انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انتشار اوبونتو ۱۱.۰۴ با نام عمومی Natty Narwhal  (دفعات بازدید: 27556 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین msa71

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
پاسخ به: انتشار اوبونتو ۱۱.۰۴ با نام عمومی Natty Narwhal
« پاسخ #30 : 16 اردیبهشت 1390، 07:20 ب‌ظ »
نرم افزار نصبشو نه خود اوبونتو رو میگم میخوام حذف کنم  ???

لینک دانلود 11.4 برا نوت بوک 64 بیتی امکانش هست بزارید?؟؟
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1390، 07:27 ب‌ظ توسط msa71 »

آفلاین Amirkhani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73

آفلاین sahba.

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #32 : 16 اردیبهشت 1390، 11:36 ب‌ظ »
با سلام
و تاسف از این حرکت رو به عقب یا بهتر بگم جهش رو به عقب گنوم
این نسخه یونیتی یکی از بدترین تجربه های کار با کامپیوتر برای منه از دوران داس به این طرف اخه برنامه نویسای گنوم پیش خودشون واقعا چی فکر میکنن
من که رفتم محیط kde
واقعا متاسفم

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #33 : 17 اردیبهشت 1390، 12:44 ق‌ظ »
با سلام
و تاسف از این حرکت رو به عقب یا بهتر بگم جهش رو به عقب گنوم
این نسخه یونیتی یکی از بدترین تجربه های کار با کامپیوتر برای منه از دوران داس به این طرف اخه برنامه نویسای گنوم پیش خودشون واقعا چی فکر میکنن
من که رفتم محیط kde
واقعا متاسفم

سلام دوست عزیز.
دوست عزیز، یونیتی یه چیز کاملا جدا از Gnome هستش. البته باید بدونید که Gnome 3 هم خیلی خیلی تغییر کرده، به نظر من هم یه جورایی میشه گفت شبیه Unity هستش. اما unity رو اگه درست گفته باشم Canonoical که واسه ubuntu هست توسعه داده. در ضمن باور کنید من که با unity خیلی خیلی حال کردم. این که Linux این همه محیط گرافیکی قوی مثل Gnome, KDE, Unity و ... داشته باشه، خودش یک نقطه قوت هستش نسبت به سیستم عامل های دیگه مثل Mac و Windows که هیچ وقت همچین چیزی ندارن.
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
« پاسخ #34 : 17 اردیبهشت 1390، 06:50 ق‌ظ »
به نظرم اين نسخه خيلي عاليه
من مشكلي باهاش نداشتم
از يونيتي هم كاملا راضيم
در كل خوشمان آمد

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #35 : 17 اردیبهشت 1390، 10:28 ق‌ظ »
به نظر منم نسخه خوبیه.فقط انتظار داشتم DE رو بنویسه مثلن Unity 1.0.0 نه Gnome 2.32.1 حالم گرفته شد.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #36 : 17 اردیبهشت 1390، 11:02 ق‌ظ »
unity باعث شد که دیگه کسی نگه محیط لینوکس از روی مک(برای گنوم) یا ویندوز(برای KDE) کپی شده
این محیط،محیطیه که شبیه هیچ محیط دیگه‌ای نیست و این خیلی خوبه
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1390، 12:06 ق‌ظ توسط Midgårdsormen »

آفلاین ashkan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #37 : 17 اردیبهشت 1390، 11:28 ق‌ظ »
unity باعث شد که دیگه کسی نگه محیط لینوکس از روی مگ(برای گنوم) یا ویندوز(برای KDE) کپی شده
این محیط،محیطیه که شبیه هیچ محیط دیگه‌ای نیست و این خیلی خوبه
عجب برداشتی  :o :o

« آخرین ویرایش: 17 اردیبهشت 1390، 11:31 ق‌ظ توسط ashkan »

آفلاین sahba.

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #38 : 17 اردیبهشت 1390، 12:35 ب‌ظ »
با سلام
خدمت عارف جان عزیز
>>دوست عزیز، یونیتی یه چیز کاملا جدا از Gnome هستش. البته باید بدونید که Gnome 3 هم خیلی خیلی تغییر کرده، به نظر من هم یه جورایی میشه گفت شبیه Unity هستش
ببینید در اصل موضوع فرقی نمیکنه همینکه اوبونتو با وجود ویندوز ۷ و مک و رقبای دیگه پسرفت اینجوری داشته کافیه که قافیه رو ببازه
اینکه ما خوشحال باشیم که لینوکس یه محیط کاملا جدید رو عرضه کرده که شبیه ویندوز ۹۸ هم دردی از ما دوا نمیکنه اگه اینطوری حساب کنیم ویندوز هم چندین محیط گرافیکی داره از داس گرفته تا ویندوز ۷

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #39 : 17 اردیبهشت 1390، 02:29 ب‌ظ »
kubuntu خیلی بهتر شده و اصلا می شه گفت دیگه باگ نداره من که رفتم kde چون تو مانیتور بزرگ نه gnome 3 خوبه نه unity مخصوصا گنوم 3 با اون دکمه های بزرگش و gtk3 که اصلا زیبا نیست. یونیتی هم  که نمی شه اصلا تغییرش داد و دست ما رو بسته!! ;)
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #40 : 17 اردیبهشت 1390، 03:57 ب‌ظ »
از نظر من که یه تازه کار هستم خیلی هم خوبه؛ هم راحت نصب شد هم خیلی خوب سخت افزار ها رو شناخت و در کل تا این لحظه هیچ مشکلی ندارم و تقریبا بیشتر کارهایی رو که با ویندوز انجام میدادم اینجا هم دارم انجام میدم ;D

آفلاین msa71

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
« پاسخ #41 : 17 اردیبهشت 1390، 08:09 ب‌ظ »
ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام ...

