انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوالاتی پیرامون انتخاب توزیع برای یک لپتا  (دفعات بازدید: 1389 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین XERO

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
سلام بر دوستان.... من به زودی می خوام یه لپتاپ بگیرم ( Dell - Vostro V130 ) کانفیگ Core i3 با هارد SSD ( کانفیگ پایین ترش خودش روش اوبونتو نصبه اما چون این قوی تره انتخابش کردم )

بعد از خریدن و پاک کردن ویندوز می خوام روش Linux نصب کنم خب حالا من سری سوال داشتم

1 - از اونجا که می خوام روی لپتاپ با میزکار KDE کار کنم، می خوام بدونم بهتره Kubutu رو بگیرم نصب کنم یا Ubuntu بگیرم و بعد KDE روش نصب کنم ؟ چه فرقی داره ؟ کدوم روش سرعت کار بیشتره ؟

2 - از اونجا که بیشتر از همه سرعت و زیبایی برام مهمه شما چیرو پیشنهاد می کنید ؟ کارمم باهاش در حد موزیک فیلم آفیس و همین چیزهای معموله، یه چیزه سریع که همه جا باهام باشه

در کل اگر نظر دیگه هم داشتید بفرمایید
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1389، 10:55 ب‌ظ توسط Rockzade »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
سلام.
شما دارید در حقیقت پول ویندوز اوریجینال رو هم میدین. چرا یه لپ تاپ بدون سیستم عامل نمی خرید؟

در مورد توزیع خدمتتون عرض کنم که به نظر من برای محیط kde ار اوبونتو استفاده نکنید و توزیع های مطرح در kde رو تست کنید.
مثل اپن سوزه که شاهکاره! و یا آرچ لینوکس و یا چاکرا ( که همون آرچه با محیط پیش فرض kde )
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
در مورد توزیع هایی که به طور اختصاصی با محیط KDE منتشر می شوند این تاپیک را مطالعه بفرمایید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12108.195.html

ضمنا  به جای Kubuntu یا نصب KDE روی ubuntu ، من Linux Mint 10 KDE را پیشنهاد میکنم که تا یک هفته دیگر منتشر می شود.

آفلاین XERO

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
پاسخ به: سوالاتی پیرامون انتخاب توزیع برای &
« پاسخ #3 : 20 بهمن 1389، 02:33 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام.
شما دارید در حقیقت پول ویندوز اوریجینال رو هم میدین. چرا یه لپ تاپ بدون سیستم عامل نمی خرید؟

اگر بدون سیستم عاملش که در دسترس باشه که حتما همونو می گیرم نبودم قبل از پاک کردنش یک بک آپ ازش می گیرم....

در مورد توزیع هایی که به طور اختصاصی با محیط KDE منتشر می شوند این تاپیک را مطالعه بفرمایید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12108.195.html
ضمنا  به جای Kubuntu یا نصب KDE روی ubuntu ، من Linux Mint 10 KDE را پیشنهاد میکنم که تا یک هفته دیگر منتشر می شود.

ممنون بابت راهنمایی تون، چند وقتی هم بود می خواستم Mint رو روی PC یه تست کنم...

----------

خب پس فکر کنم انتخابام به Mint10 KDE , Opensuse , Chakra محدود میشه...
یه سوالی که برام پیش اومد اینه که آیا برنامه هایی که روی ubuntu نصب می شند راحت روی اینا هم نصب میشند مثلا بسته Deb شون یا نصب از مخازن Third Party ؟
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1389، 02:39 ب‌ظ توسط Rockzade »

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
البته من الان kde رو روی اوبونتو نصب کردم، مشکلی هم ندارم، اوپن سوزه رو هم تست کردم، خیلی خوب بود، ولی بعضی برنامه‌هایی که تو مخازن اوبونتو هست اونجا ندیدم، مثل sentinella یا qshutdown
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
پاسخ به: سوالاتی پیرامون انتخاب توزیع برای &
« پاسخ #5 : 20 بهمن 1389، 07:54 ب‌ظ »
یه سوالی که برام پیش اومد اینه که آیا برنامه هایی که روی ubuntu نصب می شند راحت روی اینا هم نصب میشند مثلا بسته Deb شون یا نصب از مخازن Third Party ؟

روی چاکرا و اوپن سوزی نه چون سیستم پکیج‌هاشون کاملا فرق می‌کنه مثلا پکیج‌های اوپن سوزی rpm هستند و چاکرا tar.xz و tar.gz  ،(البته اکثر پکیج‌هایی که در مخازن اوبونتو هست در مخازن این دو تو زیع هم هست)اما مینت kde براساس همون کوبونتو هست و پکیج ها و حتی مخازنش همون پکیج‌ها و مخازن اوبونتو و کوبونتو هست
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1389، 07:57 ب‌ظ توسط sunpda »