشکلاتش بحث کرد و هم در مورد نقاط قوتش، در مورد اینا حرف نزنیم خوب Reviews چی میشه. البته قبول دارم که اگه این مساله ای که تو چند پست قبلی مطرح شد، تو یه تاپیک جداگانه ای میبود، مشکل افراد بیشتری رو حل میکرد، ولی باز مطرح کردن مشکلاتی که کاربرا تو Unity دارن و پاسخ هاش به موضوع Unity Reviews به نظر من نا مربوط نیست.
بیشتر این پست من و پست شما یه کم Off topic هستش :D
قربان شما
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 18 اردیبهشت 1390، 12:23 ق‌ظ »
دوستانی که میخوان Cursor Theme رو عوض کنن

۱-اگه تمی که میخواید بذارید به شکل پیش‌فرض از اول نصب شده رو سیستمتون، از این دستور استفاده کنید:

sudo update-alternatives --config x-cursor-theme

۲-اگه تمو دانلود کردید از جایی و تو /usr/share/icons/ اکسترکت کردید،لینک زیرو بخونید:

http://www.webupd8.org/2010/08/how-to-change-mouse-cursor-theme-in.html

این یکی از مشکلاتیه که در unity وجود داره و امیدوارم رفع بشه...البته developerهای compiz باید مرحمت کنن و این باگو رفع کنن که گویا تا به امروز عین خیالشون نبوده.اون لینکی که گذاشتم مربوط به حل این مشکل در اوبونتو 10.10 که توش کامپیز فعال شده میشه
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1390، 12:25 ق‌ظ توسط Midgårdsormen »

آفلاین سروش

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #38 : 19 اردیبهشت 1390، 04:33 ب‌ظ »
سلام به همه

من دیروز کامپیوتر و لپتاپ رو بردم به ناروال. اولین باره که محیط unity رو می‌بینم. دو نکته هست که به ذهنم میرسه

۱- از نظر من تمرکز اصلی طراح این محیط، خلوت بودن محل کار کاربر بوده. مثلا منوها رو گذاشتن نوار بالا و scroll barها رو هم مخفی کردن.
۲- احتمالا این کار برای هماهنگی بیشتر با تبلت‌ها بوده. چون توی تبلت جا کمه! چند لمسی بودن محیط و شکل نوار کناری هم احتمالا به خاطر همین بوده.
۳- گذشته از اینا unity قشنگه. لااقل بهتر از گنوم خالی هست.

اما مشکلاتش:
۱- از نظر گرافیکی خیلی مشکل هست. با مصیبت فراوان تونستم روی کامپیوتر nvidia-173 رو فعال کنم! نسخه‌های قبل این‌طور نبودن. در کل تجربهٔ خوبی با compiz هم ندارم.
۲- اگر جای گروه توسعه بودم از کرنل ۳۸ استفاده نمی‌کردم. میگن مصرف برق زیادش باگ نیست بلکه یه ویژگی درنظرگرفته‌شده هستش. همین‌طوریش هم باتریمون زود تموم میشه!

یک سؤال هم دارم:

unity از نظر طبقه‌بندی چی هست؟
DE که نیست. چون ۱۱٫۰۴ گنوم ۲ رو به عنوان دسکتاپ زده. WM هم نیست. چون X نصبه. پس چیه؟ یه چیزی مثل پلاگینه که رو GTK و GNOME میاد؟

آفلاین شاهوردی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
    • وبلاگ شخصی مصطفی شاهوردی
« پاسخ #39 : 19 اردیبهشت 1390، 05:12 ب‌ظ »
من تجربه ی خوبی از unity نداشتم،
تا نسخه ی بتای اوبونتو اومده بود همش با خودم می گفتم که اشکالاتش توی نسخه ی اصلی برطرف می شه، نسخه ی اصلی هم که اومد دیدم خیلی فرق کرده، با این وجود هنوز خیلی اشکالاتش زیاد بود، مدت زیادی سعی کردم خودم رو باهاش سازگار کنم، ولی نشد، به نظر من الان خیلی زود بود که بذارنش به عنوان محیط پیش فرض.

به نظر من اگه یه mintmenu ساده نصب کنیم، کاراییش خیلی بیشتر از این Unity خواهد بود که الان وجود داره ...

