انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عضو جدید !  (دفعات بازدید: 10507 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
پاسخ به: عضو جدید !
« پاسخ #15 : 07 اردیبهشت 1390، 06:58 ب‌ظ »
بله. اینجا فروم خیلی خوبیه. که به لطف کاربران با سابقه و حرفه ای هست که لطف میکنن و وقت میزارن.
نمیخوام انتقادم گزنده باشه ولی مدیران و حتی ناظران تلاش چندانی برای فروم نمیکنن.
این ها که فرمودید مشکلات کوچکی نیست. خیلی مهم هستن. به خاطر نبود دکمه تشکر و لایک بعضی انجمن ها میشه اسپم بازار و به خاطر نبود امکان ثبت نام چه بسا خیلی ها نه تنها اوبونتو رو بلکه لینوکس رو بیخیال میشن.
هر وقت این بحث پیش میاد مدیران لطف میکنن و میگن قبلا بحث شده و به نتیجه رسیده و لینکش رو هم میزارن که وقتی میری میبینی میفهمی همون بحث قدیمی هست که یکی از مدیران اومد یه جواب غیر منطقی داد و رفت. دیگه هم هر کی گلوی خودش رو پاره کرد حتی محلش هم نزاشتن. ببینین همین بحث چند بار مطرح شده.
انجمن کافه اوبونتو سرشار از انتقاد هست و هیچ کدوم حتی درست پاسخ هم داده نشده.
بعد هم تاپیک میزنن مدیران گرامی که بیاین برای سال جدید نظر و انتقاد بدید تا ما جوابتون رو ندیم. :-X

متاسفم و عذر میخوام اگه یک کم تند شدم ولی احساس میکنم این بحث هم مثل قبلی ها مثل حرف زدن با دیوار میمونه. ](*,)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #16 : 07 اردیبهشت 1390، 08:39 ب‌ظ »

راستش این فروم یکی از بهترین فروم های لینوکس تو ایران اما چند مشکل کوچیک داره.

1- دکمه تشکر یا لایک و یکی دیگه که جدیدا هستش کاربر جدید  و بعدی امکان اپلود تصویر

و
4 - یک بخش برای قرار دادن ebook و اموزش های تصویری و  اموزش های به صورت فلش و ....
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1390، 08:46 ب‌ظ توسط alieblice »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #17 : 07 اردیبهشت 1390، 08:51 ب‌ظ »

راستش این فروم یکی از بهترین فروم های لینوکس تو ایران اما چند مشکل کوچیک داره.

1- دکمه تشکر یا لایک و یکی دیگه که جدیدا هستش کاربر جدید  و بعدی امکان اپلود تصویر

و
4 - یک بخش برای قرار دادن ebook و اموزش های تصویری و  اموزش های به صورت فلش و ....

فکر کنم اگه یه سایت فارسی مثل omgUbuntu درست بشه بهتره و این امکانات توش وجود داشته باشه.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #18 : 07 اردیبهشت 1390، 09:20 ب‌ظ »
بله. اینجا فروم خیلی خوبیه. که به لطف کاربران با سابقه و حرفه ای هست که لطف میکنن و وقت میزارن.
نمیخوام انتقادم گزنده باشه ولی مدیران و حتی ناظران تلاش چندانی برای فروم نمیکنن.
این ها که فرمودید مشکلات کوچکی نیست. خیلی مهم هستن. به خاطر نبود دکمه تشکر و لایک بعضی انجمن ها میشه اسپم بازار و به خاطر نبود امکان ثبت نام چه بسا خیلی ها نه تنها اوبونتو رو بلکه لینوکس رو بیخیال میشن.
هر وقت این بحث پیش میاد مدیران لطف میکنن و میگن قبلا بحث شده و به نتیجه رسیده و لینکش رو هم میزارن که وقتی میری میبینی میفهمی همون بحث قدیمی هست که یکی از مدیران اومد یه جواب غیر منطقی داد و رفت. دیگه هم هر کی گلوی خودش رو پاره کرد حتی محلش هم نزاشتن. ببینین همین بحث چند بار مطرح شده.
انجمن کافه اوبونتو سرشار از انتقاد هست و هیچ کدوم حتی درست پاسخ هم داده نشده.
بعد هم تاپیک میزنن مدیران گرامی که بیاین برای سال جدید نظر و انتقاد بدید تا ما جوابتون رو ندیم. :-X