من ۱۱ رو نصب کردم خلی عالی شد حرف نداره مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــي:  \\:D/

فقـــــــــــــــــــــــــــــــط چطور گرافیک رو اپدیت کنم ؟؟؟ ??? قبلا رو دسکتاپ کلیک راست میکردیم چنج دسکتاپ بکگراند بود سربرگ اخری؟؟؟

بعد دوستان من تازه واردم سر در نمیارم بعضی از دوستان میگن گینوم , یونیتی , اینا چین باید رو ابونتو نصب کنیم چین چکار میکنن یه توضیح تو سایت داده نشده ؟؟؟ لینکشو بدید؟؟؟

خیلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی ممنـــــــــــــــــــــــــــون فداتـــــــــــــــــــــــــــون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19592
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #42 : 17 اردیبهشت 1390، 09:04 ب‌ظ »
من نمی‌دونم دوستان چه پدرکشتگی‌ای با یونیتی دارن! من به عنوان کسی که چندین ساله انواع محیط‌های دسکتاپ رو امتحان کردم فقط با یک هفته کارکردن با یونیتی عاشق این محیط شدم. یه کم به خاطر زیباییش و بیش‌تر به خاطر جزییات ریز و درشتی که تو ساختش اعمال شده و کنونیکال حتا به خودش این اجازه رو نداده که این قابلیت‌های بسیار مفید رو به عنوان قابلیت‌های یونیتی معرفی کنه. از لحاظ ظاهری هم همون طور که حتما از تجارب دوستان در بخش تصویر از میزکار فروم دیدین، کاربر لینوکس اولتیماتوم کارکرد خودش رو در چنین محیطی داره و اوبونتو این رو به خوبی شناخته و با کار کردن روی اون به یونیتی رسیده. در ضمن یونیتی از طریق مدیر تنظیمات کامپیز تا حد بسیار زیادی قابلیت تغییر و شخصی‌سازی داره.
از یونیتی که بگدریم اوبونتو ۱۱.۰۴ بسیار پایدار هست و حتا می‌شه بدون هیچ مشکلی نسخه‌ی روی سی‌دی رو بدون آپدیت استفاده کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #43 : 18 اردیبهشت 1390، 11:39 ق‌ظ »
من نمی‌دونم دوستان چه پدرکشتگی‌ای با یونیتی دارن! من به عنوان کسی که چندین ساله انواع محیط‌های دسکتاپ رو امتحان کردم فقط با یک هفته کارکردن با یونیتی عاشق این محیط شدم. یه کم به خاطر زیباییش و بیش‌تر به خاطر جزییات ریز و درشتی که تو ساختش اعمال شده و کنونیکال حتا به خودش این اجازه رو نداده که این قابلیت‌های بسیار مفید رو به عنوان قابلیت‌های یونیتی معرفی کنه. از لحاظ ظاهری هم همون طور که حتما از تجارب دوستان در بخش تصویر از میزکار فروم دیدین، کاربر لینوکس اولتیماتوم کارکرد خودش رو در چنین محیطی داره و اوبونتو این رو به خوبی شناخته و با کار کردن روی اون به یونیتی رسیده. در ضمن یونیتی از طریق مدیر تنظیمات کامپیز تا حد بسیار زیادی قابلیت تغییر و شخصی‌سازی داره.
از یونیتی که بگدریم اوبونتو ۱۱.۰۴ بسیار پایدار هست و حتا می‌شه بدون هیچ مشکلی نسخه‌ی روی سی‌دی رو بدون آپدیت استفاده کرد.

تو مانیوترهای بزرگ واقعا آدم در عذابه مخصوصا تو گنوم 3 . ولی به طور کلی یونیتی رو برا خیلی از ویندوزی ها نصب کردم و خیلی زود راه افتادند و یکی از دلایلش همین بود که مانیتور شون کوچیک بود من خودم رو نت بوکم یونیتی دارم رو سکتابم کا دی ای به نظرم کا دی ای رو دسکتاپ ها با مانیتور بزرگ بهتره مخصوصا اگه طراح باشی و از دو تا مانیتور استفاده کنی یه اکتیویتی می گذاره اون یکی یکی این یکی مانیتور بعد با هر دوش کار می کنی. هر کدوم با یه بک گراند و ... و خیلی چیزای دیگه. مخصوصا کوچکتر بودن دکمه ها و استاندارد تر بودن محیط.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
« پاسخ #44 : 18 اردیبهشت 1390، 11:56 ق‌ظ »
من متوجه نميشم تو مانيتور بزرگ عذاب آوره يعني جي؟؟
تازه بايد راحت تر باشه
مانيتور بزرك يعني چند اينچ؟؟