:-k من هنوز نفهمیدم که چرا یه امکان گانفیک کردن درست حسابی براش نذاشتن، آیا سیاست خاصی پشت این کار هست یا صرفا به خاطر طراحی سریع و کمبود وخت بوده ...
به قول معروف می گن طرف اومد ابروش رو درست کنه زد چشش رو هم درآورد!

آفلاین fmohammaditabar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
پاسخ به: پاسخ به: Unity Reviews
« پاسخ #40 : 19 اردیبهشت 1390، 07:40 ب‌ظ »
یا مثلا banshee یا guake

سلام Midgårdsormen عزیز. آقا من هم همین مشکل رو داشتم که با این روشی که تو تاپیک زیر گفتم حل شده (پست ۱۳).
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,17621.msg133925.html#msg133925
اینم عکس از این Notification Area تو unity تو سیستم من:

http://www.pic.iran-forum.ir/images/iwu5z1pv5yv8lrjj59s.png
همونطور که میبینید من Stardict و Jalali Calendar رو تونستم اضافه کنم.
اون لینکی رو که تو اون پست دادم رو بخونید. با اون Script هر برنامه ای رو که میخواید ابتدا به white List اضافه کنید و بعد یه بار Logout و Login کنید. حالا که برنامه مورد نظرتون رو اجرا کنید، Icon اون برنامه تو Notification Area میاد.
موفق باشید

خیلی عالیه من دنبال همین می گشتم که پیداش کردم .... \\:D/
ممنون ازتون

من unity رو خیلی دوست دارم و به نظرم دسکتاپ ش خیلی هم user freindly هستش. کارت گرافیک من با gnome 3 مشکل داشت ولی یا unityمشکلی نداره و عالیه....
 ;) ;) ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #41 : 29 اردیبهشت 1390، 11:21 ب‌ظ »
یک سؤال هم دارم:

unity از نظر طبقه‌بندی چی هست؟
DE که نیست. چون ۱۱٫۰۴ گنوم ۲ رو به عنوان دسکتاپ زده. WM هم نیست. چون X نصبه. پس چیه؟ یه چیزی مثل پلاگینه که رو GTK و GNOME میاد؟

یونیتی رو از نظر طبقه بندی می تونیم بگیم یک پوسته (shell) هست برای محیط گرافیکی و از نظر ساختاری می شه گفت یه پلاگین هست برای کامپیز. البته در نظر داشته باشین که کامپیز فقط برای جینگولک بازی نیست و خودش یه دسکتاپ کامله ;)

به نظر من اگه یه mintmenu ساده نصب کنیم، کاراییش خیلی بیشتر از این Unity خواهد بود که الان وجود داره ...

:-k من هنوز نفهمیدم که چرا یه امکان گانفیک کردن درست حسابی براش نذاشتن، آیا سیاست خاصی پشت این کار هست یا صرفا به خاطر طراحی سریع و کمبود وخت بوده ...
به قول معروف می گن طرف اومد ابروش رو درست کنه زد چشش رو هم درآورد!

اتفاقا توی مدیر تنظیمات کامپیز گزینه های خوبی برای کانفیگ یونیتی وجود داره. در ضمن یونیتی یکی از بهترین ایده های دسکتاپ هست و به هیچ وجه با یه منوی ساده قابل مقایسه نیست. شما وقتی به یونیتی نگاه می کنین در حقیقت دارین به آینده ی دنیای کامپیوتر نگاه می کنین ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #42 : 30 اردیبهشت 1390، 08:18 ب‌ظ »
من یونیتی  رو در  نسخه 11.04 اوبونتو دیدم
واقعا خیلی کار داره تا به یک میزکار قوی  و موفق تبدیل بشه و این هنوز اول راهه و میتونه خیلی بهتر  از این ها بشه
در کل من اصلا با اولین نسخه از یونیتی نتونستم ارتباط برقرار  کنم و خیلی ضعیف هست
مخصوصا در اپلت ، داک سمت چپ و .... اگر موضوع الهام هم بود می تونست الهام بهتری  از  فایل منجر مکینتاش بگیره .

lomion

• مهمان
« پاسخ #43 : 06 خرداد 1390، 10:34 ب‌ظ »
واسه مدیر پوشه ها‌(file manager) من nautilus-elementary رو توصیه میکنم :)