متاسفم و عذر میخوام اگه یک کم تند شدم ولی احساس میکنم این بحث هم مثل قبلی ها مثل حرف زدن با دیوار میمونه. ](*,)

مدیر ها و ناظرهای انجمن هم از میان خود کاربران انجمن هستن و انتخاب شدن و  مدیرها و ناظر های انجمن هم دارن داوطلبانه کار میکنند .
از این که مشکلات رو میگید ممنونم، و از این که بی اهمیت از روی کمبود ها و اشکالات نمیگذرید باز هم ممنونم .  ;)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 07 اردیبهشت 1390، 09:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
فکر کنم اگه یه سایت فارسی مثل omgUbuntu درست بشه بهتره و این امکانات توش وجود داشته باشه.

ما همچین قصدی رو داریم و میبینید که یکی از مهم ترین بخش هاش یعنی بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارها راه اندازی شده و استقبال خوبی هم شده.
برنامه هایی برای گسترش سایت داریم و یه کارایی هم کردیم ولی تیم ما به نسبت کوچیکه و نیاز به اعضای فعال تری داریم که بتونن همه جوره مشارکت کنن. با سه - چهار نفر نمیشه کار زیادی کرد ولی سرویس های جدید رو هم تا چند مدت دیگه راه اندازی میکنیم.  ;)

فعلا بهتره مدیران پاسخ انتقادات ما رو بدن . پس بحث منحرف نشه بهتره.
[/color]

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 07 اردیبهشت 1390، 09:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
مدیر ها و ناظرهای انجمن هم از میان خود کاربران انجمن هستن و انتخاب شدن و  مدیرها و ناظر های انجمن هم دارن داوطلبانه کار میکنند .
از این که مشکلات رو میگید ممنونم، و از این که بی اهمیت از روی کمبود ها و اشکالات نمیگذرید باز هم ممنونم . 

بله و هیچ کس هم منکر این نیست که همگی لطف میکنن. ولی بالاخره یکی باید پاسخگو باشه یا نه....
ما منتظریم که یا جواب منطقی بشنویم و یا درخواستمون تایید و انجام بشه.  ;)
[/color]

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 08 اردیبهشت 1390، 02:38 ب‌ظ »
دیدین هیچ کس پاسخگو نیست؟
اصلا معلوم نیست در مورد این موضوع کی باید تصمیم بگیره!!
واقعا وضعیت....  ???
[/color]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #22 : 09 اردیبهشت 1390، 03:43 ب‌ظ »
من هیچ دلیل منطقی و قانع کننده ای ندیدم.
اینجا واقعا وضعش افتضاح شده. معیار تفکیک کاربران شده تعداد پست ها. کسی کاری نداره که کی پست هاش مفید بوده.
یادم باشه برم بشینم حساب کنم ببینم هر کاربر چند تا +1 و -1 گرفته بعد از هم کم کنم و بزنم تو یه تاپیک!!!!!!!!
انجمن اصلی اوبونتو هم این امکان رو داره.
مشکلات امنیتی دیگه چیه؟ خوب اگه مشکل ایجاد میکنه چطوره که فقط برای اینجا هست و هیچ کس هم بعد از این همه مدت رفع نکرده مشکل رو؟
لطفا یه دلیل قانع کننده بیارید.
این که دکمه ای برای سپاس از پست ها باشد بد نیست اما به یاد داشته باشید که اینجا جایی برای برتری جویی یا مسابقه برای پست بیشتر نیست و اصلا قرار نیست در میان کاربران معیاری برای سنجش و تفکیک وجود داشته باشد. اینجا همه یکسان هستند. کسی که ۱۰۰۰ پست دارد با کسی که ۱ پست دارد یکی است. این مثبت ها و منفی ها هم تنها در انجمن های ایرانی یافت می شود. پیشنهاد می دهم در انجمن رسمی اوبونتو جستجو کنید و ببینید که در آن جا دکمه ای برای سپاس وجود ندارد اما هیچ مثبت و منفی هم دیده نمی شود. در بسیاری از موارد پرسشگری که با یاری دیگران به پاسخ دست یافته است سپاسگزاری کرده و (حل شد) را به عنوان پست خود افزوده است و به ندرت دیده می شود که ۱۰ نفر دیگر هم سپاس بگویند و مثبت دهند و...
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 09 اردیبهشت 1390، 06:25 ب‌ظ »
بله. اینکه همه مساوی هستن به این معنیه که کاربر تازه کار با خوش رویی پذیرفته میشه و به سوالاتش پاسخ داده میشه.
ولی مطمپنا کسی که دائم اسپم میزنه با کسی که مقالاتآموزشی میزاره یکی نیست . این وسط باید انگیزه ای برای ادامه فعالیت باشه یا نه؟
[/color]

آفلاین nimaR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #24 : 09 اردیبهشت 1390، 07:02 ب‌ظ »
متاسفانه مشکل اساسی اینه که گروههایی مثل ما کاربرای اوبونتو از طرف جایی حمایت مالی نمیشیم
و خودتون هم که خوب میدونید تا جایی پول نباشه کارها با مشکل پیش میره.
این گروه تا اینجا هم که اومده و هنوز زنده مونده به خاطر تعدادی از دوستان هست که بدون هیچ چشم داشتی وقت میزارن.
اکثر کاربرها هم که جوان هستن یا دانشجو هستن یا دانش آموز و بدون درآمد کافی.
یه مدت شرکت داتک تله کام از گروه حمایت میکرد خوب بود حداقل چند تا جشن برگزار شد و دیسک تکمیلی هما هم سر وقت تهیه میشد که اون هم قطع شد.
کاش در صفحه اول یه دکمه قرار میدادین که هر کس دوست داشت حمایت مالی بکنه و ارقام درآمدی رو هم در همون صفحه اول نشون میداد.میدونم الان هم شماره حساب و جایی برای کمک مالی هست اما داخل چند تا بخش تودرتو پیدا نیست.
یا برای برگزاری جشن هر کس هزینه شرکت در مراسم رو  پرداخت میکرد.
یا اگه میشد دیسک تکمیلی هما در محل جشن فروخته بشه به ازای فروش هر دی وی دی مقداری درآمد برای انجمن حاصل میشد.
دوستان نظرات خوبی در مورد طراحی دوباره سایت و ... دارن اما اول روی بخش درآمد باید فکری بشه.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #25 : 10 اردیبهشت 1390، 12:44 ق‌ظ »
مسعود گرامی
انگیزه همه ما برای بودن در این انجمن یادگرفتن و آموزش دادن است پس اگر همه هم اسپم بفرستند، من و شما کار خود را ادامه می دهیم.

نیما گرامی
با شما درباره درآمدزایی یکسان می اندیشم و چند بار هم در این باره با مدیران سخن گفتم که نخستین پیشنهاد من (آگهی) بود اما ایشان با این پیشنهاد مخالفت کردند اما من همچنان بر این باور هستم که با نگرش به اندازه بازدید کاربران از انجمن می توان از روش آگهی برای به دست آوردن درآمد بهره برد.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 10 اردیبهشت 1390، 01:41 ق‌ظ »
اصلا این مورد به کنار. میشه در این مورد نظر سنجی کرد.
ولی واقعا نباید هیچ کس باشه که پاسخ ما رو بده؟ یعنی هیچ کس نباید بیاد بگه چی میگین؟
همه تاپیک ها همینطور بی نتیجه موندن.
[/color]

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #27 : 10 اردیبهشت 1390، 07:21 ب‌ظ »

چرا انجمن عضو جدید نمیگیرد؟
عضویت کاربران جدید در انجمن پس از اینکه عده‌ای از کاربران انجمن شروع به سرقت حسابهای سایر کاربران کردند محدود شده است. متاسفانه کاربران جدید همکاری خوبی با گروه ناظران و مدیران ندارند و اصولا علاقه‌مند به مشارکت در توسعه فعالیتهای سایت نیستند! آنچه امروز در اختیار شماست حاصل زحمت عده‌ای کاربران قدیمی‌تر است که در طول چند سال گذشته با عشق و علاقه و با هدف آموزش و آموختن، اطلاعات و وقت خودشون رو بدون هیچ چشم‌داشت با سایرین به اشتراک گذاشته‌اند. بنابراین حفظ چیزی که فعلا داریم برامون مهمتر از اضافه شدن کاربر جدید است.

چه زمانی عضوگیری در انجمن مجددا شروع خواهد شد؟
عضوگیری به صورت آزمایشی پس از جشن انتشار اوبونتو ۱۱.۰۴ در تهران که احتمالا ۲۹ اردیبهشت خواهد بود، مجددا برای عموم آزاد خواهد شد.

پس تکلیف کاربران جدید چیست، وقتی نمیتوانند در انجمنها عضو شوند؟ کجا باید سوالات خود را طرح کنند؟
با عرض پوزش از کاربران جدید باید به عرضتون برسونم که کاربران جدید میتوانند سوالات خود را در کانالهای گپ و گفتگوی IRC یا لیستهای پستی مطرح نمایند.

شما چه امکاناتی در حال حاضر به کاربران تازه‌وارد میدهید؟
کاربران تازه‌وارد بدون نیاز به ثبت‌نام میتوانند از مستندات گردآوری شده در ویکی و انجمنها بصورت رایگان استفاده نمایند. سوالات خود را در کانالهای گپ و گفتگوی IRC مطرح نموده و یا به گپ و گفتگو با دوستانشان بپردازند.

دکمه تشکر چه زمانی در انجمن اضافه خواهد شد؟
دکمه تشکر زمانی در انجمن اضافه خواهد شد که به صورت رسمی از طرف تیم انجمن‌ساز SMF پشتیبانی شود.

به چه دلیل از mod های تشکر که برای SMF نوشته شده‌اند استفاده نمیکنید؟
برای SMF تنها ۲ افزونه mod تشکر توسط جامعه کاربران SMF نوشته شده است که از طرف SMF پشتیبانی نمیشوند. این افزونه‌ها با نسخه‌های جدید SMF همخوان نیستند، تغییرات زیادی در ساختار SMF ایجاد میکنند، از نظر ما قابل اعتماد نیستند و استفاده نخواهند شد.

به چه دلیل از SMF استفاده میکنید؟
تصمیم به استفاده از SMF بیش از ۴ سال پیش با مشاوره از افراد متخصص این زمینه گرفته شده. در حال حاضر نیز بسیاری از گروههای محلی اوبونتو از این انجمن‌ساز بدون دکمه تشکر استفاده میکنند. انجمن‌ساز SMF امروز نیز یکی از بهترین گزینه‌های رایگان است.

آیا تصمیم به تغییر انجمن‌ساز دارید؟
در صورتی که مشارکت مالی کافی داشته باشیم، به گزینه‌های تجاری فکر خواهیم کرد.

آیا از نظر شما معیار تفکیک کاربران شده تعداد پست ها است؟ کسی کاری نداره که کی پست هاش مفید بوده؟
خیر! معیار تفکیک کاربران هیچ‌گاه تعداد پستها نبوده و نخواهد بود. معیار تفکیک کاربران از نظر ما میزان مشارکت آنها در فعالیتهای گروهی سایت و کمک به توسعه فعالیتهای گروه و سایر کاربران است. همانگونه که میبینید افرادی هستند با تعداد پست بسیار زیاد در حالی که جزو گروه کاربران، ناظران و راهبران هم نیستند و کاربرانی هم وجود دارند که با تعداد پستهای بسیار کمتر در یکی از گروههای تفکیک شده عضو هستند.

اصلا معلوم نیست در مورد این موضوع کی باید تصمیم بگیره؟
گروه کاربران ایرانی اوبونتو یک گروه راهبران دارد که در مورد موضوعات مختلف بحث و تصمیم‌گیری میکنند. البته گروه ناظران انجمنها نیز در اغلب بحثها و تصمیم‌گیریها مشارکت دارند.

چرا مدیران و حتی ناظران تلاش چندانی برای فروم نمیکنن؟
این گروه به غیر از انجمن، منابع و کارهای دیگری نیز دارد! برخی از مدیران و ناظران وقت خود را صرف کارهای مختلف دیگر میکنند. برخی مدیران و ناظران به دلایل مختلف وقت و انرژی کافی برای حضور در انجمنها ندارند! برخی مدیران و ناظران با گروه قطع همکاری کرده‌اند! برخی مدیران و ناظران به مرور خسته و کم انگیزه شده‌اند!

من چگونه میتوانم عضو گروه کاربران، ناظران یا راهبران باشم؟
خیلی ساده، کافیست صفحه زیر را مطالعه نموده و برای عضویت اقدام نمائيد :)
http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership

من هنوز قانع نشدم.
لطفا با تامل بیشتر پرسش و پاسخ‌ها را مطالعه کنید. اگر پس از چندبار مطالعه دقیق باز هم نیاز به توضیح داشتید آنرا با ما در میان بگذارید.

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #28 : 10 اردیبهشت 1390، 08:58 ب‌ظ »
با درود بر همه دوستان گرامی

من از اول این تاپیک رو بدون اظهار نظر دنبال میکردم اما به دلایلی ترجیح دادم به این بخش از سخنان Mehdi گرامی پاسخ بدم
متاسفانه کاربران جدید همکاری خوبی با گروه ناظران و مدیران ندارند و اصولا علاقه‌مند به مشارکت در توسعه فعالیتهای سایت نیستند! آنچه امروز در اختیار شماست حاصل زحمت عده‌ای کاربران قدیمی‌تر است که در طول چند سال گذشته با عشق و علاقه و با هدف آموزش و آموختن، اطلاعات و وقت خودشون رو بدون هیچ چشم‌داشت با سایرین به اشتراک گذاشته‌اند. بنابراین حفظ چیزی که فعلا داریم برامون مهمتر از اضافه شدن کاربر جدید است.

بنده به عنوان کسی که نه در پشت صحنه هستم و نه در جلو صحنه به هیچ وجه با این موضوع موافق نیستم (!!!) کاربرانی که تازه به جمع پیوسته اند (خواه عالم به ریزه کاری های لینوکس و خواه کاربران در حال فراگیری) باید از طرف مدیران سازماندهی بشن و با توجه به دانسته ها و توانایی هایی که دارن در جهت پیشبرد اهداف انجمن ازشون استفاده بشه - تا وقتی سیاست گذاری درست صورت نگیره وضعیت فعلی همچنان پا برجا خواهد بود.
برای مثال قریب به 6-7 ماه پیش من پیشنهاد توسعه و بروزآوری ویکی رو مطرح کردم و از طرف چند تن از کاربران با اقبال مواجه شد ولی به دلیل عدم حمایت مدیران طرح در نطفه خشکید (البته در روزهای نخست چندین مقاله بازگردانی شد اما متاسفانه با گذشت مدت زمانی اندک به دلیل عدم توجه مدیران ، مترجمان دست از کار کشیدند) ...

این گروه به غیر از انجمن، منابع و کارهای دیگری نیز دارد! برخی از مدیران و ناظران وقت خود را صرف کارهای مختلف دیگر میکنند. برخی مدیران و ناظران به دلایل مختلف وقت و انرژی کافی برای حضور در انجمنها ندارند! برخی مدیران و ناظران با گروه قطع همکاری کرده‌اند! برخی مدیران و ناظران به مرور خسته و کم انگیزه شده‌اند!
همه ما گرفتاری های شغلی و تخصصی داریم (اکثر کاربران در حال تحصیل در مقاطع بالای علمی و یا کار هستند ضمنا اگر به امضاهای الکترونیکی دوستان توجه کنید متوجه میشید خیلی از اعضا انجمن وبمستر می باشند) اما به دلیل تعلق خاطر به دنیای متن باز در انجمنهای فارسی اوبونتو به فعالیت ادامه میدیم

برداشت و یا سوء برداشت از نوشته های فوق و تحلیل درستی اون رو به خودتون واگذار میکنم

بهروز و پیروز باشید
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #29 : 11 اردیبهشت 1390، 01:11 ق‌ظ »
سلام
همه ی مواردو پوشش دادید به غیر از این مورد

چرا یک بخش که بشه توش اموزش تصویری - pdf -ebook  غیره گذاشت نمی زارین  ؟